"Пірат Азову" на підпірках:  Як в окупантів "танцює" неосвітлений Керченський міст

Політичне та реальне сміття від "Расєюшкі" в окупованому Криму завалило все

"Пірат Азову" на підпірках:  Як в окупан…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Путіним півострів минулого тижня.

За крок до військового стану

Найгарячішими новинами стали, безперечно, недільні події в Керченській протоці. Росіяни атакували, а згодом й захопили три українські військові кораблі: два бронекатери "Бердянськ" і "Нікополь" і рейдовий буксир "Яна Капу". Українські військові закрилися в кораблях. Шість українських військовослужбовців зазнали поранення. Захоплені українські кораблі пришвартували у центрі Керчі.

Президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет через агресію Росії на морі. Запропоновано оголошення військового стану. Порошенко також звернувся до Путіна через агресію на Азові та закликав Росію негайно звільнити українські кораблі та моряків, захоплених в Азовському морі.

Європейський Союз закликає Росію відновити вільний рух суден у Керченській протоці і не загострювати ситуацію в Азовському морі. "Ми очікуємо, що Росія відновить свободу проходження в Керченській протоці і закликаємо всіх діяти з максимальною стриманістю для негайної деескалації ситуації", - заявила речниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич.

Канада засудила агресію Росії в Керченській протоці. У американського президента Дональда Трампа вимагають покарати Путіна за агресію в Азові. У Німеччині відреагували на агресію Росії на Азові. Ескалація Росією напруженості в Азовському морі доводить відсутність інтересу з її боку до пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту з Україною, зазначили в німецькому Бундестазі.

Північноатлантичний альянс закликає російську і українську сторони проявляти стриманість у зв'язку з подіями в Керченській протоці. "НАТО уважно стежить за розвитком подій в Азовському морі і Керченській протоці, і ми підтримуємо контакти з українською владою. Ми закликаємо до стриманості і деескалації", – йдеться в заяві офіційного представника НАТО Оана Лунгеску.

ФСБ РФ підтвердила захоплення трьох кораблів ВМСУ в Азовському морі. Спецслужби Росії повідомили, що російські прикордонники застосували зброю проти кораблів ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу", які, за словами ФСБ, начебто "незаконно перетнули російський кордон". Внаслідок обстрілу поранення отримали три бійці Військово-морських сил України. Російські ЗМІ оприлюднили відео та фото з українськими кораблями, захопленими російськими силовиками в Азовському морі.

Поранені під час затримання українські військові перебувають у відділенні травматології Керченської лікарні №1 імені Пирогова. В лікарні перебувають Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка), Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса), Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса).

З'явилося відео тарану українського буксиру кораблем з Росії. Його зняли моряки окупантів й опублікували в одній з російських соцмереж. Також з'явилися записи переговорів українських моряків з росіянами.

За фактом агресивних дій Росії у Керченській протоці слідчі Служби безпеки України та військової прокуратури здійснюють невідкладні слідчі дії у межах кримінального провадження за ст. 437 Кримінального кодексу України "Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни". Здійснений прикордонним кораблем РФ таран рейдового буксиру "Яни Капу" та захоплення катерів ВМС України підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення наведеного в пункті d) статті 3 Резолюції № 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року.

У ВМС України запевняють, що готові до можливої висадки російського десанту. Ситуація біля Керченської протоки є контрольованою українськими військовими. Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко оцінив обстановку біля Керченської протоки як "складну й напружену", але запевнив, що на українських бронекатерах панує бойова готовність.

Тим часом Керченською протокою вільно пройшов морський тральщик РФ (корабель, який використовують для пошуку мін, - Ред.) "Адмірал Захарін". Також пропустили два прикордонних катера типу "Раптор". "Це є черговим свідченням лицемірної та брехливої політики Росії, адже мирний прохід для корабельної групи ВМС ЗС України блокується будь-якою ціною", - зазначили у Командуванні Військово-морських сил ЗС України.

Головний окупант та його візит до Криму

Постійне представництво України в ООН порівняло російського президента Володимира Путіна з потворним персонажем з фільму "Пірати Карибського моря". Відповідне фото оприлюднив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко . На фотоколажі зображений персонаж фільму Дейві Джонс зі щупальцями і обличчям Путіна. Внизу фото стоїть підпис: "Пірат Азову".

Цього тижня Путін знову примчав до "віджатого" Криму. Президент Росії провів засідання президії так званої Держради з реалізації травневого указу в кримському курортному комплексі "Мрія". Головний окупант назвав "дуже красивим" готель "Мрія", що потрапив під санкції. Готель розташований на ПБК. Він увійшов до списку санкцій США через зв'язки з російським "Сбербанком", включеним до списку секторальних санкцій 12 вересня 2014 року.

Путін на "підпірках" спантеличив мережу. Український політолог Олексій Голобуцький звернув увагу на чергові маніпуляції господаря Кремля зі зростом: "Путіна вигулювали в Ялті. У всіх штани як штани, тільки у нього знову штанини навколо підпорок замоталися!". Також він зауважив, що Путін "зіганув" перед жителями анексованої Ялти. Водночас користувачі помітили, що навіть цей жест російський президент зробив неправильно.

МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з візитом президента Росії Володимира Путіна на територію анексованого Криму. МЗС розцінює його як "грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічне і демонстративне нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права".

Візит російського президента Володимира Путіна до окупованого Криму не робить півострів російським, - прокоментував подію Президент України Петро Порошенко. До слова, стало відомо, що Кремль намагався купити Порошенка, щоб отримати Крим. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак. Гроші пропонували "…дуже величезні. Умовно кажучи, більше ніж річний бюджет України", - заявив він.

Нехтування правами людини

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії Анатолій Сак розповів, що стан ув'язненого українського режисера Олега Сенцова задовільний. Питання про переведення Сенцова в загін поки не розглядалося, тому що "є певні норми, яких він має дотримуватися за станом здоров'я перебування після режиму голодування", - зазначив Сак.

Адвокати ув'язненого в окупованому Криму Володимира Балуха подали клопотання про його умовно-дострокове звільнення. За підрахунками адвокатів, Балуху залишилося відбувати в місцях позбавлення волі ще 1 рік і 4 місяці. Зараз політв'язень перебуває в Керченській колонії загального режиму.

Українській омбудсмен Людмила Денисова повідомила, що кількох громадян України в окупованому Криму тримають у спеціальному карцері, так званій "ямі". "До карцеру потрапили й учасники справи "Веджіє Кашка". Ще двоє кримських татар опинились у "спецблоці" в Ростові-на-Дону. Обидва - фігуранти справи "Хізб ут-Тахрір". Омбудсмен повідомила, що вже звернулася до українського консула, аби він перевірив цю інформацію.

Суд у російському Ростові-на-Дону повернув "справу Хізб ут-Тахрір" на перегляд і продовжив звинуваченим термін утримання під вартою до 28 лютого 2019 року. Адвокати підсудних вимагають повернення справи прокурору Криму, назвавши велику кількість помилок і порушень, допущених слідством.

Рік тому померла людина-легенда, ветеран кримськотатарського національного руху 82-річна Веджіє Кашка, яка стала свідком спецоперації ФСБ і СОБР. Окупаційні силовики затримали в одному з кафе Сімферополя чотирьох кримських татар, звинувативши їх у вимаганні великої суми у громадянина Туреччини Юсуфа Аїта. Зараз фігуранти "справи" знаходяться під слідством, а самій Веджіє Кашка вже немає в живих.

"Верховний суд" Криму залишив у силі штраф Ріанні Куламетовій за два відеоролики 2011 і 2013 років, що були розміщені в мережі "ВКонтакте". Там відображене святкування Ораза-байрам в Старому Криму і мітинг в Сімферополі. На деяких кадрах цих роликів були видні чорні і білі прапори з арабською в'яззю. Суд порахував, що це прапори "Хізб ут-Тахрір", оштрафував Ріану за "публічну демонстрацію символіки забороненої організації" на тисячу рублів.

Співробітники ФСБ Росії проводили обшук у мешканця Старого Криму, кримськотатарського активіста Ісмета Меметова. Меметова підозрюють у причетності до діяльності забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу. За версією ФСБ, Меметов здійснює фінансування Меджлісу і зберігає екстремістську літературу. Сам Меметов пов'язує цей тиск зі своїм активним відвідуванням судів щодо політичних в'язнів і активною громадянською позицією.

ФСБ закрила Крим для української журналістки на 10 років. На стільки заборонили в'їзд до Росії та окупованого Криму Олені Савчук. "Заборона в'їзду в Крим і Росію на 10 років – до серпня 2028-го. ФСБ береже від мене обороноздатність і безпеку своєї держави", – іронічно написала Савчук. Дівчину затримали на пункті пропуску "Джанкой", зачитали рішення ФСБ і взяли її відбитки пальців.

Російські окупанти оголосили "полювання" на кримчан з українськими паспортами: питання посилення контролю за "неконтрольованою міграцією кримчан з використанням українських паспортів" буде вирішуватися на федеральному рівні. Бо це, на думку окупантів, нібито може призвести "до проникнення на територію Росії кримінальних елементів, а також вихідців з країн з підвищеною терористичною активністю".

До слова, більшість жителів анексованого Криму мають подвійне громадянство, тому що не відмовилися від українського паспорта, що загрожує їм кримінальним переслідуванням. Про наявність другого громадянства окупантам потрібно повідомляти. За прострочення такого повідомлення порушникам загрожує штраф, за відмову повідомити дані про друге громадянство - кримінальна відповідальність.

Керченський міст "з'їжджає з котушок"

Космічна зйомка зафіксувала, що незаконно побудований Росією Керченський міст вже зміщується. Виявлені вертикальні зміщення арок Керченського мосту за оцінками фахівців свідчать про нестабільність морського дна у місцях встановлення опор та мають негативний вплив на акваторію Чорного моря. І головне, можуть нести загрози життю і здоров'ю людей.

На Росії істерично відреагували на цю інформацію. "Депутат Держдуми" від Севастополя Дмитро Бєлік дав скандальний коментар про проблему з Кримським мостом. "Коли в Україні національні проекти летять в глибоку прірву, залишається з міліметровою лінійкою вираховувати просідання чужих мостів", - зокрема сказав Бєлік.

І ще про безпеку. Уже місяць як перегоріло освітлення на Керченському мості. Його ніхто не поновлює. Комунальні служби місяць не можуть поміняти лампочки вуличного освітлення на трасі: на ділянці не горить понад 20 лампочок. Мало їм масових аварій на мосту.

Влада Москви дозволила безкоштовну рекламу "відстійної" стрічки "Кримський міст". Реклама "пропагандонського" фільму режисера Тиграна Кеосаяна за сценарієм його дружини Маргарити Сімоньян, яка очолює телеканал RT, визнана такою, що "представляє особливу суспільну значимість". За комерційними розцінками, покупка реклами обійшлася б в суму від 3 до 5 мільйонів рублів.

Керченський коледж, "мінування"

У Керчі евакуювали студентів і викладачів через загрозу мінування будівлі політехнічного коледжу, де 17 жовтня стався масове вбивство. До будівлі коледжу стягнули сили рятувальників і російську поліцію. В будівлі закладу "спрацювала тривожна кнопка".

Пізніше стало відомо, що Керченський політех "мінували" студенти з Амурської області Росії. Поліцейські встановили, що повідомлення про неправдиве замінування будівлі надійшло від студентів з Благовещенська. За дзвінок про "мінування" керченського коледжу російському студенту загрожує п'ять років в'язниці.

Потоплене зерно

Росія потопила 3300 тонн зерна біля окупованого Криму. Це трапилося на виході з Керч-Єнікальського каналу за 600 метрів на схід від мису Хрон, де затонула баржа з 3300 тоннами зерна. Порт приписки судна був Ростов-на-Дону. Через аварію паливо, на щастя, не розлилося, ніхто не постраждав.

"Гоблінці", "дерибан" та друга спроба тендеру

"Гоблін" скасував посаду "міністра фінансів" Криму та призначив нового "віце-прем'єра". Російський "глава" Криму Сергій Аксьонов призначив Ірину Ківік на посаду "віце-прем'єра" півострова. Вона буде поєднувати дві посади і одночасно виконувати обов'язки "міністра фінансів".

"Гоблінці" під соусом зміцнення "міжнаціональної злагоди" хочуть "роздерибанити" 2,5 млрд рублів. Проект бюджету окупованого Криму на наступний рік передбачає виділення понад 2,7 млрд рублів на реалізацію держпрограми зі "зміцнення міжнаціональних відносин в республіці". Посіпаки окупантів розповіли як витратять лише 247 млн ​​рублів. Яка взагалі може бути на ізольованої від світових подій території "міжнародна злагода", лишається таємницею.

Окупанти вдруге оголосили тендер на будівництво водоводу на ПБК за 8,5 млрд рублів. Минулого разу будувати водогін охочих не знайшлося. Переможцю тендеру належить виконати проектно-монтажні та будівельно-монтажні роботи. Їх вартість оцінюється в 8,557 мільярдів рублів, кошти будуть спрямовані з федерального бюджету. Будівництво вестиметься в Ялті, селищі Василівка та селі Щасливе. Водовід повинен бути зданий в експлуатацію не пізніше 25 грудня 2020 року.

Хреста на них немає

У Севастополі недалеко від мису Фіолент сильний вітер повалив півторатонний хрест, розташований на Георгіївській скелі. Семиметровий металевий хрест, вагою 1400 кг був освячений 14 вересня 1991 року в Свято-Микільської церкви (на Братському кладовищі в Севастополі). Він простояв 27 років. Не дуже радісний знак для "скрєпної" Росії.

Півострів невивезеного сміття

У мережі поширили світлини з окупованого Криму, на яких видно, що півострів потопає у смітті. На фото - центральний вхід до міського парку в Алупці, занехаяний ліс у Бахчисарайський районі, гарнізон у с. Сарабуз. "Їм тут як вдома, в Устьзаср@нске ...", - прокоментувала фото в Twitter блогер RoksolanaToday & Крим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme