Хроніки окупованого Криму: Вічний "несезон", повернення Куїнджи та рух "зас**мо природу разом"

Режим Путіна продовжує знущання над політичними в'язнями, у котрих суттєво погіршилося здоров’я

Хроніки окупованого Криму: Вічний "несез…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

У "кримняш" стартував новий рух "зас**мо природу разом"

В окупованому Криму розмістили табличку з іронічними написом, аби люди не кидали сміття, Втім меседж місцеві жителі сприймають буквально. Фото таблички з написом "Зас**мо природу разом. Тут все одно брудно" розмістила блогер RoksolanaToday&Крым25%‏ у "Твіттері". Табличку поставили на пагорбі в окупованому Сімферополі біля стихійного смітника. Але очікуваного впливу вона не справила – купа з відходами поступово збільшується. "Вони так і роблять", – констатує блогер, перечитавши "поради" з оголошення.

У Судаку з огорожі вирізали представника "русского міра"

В окупованому Судаку місцеві МНСники визволяли жителя Воронезької області з металевої пастки, в яку він потрапив з власної вини. Про це повідомиляють на сторінці RoksolanaToday&Крым25% у "Твіттері". Пригода сталася через те, що житель Воронезької області проткнув собі руку залізним прутом, намагаючись перелізти через залізну огорожу в Судаку. Потім на місце події прибули рятувальники, щоб розрізати метал та визволити незваного "гостя" з Росії. "Весь сезон 2019 в одній новині", - іронізує автор поста.

У мережі показали "успіх" туристичного сезону в Криму

В інтернеті на фото показали "успіх" туристичного сезону в окупованому Росією Криму. Відповідні знімки розміщені на сторінці "RoksolanaToday & Крим25%" в Twitter. "Високий сезон. Мільйони людей, які відпочили, вітають мільярди, котрі їдуть на відпочинок! " - йдеться в іронічному підписі до фото. Так, на знімках зафіксований порожній Керченський міст, яким, як обіцяли пропагандисти, росіяни повинні були поспішати на півострів.

В "закритому" аеропорту Сімферополя нарахували 81 російський літак

81 літак із 18 російських авіакомпаній здійснював рейси до окупованого Криму. Про це свідчать дані моніторингової групи BSNews. До аеропорту Сімферополя, єдиного в окупованому Криму, прибув щонайменше 81 пасажирський авіалайнер (рейс). До окупованого аеропорту Сімферополя здійснювали рейси авіакомпанії "Аерофлот", "Уральські авіалінії", "Росія" та 15 інших з меншою кількістю рейсів. 40 рейсів здійснювалися за маршрутом "Москва-Сімферополь", 9 рейсів - "Cанкт-Петербург-Сімферополь", 5 рейсів прибули із Єкатеринбурга, 3 - із Новосибірська. По 2 рейси прибули із Уфи і Самари. По одному рейсу прибули із Сиктивкара, Краснодара, Нижнєвартовська, Сочі, Тюмені, Анапи, Сургута, Череповця, Саратов, Томська, Курська, Казані, Ростова, Мурманська, Бєлгорода, Петрозаводська, Мінеральних Вод, Оренбурга, Сургута, Челябінська. Таким чином авіакомпанії порушили порядок в'їзду на окуповану територію.

Дітей, які отруїлися в таборі "Променистий" готують до виписки

Близько 40 дітей доправили в лікарні з ознаками харчового отруєння з дитячого оздоровчого табору в анексованому Криму. Три дитини були важкі, інші – стану середньої тяжкості. У Міністерстві у справах молоді Республіки Татарстан повідомляють, що діти з Казані, госпіталізовані з отруєнням з табору "Променистий" під Євпаторією, продовжать відпочинок в даній установі. "Вранці (19 липня – ред.) після контрольних аналізів всі діти і вожаті будуть виписані з лікарні і повернуться в табір", – сказано в повідомленні. У відомстві запевняють, що "стан постраждалих стабілізувався, ніщо не загрожує їх життю і здоров'ю". За словами міністра у справах молоді Татарстану Даміра Фаттахова, тільки одну дівчинку батьки особисто забрали з лікарні, решта дітей, за погодженням з батьками, продовжать відпочинок в таборі "Променистий".

Окупанти вимагають доларові хабарі за влаштування дитини в садок

У дитсадках "столиці" окупованого Криму бракує 17 тисяч місць. Торік окупанти пообіцяли відкрити закладів на 16,8 тис. місць. Виділили на це 2,5 млрд рублів, почали зводити модульні дитсадки із контейнерів. "Черги в дитсадки великі, – говорить сімферополець Олександр. – Але тільки приносиш довідку з роботи, а там є "поліція" чи "митниця" – черга посувається". Віддати дитину в дитсадок можна, заплативши від 15 до 60 тис. руб. хабара (6,2–24 тис. грн). "Ми запропонували купити у групу плазмовий телевізор на 40 дюймів. Завідувачка відмовилася, порадила звернутися до відділу освіти. Там нам дали папірця, на якому написано 1000 доларів", – каже Руслана з Феодосії.

Севастополь заселяють приїжджими, витісняючи місцевих

З січня по травень поточного року міграційний приріст населення окупованого Севастополя перевищив три тисячі людей. Це більше, ніж за аналогічний період минулого року. "Міграція всього: число прибулих – 7733 осіб, число вибулих – 4596, міграційний приріст – 3137", – зазначено в оперативних даних по міграційному руху "Кримстата". При цьому число прибулих в регіон за аналогічний період минулого року склало 7629 чоловік, а міграційний приріст – 2995. Цього року протягом перших п'яти місяців значно збільшилася міжнародна міграція. З країнами СНД – 1944 прибули людини проти 1316 за той же час в минулому році. З інших зарубіжних країн до Севастополя прибули в цьому році 61 осіб, а в минулому – 22. "Статистика" стверджує, що за 2018 рік населення Севастополя зросло майже на 6,5 тисяч осіб, мігрантів прибуло в місто понад 7,7 тисячі. Окупований Росією регіон начебто входить в п'ятірку лідерів за приростом населення.

"Трасу смерті" в Криму закриють для вантажівок

Вантажівки з траси "Таврида" перенаправляють на стару трасу "Сімферополь-Білогірськ-Феодосія-Керч" заради забезпечення безпеки руху, про це розповів російський керівник "Служби автомобільних доріг" Криму Олександр Нефедов. За його словами, це стосується вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 12 тонн. Обмеження для руху вантажівок по "Тавриді" буде діяти до кінця вересня поточного року. За словами "начальника" управління "ДАІ" по Криму Анатолія Борисенка, з моменту відкриття ділянки траси "Таврида", якою йде рух, було зафіксовано 111 ДТП, в яких загинуло 18 і постраждало 113 осіб. Основні причини аварій - виїзди на зустрічну смугу і недотримання швидкісного режиму.

Військові Путіна влетіли в швидку допомогу

В анексованому Криму російські окупанти на автобусі  потрапили в жорстке ДТП за участю автомобіля швидкої допомоги, повідомив блогер Кримський бандерівець в Twitter. "Крим. Траса Сімферополь-Миколаївка. "Швидка" їхала із сиреною і проблисковими маячками, а водій просив по рації поступитися дорогу. Але Крим окупований і перетворений у військову базу. Військовий автобус окупантів "швидку" не пропустив, збивши машину з медиками, які їхали рятувати чиєсь життя ", - йдеться в повідомленні. На фото видно, що аварія виявилася досить серйозною: автомобіль швидкої допомоги перекинувся.

Картини Куїнджі повернули з Москви до окупованого Криму

Дві картини Архипа Куїнджі з колекції Сімферопольського художнього музею, які окупанти відправляли у Третьяковську галерею Москви, повернулися до Криму. "У нас в колекції три картини Куїнджі. Найвідоміша з них - "Місячна ніч на Дніпрі", а також "Сосна" експонувалися в Державній Третьяковській галереї. Ще одна, "Ельбрус" - у нас музеї. Зараз всі вони в постійній експозиції", - сказала директорка сімферопольського музею Ольга Бурова. 27 січня у Третьяковській галереї в Москві кримчанин власник зареєстрованого в Москві ТОВ Денис Чуприков, викрав картину "Ай-Петрі. Крим" Куїнджі. Чоловік під виглядом музейного працівника дістав картину з рами і втік. На наступний день чоловіка затримали, проте він заявив російським правоохоронцям про свою невинуватість. Картину знайшли в його помешканні в Підмосков'ї.

У Ялті руйнується палац, який "віджали" митники під санаторій

У Гаспрі руйнується пам'ятник архітектури – палац графині Паніної, що був побудований в 1831-1836 рр. Віконні решітки вибиті, скло розбите, стеля обсипається, стіни списані вандальними написами, всюди сміття. Палац графині Паніної в Гаспрі, включений урядом окупантів в список об'єктів культурної спадщини федерального значення.  У групі "підслухано Ялта" були опубліковані шокуючі фотографії того, в якому стані сьогодні перебуває частина палацового комплексу в Гаспрі. "Палац Паніної в Гаспрі - один з найстаріших замків Криму. Пам'ятка архітектури національного значення. А тепер подивіться на що він перетворився! Будівля виведена з експлуатації. Південна сторона вся розбита (оранжерея) і знаходиться в аварійному стані. Тут збираються підлітки і добивають те, що залишилося. Доступ вільний, немає ні грат, ні охорони. Стеля може обрушитися в будь-який момент", - написала в паблік мешканка окупованої Ялти Катерина.

У Криму виявили нерозграбований античний склеп воїнів

На некрополі Киз-Аул в селищі Яковенково на Керченському півострові археологи інституту археології РАН і волонтери фонду "Археологія" виявили нерозграбований античний склеп. В стародавньому кам'яному спорудженні поховані 12 чоловік. Подібного роду могили належали представникам однієї родини або роду, куди проводили поховання протягом багатьох років, уточнює він. Зазначається, що поряд з одним з похованих археологи виявили залізний меч. Крім того, недалеко від цього склепу фахівці знайшли поховання коней. "Це не дивно, так як в перших I століттях н.е. саме в таких кам'яних монументальних склепах ховали представників військової знаті Боспорського царства ... Є думка, що це були знамениті кавалеристи-катафрактарії, провісники середньовічних лицарів. Кінні воїни, повністю закуті в броню, головною зброєю яких було довгий спис-Контос. Вони з'явилися в Північному Причорномор'ї за часів навали сарматів і були, по всій видимості, етнічно пов'язані з ними", - уточнили в фонді.

Суд Амстердама відклав рішення щодо "скіфського золота" на 6–9 місяців

Апеляційний суд Амстердама потребує додаткової інформації від сторін у справі повернення "скіфського золота" з музеїв Криму, яке перебувало в музеї Алларда Пірсона на час незаконної анексії півострова. "Сторони представили свої думки з поясненнями і позиціями експертів, але Апеляційний суд, тим не менше, потребує додаткової інформації", – йдеться у повідомленні суду. Зазначається, що суд дав сторонам два місяці на надання додаткової інформації. "Потім суд продовжить розгляд справи. Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців", – повідомили у суді.

Окупанти перекрили входи до єдиного храму ПЦУ у Криму

У Сімферополі Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ огородили парканом, про це повідомила прихожанка храму Ірина. "Вони почали встановлювати його ще вранці, закінчили тільки до вечора 17 липня. Прохід на територію собору є, але хвіртка закрита на замок. Ключі вони залишили служителям храму, так що поки туди можна потрапити", - повідомляла прихожанка. Вона також уточнила, що паркан встановили для реставрації фасадної частини будівлі: "Будівельники кажуть, що будуть ремонтувати фасад, проте, якщо там будуть стояти лісу і вестися активні роботи, я не знаю, як парафіянам відвідувати собор".

Заступник очільника Нацполіціі України застерігає від поїздок в анексований Крим

Заступник глави Національної поліції В'ячеслав Аброськін не радить їхати до Криму громадянам України,які вирішили відвідати півострів вперше після його анексії Росією. "Встановлено, що співробітники ФСБ та прикордонної служби Росії дуже ретельно перевіряють тих громадян України, які мають реєстрацію на материковій частині України і вперше перетинають лінію розмежування. Перевірки тривають не менше години і більшу частину таких громадян доставляють в Джанкой, Армянськ або Сімферополь, де проводяться довгострокові допити", - написав Аброськін в "Фейсбуці". Однак він зазначив, що згідно з проведеним аналізом з опитування жителів анексованого Криму, велика частина уникає відповіді про порушення прав людини з боку російської влади півострова.

Мешканець Мелітополя показав, які українські продукти продають в Криму

Мешканець Мелітополя відвідав анексований Крим та показав, хто з українських виробників експортує свій товар на півострів. Він, незважаючи на анексію півострова Росією, не зраджує своїм традиціям і щороку їздить до друзів в Крим. Цього разу чоловік звернув увагу на те, що на полицях супермаркету присутні українські продукти. Так, пиво "Оболонь" кримчанам продають по 94,83 рубля, акційна ціна на херсонський кетчуп "Чумак" – 38,50 руб. Також на півострів Донецьк поставляє морозиво "Геркулес". "Сільпо" можна в Криму працювати, а мені не можна відпочивати", – написав мелітополець під фото.

В Україні гіпермаркет торгує шкільними щоденниками з картою без Криму

В Україні продають щоденники для школярів з картою без Криму. Такі щоденники продаються в одному з великих гіпермаркетів. Фото, датоване 15 липня, виклали в Twitter. Правда, в якому місті було воно зроблено, невідомо.

Посольство Росії у Британії опублікувало карту з українським Кримом

Посольство Росії у Лондоні опублікувало у соцмережі карту, на якій Крим позначений як територія України. Про це йдеться на сторінці російської дипмісії у Twitter. Наводячи цитату голови російського МЗС Сергія Лаврова про "проведення країнами НАТО агресивної політики щодо Москви", посольство РФ у Великій Британії також опублікувало карту, на якій Крим позначений як територія України.

Росія намагалась "втюхати" ООН про три "державні" мови в окупованому Криму

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що система освіти окупованого Росією Криму передбачає навчання трьома "державними" мовами: російською, українською і кримськотатарською. Таку пропагандистську тезу Небензя озвучив на скликаному Росією засіданні Ради Безпеки ООН щодо ухваленого Україною Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ". "До речі, у Криму можна ознайомитися з системою освіти трьома "державними" мовами Криму: російською, українською та кримськотатарською, чим був сьогодні так стурбований наш американський колега", - заявив Небензя у відповідь на стурбованість США з приводу утиску прав кримських татар на окупованому півострові.

Бекіров не встає з ліжка через проблеми з серцем і не спить через судоми

У кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого тримають у медсанчастині СІЗО №1 Сімферополя, різко погіршився стан здоров'я, повідомив адвокат активіста Олексій Ладін. "Останні чотири дні у нього дуже сильні судоми, які завдають йому величезного фізичного болю, він не може спати. Крім того, у нього постійні проблеми з серцем. Останній місяць у нього сильна аритмія. При найменшому фізичному навантаженні, наприклад, встав, взяв у руки віник, аритмія посилюється, стрибає тиск", - розповів адвокат, і додав, що через це Бекіров змушений весь час лежати. За словами Ладіна, щоб регулювати рівень цукру в крові його підзахисний періодично нічого не їсть. Крім того, зі слів родичів Бекірова, їм не вдається передати в медсанчастину необхідні ліки, які у нього закінчилися. Адвокат звернувся до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням посприяти переведенню Бекірова з сімферопольського СІЗО під домашній арешт.

На Росії до Балуха не пускають лікарів

До українця Володимира Балуха, який утримується в російській колонії в Тверській області, не пускають лікарів, заявила адвокатка засудженого Ольга Дінзе. За її словами, в українця дуже погіршилося здоров'я. Він скаржиться на біль у нирках, також у нього отікає тіло. Балух просить пустити до нього незалежного лікаря, а також психолога. Але досі керівництво колонії цього не дозволило. "Нам вдалося тільки передати йому нові окуляри. Ми продовжуємо заявляти про допуск лікаря і психолога в колонію, а також встановлюємо обставини, пов'язані з громадянством Балуха", – розповіла захисниця.  У той же час політв'язень розраховує на звільнення за списками ув'язнених, якими нещодавно обмінялися омбудсмени України та Росії.

Московський суд залишив під вартою останню групу полонених моряків

Лефортівський суд Москви продовжив арешт на три місяці останній групі українських моряків Роману Мокряку, Андрію Оприску, Володимиру Терещенку, Сергію Цибізову, Андрію Шевченку. Таким чином суд задовольнив клопотання слідчих ФСБ Росії. Засідання проводили у закритому режимі. До суду приїхали родичі військовополонених. Моряки не відповідали на питання судді, які не стосувалися їх імені, дати народження та звання. Захисники українців наполягали на тому, що вони є військовополоненими. Під час засідання адвокати заявили клопотання про долучення до матеріалів справи наказу Міжнародного трибуналу з морського права про негайне звільнення моряків та суден, докладу Уповноваженого верховного комісара ООН по правам людини та двох резолюцій ПАРЄ. Але суд відмовив у задоволенні даного клопотання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme