Рік тому померла людина-легенда Веджіє Кашка (ФОТО)

Рік тому, 23 листопада, померла ветеран кримськотатарського національного руху 82-річна Веджіє Кашка, яка стала свідком спецоперації ФСБ і СОБР

  • Крим
  • 23 листопада 2018 10:09

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

Окупаційні силовики затримали в одному з кафе Сімферополя чотирьох кримських татар, звинувативши їх у вимаганні великої суми у громадянина Туреччини Юсуфа Аїта. Зараз фігуранти "справи" знаходяться під слідством, а самій Веджіє Кашка вже немає в живих. оф

За іційними даними ФСБ, під час затримання їй стало погано. Жінці викликали "швидку допомогу", але довести до лікарні її не встигли - Веджіє померла по дорозі.

Веджіє Кашка народилася в Криму в 1934 році. У віці дев'яти років вона на собі відчула всі жахи злочинної депортації кримськотатарського народу.

У місцях депортації в Узбекистані сім'я Веджіє Кашка проживала під Ташкентом.

Зі своїм чоловіком Бекіром жінка включилася в національний рух кримських татар в 1950-і роки, разом з іншими активістами вона боролася за повернення кримських татар на історичну батьківщину - до Криму.

В кінці 60-х років її сім'я прийняла рішення повернутися до Криму. Перебуваючи на рідній землі, Веджіє Кашка і члени її сім'ї неодноразово піддавалися репресіям радянської влади. Їх тричі виселяли за межі Криму, але вони не опускали руки і знову поверталися.

Заступництво відомого радянського правозахисника Андрія Сахарова допомогло домогтися прописки Веджіє Кашка і її сім'ї.

Для цього їй довелося з'їздити в Москву до Сахарову і попросити про допомогу

На початку 90-х років Веджіє Кашка активно допомагала співвітчизникам, які поверталися до Криму. Щоб підняти настрій, вона привозила в селища компактного проживання кримських татар жертовного барана. Пізніше це стало доброю традицією.

В останні роки життя Веджіє Кашка продовжувала боротися за права кримськотатарського народу, незважаючи на проблеми зі здоров'ям і літній вік.

Жінка брала активну участь в різних публічних заходах, мітингах і конференціях, не раз приходила до будівлі судів в Сімферополі, щоб підтримати політв'язнів кримських татар.

У січні 2017 року в будинку Веджіє Кашка в Білогірському районі пройшов поминальний молебень в пам'ять Андрія Сахарова.

Нагадаємо, що "суд" в окупованому Сімферополі залишив під арештом фігурантів "справи Веджіє Кашка".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим