В окупованому Армянську зафіксували високий вміст хлористого водню в атмосфері

У липні в окупованих Красноперекопську та Армянську зафіксували високий рівень забруднення атмосфери через хлористого водню

Про це повідомляє РІА Крим з посиланням на дані моніторингу забруднення навколишнього середовища кримського гідрометцентру, передає Depo.Крим з посиланням на "Керч.ФМ".

"Армянськ - рівень забруднення атмосфери визначався як високий. Красноперекопськ - рівень забруднення атмосфери визначався як високий", - йдеться в дослідженні.

Несприятлива екологічна ситуація в містах на півночі Криму пов'язана з високим вмістом в повітрі оксиду вуглецю і хлористого водню. Причому в Красноперекопську середній індекс (СІ - найбільша виміряна за короткий період часу концентрація домішки, поділена на гранично допустиму концентрацію) для хлористого водню склав чотири, в той час як в Армянську - два.

Показники забруднення повітря в Красноперекопську за останній тиждень на порядок нижче, але все ж визначається експертами як підвищений. Проте, в гідрометцентрі у Криму вважають, що приводів для занепокоєння немає. "Це норма для міста, в якому знаходяться два хімічних підприємства - бромистий і содовий заводи", - сказала начальник відділу моніторингу забруднення атмосфери і атмосферних опадів Ірина Дубинська.

Перевищення хлористого водню в цих містах дійсно не критичне, проте не є нормальним, вважає заступник директора Кримської асоціації "Екологія і світ" Андрій Артов. "Норма - це 0, тому можна говорити, що екологічна ситуація погана і вплив на здоров'я людини існує", - зазначив експерт.

Еколог пояснює, що повітря на півночі півострова не може привезти до різкого погіршення здоров'я, проте хронічний вплив викликає "підвищення алергічного фону, порушення дихання". "Як можна говорити, що все добре? Так, концентрації невеликі, але вони вище ГДК і це говорить, що треба щось робити", - переконаний Артов.

Нагадаємо, що раніше окупанти заявили, що в отруєному випарами Армянську безпечно дихати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook