Хроніки окупованого Криму:  "Чорнобиль" в Армянську та фекальне море

Поки окупований Крим вкотре вражає пустими пляжами, Путін вирішує, як забезпечити анексований півострів дніпровською водою
 

Хроніки окупованого Криму:  "Чорнобиль"…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Пляжі Криму перетворились на пустку

На пляжах окупованого Гурзуфа та Алушти порожньо та сумно. Показові фото опублікував блогер RoksolanaToday&Крим25%. Користувачі лише глузують з порожніх пляжів. "А де всі?", "Ніхто не заважає", - пишуть вони іронічні коментарі.

"Кримняші" жаліються на "здичавілих" окупантів

У Севастополі не раді поведінці окупантів на місцевих пляжах,  йдеться на сторінці RoksolanaToday&Крим25%. Жителі окупованого міста не вірять, що так нахабно можна поводитись на відпочинку: "Ніколи у Севастополі такої тупості не було! Дебільності! Я розумію, ви не бачили ніколи море, але запитати у людей ви можете, що треба робити? Чи мізків не вистачає?", - пише обурена місцева жителька.

Комунальники скидають у море неочищені стічні води

В окупованому Севастополі "Водоканал" скидає неочищені стічні зливові води в акваторію Артилерійської бухти, повідомляє прес-служба міської "прокуратури". "Встановлено, що в районі пляжу "Кришталевий" розташовано скидний колектор зливових стічних вод, який знаходиться на балансі ГУП міста Севастополя "Водоканал" і прийнятий з 2017 року в господарське відання підприємства. Очисні споруди на зливовому колекторі відсутні", - вказується в повідомленні. Раніше в результаті перевірки проб морської води біля пляжу на мисі "Кришталевий" у воді було виявлено підвищені вміст ентерококів та концентрацію нафтопродуктів.

Путін може "простягти руки" до Херсонщини

Дніпровська вода дуже потрібна в Криму, так як власні запаси на півострові можуть вичерпатися через кілька років. І для вирішення цієї проблеми Путін може піти на найвідчайдушніші кроки, аж до створення в Україні ще однієї "народної республіки", - таку думку висловив військовий експерт Юрій Карін. "Водні запаси на окупованому півострові Крим можуть вичерпатися повністю вже за п'ять-сім років. Тобто вода з Дніпра їм дуже потрібна", - вважає експерт. За його словами, це може бути дестабілізація південного сходу України з метою створення якщо не сухопутного коридору Донбас - Крим, то хоча б якоїсь "Херсонської республіки", щоб відновити постачання Криму водою.

Кримський Чорнобиль: З'явилися свіжі фото після катастрофи в Армянську

Жителі Армянська  скаржаться на жахливі умови життя через викиди з місцевого заводу "Кримський титан". Люди кажуть, що вода в місті зовсім не придатна для використання. Місцеве населення побоюється, що на заводі знову можливі викиди, які були зафіксовані тут в минулому році. З червня минулого року тут постійні проблеми з подачею води. Містяни постійно скаржаться і на те, що вода тече іржава. За словами однієї з жінок, вона могла прати тільки ночами, коли в крані був хоч якийсь тиск. "Єдиний виняток - другий мікрорайон. Не знаю, збіг чи ні, але там переважна більшість міських начальників живе. І з водою в цілому все в порядку ", - говорить вона.

Відпочинок в Криму виявився дорожчим за зарубіжні курорти

Окупований Крим виявився найдорожчим місцем для відпочинку цього літа, залишивши позаду Туреччину, Грузію, Болгарію, Грецію, Чорногорію і Кіпр. Експерти туристичного пошуковика Aviasales проаналізували вартість перельоту і тижневого проживання в тризірковому готелі на двох цього літа в популярних приморських містах, повідомляє агентство. Мінімальний бюджет такого відпочинку в окупованому Криму становить 53 356 рублів. Поїздка в Туреччину може бути набагато дешевше. Так, два авіаквитки з Москви в Анталью коштують від 22382 рублів в обидва боки, а тиждень в тризірковому готелі - від 9 510 рублів. Загальний бюджет туру - 31 892 рубля, що на 40% нижче вартості поїздки до окупованого Криму.

В Ялті на стадіоні впав монтажний кран

В Ялті впав монтажний кран, який встановлював намет над стадіоном "Авангард", де планується проведення льодового шоу російського фігуриста Іллі Авербуха. Директор спортивно-оздоровчого комплексу "Авангард" Семен Байгуші повідомив, що кран впав через сильний вітер. За його словами, в результаті інциденту ніхто не постраждав. "Кран впав на полі, де тренувальний процес ніколи не здійснювався", - сказав він. При цьому Байгуші зазначив, що правоохоронні органи проведуть перевірку щодо підрядника.

Севастопольцям закрили проїзд на черговий пляж

В'їзд на пляж по вулиці Челнокова, розташований поруч з новим пляжем "Адміральська лагуна", відтепер перекритий. Винних не знайдено, повідомили містяни в соціальних мережах. "Пляж з боку Молла. Хтось перекрив в'їзд купою землі. Багато севастопольців відпочиває там з дітьми і сім'ями, а також гості міста. Ми проти того, щоб цей пляж став приватною територією і об'єктом рейдерів! І забудовників", - такий пост опублікував анонімний автор в групі "Чорний список Севастополь". В "управлінні" МВС Росії по місту Севастополю повідомили, що відносини до перекриття пляжу вони не мають, і порадили звернутися до керівництва Гагарінського муніципального округу міста. Однак "глава" Гагарінського муніципалітету Олексій Ярусов сказав, що це питання знаходиться не в їх зоні відповідальності, і вони до цього не причетні.

В окупованому Криму виявлено нове вогнище небезпечного виду сарани

Комах виявлено в Білогірському районі Криму, раніше мароккська сарана була виявлена ​​на території Джанкойського і Первомайського районів. Для Криму це перший контакт з даним видом. У результаті обстеження 22 гектарів сільгоспземель, в тому числі 5 гектарів винограднику, на всій обстеженій площі була виявлена ​​сарана середньою чисельністю від 37,5 до 60 личинок на квадратний метр. В цілому по Криму моніторинг на виявлення личинок мароккської сарани проведено на площі 863,9 гектара, заселено 94 гектара. Середня чисельність склала 10,5, максимальна - понад 300 личинок на квадратний метр.

В печері знайшли останки древнього птаха, котрий важив півтонни

Кістка, знайдена в кримській печері, належала найбільшому птаху в Північній півкулі. Він важив півтонни і жив в Європі одночасно з Homo erectus. За словами вчених, гігантські птахи, котрі не літали, мешкали Європі, коли перші люди прибули сюди з Африки. Настільки масивний птах був вперше виявлений ​​в Північній півкулі. Кістка довжиною 40 см і інші знайдені з нею скам'янілості датуються від 1,5 до 1,8 мільйонів років до н.е. Це дозволяє припустити, що птахи мешкали в Європі і тоді, коли древній предок сучасної людини, Homo erectus, досяг цієї частини світу 1,2 мільйони років тому. Гігантські птахи цілком могли бути цінним джерелом м'яса, кісток, пір'я і яєчної шкаралупи для перших поселенців. У ході дослідження з'ясувалося, що птах належав  до давнього виду під назвою Pachystruthio dmanisensis.

Окуповану Ялту затопило після потужної зливи

Транспорт практично "плавав" містом. Фото і відео наслідків негоди публікували очевидці в соціальних мережах. Так, згідно з їхніми даними, затопленими виявилися вулиці Боткінська, Київська (район школи №9), Ломоносова (біля міської лазні), а також підземний перехід на площі Радянській.

Захоплені Росією українські кораблі зникли

Українські військові катери "Нікополь" (P176) і "Бердянськ" (U175), а також буксир "Яни Капу" (А947), захоплені ФСБ Росії біля берегів Криму в листопаді 2018 року, зникли з акваторії стоянки суден "Генмол" у Керчі, де вони перебували останні місяці. Українські кораблі перемістили в невідомому напрямку. Напередодні журналісти сфотографували акваторію порту військової частини російської берегової охорони в центрі Керчі і виявили, що українські військові катери, які раніше стояли під маскувальною сіткою біля причальної стінки, відсутні. У прес-службі прикордонного управління ФСБ Росії публічно не повідомляли про переміщення захоплених українських військових кораблів і буксира.

Двоє окупантів потонули після стрибка з парашутом

Двоє військовослужбовців-контрактників загинули під час тренувань з парашутних стрибків в окупованому Криму, повідомила прес-служба Південного військового округу. Під час навчань десантники приземлилися на воду, не змогли звільнитися від парашутів і потонули. "Вжиті черговою рятувальною службою заходи для їх порятунку результатів не дали, військовослужбовці потонули", - йдеться у повідомленні. Інцидент стався в середу під час виконання планових навчально-тренувальних стрибків з парашутом на полігоні "Старий Крим". Причини події спільно з правоохоронними органами встановлює комісія командування Повітрянодесантних військ.

Головний окупант з Росгвардії проінспектував військові частини в Криму

Глава Росгвардіі Віктор Золотов відвідав анексовану Керч, де провів виїзну оперативну нараду, на якій обговорювалися питання забезпечення безпеки об'єктів в Керченській протоці. Він також побував в російських військових частинах, які знаходяться на території окупованого міста. Золотов проінспектував морський загін окремої бригади особливого призначення і заявив військовослужбовцям, що "об'єкти, розташовані на Кримському півострові, можуть стати метою для різного роду провокацій і перебувати в епіцентрі агресивних устремлінь". На нараді Золотов заявив, що російським силовикам вдалося "втілити значну частину намічених планів щодо забезпечення безпеки об'єктів та прилеглої до них акваторії".

Крим просить на Росії рублів на стоянки для яхт

П'ять яхтмарин з'являться в Криму, якщо Москва дасть гроші на роботу цих об'єктів. "Зараз опрацьовується питання з міністерством економічного розвитку Росії про виділення близько 400-450 мільйонів рублів на проектні дослідження п'яти марин. Ці кошти зайдуть в федеральну цільову програму", - повідомила заступниця голови так званого Мінекономрозвитку Криму Тетяна Малій. Яхтмарини, за її словами, можуть з'явиться в окупованих Керчі, Ялті, Євпаторії, Коктебелі та Саках. У планах створення ще однієї стоянки, додала вона, не уточнюючи місце для можливого об'єкта.

Окупанти віддали на приватизацію "віджатий" в Ахметова завод

Маріонетковий парламент Криму додав до плану приватизації держмайна Керченський металургійний завод. Проект відповідної постанови схвалили на засіданні "парламенту". "Пропонується доповнити (план приватизації держмайна) в частині включення до переліку державних унітарних підприємств, приватизація яких планується в 2019 році шляхом перетворення на господарські товариства, ГУП "Керченський металургійний завод", - сказано в пояснювальній записці до проекту постанови. Балансова вартість заводу на 1 січня 2018 року оцінена в 1,5 млрд рублів. На заводі числиться 1344 працівника.

В Сімферополі помер відомий актор

В окупованому Сімферополі в результаті важкої і тривалої хвороби помер відомий кримськотатарський актор Мустафа Куртмуллаєв. "З глибоким сумом повідомляємо, що наш колега, який з початку роботи відродженого в Криму національного театру жив і служив мистецтву, сцені, глядачеві, артист драми Мустафа Куртмуллаєв, покинув цей світ після важкої хвороби. Ти назавжди залишишся в наших серцях, Мустафа!" - розповіли у Кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі. Мустафа Куртмуллаєв прийшов в Кримськотатарський театр в 1989 році, артист драми. У 2001 році нагороджений почесним званням "Заслужений артист Автономної Республіки Крим". Двічі лауреат державної премії АРК.

Українцю "пришили" нацизм за державний прапор

Підконтрольний Кремлю Сакський районний "суд" Криму оштрафував на дві тисячі рублів жителя села Горіхове, проукраїнського активіста Олега Приходька. Як повідомив сам Приходько, його визнали винним за частиною першою статті 20.3 кодексу України про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки). "Вони дуже довго думали вердикт. Суд почався о 16:00 і закінчився майже о 23:00. 67 сторінок, цілі томи, на мене склали, що я займаюся пропагандою. Все це фальш. Це все через те, що у мене в машині український і кримськотатарський прапор. І вдома під альтанкою майорить український прапор. Це все через це", - сказав Приходько.

Порушення прав людини

В'язень Кремля Володимир Балух вимагає пропустити до нього у колонію на Росії українського Консула, який безуспішно намагався пробитися до Володимира, розповів його адвокат Даниїл Берман. До цього Балух двічі подавав заяву, що якщо до нього не допустять Консула України, то він оголосить голодування. Оскільки адміністрація всі ці заяви проігнорувала, Володимир Балух повідомив адвокату, що починає голодування. "Мене ця заява схвилювала, я прийняв рішення відвідати його, - спеціально, щоб довідатися про стан його здоров'я і справ. Зустрів він мене радісно - можна було поговорити і знову погрітися в кабінеті. Підтвердив, що перестав приймати їжу і передав мені письмове повідомлення для адміністрації про початок голодування", - повідомив адвокат.

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, якого в окупованому Криму ФСБ РФ звинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, "практично нічого не їсть, побоюючись "стрибка" рівня цукру в крові", повідомив адвокат Олексій Ладін після відвідування Бекірова в СІЗО. "Він мені так і каже: "Я боюся їсти, тому що цукор може підскочити і ситуація може бути аж до коми", - розповів адвокат. За його словами, кардіолог оцінив ступінь ризику здоров'ю підзахисного як "дуже високий".

Кримськотатарського блогера Нарімана Мемедемінова перевели із загальної камери СІЗО-1 Ростова-на-Дону в спецблок, повідомив журналіст Тарас Ібрагімов. Журналіст також зазначив, що під час етапу з окупованого Сімферополя в Ростов він провів десять днів у спецблоці краснодарського СІЗО. До цього, на початку року - більше місяця в спецблоці СІЗО Сімферополя.

Порушення прав віросповідання

Окупанти розірвали договір оренди з українською церквою в окупованому Сімферополі, розповіли в Представництві президента України в АРК. Зазначається, що окупаційна влада незаконно вилучає храм у Кримської єпархії Православної церкви України. Так званий "арбітражний суд" у тимчасово окупованому Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди та зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ передати кафедральний собор Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі до так званого "міністерства майнових і земельних відносин". Таке "рішення" "суду" ставить під загрозу подальшу діяльність Кримської єпархії ПЦУ.

На Росії вже марять, що Рада Європи визнає Крим російським

Результати голосування учасників Парламентської асамблеї Ради Європи, яка в повному обсязі підтвердила повноваження російської делегації, є кроком до визнання Криму російським. Таку думку висловив голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Леонід Слуцький. "Своїм голосуванням щодо поправок (про статус Криму як окуповану українську територію, - ред.) до ухваленої зараз доповіді, які кваліфікованою більшістю у дві третини голосів Парламентської асамблеї Ради Європи були провалені, по суті справи, зроблений перший знаковий крок до визнання Криму російським країнами Ради Європи", - заявив Слуцький.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme