Жителям окупованого Криму погрожують в'язницею через український паспорт

Більшість жителів анексованого Криму мають подвійне громадянство, тому що не відмовилися від українського паспорта, що загрожує їм кримінальним переслідуванням

  • Крим
  • 21 листопада 2018 09:56

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на видання Znak.

З 4 серпня 2014 року на Росії громадяни повинні повідомляти окупаційну міграційну службу про наявність другого громадянства, виду на проживання або іншого документа, що дає право постійно проживати за кордоном.

Для тих, хто отримав російське громадянство після анексії Криму, такі правила почали діяти з 2016 року. За прострочення такого повідомлення порушникам загрожує штраф, за відмову повідомити дані про друге громадянство - кримінальна відповідальність.

За даними, трохи більше 50 тис. людей на Росії і на окупованому півострові повідомили у міграційні служби про наявність другого громадянства, масових відмов не було.

Видання пише, що більшість жителів Криму зберегли обидва паспорти, при цьому отримувати російський паспорт, за офіційними даними, відмовилися 3 тис. чоловік. Видання пише, що опитані кримчани розповіли, що повідомлень в міграційні служби не подавали, а закордонні паспорти отримують одночасно російські і українські, причому останні - заради безвізових поїздок до Європи.

"Депутати Держдуми на Росії визнають, що проблема існує і що вона потребує якомусь окремому регулюванні. Депутат від КПРФ письменник Сергій Шаргунов вважає, що ситуацію треба вирішувати, інакше вона може обернутися для кримчан" бідою ", - пише видання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим