Хроніки окупованого Криму: Відрубані голови крокодилів та відпочивальники, покинуті у відкритому морі

Цього тижня Рада Європейського Союзу схвалила рішення продовжити так звані "кримські санкції" ще на один рік

Хроніки окупованого Криму: Відрубані гол…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Зеленський пообіцяв в очі заявити Путіну, що Крим – це Україна

Президент України Володимир Зеленський під час першої зустрічі з російським колегою і тезкою Путіним скаже, що Донбас і Крим – це Україна. Про це Зеленський заявив в інтерв'ю газеті Bild. Журналіст запитав  його, що він скаже Путіну під час їхньої першої зустрічі. "Почнемо з того, що Донбас і Крим – це Україна. Крим – це Україна. І ми сподіваємося, що незабаром ми його повернемо. Я дуже люблю Крим. Я був там багато-багато разів. Це унікальне місце в Україні з його природою та історією. Для мене Крим завжди був і залишається частиною України", – сказав Зеленський. Він також пообіцяв зробити все для того, щоб "країни ЄС побачили нас як рівноправного члена Союзу", а також виконати стандарти НАТО в українських Збройних силах і в секторі безпеки.

Меркель запевнила Зеленського у збереженні санкцій проти Росії

Президент Володимир Зеленський заявив, що Ангела Меркель запевнила його у незмінності позиції Німеччини щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України у питаннях Донбасу та Криму. Про це він сказав під час спільної з канцлеркою пресконференції у Берліні. "Федеральний канцлер запевнила мене: позиція Німеччини є незмінною. Я дуже вдячний Вам (Меркель, – ред.). Це підтримка територіальної цілісності, суверенітету України та збереження санкцій стосовно дій Російської Федерації. Це стосується як Донбасу, так і окупованого Криму", – підкреслив Зеленський.

На спільному з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу Меркель заявила, що санкції відносно Росії не будуть скасовані до повернення Криму в Україну. "Ми обговорювали процес щодо суверенітету України і його відновлення, говорили про Донецьк і Луганськ. На жаль, не досягнутий останнім часом прогрес. Санкції не скасовуються, поки Крим не повернеться в Україну", – зазначила Меркель.

Порошенко допускає здачу Криму новою владою

Екс-президент України Петро Порошенко розповів, що нова влада не буде владою тоді, коли розміняє Крим на вирішення ситуації в ОРДЛО. Про це він заявив у інтерв'ю "Главкому". Журналіст запитав у Порошенка, чи може Зеленський розміняти Крим на вирішення ситуації в Донецьку і Луганську. "Очевидно, що може. Але одразу ж перестане бути владою. Але це буде дуже небезпечно для людей, в першу чергу, бо доля нової влади мене цікавить набагато менше", – наголосив п'ятий президент України.

ЄС на рік продовжив "кримські санкції"

Рада Європейського Союзу схвалила рішення продовжити так звані "кримські санкції" ще на один рік. Відповідне рішення було ухвалене в Брюсселі. "20 червня 2019 року Рада продовжила застосування обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та Севастополя до 23 червня 2020 року", – йдеться у повідомленні на сайті Ради. У Раді ЄС окремо нагадали про декларацію глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні від 17 березня 2019 року, у якій ішлося, що через п'ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією ЄС залишається непохитним у своїй прихильності суверенітету України територіальної цілісності.

Україна чекає, що слідство візьметься за Аксьонова через збиття МН17

Слідству доведеться з'ясувати роль "прем`єр-міністра Криму" Сергія Аксьонова та інших високопосадовців в організації збиття "Боїнга" над Донбасом, заявили в МЗС України. "Названі основні підозрювані: чинні і колишні співробітники російських спецслужб і громадянин України, який надавав їм сприяння. Слідству доведеться з`ясувати роль т.зв. "прем`єр-міністра Криму" С.Аксьонова та інших високопосадовців у організації злочину, а також назвати його безпосередніх виконавців – членів екіпажу БУКа", – заявили в МЗС. Судовий розгляд справи щодо основних підозрюваних розпочнеться 9 березня 2020 року в національному суді Королівства Нідерланди.

В окупованому Криму 30 "новобранців" затягли у Росгвардію

В окупованому Севастополі привели до присяги 30 новобранців Росгвардії, вони дали клятву на вірність державі-агресору. Церемонія відбулася біля меморіалу "35-я берегова батарея". "Співробітники позавідомчої охорони Росгвардії, нещодавно прийняті на службу в підрозділи територіального органу відомства, дали клятву на вірність батьківщині. Біля меморіалу захисникам Севастополя, які зробили крок у безсмертя, до присяги приведені 30 молодих співробітників", - сказано в повідомленні прес-служби місцевого "управління" Росгвардії. На церемонії були присутні родичі "новобранців", ветерани позавідомчої охорони. Основне завдання структури – охорона громадського порядку, безпеки низки посадових осіб. Співробітники Росгвардії  беруть участь в обшуках і затриманнях кримських активістів.

Росія перекинула на Кубань і в Крим винищувачі, штурмовики і бомбардувальники

Росія перебазувала кілька десятків винищувачів, перехоплювачів і вертольотів на оперативні аеродроми в Краснодарському краї і в анексованому Криму в ході масштабного командно-штабного навчання. Про це  повідомив начальник прес-служби Південного військового округу полковник Вадим Астаф'єв. За його словами, в ході навчання екіпажі відпрацювали виведення аеродромів базування з-під удару авіації умовного противника і виконали нормативи з відбиття ракетних ударів і передислокації на оперативні аеродроми. "Потім угруповання авіації завдало зустрічний авіаційний удар у відповідь із застосуванням авіаційних засобів ураження на авіаційних полігонах у Краснодарському краї, Астраханській області і Криму", – зазначив представник ПВО. Відзначається, що всього в тренуванні, яке триватиме до кінця тижня, задіяно близько 70 літаків в тому числі винищувачі Су-27СМ3, Су-30м2, винищувачі-бомбардувальники Су-34 і Су-24М, штурмовики Су-25см3, а також близько 30 вертольотів армійської авіації Мі-8АМШ "Термінатор", Мі-28Н "Нічний мисливець", Ка-52 "Алігатор" і Мі-35.

Окупанти зосередили в Криму 30 тисяч військових

Росія зосередила в тимчасово окупованому Криму 30 тис. військових та до 2025 року планує збільшити контингент ще на 7–10 тисяч, про це йдеться у відповіді тимчасового виконувача обов’язків заступника командира Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадима Скібіцького на інформаційний запит. "За період анексії Криму російське командування розгорнуло на півострові міжвидове угруповання, загальна чисельність якого на теперішній час перевищує 30 тисяч осіб", – йдеться у відповіді. Також зазначається, що до 2025 року не виключається збільшення чисельності угруповання на 7–10 тис. осіб.

Росіяни зібралися знищити в Криму український підводний човен

Міністерство оборони Росії оголосило тендер на утилізацію низки кораблів, серед яких є українська субмарина. У тендері зазначено, що Росія має намір ліквідувати підводний човен проекту 641. Конкретна назва човна не уточнюється, але в розпорядженні Росії є тільки одна субмарина цього проекту – підводний човен "Запоріжжя", яку захопили в Криму в 2014 році. Човен "Запоріжжя" вперше спустили на воду ще в травні 1970 року.

Окупанти розгледіли у Криму 100 тис. іноземних туристів

Крим з початку року відвідали більше 100 тис. іноземних туристів, в тому числі з країн Євросоюзу і США, повідомив "голова" комітету незаконного кримського парламенту з питань санаторно-курортного комплексу і туризму Олексій Черняк. "З січня по травень понад 100 тисяч іноземних туристів приїхало відпочити в Крим. У тому числі понад 4 тисячі з Євросоюзу і США. Найбільший потік туристів – з України", – сказав Черняк. Раніше він повідомляв, що за в Криму відпочили близько 1,3 млн туристів з початку року. У порівнянні з минулим роком показник збільшився на 11%. При цьому основний потік туристів очікується в середині літа. За словами "глави" кримського парламенту Володимира Константинова, Крим за підсумками поточного року може прийняти 7,5 млн туристів.

У Криму 14 відпочивальників покинули у відкритому морі

Водій гідроцикла кинув 14 осіб на "банані" в 800 метрах від алуштинського берега. Рятувальники евакуювали на берег 14 осіб, що залишилися в морі у 800 метрах від берега окупованої Алушти після того, як водій гідроцикла, відчепив плавзасіб і зник. "Під час планового патрулювання акваторії Чорного моря в районі пляжу "Горизонт" в Алушті на відстані 800 метрів від берега був помічений гідроцикл, що буксирував "банан" з людьми на борту. Через деякий час водій плавзасобу відчепив водний атракціон і зник у невідомому напрямку", – йдеться в повідомленні так званого МНС. Співробітники "Державної" інспекції по маломірних суднах транспортували відпочиваючих на берег на рятувальному катері "Лідер-11". "Людей висадили на пляж "Горизонт" в Професорському куточку Алушти. "Всього на водному атракціоні знаходилося 14 чоловік, восьмеро з яких – діти. Врятовані від медичної допомоги відмовилися", – підкреслили в "МНС".

В окупованому Криму здорожчали продукти

Вартість мінімального набору продуктів харчування в окупованому Росією Криму зросла майже на 8% з початку поточного року, повідомила прес-служба російського Кримстата. "Вартість мінімального набору продуктів харчування в середньому по Криму на кінець травня 2019 року склала 4 406,35 рубля в розрахунку на одну людину і в порівнянні з попереднім місяцем зросла на 1,1%, а з початку року – на 7,7% . У квітні 2019 року вона склала 4 360,1 рубля в розрахунку на одну людину і в порівнянні з попереднім місяцем зросла на 1,7%, з початку року – на 6,6%", – йдеться в повідомленні. Крім того, згідно з опублікованим звітом, з початку року на 3,2% збільшилася ціна фіксованого набору споживчих товарів та послуг – в травні 2019 року вона склала 15 615 рублів на людину.

В анексованому Криму показали новий вид "єдинороса"

Сплячого прихильника путінської партії "Єдина Росія" виявили в окупованому Сімферополі. Фото розмістив блогер RoksolanaToday&Крым25% у "Твіттері". На фото видно, як під офісом "партії влади" заснув чоловік у шльопанцях та шортах. Певно, відпочивальник не дочекався прийому партійців, та й заснув у затінку. "Сімферополь. Вся колишня столиця у всій гавані одним фото", – іронізує блогер.

В центрі Сімферополя знайшли відрубані голови крокодилів

У центрі Сімферополя у дворі багатоквартирного будинку знайшли дві голови крокодилів. За фактом почав перевірку "держкомітет ветеринарії Криму". Про це повідомив "глава" відомства Валерій Іванов. "Ймовірно, це голови дорослих тварин "досить маленького розміру", – зазначив він. За словами Іванова, рештки тварин забрали ветеринари, двір будинку дезінфікували. Іванов запевнив, що знахідки не становлять загрози здоров'ю громадян. Зазначається, що у фахівців є оперативна інформація, де шукати інші частини крокодилів. "Проходить розслідування під контролем прокуратури, правоохоронних органів. Ми передаємо матеріали для порушення кримінальної справи про жорстоке поводження з тваринами", – сказав Іванов.

Окупований Армянськ очікує нової екокатастрофи

Жителі Армянська в соцмережах скаржаться на погане самопочуття і погіршення екологічної обстановки в місті. Кримське "управління" з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища повідомило, що дев’ять днів рівень забруднення повітря в районі Армянська і Красноперекопська визначався як "підвищений". Активістка з Армянська Катерина Пивовар впевнена, що цього літа торішня екологічна катастрофа може повторитися. "Я не можу сказати, що зараз така ситуація, як була торік. Але я спілкуюся з паном Моховим (незаконний місцевий депутат від "Єдиної Росії"), активістами, депутатами, які також проводять свою перевірку – і вони запевняють, що ми наближаємося до того, що було торік, до тих крайніх меж за показниками. Тобто я цілком впевнена, що в середині – наприкінці літа ситуація повториться. Того року на початку червня було все те ж саме. Починалося з малого: були невеликі викиди, запаморочення, у когось кашель, комусь погано, смердить вранці. Так що за місяць нас чекає те ж саме, це однозначно. Паніку вже ніхто не буде наводити, тому що очевидно, що вона вже нічого не дасть. Призвело це тільки до того, що мого чоловіка, який працював на заводі 13 років, звільнили, він залишився без роботи. Люди звідси просто мовчки їдуть".

"Депутат" Держдуми з окупованого Криму готує закон про домагання на роботі

Незаконний депутат Держдуми з окупованого Криму від "Єдиної Росії" Руслан Бальбек готує законопроект, який передбачає до шести років позбавлення волі "за наполегливе залицяння до людей і домагання сексуального характеру". Держдума розробляє законопроект, який передбачає позбавлення волі за харассмент. Бальбек зазначив, що домагання і докучання, які зараз не належать до злочинів, завдають жертві психологічну травму. "Особливу увагу приділено прояву харассмента щодо неповнолітніх. Я внесу пропозиції про прирівнювання покарання за харассмент до покарання за згвалтування", – розповів "депутат". Він упевнений, що "реальний кримінальний строк за харассмент або приведе до тями громадян зі зниженою соціальною відповідальністю, або буде адекватним покаранням за скоєне".

Окупанти створили в Криму туристичну поліцію

В Ялті створено перший взвод туристичної поліції, який буде патрулювати місця масового перебування туристів. Взвод утворений при окремій роті патрульно-постової служби міського "МВС". У поліцейських будуть нарукавні відмітні знаки російською та англійською мовами. "Основним завданням підрозділу є патрулювання місць масового перебування відпочиваючих та зарубіжних гостей, надання їм сприяння в вирішенні виникаючих питань, прийом звернень в разі вчинення відносно них правопорушень", – розповіли в прес-службі кримського "управління" МВС. У відомстві уточнили, що всі працівники взводу зобов'язані знати англійську мову. Поліцейські також "займаються вивченням інших іноземних мов" та "більш детально вивчають пам'ятки Криму".

На півострові накопичився 1 мрлд рублів боргу на пенсійні внески

На окупованому півострові понад 9,5 тисяч організацій і майже 40 індивідуальних підприємців накопичили борги по страхових внесках на обов'язкове медичне і пенсійне страхування. За даними так званого управління Федеральної податкової служби у Криму, сума боргів на даний момент становить близько одного мільярда рублів. "В ганебній" десятці лідерів - промислові підприємства з виробництва хімікатів та будівельних матеріалів Армянська і Сімферополя, найбільший птахівничий завод Сакського району, Бахчисарайська керуюча компанія і Феодосійське оборонне підприємство, індивідуальні підприємці з Сімферополя, Бахчисарая, Джанкоя і Феодосії, що працюють в сфері торгівлі будівельними матеріалами і пальним – на сьогоднішній день ними накопичені борги по страхових внесках в розмірі 158 мільйонів рублів", – повідомляють кримські "податківці".

Окупанти Криму збираються перекривати річки, щоб наповнити водосховище

Для постачання окупованого Криму і Севастополя водою створюється схема перехоплення чотирьох річок. За даними місцевої "влади", Міжгірне водосховище в Криму відновлять до 2024 року після п'ятирічного простою, фахівці розробляють схему з перехоплення вод чотирьох гірських річок для його наповнення. Про це повідомив журналістам гендиректор так званого держпідприємства "Вода Криму" Володимир Баженов. У квітні президент держави-агресора Володимир Путін за підсумками зустрічі з громадськістю Криму доручив забезпечити підготовку документації по використанню Міжгірного водосховища для усунення проблеми дефіциту води в Криму і Севастополі. Рішення проблеми важливе і для розвитку економіки, і для повсякденного життя на півострові. "По річках Салгир, Альма, Бельбек, Кача скидається в паводковий період понад 50 млн кубометрів, нам вистачить 35 млн кубометрів. Виділено кошти на проектні роботи з перехоплення в паводковий період цих вод і відновлення діяльності Міжгірного водосховища", – сказав Баженов.

Росія  знову "трясеться" над Кримським мостом

Росія висилає чотири озброєні судна щоби охороняти міст, який поєднує континент із окупованим Кримом. "Ми присутні на спуску протидиверсійного катера "Грачонок" на суднобудівному заводі "Вымпел", побудованого для військ національної гвардії. Цій події передувало три роки роботи фахівців нашого відомства і суднобудівників. Підсумком стане спуск зі стапелів підприємства чотирьох катерів даної серії. Виконуючи доручення глави держави , в цьому році ми приступаємо до практичного виконання завдань щодо забезпечення безпеки енергомоста, газопроводу, транспортного переходу через Керченську протоку ", – сказав глава Росгвардії Віктор Золотов.

Шнурова та Арбеніну чекають на окупантському фестивалі у Криму

У серпні в окупованому Криму проведуть фестиваль на виноградниках "Золотої Балки". Хедлайнером заявлений Сергій Шнуров. "Візитна картка #ZBFest – фестиваль поза жанрових рамок, який проходить на тлі прекрасної кримської природи, в оточенні гір і виноградників. Незмінний хедлайнер свята Сергій Шнуров оголосив про те, що він розпускає "Ленінград" і влаштовує прощальний тур. #ZBFest дає останній шанс побачити і почути "Ленінград", – зазначають організатори. Також вперше на відкритому майданчику #ZBFest виступить беззмінний лідер групи "Нічні снайпери" Діана Арбеніна. Арбеніна та Шнуров занесені у базу "Миротворця" за свідоме порушення Державного кордону України з метою проникнення в захоплений російськими окупантами Крим та заперечення російської агресії.

Порушення прав людини

Суд на Росії виніс кримським татарам захмарні вироки у сфабрикованій "справі Хізб ут-Тахрір". Справу розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд Ростов-на-Дону, що на Росії. Суддя виніс вирок: визнати винним Теймура Абдуллаєва з обмеженням свободи терміном на 17 років суворого режиму, визнати винним Узейра Абдуллаєва терміном на 13 років, визнати винним Айдера Саледінова терміном на 12 років, визнати винним Рустема Ісмаїлова терміном на 14 років, визнати винним Еміля Джемаденова терміном на 12 років. "Сьогодні ці терміни отримали не тільки наші співвітчизники, а й весь кримськотатарський народ", – зазначають у громадській ініціативі "Кримська солідарність".

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на Росію через неправомірні вироки у справі п’ятьох незаконно засуджених громадян України кримськотатарського походження. "Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним вироком Північно-Кавказького окружного військового суду, оголошеним у м.Ростов-на-Дону 18 червня громадянам України Тимуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації", – йдеться у повідомленні  прес-служби МЗС.  У МЗС констатували, що, як і у попередніх випадках, так званий "суд" відкинув аргументи сторони захисту щодо відсутності доказової бази і складу злочину у діях п’яти українських громадян - фігурантів так званої "сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір". Натомість, "судді" повністю підтримали сторону обвинувачення у визначенні "покарання" для громадян України.

Старший слідчий кримського "управління ФСБ" Росії Іван Романець, незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини, відмовляється госпіталізувати кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО. "Слідчий пояснив, що не бачить підстав для направлення Бекірова до лікарні. Відмову він мотивував тим, що рішення ЄСПЛ – це не рішення, а лист, і він належним чином не завірений, а офіційними каналами ніякої інформації йому не надходило", – сказав адвокат Олексій Ладін. Адвокат повідомив, що направив заяви з проханням посприяти в реалізації рішення ЄСПЛ уповноваженому з прав людини в Криму Людмилі Лубіній, омбудсмену Росії Тетяні Москальковій, керівництву УФСБ в Криму, Міністерству юстиції РФ, апарату при президенті Росії, уряду Росії, на адресу СІЗО і ФСВП Росії.

В арештованого після масових обшуків в окупованому Криму активіста Сервета Газієва погіршився стан здоров'я в СІЗО Ростова-на-Дону. "Вчергове у Газієва погіршився стан здоров'я. "Я дізнався і відразу зв'язався з організацією, яка допомагала організувати медобстеження вперше. Це відділення руху "За права людини" в Ростові. У четвер планується засідання ОНК, в ході якого буде розглянуто питання надання допомоги Сервету Газієву. За нашою інформацією, належної медичної допомоги він не отримує. Тобто після обстеження лікування йому призначено, але йому ставлять уколи, які просто знімають симптоми хвороби. Але не проводять повного лікування", - розповів адвокат Газієва  Олександр Стасюк.

У політв'язня Кремля Олександра Кольченка з'явилася можливість пом'якшити вирок, розповіла російська правозахисниця, член Уральської правозахисної групи Тетяна Щур. "Кольченко відсидів половину терміну і має право подавати заяву на зміну режиму тримання, наприклад, з тримання під вартою – на виправні роботи. Але в жодному разі це не можна назвати помилуванням, бо у нього майже немає надії на те, що таке прохання буде задоволене. Але ми, мама Олександра і наш адвокат вирішили створити прецедент, адже нещодавно з’явилася така можливість в законодавстві. Хочемо пропрацювати певну процедуру, щоб інші люди теж могли цим скористатись", – наголосила Щур. Вона також висловила сподівання, що нова українська влада зможе допомогти своїм громадянам.

Ув’язнені в Росії український режисер із Криму Олег Сенцов і кримський анархіст Олександр Кольченко подали до Європейського суду з прав людини заперечення на позицію Росії в їхній справі, повідомив голова міжнародної правозахисної групи "Агора", російський правозахисник Павло Чиков. "Відмовляються від будь-якої мирової угоди, в повному обсязі підтверджують аргументи скарг. На цьому комунікація у справі завершена, наступна новина у справі – рішення ЄСПЛ", – написав Чиков. Він також оприлюднив копію документа, адресованого ЄСПЛ. Чиков також зазначив, що представляти інтереси і Сенцова, і Кольченка буде адвокат "Агори" Наталія Добрева.

Засудженого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха знову помістили до штрафного ізолятора російської колонії в Тверській області,  повідомив єпископ Апостольської православної церкви (АПЦ) Росії, член Правозахисної ради Санкт-Петербурга Григорій Міхнов-Вайтенко. Про те, що Балух перебуває в ШІЗО єпископ дізнався під час спроби передачі в колонію посилки українцю. "Йому була призначена знову посилка і передача... Пішли сьогодні. Сьогодні, коли прийомниця з'ясовувала, призначена або не призначена, прийшла інформація, що Балух знову поміщений у ШІЗО, і, відповідно, передача йому не призначена. Така інформація була приблизно півгодини тому", – сказав Міхнов-Вайтенко. З якого числа перебуває українець у штрафному ізоляторі йому невідомо. Балуха триматимуть у ШІЗО до 2 липня через провокацію російських тюремників.

Окупаційна "прокуратура" Алушти припинила "адміністративну справу" щодо кримської татарки, дочки фігуранта "справи про так званий тероризм" Мусліма Алієва Гульсум. Про це заявив адвокат Олексій Ладин. "Адміністративна справа" була порушена після того, як було припинено "кримінальну справу" по 282 ст. КК, тобто "підбурювання до ворожнечі і ненависті". На даний момент терміни давності до залучення до адміністративної відповідальності за цією статтею – 1 рік – уже пройшли. "Прокурор" Алушти, нехай і з другого разу – після того, як "суд" повернув "адміністративну справу" на доопрацювання – все-таки, прийняв законне рішення і, власне, Гульсум звільнена від адміністративної відповідальності", - зазначив Ладин. 11 червня Гульсум Алієву затримали на адмінкордоні з Кримом за звинуваченням в "закликах до ненависті або ворожнечі" (ст. 20.3.1 КпАП Росії) за пост в "Фейсбуці". Пізніше її відпустили. 13 червня "суд" в Криму повернув "справу" щодо кримської татарки Гульсум Алієвої назад в "прокуратуру", в тому числі в зв'язку закінченням строків давності.

Через український прапор за кримського активіста взялася "прокуратура". Чоловікові можуть інкримінувати "поширення нацистської пропаганди". Активіст - житель села Горіхове Сакського району окупованого Криму Олег Приходько. Його викликали в російську прокуратуру в Саках. "Подивився в інтернеті, що за стаття така 20.3. Це поширення нацистської пропаганди. Де ж я цікаво таке пропагував?" - розповів Приходько. За кодексом держави-агресора про адміністративні правопорушення стаття 20.3 передбачає накладення штрафу в розмірі від однієї до двох тисяч рублів з конфіскацією предмета адміністративного правопорушення або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб з конфіскацією предмета адмінправопорушення.

В окупованому Криму громадянин України Максим Сокуренко засуджений до шести місяців колонії-поселення за те, що облив фарбою пам'ятник російським військовим, які окупували півострів у 2014 році. Сокуренко визнали винним в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 214 КК РФ (вандалізм). У вироку сказано, що українець скоїв ці дії "з мотивів політичної ненависті", викликаної невизнанням окупації Криму. Під час засідання Сокуренко заявив "суду", що не визнає своєї провини, і повідомив про відмову отримувати російський паспорт.

Президент Росії Володимир Путін озвучив умови звільнення українських політв'язнів, відповідаючи на питання під час прямої лінії. За словами президента Росії, питання подібного роду повинні "вирішуватися у комплексі". "Ці питання ніколи не зникають з поля нашого зору. Особливо, якщо люди знаходяться у місцях позбавлення волі або в подібних місцях, які не краще, ніж в'язниця. Медведчук цим займався і за дорученням президента і самостійно, але почалося все з доручення Порошенка... Нещодавно він був і ставив питання про звільнення українських моряків, ряду засуджених у РФ осіб. Питання подібного роду повинні вирішуватися у комплексі. Перш ніж вирішувати ці питання, ми повинні подумати про те, як буде вирішена доля тих людей, у тому числі громадян РФ, що знаходяться в аналогічній ситуації в Україні", – прокоментував Путін.

Справа військовополонених моряків

Слідче управління ФСБ Росії провело слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка,  повідомив адвокат моряка Микола Полозов. "Сьогодні відбулися слідчі дії відносно військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка", - пише Полозов. Він уточнив, що в рамках додаткового допиту Гриценко не повідомив нічого нового, крім відомостей, передбачених статтею 17 III Женевської конвенції. До початку слідчих дій Полозову вдалося поспілкуватися з підзахисним. Той розповів, що півтора тижні тому його перевели в іншу камеру - назад у старий корпус, де немає гарячої води. Досі залишається складною ситуація з листами, які надходять з дуже значною затримкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme