Кримські окупанти віддали на приватизацію "віджатий" в Ахметова завод

Маріонетковий парламент Криму додав до плану приватизації держмайна Керченський металургійний завод

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Проект відповідної постанови схвалили на засіданні "парламенту". "Пропонується доповнити (план приватизації держмайна) в частині включення до переліку державних унітарних підприємств, приватизація яких планується в 2019 році шляхом перетворення на господарські товариства, ГУП "Керченський металургійний завод"", - сказано в пояснювальній записці до проекту постанови.

Балансова вартість заводу на 1 січня 2018 року оцінена в 1,5 млрд рублів. На заводі числиться 1344 працівника.

У березні 2017 року кримські "власті" ухвалили рішення примусово викупити два заводи в окупованій Керчі, які належали фірмам, афільованим з українським олігархом Рінатом Ахметовим - Керченський стрілочний завод і Керченський металургійний комбінат. Перший займається ливарним виробництвом, створюючи стрілочні переводи для залізничної колії, другий - виробляє сталевий емальований посуд і вироби з пластмаси. Одночасно самопроголошеним "главою" Криму було підписано розпорядження про створення ГУП "Керченський металургійний завод", до якого увійшло майно двох заводів після примусового викупу, а також перейшли всі працівники цих двох підприємств.

Нагадаємо, що в лютому 2015 року "Держрада" Криму відібрала кримську філію "Укртелекому", що належав Ахметову, і на його базі було створено ГУП "Кримтелеком". У вересні 2017 року "парламент" узгодив акціонування держпідприємства "Кримтелеком", а вже в листопаді "Держрада" Криму за ініціативою свого "глави" Сергія Аксьонова в терміновому порядку внесла 100% акцій "Кримтелекому" в план приватизації на 2018 рік.

Наприкінці 2018 року сімферопольська компанія екс-головкому Ракетних військ Володимира Зарицького на відкритому аукціоні купила 100% акцій АТ "Кримтелеком" за 998 млн рублів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим