Хроніки окупованого Криму: "Дефлорація" в Нікітському ботсаду та русо-турісто у фекальному морі

"Кримнаші" все частіше скаржаться верховному окупанту Путіну на свої проблеми, але їхні сльози нікому на Росії не цікаві

Хроніки окупованого Криму: "Дефлорація"…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Окуповану Євпаторію накрив водяний апокаліпсис

В окупованій Євпаторії вирувала негода із снігом, градом, зливами. "Крим. Окуповану Євпаторію накрив апокаліпсис. Сильний вітер, град і зливи. Вулиці перетворилися на річки. На пляжі випав сніг. Зберігається штормове попередження для всього півострова", – йдеться в дописі до світлин блогера Кримський бандерівець у Twitter.

У Судаку на пляжі біля гори Алчкак стічні води вилилися в море

В окупованому Судаку на пляжі через аварію на колекторі в море потрапили стічні води. Вода в гирлі річки Судак (Суук-Су) стала каламутною і має їдучий запах. Проте туристи продовжують купатися в морі в районі гори Алчкак і пансіонату "Ведмедик" там, де саме стався витік стічних вод. При цьому відпочиваючі повідомили, що не чули про аварію. "А де нам тоді купатися в Судаку?" – запитує студентка з російського Нижнього Новгорода. Фото надзвичайної події викликали бурхливе обговорення в мережі. "Страшно дивитися", "Вбивають Крим", "Як в цьому можна купатися", "Для росіян кайф", "Рідний запах, як і замовляли", "Як вдома", – саркастично пишуть в інтернеті.

"Кримняші" поскаржились Путіну на злив фекалій

Аналогічна проблема виникла і в Керчі. Жителі вулиці Зарічної продовжують задихатися від запаху каналізаційних стоків, які незаконно зливають у річку Мелек-Чесме. Злив проводиться у вечірній час, зазвичай після 22:00. Вони об'єдналися, провели розслідування і з'ясували, що до зливової труби хтось підключив каналізаційну. Злив нечистот триває більше місяця. На постійні скарги керчан адміністрація міста, водоканал і СЕС не реагують. Одна з мешканок району не витримала, зібрала підписи і написала президенту Росії Володимиру Путіну. Одразу після звернення з активістами зв'язався "представник" мінприроди Криму , котрий не міг зрозуміти звідти випливають нечистоти та радив жителям звертатися в інші органи. Невдовзі знову відновилася фекальна "річка". Отак воно звертатися до Путіна. Живіть тепер в "рідній гавані", а точніше - в гі*ні…

Кримці розчарувалися в Путіні, бо їх виселяють з квартир під "Артеком"

Окупанти продовжують завалювати "позовами" жителів Гурзуфа, вимагаючи знести все, що межує з табором "Артек". Палісадники, гаражі, прибудови – все піде "під ніж" заради нової триметрової в висоту кам'яної огорожі по периметру табору, в якому тепер "одебілюють" дітей. Але на цьому окупанти не зупиняться: слідом у людей відберуть квартири, впевнені жителі селища. Приїждже керівництво табору проти (цитата) "небажаного сусідства", під яким має на увазі жителів вулиці Ленінградської, де проживає близько 300 осіб: "Нам прямим текстом сказали, що не відмовилися б від наших квартир і готові оскаржувати законність української приватизації в судах. Погрожують, що зможуть легко визнати наші будинки аварійними, і тоді нам доведеться виселитися ", – кажуть власники квартир. Декілька десятків людей вийшли на мітинг. Одна жінка нагадала, що "коли пройшов референдум, Путін нам сказав, що жоден житель Криму не пошкодує, що ми вступили на Росію. Але зараз, звичайно, ми глибоко сумніваємося, що ніхто не пошкодував. Дуже сильно нас тут притискають, ображають і позбавляють житла. Наших дітей позбавляють майбутнього". За що, як то кажуть, боролися…

У лікарні окупованої Євпаторії припинили операції під загальним наркозом

В окупованому Криму адміністрація Євпаторійської міської лікарні вже понад тиждень не проводить планові хірургічні операції під загальним наркозом через гострий брак лікарів. "Адміністрація ДБУОЗ РК "Євпаторійська міська лікарня" повідомляє, що у зв'язку з гострим дефіцитом лікарів за фахом "анестезіологія і реанімація" адміністрація змушена тимчасово припинити надання планової хірургічної допомоги у вигляді планових оперативних втручань під загальним знеболенням", – йдеться у повідомленні медзакладу.

У  Сімферополі розграбували майно собору ПЦУ  

Майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України (ПЦУ) в окупованому Сімферополі після рішення суду про передачу в користування російського Мінмайна Криму було "розграбовано і поламано", розповів архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент. За його словами, російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму почало "внутрішній ремонт" приміщень собору. "Ситуація дуже критична. Все відбувалося, коли я не був у Криму. Згідно з рішенням суду в 2017 році, було вилучено 110 квадратних метрів площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом з тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю", – повідомив священнослужитель.

Окупанти заявили, що в отруєному випарами Армянську безпечно дихати

Концентрація забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міського округу Армянськ не перевищує гранично допустимих концентрацій, розповідають в окупаційному "Міністерстві екології та природних ресурсів" Криму. "Міністерство екології та природних ресурсів Криму" повідомляє, що за результатами лабораторного аналізу і технічних вимірювань у відібраних пробах атмосферного повітря 22 липня 2019 року в місті Армянськ концентрація хлориду водню склала менше 0,04 мг / куб.м, в селищі Перекоп міського округу Армянськ склала - 0,058 мг / куб.м (при ГДК 0,2). Концентрація діоксиду сірки зберігається менше межі виявлення (0,03 мг/куб.м)", - йдеться в повідомленні.

У Сімферополі хочуть зрубати 280 здорових платанів

Влада Сімферополя має намір знищити практично всі дерева вздовж двох центральних вулиць міста – вул. Карла Маркса і вул. Олександра Невського через начебто капремонт дорожньо-вуличної мережі. "Адміністрація прийняла рішення про знесення цих дерев. Офіційна причина не хвороба, не старість, а просто ремонт дороги ", – написала Тетяна Олександрівна в в пабліку "Сімферопольський патруль" на Facebook. Кримчанка додала, що заявлені до видалення з проекту всі дерева: їх 280 одиниць. Обізнані містяни кажуть, що у цьому прохідному місці замість дерев встановлять залізні огорожі та зупинки з магазинами і бутиками. Небайдужі кримчани мають намір врятувати розлогі платани – люди збираються звернутися в прокуратуру і готові вийти на мітинг.

Нікітський ботсад міняє Флору на Леніна

Витончена фігурка Флори – давньоримської богині квітів, весни і польових плодів, яка прикрашає центр Нікітського ботанічного саду, ось-ось покине п'єдестал. А на її місце поставлять бюст Володимира Леніна. Таке рішення, як розповів Андрій Паштецкій, заступник директора Нікітського ботанічного саду, ухвалив окупаційний Арбітражний суд після звернення держкомітету з охорони культурної спадщини. До війни там на цьому місці тояв бюст наркому В'ячеславу Молотову, а 1957 році місце на постаменті зайняв бюст Леніна. У 2012 році, готуючись до 200-річчя Саду, вчена рада вирішила, що фігурка богині Флори більше відповідає духу часу. Бюст Леніна перенесли до погруддя Молотова у будівлі музею. Але радою була допущена помилка: пам'ятник зняли з постаменту, але з реєстру об'єктів культурної спадщини не вивели. У 2018 року у Держкомітет із питань охорони культурної спадщини надійшла скарга і почалася перевірка. У підсумку арбітражний суд виніс ухвалу: Флору прибрати, а її місце поставити Володимира Леніна.

Біля берегів Криму дістали уламки військової техніки 1943 року

Фахівці громадської організації держави-окупанта "Батарея 29 БІС" завершили пошукову експедицію в районі висадки десанту на ельтігенському плацдармі в Керчі. Пошуковики дістали з дна моря техніку, особисті речі екіпажу і зброю. Голова "Батареї 29 БІС" Криму Олександр Йолкін передав музею Ельтігенського десанту гвинтівку Мосіна, яка орієнтовно належала одному з матросів. РОО "Батарея 29 БІС" займається проведенням пошуково-дослідницьких робіт по увічненню пам'яті захисників часів другої світової війни і збереженням об'єктів військово-історичної спадщини. Основною метою цього літа стало обстеження району біля "Батареї 29 БІС" і мису Такіль, де в 1941-1943 роках уздовж берегової лінії були масово поховані десантники, імена більшості яких залишилися невідомими. Керченсько-ельтігенська десантна операція проводилася в жовтні - грудні 1943 року. Важкі і безперервні бої за ельтігенський плацдарм тривали 40 днів.

Окупанти хваляться, що побудують ще один Кримський міст

В окупованому Криму російська влада має намір звести нову переправу - копію тієї, що будується в Керченській протоці, йдеться на сайті державних закупівель окупантів, де оголошений конкурс на будівництво Кримського моста. Передбачається, що споруда стане однією з точок тяжіння туристів (цього року туристичний сезон на півострові провалений) і популярним об'єктом для фотографування. Новий Кримський міст стане пішохідним. На відміну від реального Кримського моста, спорудження в Керчі буде складатися лише з однієї автодорожньої арки. Її довжина складе близько 70 метрів. Зводити споруду будуть за тією ж технологією, що і Кримський міст в Керченській протоці.  

Росія побудує в Криму нове СІЗО на 1,5 тисячі місць

Російська влада планує побудувати в анексованому Криму новий слідчий ізолятор на 1,5 тисячі місць, йдеться на російському сайті державних закупівель. Згідно з даними, СІЗО планують будувати в Сімферопольському районі у два етапи. Спочатку – об’єкт на 1 тисячі місць площею близько 40,8 тисяч квадратних метрів, потім – ще один на 500 місць, орієнтовна площа сягатиме близько 13,6 тисяч квадратних метрів. На новий ізолятор витратять близько 3 мільйонів рублів. Кошти виділять з федерального бюджету Росії. Проблема переповнення слідчих ізоляторів виникла в Криму після початку російської анексії 2014 року.   

"Гоблін" боїться навіть проросійських "активістів"

Перед виїзним засіданням російського "уряду" Криму в Білогірському районі до місцевих громадських активістів навідалася поліція. Їх попередили, щоб не влаштовували маніфестацій перед високими "чиновниками". Раніше в Саках, де люди з інвалідністю в рамках виїзного засідання Радміну хотіли зустрітися з Аксьоновим, їм теж це заборонили робити. Свій приїзд в регіон Аксьонов на призвістко "Гоблін" анонсував на офіційній сторінці в "Фейсбуці". Коментарі під публікацією залишили й місцеві активісти, які домагаються через суд закриття Баксанського кар'єра, вибухи якого руйнують їхні будинки. "Приїхав заступник начальника поліції Білогірського району, - розповіла активістка Колмакова. - Сказав, що є інформація, що я готую несанкціонований мітинг за кар'єру. Оглянули уважно територію навколо будинку. Я сказала, що думати не думала над цим питанням, так і було - ніяких мітингів я не готувала. Це свого роду психологічний тиск. Приходили і до Якубової, їй сказали, що вона з чоловіком збиралася взяти участь. Така нова фішка".

ЄС не даватиме візи кримчанам з російськими паспортами

Євросоюз не має наміру ставити шенгенські візи кримчанам у паспорти, видані Росією після 2014 року, заявив голова представництва Євросоюзу в Москві Маркус Едерер. Дипломат зазгачив, що ЄС "не визнав і не визнає" анексію Криму Росією. "Тому російські паспорти, видані в Криму російською владою після анексії, не будуть визнаватися і прийматися при зверненні за шенгенською візою", - сказав Едерер. За його словами, існує два способи отримання шенгенської візи жителями Криму. "Перший - для жителів Криму, які мають проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб - такий: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна як і раніше вважає жителів Криму українськими громадянами. І мешканці Криму можуть використовувати ці українські не біометричні паспорти", - вказав він. При цьому Едерер відзначив, що в обох випадках кримчанам "треба звертатися за шенгенською візою в консульства країн ЄС, розташовані в Україні, а не в Росії".

Окупанти возять ростуристів у Крим по "єдиному квитку"

"Єдина транспортна дирекція" окупантів повідомляє, що з 30 квітня 2019 року по 24 липня 2019 року по "єдиному" квитку до Криму і в зворотному напрямку з використанням залізничного, авіаційного та автомобільного транспорту перевезено 152 тисячі 791 пасажир, з них 97924 подорожували до Криму, 54864 - з Криму. Станом на 24 липня на період до 30 вересня оформлено 312 тисяч 188 "єдиних" квитків. Окуповані Феодосія, Євпаторія та Ялта є найбільш популярними містами серед пасажирів, які приїжджають до Криму по "єдиному" квитку (17583, 17521 і 15989 пасажирів відповідно). Послугою такого перевезення при поїздці до Сімферополя скористалося 15199 осіб, в Севастополь - 11330 і в Керч – 8407 пасажирів.

У мережі висміяли порожні пляжі Криму

Туристів на пляжах окупованого Криму у високий сезон практично немає, повідомляє блогер RoksolanaToday&Крым25% у "Твіттері". Більшість фото демонструють повне ігнорування туристами окупованого Криму. "Оленівка. Шлях в липневе "нікуди", - коментує блогер фото порожнього пірсу у популярному колись селищі. Така ж сама картина в Ялті та Севастополі.

"Ощадбанк" стягне понад $1 млрд з Росії за активи в Криму

Київський апеляційний суд задовольнив заяву "Ощадбанку" та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення 1,1 млрд дол. з Російської Федерації як компенсацію за експропріацію активів у Криму, йдеться в ухвалі суду в Єдиному реєстрі. "Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню", - йдеться в ухвалі. У липні суд задовольнив заяву "Ощадбанку" та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (м. Париж, Франція) від 26 листопада 2018 щодо стягнення 1,1 млрд дол з Російської Федерації (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму. При цьому Київський апеляційний суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й у т.ч. процентів, що нараховуються з березня 2014 року (коли Росія анексувала український Крим, - ред.) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).

СБУ затримала російський танкер, який блокував українських моряків

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер "NEYMA", який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці, повідомили в прес-службі СБУ. Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ Росії представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів "Нікополь", "Бердянськ" та буксиру "Яни Капу" у Керченській протоці. Згідно зібраних Військовою прокуратурою та слідчими СБУ доказів заочно повідомлено про підозру 15 посадовим особам вищого військового керівництва РФ, у тому числі одному контр-адміралу, двом віце-адміралам та генерал-полковнику. За інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором Росії зайшов танкер "NIKA SPIRIT", який за номером ІМО - 8895528, згідно даних міжнародної інформаційної системи EQUASIS ідентифіковано як вже відомий танкер "NEYMA", що був використаний для перекриття Керченської протоки. Вказане судно визнано речовим доказом.

Моряків з російського танкера відпустили

Не дивлячись на грубе порушення усіх міжнародних норм щодо військовополонених українських моряків, Росія плачеться, що захоплення її корабля – це "порушення міжнародного права", - МЗС окупантів заявило, якщо російські моряки потраплять в заручники, то це буде розцінюватися як порушення міжнародного права. Але Україна – не Росія: моряків російського танкера Nika Spirit (NEYMA), який атакував українські кораблі у Керченській протоці, відпустили на свободу. "Я зараз перебуваю на лікарняному і знаю не багато. Знаю, що в порту СБУ працює, знаю, що команду росіян додому відпустили"- сказав повідомив капітан Ізмаїльського порту Михайло Тіхонов. Телеграм-канал Life Shot повідомив, що десять членів екіпажу затриманого СБУ російського танкера, сіли в автобус, який відвіз їх на територію Молдови. Звідти вони будуть доставлені на Батьківщину.

В окупованому Криму завели справу за відмову служити в російській армії

Тим часом в анексованому Росією Криму, в порушення IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни, щодо жителя Судака порушено справу за ухилення від служби в російській армії, повідомила "Кримська правозахисна група" з посиланням на так зване управління слідкому РФ в окупованому Криму. "Слідчі" завели справу за ч. 1 ст. 328 КК Росії (Ухилення від призову на військову службу за відсутності законних підстав для звільнення від цієї служби)", - йдеться в повідомленні. За версією "слідкому", житель Судака рішенням військової медичної комісії був визнаний придатним за станом здоров'я до проходження військової служби і рішенням призовної комісії визнаний таким, що підлягає призову на військову службу, після чого неодноразово отримував під особистий розпис повістки про прихід до військового комісаріату, однак, до військкомату не приходив.

Радник Зеленського заявив про підтримку новою владою автономії для кримських татар

Політичний радник Президента України Микита Потураєв заявив про підтримку новою владою кримськотатарської автономії в Криму. "Я вважаю, що кримськотатарський народ це заслужив", - сказав Потураєв. За його словами, зараз у партії "Слуга народу" вже працює попередній Комітет з окупованих територій, який, як припускає Потураєв, надалі стане одним із комітетів у Верховній Раді України по Криму і Донбасу. "На рівні цього комітету перспектива створення кримськотатарської національної автономії підтримана, і мною особисто вона підтримується теж", - зазначив експерт. Як вважає Потураєв, кримськотатарська автономія посилить дипломатичні позиції України, розширить можливості в питаннях тиску на окупантів і дозволить захистити права кримських татар, які стали "основним об'єктом репресій у Криму".

Кримськотатарського підприємця випустили з московського СІЗО

Виконавчого директора підприємства "КримОпт" Алі Барієва, заарештованого в окупованому Криму після обшуків силовиків Росії разом з підприємцем і меценатом Ресулем Веліляєвим, звільнили з московського СІЗО Лефортово. Як уточнили в Меджлісі кримськотатарського народу Алі Барієва випустили з московського "Лефортова" під підписку про невиїзд. Як і Ресуль Веліляєв, він буде перебувати в Москві до закінчення слідства і суду.

Зниклий кримський татарин знайшовся живим та неушкодженим

Зниклий 13 липня в Сімферополі 28-річний житель селища Молодіжне Едем Абієв знайшовся. "Друзі, Абієв Едем вдома. Підтвердили родичі і пошуково-рятувальний загін "Ліза Алерт". Причину його зникнення ніхто не повідомляє, Слава Аллаху він живий і з ним все в порядку", - йдеться в повідомленні з соцмереж. Цього місяця в окупованому Криму були знайдені мертвими двоє кримських татар. Тіло 61-річного Рашида Яг'яєва, який зник у окупованому Криму в квітні 2019 року, з гирею на шиї винесло на берег на одному з пляжів селища Миколаївка. А в Бахчисарайському районі знайшли мертвим Фахрі Мустафаєва. Його тіло було закопано в землю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme