Хроніки окупованого Криму: Облиті кислотою автівки, пляжі з медузами та закатований дельфін

В окупованому Криму судова система вмонтована в загальний маховик репресій, під час яких людину переслідують за релігійні погляди, громадянську позицію і громадську діяльність 

Хроніки окупованого Криму: Облиті кислот…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Автівки "кримняшів" облили кислотою

В окупованій Ялті на вулиці Кривошти в районі будинку №11 невідомий облив кислотою припарковані машини. Фотопідтвердження надіслали мешканці будинку, а також повідомили, що в даний момент на місце виїхали співробітники "поліції", які опитують власників авто і складають протоколи. Також до місця події викликані експерти. "Постраждало машин шість-сім, припаркованих з обох сторін будинку. Облили дуже сильно, кислота проїдає до металу, а в більшості випадків потрібно міняти і капот, і двері, і крило", – повідомили мешканці будинку. Обливали кислотою в основному темні автомобілі. Найімовірніше, щоб було більш помітно. Мешканці будинку розповіли, що така диверсія відбувається не вперше: те ж саме було приблизно в цей же час і в минулому, і в позаминулому роках. При цьому будинок є тупиковим і припарковані автомобілі нікому не заважають.

Ростуристи "добили" пораненого дельфіна, влаштувавши жорстоку фотосесію

На пляжі в окупованому Севастополі туристи з Росії терзали дельфіна, що викинувся на берег та мав глибоку рану. Десятки туристів влаштували з ним "фотосесію". Тварина загинула до прибуття допомоги, повідомила директорка центру вивчення і порятунку морських ссавців "Безтурботне море" Анастасія Коростельова. Зоозахисниця повідомила, що через поведінку людей ситуація була некерованою, довелося покласти тварину в ємність з водою - так було зручніше контролювати дії людей. Але дельфін загинув хвилин через 20. За її словами, дельфіни, які викидаються на берег, як правило, знаходяться у важкому стані, торкатися до них не можна.

Туристів на пляжах немає, а є одні медузи

У мережі показали малолюдні пейзажі в серпні в окупованому Росією Криму, де на морі практично немає відпочиваючих. Про це повідомляє блог RoksolanaToday & Крим25% на своїй сторінці в Twitter. "Вже море серпнем дихало ... Людей в селище понаїхало ...", - коментує з сарказмом ситуацію в Гурзуфі автор, опублікувавши фото. Також описана ситуація на узбережжі Азовського моря в селищі Мисове на популярному раніше пляжі "Татарка". "Медузи до берега прямо як монстри якісь - пливуть і пливуть ...", - написала RoksolanaToday & Крим25% в соцмережі.

У Керчі "вбивці туризму" загородили море парканом

До редакції видання "Керч.ФМ" звернулася місцева жителька, яка вважає, що "влада" спеціально знищує туризм в місті. "Громадськість стурбована, в Керчі робиться все, щоб знищити туризм! Жителі і гості міста більше не зможуть насолоджуватися морськими прогулянками по Керченській протоці і видами Кримського моста. Адміністрація Керчі вирішила залишити місто навіть без єдиного діючого причалу. Замість того, щоб провести ремонтні роботи, або, як було раніше запропоновано, передати причал в оренду приватним особам для проведення капітального ремонту з метою подальшої експлуатації, паркан був заварений, а яхтсменам винесли попередження. Таким чином, в місті більше не залишається майданчиків для розміщення яхт. Набережна вже кілька років перебуває нібито на реконструкції, однак це не відповідає дійсності. Як і Великі Мітрідатські сходи, вона в запустінні і продовжує руйнуватися. Але ж саме під приводом ремонту закрили причал! Неймовірно прикро, що така перевага, як наявність двох морів, більше не може використовуватися як засіб залучення відпочиваючих і розвитку дозвілля!" - написала розчарована керчанка.

Севастопольцям заборонили купатися на популярному міському пляжі в районі Херсонеса

Питання про купання жителів окупованого Севастополя на території заповідника "Херсонес Таврійський" закрите. І не на користь містян. Рішення оголосили повідомили директор цього музейного закладу Олена Морозова і міністр культури Росії Володимир Мединський, який перебував в місті з робочою поїздкою. Керівництво установи впевнене, що пляж заповідника - дуже небезпечне місце. Морозова додала, що "наш пляж - все ж прибережна територія музею, він не обладнаний, не є купальнею". "Херсонес розташований на стрімкій скелі, а це дуже небезпечне місце для купань", - пояснила вона. Але вимога не купатися ніколи не виконувалася. Севастопольці і гості міста звикли там пірнати.

Викид нечистот на прибережній смузі в Севастополі видно з космосу

Камери зафіксували прорив каналізації - на знімках, наданих вченими севастопольського Морського гідрофізичного інституту, видно черговий каналізаційний викид. На глибині 36 метрів стався прорив труби глибоководного випуску КОС "Південні", через що більше 70% неочищених стоків виявляються на поверхні води в прибережній смузі. Забруднення прибережної смуги в районі Блакитної бухти впливає на стан пляжів в інших районах Севастополя. "У Балаклаву все це йде, в бік узбережжя. Як наслідок, звичайно ж, прибережна смуга - вона страждає найбільше. Придонні відклади вкрай вражені, по-перше, бактеріями, фон в 10-20 разів за багатьма параметрами - фосфати, амоній - що це? Ми розуміємо, що це миючі засоби з каналізації. Що таке амоній - ми розуміємо, що це продукти людської життєдіяльності", - говорить він. Севастопольські вчені заявляють: потрібно не одне десятиліття, щоб район Блакитної бухти оговтався від екологічної катастрофи. Для цього проблему аварійних скидів слід вирішувати невідкладно.

Окупанти знищують в Криму унікальну піщану косу

У анексованому Криму пошкоджено близько 33 га території зникаючої Бакальської коси. Через це незаконний "глава" Криму Сергій Аксьонов звернувся до прокурора. Він попросив провести перевірку чиновників, які видавали ліцензію на видобуток піску на косі. Бакальська коса довжиною 6 км – регіональний ландшафтний парк площею 1,5 тис. га.

Площа видобутку токсичного піску збільшилася на чверть

Україна відстежує наслідки видобутку піску в окупованому Криму безпосередньо з дамби двох хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Комиш-Бурунський залізорудний комбінат", повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій. "Незважаючи на судову заборону окупаційної влади Російської Федерації на видобуток токсичного піску з цих хвостосховищ, у 2019 році площа територій активних робіт порівняно з 2018 роком суттєво збільшилась. За результатами спеціальної обробки космічних знімків на території Нижньо-Чурбаського (площа – близько 280 га) хвостосховища площа видобутку збільшилася на 25% – до 24,27 га (у 20.09.2018 було 18,35 га)", – йдеться в повідомленні відомства. За його даними, на ділянці виявлено видобувну техніку, вантажний транспорт та 3 земснаряди. Окупаційна влада намагається видати роботи з видобутку токсичного піску за "роботу із запобігання підтоплень житлових будівель у Приозерному". Однак насправді земснарядами проводиться вибірка токсичного піску.

Російські вчені стверджують, що знайшли останки давньоримського найманця в Криму

Російські вчені стверджують, що в ході розкопок на некрополі Киз-Аул в селищі Яковенково Ленінського району були виявлені останки 12 похованих в склепі людей, в тому числі воїн з довгим мечем. "На жаль, кісткові останки похованих в нижніх шарах склепу людей збереглися погано. "Нові" покійні укладалися зверху на останки раніше померлих представників "сім'ї", в результаті чого вийшло багатошарове поховання", - зазначили в російському громадському фонд "Археологія". За даними археологів, також був знайдений срібний римський динарій імператора Доміціана 88 року нашої ери. У склепі були знайдені кілька комплектів бус, пряжки від ременів, застібки від одягу I століття нашої ери, а також різноманітний керамічний посуд, судини для пахощів і срібний перстень.

У Криму знайшли викрадену картину XIX століття

Поліцейські знайшли викрадену більше півроку тому в Ялті картину кінця XIX - початку XX століття і встановили особу зловмисника. За інформацією пресслужби так званого МВС по Криму, полотно представляє історичну цінність. "У грудні 2018 року з повідомленням про крадіжку з її будинку в поліцію Ялти звернулася місцева жительки. Жінка розповіла, що у неї була викрадена картина. На полотні одного з російських художників кінця XIX - початку XX століття був зображений осінній пейзаж Казані. За словами заявниці, картина їй дісталася у спадок від бабусі. Під час слідчих заходів поліцейськими був встановлений підозрюваний в скоєнні злочину. Ним виявився 23-річний житель сусіднього міста", - розкрили подробиці в пресслужбі. Підозрюваний зізнався у злочині і написав явку з повинною. Суд за фактом крадіжки обрав стосовно зловмисника запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Нинішня вартість картини становить близько 30 тисяч рублів.

Відомий путінолюб з Криму заявив, що Сибір під час війни треба було віддати німцям

Проросійських користувачів соцмереж обурив пост в Facebook "путінолюба", власника двох кримських зоопарків Олега Зубкова, в якому він, кажучи про пожежі в Сибіру, ​​заявив, що "потрібно було тоді в 1941 все віддати німцям". У своєму пості Зубков, критикуючи російську владу через ситуацію з лісовими пожежами в Сибіру, ​​стверджує, що, якби в 1941 році німецько-фашистські окупанти захопили ці території, "тоді б тайга точно не горіла і дороги в Сибіру були б справжні, а не напрямки, як сьогодні". Пост викликав серед користувачів шквал відгуків. Більшість, зрозуміло,  проросійськи налаштованих користувачів досить різко, негативно  і часто нецензурно прокоментували пост Зубкова. Разом з ним деякі користувачі також визнали допустимим висловлювання Зубкова. "Людина висловила свою думку, що не так? Ну не згоден ти з ним, далі що? Це його сторінка, має право", - написала Олена Дєдух.

СБУ взялася за Портнова у зв'язку з окупацією Криму

Херсонський міський суд надав Головному управлінню СБУ в Криму дозвіл на тимчасовий доступ до аудіозаписів перемовин радника російського президента Володимира Путіна Сергія Глазьєва, в яких згадується колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов. СБУ зацікавилася публікацією у ЗМІ під назвою "Проект постановления ВР АРК во время начала окупации готовил Портнов", де міститься інформація щодо можливої причетності колишнього високопосадовця часів Януковича до підготовки тексту постанови, яку в подальшому прийняла Верховна Рада Автономної Республіки Крим на виправдання та прикриття тимчасової окупації території України Автономної Республіки Крим та Севастополя. Ця інформація випливає з розмов між радником Путіна Глазьєвим і ймовірно головою Верховної Ради АРК Володимиром Константиновим, яку 1 березня 2014 року зафіксувала українська розвідка. У розмові Глазьєв повідомляє співрозмовнику, що Верховна Рада АРК має ухвалити якусь постанову, яку підготував Андрій Портнов. І пояснює, що потрібно прийняти цей документ, "щоб було зрозуміло, що не вся Україна прямо-таки хоче підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом". Також надається витяг з розмови.

Прокуратура АРК повідомила про підозру "самоборонівцю" з Сербії

У ході досудового розслідування здобуто докази причетності громадянина Республіки Сербія Ж. у діяльності незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя", у зв’язку із чим, вказаному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України. Під час досудового розслідування встановлено, що протягом березня 2014 року, громадянин Республіки Сербія Ж., будучи лідером не передбаченого законами України збройного формування, так званого загону "Йован Шевич", який входив до складу "Самооборони Криму", особисто перебував на самостійно створених так званих "блок-постах" на в’їзді-виїзді до м. Севастополь, де проводив перевірку документів місцевого населення, незаконно обшукував транспортні засоби, безпосередньо приймав участь у затриманні "проукраїнськи" налаштованих мешканців Автономної Республіки Крим.

У Путіна пхають на другий строк кримського "Гобліна"

Партія "Єдина Росія" представила президентові Росії Володимиру Путіну кандидатури для розгляду при призначенні на посади глав низки регіонів і окупованого Криму. Як повідомила прес-служба партії, на посаду "глави" Криму запропонована кандидатура Сергія Аксьонова. Вибір Аксьонова на цю посаду обґрунтував секретар генради партії Андрій Турчак. За його словами, у червні Аксьонов очолив список партії до так званої Державної Ради Криму на виборах, які пройдуть 8 вересня. "Протягом п'яти років йому вдалося закласти фундамент для подальшого розвитку Криму. За цей час були побудовані важливі інфраструктурні та соціальні об'єкти", - заявив "єдинорос".

"Гоблін" перелякався "майдана" на Росії

Підконтрольний Росії "глава" Криму на призвисько "Гоблін" Сергій Аксьонов порівняв московські акції протесту через вибори в Мосміськдуму і розгін активістів з подіями Євромайдану 2014 року в Києві. При цьому він підтримав дії російських силовиків по розгону активістів в Москві і закликав не брати участі в "незаконних акціях протесту". Зокрема, події в Москві він назвав "спробою обкатати технології майдану в російських умовах". "Закликаю співгромадян не брати участь в незаконних акціях протесту. Не можна допускати, щоб "п'ята колона", яка діє в інтересах Заходу, використовувала наших людей в якості "гарматного м'яса" для своїх майданів", - написав він у "Фейсбуці".

У Криму "скрєпний" молодіжний фестиваль обійшовся без молоді

На заявленому як "молодіжний" фестивалі "Русь тисячолітня" бракувало тих, для кого він мав би проводитись. Відповідні фото у "Твіттері" опублікував блогер RoksolanaToday&Крым25%. Фестиваль до Дня хрещення Русі проводили в окупованому Сімферополі. "Казакі" похилого віку махали нагайками, а "казачки" співали на сцені. При цьому фото відвідувачів немає - можливо, через порожню площу.

На півострові знову відмовилися реєструвати парафію Кримської єпархії ПЦУ

Кримській єпархії Православної церкви України окупаційна влада півострова повторно відмовила в реєстрації української православної парафії, повідомив архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент. "Ситуація критична. Зателефонували з Міністерства юстиції Криму і сказали, що в реєстрації української православної парафії знову відмовлено. Судячи з того, що зараз відбувається, вони зайняли позицію, що української церкви в жодному вигляді на території Криму бути не повинно", – сказав архієпископ Климент. За його словами, точна причина відмови йому буде відома після отримання документів. При цьому, зазначив архієпископ, поданий ним на реєстрацію статут був аналогічний тому, який був вже зареєстрований після російської анексії півострова. Він заявив, що і далі продовжить домагатися реєстрації української православної парафії на півострові.

Правозахисники нарахували 130 українців, яких на Росії та в окупованому Криму кинули за грати

В окупованому Криму судова система Росії вмонтована в загальний маховик репресій, під час яких людину переслідують за релігійні погляди, громадянську позицію і громадську діяльність, заявила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик. "Після окупації Криму Росією там були зафіксовані факти насильницьких дій, зникнень людей. Сьогодні рівень репресій у Криму не знизився, окупаційна влада стала використовувати для цього всю міць системи правоохоронних органів, силовиків, ФСБ, поліцію і замкнула всі ці переслідування на судовій системі, яка вмонтована в загальний маховик репресій", – заявила Печончик. За її словами, центром прав людини ZMINA зафіксовано ряд порушень, коли окупаційна влада, створюючи політично мотивовані справи, переслідує людей за релігійні погляди, громадянську позицію або громадську діяльність. Загалом, зазначила правозахисниця, в Росії і в окупованому Криму за сфабрикованими обвинуваченнями в місцях позбавлення волі перебувають 130 громадян України, більшість з них – кримські татари.

П'ятьох кримських татар етапували з Росії у Крим

П’ятьох кримських татар, фігурантів другого кримінального провадження у "справі Хізб ут-Тахрір", етапували з Росії в СІЗО № 1 Сімферополя для опізнання таємним свідком, повідомив адвокат Маммет Мамбетов. Під час слідчих дій відбувалося впізнання п’ятьох обвинувачених засекреченим свідком. "Сьогодні (30 липня – ред.) в управлінні ФСБ було впізнання прихованим свідком мого підзахисного і ще чотирьох обвинувачених. Слідчі дії триватимуть мінімум до кінця тижня. Днями у нас буде продовження арешту. Воно, ймовірно, відбудеться в Криму. Після цього їх етапують назад в СІЗО, де вони раніше перебували", — додав адвокат.

У Криму заочно арештували кримськотатарську журналістку

Кримське управління ФСБ Росії порушило кримінальну справу проти кримськотатарської журналістки, ведучої телеканалу ATR Гульсум Халілової за нібито "участь у збройному формуванні на території іноземної держави", заявило Мінінформполітики.Зазначається, що "суд" в окупованому Криму заочно обрав Халіловій запобіжний захід у вигляді утримання під вартою та оголосив її в міжнародний розшук. Мінінформполітики засудило переслідування журналістів в анексованому Росією Криму та закликало міжнародні інституції і журналістські організації дати належну оцінку діям РФ щодо кримськотатарської журналістки. Халілова виїхала з анексованого Криму на материкову частину України чотири роки тому.

Тяжкохворий в'язень Кремля Бекіров оголосить голодування

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров голодуватиме, якщо його справу відправлять на розгляд в Красноперекопськ, що на півночі Криму, повідомив адвокат Іслям Веліляєв. "Едем ага заявив про намір розпочати голодування, в разі переведення кримінальної справи для розгляду по суті в м. Красноперекопськ, оскільки він не витримає такого тривалого етапу", – написав адвокат, який відвідав Бекірова в СІЗО Сімферополя.  За його словами, стан здоров’я арештованого "стабільно критичний". "Протягом 10 днів не міг встати з нар через защемлення нерва і сильного болю в спині. Болить серце, мучить задишка і ядуха. Відчуття нестачі свіжого повітря Щодня вводять ін'єкцію інсуліну і дають діабетичні препарати", – розповів Веліляєв.

Разом з тим, вже зараз Бекіров потребує "термінової медичної допомоги і адекватного лікування", заявили у міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch. "Російські чиновники в Криму повинні негайно перевести активіста Едема Бекірова в лікарню для обстеження і лікування", – йдеться в повідомленні. В організації зазначили, що Бекіров тяжкохворий, а рідні й адвокати побоюються за його життя, тому він повинен перебувати в лікарні, де зможе отримати "адекватну медичну допомогу".

Балух розповів про нав'язування йому громадянства Росії

Український політв'язень на Росії, кримчанин Володимир Балух у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазді розповів про свій психологічний стан і засудив кремлівський режим, що нав'язує йому російське громадянство. "Змушений зізнатися, що формулювати думки мені зараз насилу вдається. Тоскне почуття тривоги і безперервної туги за мамою і рідними в даний період густо розбавлені злістю на безсилля, що з'їдає свідомість, [неможливість] оперативно й ефективно протистояти цинізму системи режиму, який вважає себе правомочним, відібравши у людини паспорт його рідної країни, пишномовно дарувати йому громадянство в своєму заповіднику оксюморона", – повідомив Балух. Про свій стан фізичного здоров'я після виходу з тривалого голодування український політв'язень не пише.

Переселенка з Криму вишила для Балуха нову сорочку

Переселенка з Криму Олена Ілюшина передала архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту вишиванку для українського активіста з Криму Володимира Балуха, який перебуває в російській колонії. Сорочка чорного кольору з червоними нитками. В процесі шиття, за словами майстрині, вона передала адресатові енергію добра. Олена Ілюшина побачила в соцмережі повідомлення української активістки з Латвії Тетяни Лазди про те, що у Балуха вкрали вишиванку під час етапування. Ілюшина стала однією з тих, хто відгукнувся на пост і захотів вишити для Балуха нову. Згодом Володимир у листі  Лазді просив передати низький уклін майстрині, яка зробила це.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme