В окупованому Криму знайшли останки древнього птаха, котрий важив півтонни

Кістка, знайдена в кримській печері, належала найбільшому птаху в Північній півкулі. Він важив півтонни і жив в Європі одночасно з Homo erectus

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Навколо світу".

За словами вчених з Російської академії наук, гігантські птахи, котрі не літали, вагою в півтонни, мешкали Європі, коли перші люди прибули сюди з Африки. Дослідники розкопали окам'янілу стегнову кістку однієї з таких птахів в печері на Кримському півострові. Настільки масивний птах був вперше виявлений ​​в Північній півкулі.

Кістка довжиною 40 см і інші знайдені з нею скам'янілості датуються від 1,5 до 1,8 мільйонів років до н.е.

Це дозволяє припустити, що птахи мешкали в Європі і тоді, коли древній предок сучасної людини, Homo erectus, досяг цієї частини світу 1,2 мільйони років тому. Гігантські птахи цілком могли бути цінним джерелом м'яса, кісток, пір'я і яєчної шкаралупи для перших поселенців.

Микита Зеленков, палеонтолог з Російської академії наук, сказав, що коли він вперше отримав для дослідження стегнову кістку, то подумав, що це останки давно вимерлої птиці-слона (епіорніса) з Мадагаскару. За його словами, птиці такого розміру ніколи не надходили з Європи.

У ході дослідження з'ясувалося, що птах належав  до давнього виду під назвою Pachystruthio dmanisensis. Це були приземкуваті істоти, котрі не літали, висота яких становила близько 3,5 метрів. Ґрунтуючись на вимірах стегнової кістки, вчені підрахували, що птах важила близько 450 кг.

Незважаючи на те, що птах був великим і важким, він швидко піднімався на ноги. На це вказує наявність тонкої і довгою стегнової кістки. Інші останки, знайдені в печері, прояснюють, чому це сталося: гігантський птах жив поруч з деякими з найбільш грізних хижаків льодовикового періоду, в тому числі з шаблезубими кішками, гігантськими гепардами і гієнами.

Печеру, де були виявлені кістки, знайшли в минулому році під час будівництва автомагістралі. Наскільки поширені були ці великі птахи в Європі, невідомо.

Нагадаємо, що в Єгипті розкопали мумію гіганського крокодила.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим