Феодосійці купаються на смердючих пляжах та очікують на зараження холерою

З минулого місяця жителі Феодосії домагалися закриття центрального міського пляжу

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

В акваторію моря в Феодосії скидали неочищені стоки. Так званий Росспоживнагляд небезпеку ситуації визнав і зобов'язав орендаря обмежити купання, але комерсанти навіть не удостоїлися повісити попереджає табличку і продовжили роботу. З зливової каналізації прямо в море ллються стоки.

Згідно з дослідженнями, проведеними 16 липня регіональним Центром гігієни і епідеміології, в морській воді в районі скидання зливової каналізації у першій буні центрального міського пляжу, що орендується ТОВ "Ультіма", використовуваної для стоянки маломірних суден, було зафіксовано підвищений вміст загальних коліформних бактерій (ОКБ).

При додаткових дослідженнях, проведених через 10 днів, показники ОКБ збільшилися до 7 тисяч в 100 мл води, що перевищує норму в 14 разів. Біля самої насосної станції показники трохи нижче - зміст ОКБ тут перевищено в п'ять разів.

Місцевий Росспоживнагляд ухвалив закрити пляж з 31 липня і виключити морські ванни і використання маломірних суден. В адміністрації міста запевнили, що пляж, орендований ТОВ "Ультіма", закритий. "Роспорбнадзор дав вказівку закрити "Ультіма", - заявив глава адміністрації Сергій Бовтуненко. - Там написано, що купання заборонено, та це й не пляж - 30 метрів в одну, 30 метрів в інший бік - закрита територія".

Як виконуються розпорядження, перевіряли городяни, які закликають владу і компетентні інстанції закрити пляж не на папері, а в дійсності.

"Не дивлячись на постанови, пляж повний, люди купаються, море смердить, немає жодної вивіски, що він закритий, - повідомив представник ініціативної групи городян Денис Волков. - З такими темпами скоро у нас буде холера. Ми вимагаємо, щоб влада і відповідальні інстанції простежили за тим, як виконуються постанови Росспоживнагляду і відповідно до законодавства прийняли вичерпних заходів щодо закриття бази-стоянки і пляжу для поліпшення екологічної обстановки".

За словами начальника територіального відділу Росспоживнагляду по Феодосії, Судаку і Кіровському району Василя Мізіна, в регіоні закриті два пляжі - в Феодосії і Коктебелі. За тим, як виконується постанова санітарного відомства, чиновники обіцяють простежити.

"Якщо підтвердяться факти, що вони не закрилися, а працюють, значить я проведу адміністративне розслідування і буду залучати їх до відповідальності", - заявив "головний санітарний лікар" регіону. - Те, що пляж повний людей - це одна ситуація, там повинні бути таблички і не повинна здійснюватися підприємницька діяльність - лежаки і так далі".

Містяни відзначають, що місцева влада навмисно ігнорує  проблему, і додають, що чекають, коли в історію зі зливом нечистот втрутиться прокуратура.

Нагадаємо, що в окупованій Феодосії знищується пляж.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook