Біля берегів Криму дістали уламки військової техніки 1943 року

В окупованому Криму витягли на поверхню техніку періоду висадки Ельтігенського десанту

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Фахівці громадської організації держави-окупанта "Батарея 29 БІС" завершили пошукову експедицію в районі висадки десанту на ельтігенському плацдармі в Керчі.

Як повідомив "глава" керченської адміністрації Сергій Бороздін, пошуковики дістали з дна моря техніку, особисті речі екіпажу і зброю. "Щорічно команда підводних дослідників дістає з дна моря затонулу техніку, невпинно продовжує пошуки останків радянських бійців в районах акваторії, що прилягають до берегової лінії. Цього року в процесі підводних робіт знайдені десятки предметів - це і особисті речі членів екіпажів, уламки суден і авіатехніки. Всі знахідки після реставрації будуть експонуватися на території фортеці Керч", - повідомив Бороздін.

Голова "Батареї 29 БІС" Криму Олександр Йолкін передав музею Ельтігенського десанту гвинтівку Мосіна, яка орієнтовно належала одному з матросів. РОО "Батарея 29 БІС" займається проведенням пошуково-дослідницьких робіт по увічненню пам'яті захисників часів другої світової війни і збереженням об'єктів військово-історичної спадщини. Основною метою цього літа стало обстеження району біля "Батареї 29 БІС" і мису Такіль, де в 1941-1943 роках уздовж берегової лінії були масово поховані десантники, імена більшості яких залишилися невідомими.

Керченсько-ельтігенська десантна операція проводилася в жовтні - грудні 1943 року. Важкі і безперервні бої за ельтігенський плацдарм тривали 40 днів.

Нагадаємо, що через розкопки в окупованому Криму Україна готує нові санкції проти Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook