В'язень Кремля Володимир Балух оголосив голодування

Володимир Балух вимагає пропустити до нього у колонію на Росії українського Консула 

Про це розповів його адвокат Даниїл Берман, передає Depo.Крим з посиланням на "НГ". 

У вівторок, 25 червня, коли Берман прийшов до Володимира Балуха, він уже знав, що до нього безуспішно намагався пробитися Консул України. До цього Балух двічі подавав заяву, що якщо до нього не допустять Консула України, то він оголосить голодування.

Оскільки адміністрація всі ці заяви проігнорувала, Володимир Балух повідомив адвокату, що з вечора 25 числа починає голодування. "Мене ця заява схвилювала, я прийняв рішення відвідати його і на наступний день, 26 червня, - спеціально, щоб довідатися про стан його здоров'я і справ. Зустрів він мене радісно - можна було поговорити і знову погрітися в кабінеті. Підтвердив, що перестав приймати їжу і передав мені письмове повідомлення для адміністрації про початок голодування", - повідомив адвокат.

На запитання журналістки, чи закінчить Володимир Балух голодування, якщо до нього буде допущений Консул, захисник відповів заперечно.

Володимир вимагає повернути псалтир, теплу білизну і светр. "І я вам так скажу: навіть якщо за правилами в ШІЗО не можна мати теплу білизну, нехай я буду виглядати непрофесійно, але мені плювати на ці правила, бо я знаю, що метою покарання не повинно бути приниження людської гідності і прямих знущань", - наголошує адвокат. 

Щодо листів, то отримувати їх в'язень Кремля продовжує, але відповісти нічого не може, з ШІЗО відправка по системі ФСВП-листування не здійснюється. Крім того, він практично не може читати отримане, тому що в камері, де Балух утримується зараз, дуже слабке освітлення. "Окуляри йому потрібні. Сподіваюся, хоча б це буде дозволено зробити", - каже адвокат. 

Володимир Балух письмово повідомив адміністрацію тюрми, що починає голодування. 

Нагадаємо, що минулого тижня засудженого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха знову помістили до штрафного ізолятора російської колонії в Тверській області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим