Через посуху в Криму, Путін може "простягти руки" ще до одного регіону України, - експерт

Путін може створити в Україні нову "республіку", так Кремль вирішуватиме водну проблему Криму

Таку думку в інтерв'ю "Фактам" висловив військовий експерт Юрій Карін, передає Depo.Крим.

Дніпровська вода дуже потрібна в Криму, так як власні запаси на півострові можуть вичерпатися через кілька років. І для вирішення цієї проблеми Путін може піти на найвідчайдушніші кроки, аж до створення в Україні ще однієї "народної республіки". "Водні запаси на окупованому півострові Крим можуть вичерпатися повністю вже за п'ять-сім років. Тобто вода з Дніпра їм дуже потрібна", - вважає експерт.

При цьому ситуація з водопостачанням півострова, на його думку, неоднозначна: з одного боку, циркулює інформація про те, що в північному Криму справжня екологічна катастрофа через дефіцит води, що веде до зміни демографічної структури регіону і вимирання населених пунктів.

З іншого боку, є заяви іншого характеру. За словами генерального директора держпідприємства "Вода Криму" Володимира Баженова, півострів вже не зможе обробляти дніпровську воду.

У будь-якому випадку, якщо водопостачання Криму не буде відновлено, то Росія може діяти різними шляхами. "Одним з них може бути дестабілізація південного сходу України з метою створення якщо не сухопутного коридору Донбас - Крим, то хоча б якоїсь "Херсонської республіки", щоб відновити постачання Криму водою", - вважає Юрій Карін.

Нагадаємо, що анексований Крим страждає від посухи, пересохли водойми, не вистачає води для зрошення ділянок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим