Хроніки окупованого Криму: Поливання кавунів лайном, буревій і страх холери

Цивілізовані країни не визнають окупований Крим російським та не радять своїм громадянам відвідувати півострів

Хроніки окупованого Криму: Поливання кав…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

В Криму потонули дві російські чемпіонки

Дві чемпіонки з світу з кікбоксингу потонули в Севастополі під час купання в шторм. "Незважаючи на попередження про штормову погоду, при купанні потонули двоє дівчат: мешканка Москви 1986 року народження і мешканка Мурманська 1992 року народження. Одна - чинна чемпіонка світу з кікбоксингу, друга - віце-чемпіонка", - заявив заступник начальника "управління" забезпечення заходів цивільного захисту "уряду" міста Володимир Безпалий. Все сталося на території яхт-клубу. Гісмеева побачила, що Жагупова не може вибратися на берег по бетонній плиті, підійшла і простягла їй руку. Їх обох змило хвилею. Коли шторм улігся, тіла спортсменок витягли на поверхню.

На Крим обрушилася потужна злива та буревій

У мережі з'явилися фото затоплених через рясні зливи населених пунктів в окупованому Криму. Відповідні знімки публікує блогер RoksolanaToday & Крим25%. "Керч вул. Козлова. Просто літній дощ", - не без сарказму описала ситуацію блогер. На фото можна побачити, що автодороги повністю залиті, автомобілі буквально "по пояс" у воді. Дощівки, судячи з усього, забиті, бо вода нікуди не йде. "Керч.  Аршинцево, коса. Вітерець і дощик", - іронізує блогер в наступному дописі, де дерево буревій повалив майже до землі.

На пляжах Севастополя заборонили купатися через викид нечистот

В окупованому Севастополі з'явилися повідомлення "купатися заборонено" на більшості пляжів. Севастопольці повідомляють в соцмережах, що таблички "Купатися заборонено" з'явилися на пляжах в "Омезі" і парку Перемоги. Через викид нечистот в море закритими виявилися пляжі в Козачці, Блакитній бухті, на Фіоленті і в Балаклаві. Екокатастрофа сталася через те, що на глибині 36 метрів прорвало труби глибоководного випуску КОС "Південні", через що більше 70% неочищених стоків виявляються на поверхні води в прибережній смузі.

У розпорядженні журналістів опинився лист так званого Росспоживнагляду. У ньому відомство просить міську владу заборонити купання на пляжах "Омега" і парку Перемоги в окупованому Севастополі, так як при відборі проб води під час планового моніторингу згаданих пляжів ФГКУЗ "протичумної станції Республіки Крим" були виділені холерні вібріони.

Феодосійці купаються на смердючих пляжах та очікують на зараження холерою

З минулого місяця жителі Феодосії домагалися закриття центрального міського пляжу. В акваторію моря в Феодосії скидали неочищені стоки. Росспоживнагляд небезпеку ситуації визнав і зобов'язав орендаря обмежити купання, але комерсанти навіть не удостоїлися повісити попереджає табличку і продовжили роботу. Зі зливової каналізації прямо в море ллються стоки. Згідно з дослідженнями, було зафіксовано підвищений вміст загальних коліформних бактерій (ОКБ), кількість яких збільшується. "Незважаючи на постанови, пляж повний, люди купаються, море смердить, немає жодної вивіски, що він закритий, - повідомив представник ініціативної групи городян Денис Волков. - З такими темпами скоро у нас буде холера. Ми вимагаємо, щоб влада і відповідальні інстанції простежили за тим, як виконуються постанови Росспоживнагляду і відповідно до законодавства прийняли вичерпних заходів щодо закриття бази-стоянки і пляжу для поліпшення екологічної обстановки".

Холерний вібріон і бактерії, виявлені у воді, можуть викликати серйозні захворювання

Атоксічний холерний вібріон і коліформні бактерії, виявлені в кінці липня в воді поблизу окупованих Севастополя і Феодосії, хоч і не вважаються патогенними, але можуть викликати серйозні захворювання, розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан. "Ці мікроорганізми умовно патогенні і можуть викликати гострі кишкові інфекції. В першу чергу їхня поява пов'язана з теплою порою року, по всьому світу реєструють перевищення. По-друге, це необлаштовані прибережні зони з необладнаною зливовою каналізацією", - пояснив експерт. На його думку, в боротьбі з поширенням таких бактерій в море може допомогти тільки жорсткий контроль над несанкціонованими скидами в зливові каналізації.

В окупованій Феодосії знищується пляж

Жителі села Берегове та селища Приморський обурені тим, що відбувається на Золотому пляжі. Адміністрація Феодосії роздає наліво і направо ділянки пляжу орендарям, які заради прибутку безжально знищують червонокнижну рослинність, розорюють дюни. Громадські працівники стукають у всі двері. Результат - нуль. Адміністрація не бажає надати Золотому пляжу статус особливо охороняємого,щоб захистити від знищення червонокнижні рослини і тварин - мешканців піщаних дюн. Немає справи до збереження природи пляжу ні у так званих Мінекології Криму, ні у природоохоронної прокуратури, ні у екологічної інспекції, ні у міської прокуратури. Непробивна стіна, якої відгородилися байдужі чиновники від вимог дотримуватися закону. Внаслідок того, що червонокнижна рослинність знищується, в міжсезоння вітром тонни піску будуть здуватися з пляжу.

В аеропорту Сімферополя знайшли майже 300 кг дивної ікри

Інспектори так званого Південного міжрегіонального управління Россільгоспнагляду при фізичному і документарному огляді на вантажному складі аеропорту "Сімферополь" виявили 273 кг ікри зернистої з виправленням в графі "дата виготовлення", нанесеним маркером. Перемаркірований продукт - ікра зерниста далекосхідних (тихоокеанських) лососевих риб "Кета" солона - вироблений ТОВ "Устькамчатриба" (Камчатський край, Усть-Камчатський район). Всього на території вантажного складу аеропорту "Сімферополь" перевірено 77 одиниць тари, заповненої зазначеним продуктом, загальною вагою 1 001 кг. Продукція поміщена власником на відповідальне зберігання.

У Криму кавуни поливають водою з каналізації

"Глава" маріонеткового уряду Криму Сергій Аксьонов доручив "заступнику міністра" ЖКГ Криму Енверу Аблаєву розібратися з якістю води, якою поливаються кавуни, що ростуть на баштані в Кіровському районі. На якість води, яка йде на баштан з кавунами, поскаржився голова Комітету ветеранів Афганістану Кіровського району Володимир Романюк. За його словами, в регіоні "немає взагалі очисних". "Підтоплює гаражі. Коли закрили газобалонну станцію, щоб осушити територію, що залишилася після ємностей з газом, там прорили канаву і пустили воду в скид, який тече за Красновкою. Але з цього скиду стоять насоси, які зрошують зараз баштан", - поскаржився він. Романюк висловив побоювання за здоров'я громадян, оскільки вирощені кавуни поставляються на місцеві ринки і вивозяться за межі району.

У Сімферополі вирубують червонокнижний сосновий ліс

Після виключення кримської сосни окупантами зі списку червонокнижних рослин, ніщо не зупиняє забудовників знищувати зелені насадження. Громадський працівник Олександр Таліпов повідомив, що в окупованому Сімферополі власники ділянок, на яких раніше росли величезні сосни, вирубали їх, звільняючи територію під будівництво. "Для чого виключили кримську сосну з Червоної книги? Для того щоб знищувати її безкарно для забудови. У сімферопольському районі Мар'їно почалися будівельні роботи і вже виритий котлован, заради цього було знищено безліч великих сосен. При цьому чиновники адміністрації дають відповідь: все законно", - розповів Таліпов, і опублікував фотографії розчищеної під забудову земельної ділянки, а також повалені хвойні дерева.

В агресивних фотошкуродерів конфіскували рідкісного птаха

У Судаку в одного з фігурантів конфлікту, що стався біля стін Генуезької фортеці в кінці липня, нібито через надання фотопослуг з використанням тварин, правоохоронці вилучили канюка-курганника, занесеного до Червоної Книги. Про це розповіли у пресслужбі так званого МВС Криму.

В Армянську зафіксували високий вміст хлористого

У липні в окупованих Красноперекопську та Армянську зафіксували високий рівень забруднення атмосфери через хлористого водню. Такі дані  оприлюднили в моніторингу забруднення навколишнього середовища кримського гідрометцентру. "Армянськ - рівень забруднення атмосфери визначався як високий. Красноперекопськ - рівень забруднення атмосфери визначався як високий", - йдеться в дослідженні. Несприятлива екологічна ситуація в містах на півночі Криму пов'язана з високим вмістом в повітрі оксиду вуглецю і хлористого водню. Причому в Красноперекопську середній індекс (СІ - найбільша виміряна за короткий період часу концентрація домішки, поділена на гранично допустиму концентрацію) для хлористого водню склав чотири, в той час як в Армянську - два. Перевищення хлористого водню в цих містах дійсно не критичне, проте не є нормальним.

У Криму окупанти перекриють виїзди на море через свій недофорум

Дорогу в Капсельську долину, що в окупованому Криму, закриють на тиждень, повідомила в блозі RoksolanaToday&Крым25% у "Твіттері". Дорогу закриють через форум, що проводитимуть окупанти. "Авто не зможуть проїхати по дорозі в районі розташування "Форуму Таврида" в Капсельську бухту і долину, до мису Меганом. Заборона на проїзд діятиме сім днів -з 08:00 20 серпня до 20:00 26 серпня. Жителі Судака "шиплять" від щастя, що в розпал літа "хазяї" творять, що хочуть. Місцевих "депутатів" навіть не інформували про перекриття доріг на популярні пляжі.

Над окупованим Судаком замайорів український прапор

Державний прапор підняли українські патріоти в окупованому Судаку, повідомив радник голови Херсонської ОДА Богдан Ковальов. Прапор підняли на знак вшанування пам'яті чотирьох захисників, які загинули на Донбасі. "На тимчасово окупованій Росією території АР Крим в місті Судак місцевими патріотами України був піднятий Український прапор, на знак пам‘яті за чотирма загиблими воїнами 6 серпня 2019 року в зоні проведення ООС", - написав Ковальов. Учасники патріотичної акції вигукували "Слава Україні!" та демонстрували встановлений на вершині український стяг на честь українських військовослужбовців.

"Рекордний" сезон в окупованому Криму залишає турбізнес без виручки

Їдуть на автомобілях, зупиняються в готелях лише на пару днів, везуть свої продукти і менше випивають. Такий портрет російського туриста намалювався в Криму в 2019-му році, пише кримський блогер і громадський працівник Олександр Горний. За його словами, масовість туристичного потоку компенсується безгрошів'ям середнього туриста, який економить на всьому, від їжі до проживання, намагається не затримуватися на одному місці довше 2-3 днів, і все частіше вважають за краще жити в наметах, а не в апартаментах. Взагалі сезон дуже рваний - то порожньо, то сумно. Масовий турист не готовий платити вище 2500 руб за номер, більшість знімають по 1200-1800 рублів на добу на сім'ю. Ціна ліжкомісця 250-300 руб і не вище. В тренді дешеві столові. Туристи везуть з собою мішки продуктів, бо в Криму все дорого. Отельери просіли на 20-40% у виручці у порівнянні з минулим роком, зазначив блогер.

У Криму кинули до СІЗО "ватного" шеф-кухаря з Сербії

Окупанти кинули до СІЗО прихильника "русского міра" та творця закладів le Slavish у Севастополі Славіша Карабашевіча. Його готуються видати Сербії, де Карабашевічу загрожує дев'ять років в'язниці за військові злочини, які він нібито зробив, воюючи в Косово на боці Сербської Країни. До остаточного рішення він буде перебувати в сімферопольському СІЗО. Ресторатор подав прохання про надання політпритулку президенту Росії Володимиру Путіну.

Вербовка херсонця, обвинувачуваного у диверсії на кримському "Титані"

Житель Херсонщини – колишній працівник кримського "Титану" потрапив у лабети ФСБ під час поїздки до тимчасово окупованого Криму, повідомили у прес-центрі СБУ. Жителя Херсонщини російська спецслужба завербувала взимку 2018 року під час його поїздки до тимчасово окупованого Криму. На українця тиснули, змушували зізнатися у зв’язках з СБУ та натякали на його причетність до аварії на розташованому в Армянську заводі "Титан", в якій начебто вбачали ознаки диверсії.  Не отримавши від українця реальних свідчень, ефесбешники змусили його під диктовку написати "зізнання" про роботу на СБУ і зобов`язання про таємну співпрацю. Після повернення на підконтрольну Україні територію завербований херсонець потрапив у поле зору вітчизняної спецслужби та надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування.

Український хавбек буде грати в чемпіонаті окупованого Криму

Український півзахисник Михайло Мухін підписав контракт з "Євпаторією", яка виступає в чемпіонаті тимчасово анексованого Криму, йдеться на офіційному сайт "Євпаторії". Деталі угоди з 18-річним футболістом не повідомляються. Мухін починав займатися футболом у євпаторійської ДЮСШ, після чого перебував в академіях "Металіста" і "Дніпра".

Прокуратура АРК оголосила підозру спонсору "самооборони Криму"

Правоохоронні органи АР Крим повідомили про підозру громадянину України, що причетний до фінансування поплічників окупантів з "самооборони Криму". Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні здобуто достатньо доказів для повідомлено громадянину України про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 260 КК України (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Слідством встановлена його причетність до фінансування, у лютому-березні 2014 року збройного формування "самооборона Криму". А також встановлено, що вказаний громадянин надавав приміщення готелю та кафе, що розташовані у селищі Чонгар Генічеського району Херсонської області у користування так званим "самообронівцям" та спецслужбам держави-агресора. Там "пожильці" організували штаб.

Впродовж липня адмінмежу з Кримом перетнули 347 тисяч людей

Протягом липня 2019 року адміністративну межу у Херсонській області в обох напрямках перетнули 347 100 осіб та 57 819 транспортних засобів. Порівняно з червнем кількість перетинів цивільного населення адмінмежі з Кримом збільшилася на 33,31%. Також збільшилася кількість перетинів транспортних засобів на 38,09%, повідомили в МінТОТ.

Кількість зареєстрованих переселенців скорочується

Кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) із Донбасу та Криму, зареєстрованих в Україні станом на початок серпня 2019 року, становила менше 1,4 млн людей, зазначили в пресслужбі Мінсоцполітики. "Станом на 5 серпня 2019 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 397 304 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим", – зазначили у відомстві в понеділок вранці. Станом на 6 серпня 2018 року на обліку в Україні перебували 1 млн 516 тис. переселенців.

Зеленський хоче спростити отримання дозволу для відвідин окупованого Криму

Президент Володимир Зеленський заявив, що незабаром на законодавчому рівні ухвалять положення про спрощення отримання дозволу для відвідування окупованого Криму. Про це він заявив під час відкриття Центру кримськотатарської діаспори в Туреччині. "Україна не залишить переселенців сам-на-сам з їхніми проблемами… Також, ми розуміємо, як важливо для Вас відвідувати родичів та рідну землю. Найближчим часом на законодавчому рівні буде затвердження положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму", – заявив він. Речниця президента Юлія Мендель уточнила, що спрощення буде стосуватися переселенців.

У Воронцовському палаці частина даху впала на туристів

Сильним вітром в окупованому Криму з даху Воронцовського палацу, де зараз ведуться реставраційні роботи, зірвало частину матеріалів, дошки впали на туристів, один чоловік постраждав, розповіли користувачі соцмереж. Інформацію про пошкодження частково підтвердили в адміністрації Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника. За словами заступника директора Костянтина Касперовича, вітром поруйнувало тимчасову покрівлю над тією ділянкою, де в даний момент ведуться реставраційні роботи. "Зламало вітром стійку, злетіли якісь дошки і бруски. Виїхав заступник директора з безпеки, виїхали підрядники - у них у неділю був вихідний - все прибрали і закріпили", - пояснив Касперович. При цьому заступник директора зазначив, що на територію викликали швидку допомогу, проте інформації про те, що хтось дійсно постраждав, у нього немає. Це вже не перша НП, яке трапляється з Воронцовським палацом під час його реконструкції. На початку червня також через сильний вітер зірвав частину тимчасової крівлі над блакитною вітальнею, що призвело до затоплення частини приміщень.

Окупанти продали дачу Брежнєва в Криму

У Нижній Ореанді на півдні Криму продана колишня так звана дача Брежнєва, яка була "націоналізована" окупаційною владою після анексії півострова. Плани продати колишню держдачу відомо було ще у березні. Нерухомість продана за 1,2 млрд рублів (близько 468,4 млн гривень. Об'єкт придбаний російською юридичною особою. Держдача була побудована у 1955 році, а потім стала одним з найулюбленіших місць відпочинку на півострові генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва. У роки президентства в Україні Леоніда Кучми держдача була передана з відання Верховної ради на баланс державної податкової адміністрації країни і стала називатися пансіонатом "Гліцинія".

Медведєв погодив торговельну угоду окупованого Криму з Сирією

Прем'єр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про укладення угоди між анексованим Кримом і Сирією про торгово-економічне співробітництво. Відповідний документ уряду опубліковано на російському порталі правової інформації. У тексті розпорядження зазначено, що Медведєв погоджується з пропозицією уряду Криму про укладення угоди між урядом Криму і міністерством економіки і зовнішньої торгівлі Сирійської Арабської Республіки про торговельно-економічне співробітництво. Подробиці цієї угоди не наводяться.

Кримський "Гоблін" знайшов привід "віджимати" приватні автобуси

Самопроголошений глава російського "уряду" Криму Сергій Аксьонов запропонував конфіскувати транспортні засоби за нелегальні перевезення. Відповідний документ поплічник окупантів Криму вніс в уряд Росії. "Вніс пропозицію до Кабінету Міністрів Росії щодо посилення заходів покарання за здійснення нелегальних перевезень, аж до конфіскації транспортних засобів. Керівництво мене підтримує, тому не сумніваюся, що порядок наведемо", - запевнив Аксьонов. Маріонетковий глава Криму відзначив, що велика частина колективу ГУП "Кримавтотранс" чесно виконує свої обов'язки, але "ні для кого не є секретом наявність "лівих" рейсів, нелегальних автоперевізників і так далі". "Після спілкування з трудовим колективом, представниками середньої ланки вже зараз можна з упевненістю сказати, що практично на кожному автовокзалі існують робочі незаконні схеми", - підкреслив він.

Окупанти змусять кримчан займатися військовою підготовкою

В анексованому Криму будуть проводити навчальні військові збори школярів і студентів, йдеться в тексті документа опублікованому на офіційному порталі окупаційного уряду Криму. Глава окупаційного уряду Криму Сергій затвердив організацію в 2020 році навчальних зборів для учнів десятих класів, профтехучилищ та студентів ВНЗ, які пройшли курс основ військової підготовки. Також Аксьонов затвердив план заходів щодо організації в окупованому Криму навчань громадян початковим знанням в області оборони і основам військової служби на 2019/2020 навчальний рік. "Затвердити План основних заходів з організації в "Республіці Крим" навчання громадян початковим знанням в області оборони і підготовки з основ військової служби на 2019/2020 навчальний рік", - йдеться в тексті документа.

17 кримчан отримали вирок за відмову служити в російській армії

З початку року в окупованому Криму було порушено 20 кримінальних справ за ухилення від військової служби, з них 17 осіб вже отримали вирок, повідомила "Кримська правозахисна група". Загалом за час окупації Криму Росією таких справ щодо кримчан було відкрито, як мінімум 69. Згідно"Кримській правозахисній групі", цієї весни в Криму пройшла 9-та призовна кампанія, в рамках якої заявлено про призов 3400 осіб, в тому числі з Криму – 2800, з Севастополя – 600. З 2014 року в російську армію було незаконно призвано близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь.

CША відреагували на вироки в окупованому Криму за ухилення від армії

Посольство США в Києві висловило занепокоєння тим, що РФ засуджує кримчан через ухилення від військової служби, йдеться в повідомленні американського дипвідомства. "Ми дуже стурбовані нещодавніми повідомленнями про те, що Росія засуджує жителів Криму за ухилення від призову до лав збройних сил РФ. Ми закликаємо Росію припинити незаконну окупацію Криму та поважати суверенітет і територіальну цілісність України", – йдеться у дописі. Загалом за час окупації Криму Росією таких справ стосовно кримчан було відкрито як мінімум 69.

Есмінець США увійшов у Чорне море

Есмінець Військово-морських сил США увійшов у Чорне море через Босфорську протоку, розповіли на 6-ому флоті США. Есмінець Porter DDG78 почав перехід у Чорне море 8 серпня. Це вже вшосте у 2019 році, коли там буде знаходиться корабель ВМФ США. "Військово-морські операції, які ми проводимо в Чорному морі з нашими союзниками та партнерами, підтримують міцні відносини, необхідні для регіональної стабільності. Притаманна гнучкість наших Військово-морських сил дозволяє нам забезпечити надійну оборону і забезпечити нам належний поступ для підтримки наших глобальних операцій", – сказала віце-адмірал Ліза Франчетті, командир 6-го флоту США. 

На окупованому півострові зник 14-річний кримський татарин

В окупованому Криму повідомляють про зникнення 14-річного Сулеймана Кемаля з селища Давидівка Сімферопольського району. Відповідна інформація з'явилася в групі Пошуково-рятувальний загін "Liza Alert Крим" в соцмережі "ВКонтакте". "З 3 серпня 2019 року немає достовірної інформації про його місцезнаходження", - йдеться в повідомленні.

"Суд" окупантів продовжив арешт Едему Бекірову

Так званий Верховний суд в окупованому Криму продовжив ще на два місяці арешт політв'язню, інваліду першої групи Едему Бекірову. Під час засідання "суду" Бекіров знаходився у так званій "клітці". "Те, що зі мною відбувається протягом останніх 8 місяців, – це справжнісіньке пекло. Якомусь слідчому, якійсь службі спало на думку посадити людину, оббрехати її. Оббрехали, сфабрикували справу, шиту білими нитками. Це фальш чистої води", – сказав Бекіров. За словами адвоката Олексія Ладіна, який клопотав про переведення Бекірова під домашній арешт за станом здоров'я, протягом усього попереднього слідства Бекіров не дав жодного приводу, щоб можна було говорити, що він має намір ховатися. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала міжнародних партнерів України докласти зусиль для звільнення тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, якого утримують під арештом на території анексованого Криму.

Прокуратура АРК підозрює у держзраді представника звинувачення у справі Бекірова

Діляру Аметову, яка виступала представником обвинувачення на суді проти політв'язня Едема Бекірова, прокуратура АР Крим підозрює у державній зраді. "Окупаційний "Верховний суд Республіки Крим" продовжив термін тримання під вартою кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 11 жовтня 2019 року. Сторону обвинувачення у цій справі представляла Діляра Аметова", – йдеться в повідомленні прокуратури АР Крим. У відомстві вказали, що підозрюють останню у державній зраді, а її участь у переслідуванні Бекірова є цьому підтвердженням.

Окупанти відпустили кримського політв'язня Стешенка

Окупаційна влада в Криму випустила на свободу українського політв'язня Олександра Стешенка, який був захоплений ФСБ в квітні 2018 року, заявив глава організації "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" Ігор Котелянець. "Це політв'язень, якого в 2018 році ФСБ посадила в Криму за нібито плани підпалити будинок муфтія для залякування проросійськи налаштованих кримських татар і для нагнітання міжнаціональної ворожнечі", - написав він у соцмережі. Стешенка відпустили за процедурою умовно-дострокового звільнення. Звільненого політв'язня доставили додому, до Харкова.

На залізничному вокзалі Харкова чоловік розповів, що його катували, аби вибити зізнання у підготовці підпалу будинку муфтія. "Душили мене пакетами. Били мене. Струмом катували", — розповідає політв'язень Кремля та додає, що ніяких завдань ні від кого не отримував, але мусив сказати, що від нього хотіли почути російські "силовики". Окрім тортур, умови утримання також були дуже погані. Чоловік постійно хворів. Також Стешенко хоче зустрітися з Еролом Велієвим і Олександром Третьяковим, яких він "обмовив у суді після тортур ФСБ": "Хотів би побачитися з цими людьми, пояснити. Думаю, вони не дурні і все розуміють, але я хотів би вибачитися", – сказав він.

 

У сімферопольському слідчому ізоляторі передбачений окремий блок, де тримають українців, звинувачених в анексованому Росією Криму в "екстремізмі" і "тероризмі",  розповів харків'янин. "У Сімферополі в СІЗО є спеціальний блок, де сидять українці, які нібито хтось терорист, хтось екстреміст. У них є спеціальний ізольований від загальної маси блок, де тримають таких, як я... Я не бачив, в яких умовах утримується загальна маса, але у нас дуже погані умови були. Йшов сніг, а вікон не було, опалення немає, сирість постійна, білизну приносили вологу. Все робилося для того, щоб люди хворіли, страждали. Медичної допомоги не надавали ніякої, допомоги від них не варто чекати", – розповів Стешенко. За його словами, за час свого перебування в СІЗО він бачився з іншими політв'язнями: спілкувався з Пановим, бачив Балуха та Тимура, фамілію якого не запам’ятав та якого нібито знайшли книги "Хізб ут-Тахрір".

На Росії відмовляють політв'язню Панову у меддопомозі

Українському політв'язню Євгену Панову, засудженому Росією за нібито підготовку диверсій в окупованому Криму, відмовились надавати медичну допомогу в російській колонії, попри скарги на головні болі, зуби, спину та суглоби, повідомив його брат Ігор Котелянець. "Зі здоров'ям (у Панова – ред.) проблеми ті самі (головні болі, спина, суглоби, зуби), поки що ніяких обстежень і ніякої медичної допомоги не надали", – розповів Котелянець. Він зазначив, що рідні Панова домоглися, щоб йому передали окуляри, оскільки "зір Євген залишив у Криму та на етапі".

Окупанти ще на місяць залишили за ґратами п'ятьох фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір"

Так званий "Верховний суд Криму" продовжив ще на 30 днів запобіжний захід у вигляді утримання під вартою фігурантам справи кримських мусульман, обвинувачених у зв'язках з "Хізб ут-Тахрір" (друга Бахчисарайська група), повідомила "Кримська солідарність. "Судове засідання щодо Сервера Мустафаєва, Сервера Зекірьяєва, Едема Смаілова, Мемета Белялова та Марлена Асанова завершено. Судом прийнято рішення про продовження запобіжного заходу всім терміном на 30 днів", - йдеться в повідомленні. За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, його підзахисного Марлена Асанова крім тероризму обвинувачують за статтею "про захоплення влади". Судове засідання проходило в закритому режимі.

Чубаров закликав кримчан приєднатися до збору грошей на оплату штрафів за протести Москві

Глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров закликав всіх жителів анексованого Криму приєднатися до кампанії зі збору грошей для оплати штрафів, присуджених кримськотатарським активістам за липневі акції в Москві. "Ми будемо дуже вдячні, якщо до цієї кампанії під назвою "Єдність дорожче грошей", приєднаються наші друзі, наші сусіди, співвітчизники інших національностей в Криму", - сказав Чубаров у своєму відеозверненні, опублікованому в Фейсбуці. За його словами, мова йде про збір коштів для затриманих і оштрафованих кримських татар, які в липні на Червоній площі в Москві стояли з плакатами "проти свавілля російської влади в Криму" і тих, хто прийшов 11 липня до Верховного суду Росії підтримати фігурантів першого Бахчисарайського "справи Хізб ут –Тахрір", засуджених на тривалі терміни. За словами Чубарова, суди за призначенням штрафів кримськотатарським активістам тривають.

Зеленський зустрівся з представниками кримських татар

У Міжнародний день корінних народів світу, президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу. У заході взяли участь постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу Рустем Умеров. Учасники обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території тимчасово окупованої АР Крим та Севастополя. Джемілєв і Чубаров поінформували Зеленського про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримськотатарського народу акцентував на тому факті, що окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.

Президент готовий сприяти кримськотатарській автономії

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв розповів, що на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорювалося питання створення кримськотатарської національно-територіальної автономії. За словами лідера кримських татар, Зеленський готовий скликати конституційну комісію, щоб розглянути підготовлені правки до десятої глави Конституції, і вже після цього винести законопроект на розгляд Верховної Ради. Однак, додав Джемілєв, говорити, чи набере цей законопроект необхідні 300 голосів, поки рано.

На Росії призначили дату апеляції щодо арешту полонених моряків

Московський міський суд Росії призначив розгляд апеляційних скарг сторони захисту на арешт військовополонених українських моряків на 16 серпня, заявив адвокат Микола Полозов. Адвокат зазначив, що дане судове засідання поки призначено стосовно першої групи військовополонених моряків: Дениса Гриценко, Андрія Драча, В'ячеслава Зінченко, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова. "Московський міський суд призначив дату і час судового засідання по розгляду апеляційних скарг захисту військовополонених українських моряків на постанову Лефортовського районного суду міста Москви від 17.07.2019 про продовження строку тримання під вартою. Судове засідання відбудеться у Московському міському суді 16 серпня 2019 року в 11:00 у залі 327", – написав він.

Дві українські радіостанції мовитимуть на Крим

У Чаплинці Херсонської області організовано мовлення перших двох радіостанцій Суспільного мовника, повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський. "На підставі виданих Національною радою ліцензій, Концерн РРТ організував мовлення перших двох радіостанцій UA: Суспільне мовлення - UA Радіо Луч - 106.4 МГц і UA: Радіо Культура - 95,3 Мгц", - зазначив Костинський. Він повідомив, що Національна рада в рамках роботи міжвідомчої комісії при Міністерстві інформаційної політики України видала ліцензії та дозволу на тимчасове мовлення українським радіостанціям Армія FM; UA: Українське радіо; Херсон FM; Перець FM, Стильне; Meydan FM; UA Радіо Луч; UA Радіо Культура.

В Анкарі відкрили Центр кримськотатарської діаспори

В Анкарі відкрили Об'єднаний центр кримськотатарської діаспори Туреччини. У церемонії взяв участь президент Володимир Зеленський. Разом з ним центр відкривали національний лідер кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Окупанти в шоці від заяви Ердогана про український Крим

Заяву президента Туреччини Таїпа Ердогана про приналежність Криму Україні варто вважати політикою подвійних стандартів, заявив "депутат кримського парламенту" Владислав Ганжара. Він сказав, що розчарований такою позицією і назвав її заграванням з українською стороною. На його думку, Анкарі варто розуміти, що Крим є невід'ємною частиною Росії. "Упевнений, що де-факто Ердоган розуміє, що Крим – це Росія. Залишається тільки визнати це публічно, щоб рухатися далі в розвитку російсько-турецьких відносин", – каже Ганжара. Президент України Володимир Зеленський був з робочим візитом у Туреччині. Зеленський на зустрічі з Ердоганом закликав Туреччину долучитися до відновлення Донбасу. На зустрічі із Зеленським Ердоган наголосив на необхідності завершення процесу створення ЗВТ між Україною і Туреччиною.

Німецьке МЗС не рекомендує їздити до Криму

У Міністерстві закордонних справ Німеччини не рекомендують під час подорожей в Україну відвідувати неконтрольовані українською владою території Донбасу та анексованого Росією Криму, повідомляється в оновлених рекомендаціях німецького відомства з подорожей в Україну. "Подорож на Кримський півострів не рекомендується. Крим продовжує залишатися частиною України за міжнародним правом, але зараз підконтрольний Росії", - зазначають в МЗС Німеччини. У дипвідомстві нагадують, що зони, які не контролюються українським урядом, "підпадають під особливий режим доступу відповідно до законодавства України, і там німецьким громадянам не може бути наданий консульський захист".

Столтенберг  заявив, що анексія Криму є наслідком конкуренції наддержав

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг заявив, що анексія Криму Росією сталася через конкуренцію наддержав. За його словами, конкуренція між великими державами провокує нові загрози світового порядку. "Першим викликом перед світовою безпекою є зростання конкуренції між великими державами. І ми бачимо наслідки цього в Криму. Від незаконної анексії Криму до Північної Кореї, Сирії до Південно-Китайського моря", - заявив Столтенберг. Він зазначив, що анексія Криму це перший випадок захоплення однією державою іншого територій після Другої світової війни. Столтенберг додав, що Російська Федерація нарощує присутність і в інших країнах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme