Втрата довіри світу та занизький Керченський міст: Як Крим накриває "камінням з неба"

Росія втратила авторитет на міжнародній арені через агресію на Азові, але продовжує агресивні дії

Втрата довіри світу та занизький Керченс…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Справа військовополонених моряків

Лідери держав-членів Європейського союзу ухвалили окреме рішення з вимогою до Росії негайно звільнити полонених українських моряків. Європейська рада також вимагає повернути кораблі та забезпечити вільний прохід всіх кораблів Керченською протокою.

Президент України Петро Порошенко передав президенту Європейської ради Дональду Туску список осіб і кораблів Росії, причетних до агресії в Керченській протоці. Також Порошенко передав список гуманітарних та інфраструктурних проектів, які міг би підтримати ЄС для допомоги українському Приазов'ї. За словами Порошенка, Росія втратила авторитет на міжнародній арені через агресію на Азові. Він також привітав рішення НАТО відкрити місію в Азовському морі.

Консул з Москви Альберт Черняков розповів українському омбудсмену Людмилі Денисовій про умови утримання шістьох українських моряків. Черняков повідомив, що вони розміщені усі у двомісних камерах з телевізорами та холодильниками, є можливість користуватися бібліотекою. Наші моряки забезпечені теплим одягом та взуттям, а також наборами продуктів для харчування, які передали волонтери, - поінформувала Денісова.

Військовополонений моряк з Кропивниччини відмовився свідчити російській владі. Командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк заявив слідству, що вимагає поводитися з ним і зі своїм екіпажем як з військовополоненими. Він каже, що не буде давати російській владі жодних свідчень, поки його підлеглі не будуть звільнені.

Кримський адвокат Еміне Авамілєва відвідала в московському СІЗО "Лефортово" полоненого українського моряка В'ячеслава Зінченка. В'ячеслав написав кілька листів рідним, однак цензура з якоїсь причини завернула їх. Як і інші допитані моряки, В'ячеслав Зінченко заявив, що він є військовополоненим і не буде давати інших свідчень.

Російська адвокатка Олександра Маркова відвідала в московському СІЗО "Матроська тиша" наймолодшого з трьох поранених українських моряків - 18-річного Андрія Ейдера. "Приходить в себе, може пересуватися (йому вже не потрібні милиці, але він ще кульгає) і виглядає досить бадьоро, не втрачає почуття гумору. Правда, у Андрія складно згинається коліно, один осколок з ноги ще не витягли", - написала захисниця. За її словами, Андрій тримається "дуже гідно і мужньо, жартує", а його родині "є ким пишатися".

Кримський адвокат Еміль Курбедінов збирається до Москви, щоб захищати одного з полонених українських моряків – Богдана Небилицю. Про це він повідомив після виходу з ізолятора тимчасового утримання. Курбедінова затримали і заарештували за звинуваченням у поширенні екстремістських матеріалів через оприлюднення у соцмережах публікацій із символікою забороненої на Росії "Хізб ут-Тахрір". Наразі він вийшов на волю після п'ятьох днів арешту.

Світ проти дій окупантів

На тлі суперечки між Росією і Україною щодо Керченської протоки Конгрес США розглядає близько 10 законопроектів, спрямованих проти енергетичного сектору Росії. Першим на розгляді конгресменів знаходиться рекомендаційна резолюція, де Конгрес висловлює незгоду з будівництвом газопроводу "Північний потік-2", який зв'яже безпосередньо Росію і Німеччину. "Північний потік-2" є інструментом, за допомогою якого Росія хоче посилити залежність країн-імпортерів, тому США закликають всіх партнерів Росії вийти з даного проекту.

Громадянам США не рекомендується відвідувати анексований Крим через окупацію Росією частини території України і зловживань з боку окупаційної адміністрації. За даними Держдепу, окупаційна адміністрація Криму продовжує жорстоко поводитися з іноземцями і місцевим населенням, особливо з тими, кого вона вважає не згодними з її пануванням на півострові. "Міжнародне співтовариство, включаючи Сполучені Штати й Україну, не визнає анексію Криму Росією", – зазначено у повідомленні.

ЄС планує закрити свої порти для російських кораблів. Депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Хармс вважає, що ЄС має відреагувати на Керченську кризу посиленням санкцій щодо Росії. "Ми закликаємо ЄС та держави-члени ввести цілеспрямовані санкції в разі, якщо 24 українських військовослужбовців не будуть звільнені і в разі подальшої військової ескалації ", – заявила Хармс.

Канцлер ФРН Ангела Меркель зажадала від президента Росії Володимира Путіна звільнити 24 українських моряків, затриманих під час прямування з Одеси до Маріуполя. Про це Меркель заявила під час телефонної розмови з Путіним. Вона також наголосила на "необхідності заходів", спрямованих на забезпечення безперешкодного судноплавства через Керченську протоку.

Війська окупантів та британський літак-розвідник

Російські зенітно-ракетні комплекси С-400 були помічені біля Керчі. Жителі Криму вперше побачили систему, яка може одночасно вражати до 80 цілей дуже близько до міста. Поява С-400 в Керчі підкреслює напругу у відносинах між Росією і Україною після зіткнення 25 листопада в Чорному морі військово-морських сил.

Ракетний катер Чорноморського флоту Росії "Волинь" вийшов в море для виконання стрільб та відпрацювання елементів ведення бою. У морському полігоні бойової підготовки екіпаж катера відпрацював елементи плавання і ведення бою одиночним кораблем, виконав підготовчі та залікові артилерійські стрільби по морських, берегових і повітряних цілях.

Літак радіоелектронної розвідки Boeing RC-135W ВВС Великобританії здійснив політ вздовж узбережжя анексованого Криму. Борт піднявся з бази Суда Бей на острові Крит (Греція) і, пролетівши над територією Болгарії, попрямував в Чорне море. Повітряне судно кілька разів пролетіло уздовж російського узбережжя за маршрутом Туапсе – Анапа, а потім уздовж кримського узбережжя – Керч–Феодосія–Алупка–Севастополь–Чорноморське.

Порушення прав людини

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до директора ФСБ Росії Олександра Бортнікова з проханням надати дозвіл для відвідування українських військовополонених моряків. За словами Денісової, вона вже зверталася з аналогічним проханням до Бортнікова, однак з боку РФ відповіді не надходило. Також Денісова направила звернення до уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москалькової, щоб вона допомогла в організації і здійсненні візиту.

Маріонетковий Київський "райсуд" Сімферополя до 18 лютого 2019 року продовжив арешт кримському громадянському журналісту, блогеру Наріману Мемедемінову. Адвокат блогера клопотав про зміну запобіжного заходу на домашній арешт. Прокурор і слідчий просили суддю відмовити в клопотанні, бо "обвинувачений може переховуватись". У результаті "суд" продовжив арешт до 18 лютого 2019 року.

На в'їзді до окупованого Росією Криму з боку Чонгара затримали громадянина України, кримськотатарського активіста Енвера Бекірова. Енвер прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів. Бекірову закидають транспортування 10 кг тротилу в окупований Крим. За свідченнями свідка, в травні 2018 року Бекіров передав боєприпаси і вибухівку свідкові Меметову (ім'я уточнюється, – Ред.), які останній сховав у тайнику в районі Красноперекопська.

Коли Бекірову обирали запобіжний захід у Київському районному суді Сімферополя, затриманому стало погано, йому викликали "швидку". Бекіров – інвалід першої групи і має безліч важких захворювань. Адвокат заарештованого активіста Бекірова Олексій Ладен вважає, що двомісячне утримання його підзахисного у "катівних" умовах Сімферопольського СІЗО може призвести до смерті.

Бекірова, попри підтверджені діагнози та критичний стан здоров'я, утримують в загальній камері. Його адвокат повідомив, що має звернутися до керівництва ізолятора, з проханням перевести його підзахисного до медичної частини. Український омбудсмен Денисова звернулася у відповідні структури на Росії з проханням терміново посприяти у наданні кваліфікованої медичної допомоги політв'язню. Перебування у СІЗО у такому критичному стані є небезпечним для його життя.

МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з незаконним рішенням російського окупаційного "суду" арештувати Бекірова. "Сприймаємо цей арешт як продовження тиску на кримськотатарське населення Криму, а також як черговий виклик міжнародній спільноті. Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації надати термінову медичну допомогу Енверу Бекірову, негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України", - йдеться у коментарі.

Фігуранта Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір", координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва, який перебуває під арештом, помістили в психлікарню, щоб "дати висновок про його осудність чи неосудність". Він перебуває у 15-му відділенні Кримської республіканської психіатричної лікарні у відділенні стаціонарної судово-психіатричної експертизи. Мустафаєв назвав свою госпіталізацію "каральною психіатрією".

В блозі RoksolanaToday&Крим оприлюднено адресу, куди можна писати листи бранцю Кремля Балуху. "Як писати Балуху. 298 330 Керч, вул. Індустріальне шосе, 17. Виправна колонія № 2. Управління ФСВП по Республіці Крим і м. Севастополю в Керчі. Балуху Володимиру Грігорьевічу, 08.02.1971 р. н. Тільки для кримчан", йдеться в повідомленні. Вона додала, що українці з материка можуть писати листи на електронну адресу: crimeahrg@gmail.com.

Російські силовики провели обшук в будинку кримського татарина Алі Османова в окупованому Сімферополі. Османов вже близько двох років займається організацією передач у СІЗО політв'язням кримським татарам. "У будинку двоє малолітніх дітей. Дружина чекає на третього. Батько Алі після двох інфарктів, мати хвора", – повідомили активісти. Після обшуку силовики поїхали, а Османова не затримали.

"Помста за Томос"

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Климент остерігається репресій в Криму. Після отримання Україною Томосу підконтрольна Росії влада Криму може почати мстити церкві Київського патріархату. Він також зазначив, що має намір боротися за свою паству, в тому числі і через суд: зараз вже подано позов до Європейського суду з прав людини, в якому йдеться про обмеження прав релігійної громади.

Зрадники України

Херсонський апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у державній зраді головного редактора РІА "Новини Україна" Кирила Вишинського до 28 грудня. Далі планується продовжити термін досудового розслідування ще на два місяці. А потім перейдуть до розгляду справи по суті, – прокоментував рішення суду один з адвокатів Кирила Вишинського Ігор Мокін.

Санкції

Дочірня компанія "Ростех" "Технопромекспорт", яка будує дві електростанції в Криму з газовими турбінами Siemens, має намір закупити іноземні турбіни для свого нового проекту, ТЕС на Тамані, через посередників на вторинному ринку. Купити обладнання безпосередньо у виробника – американської GE, італійської Ansaldo Energy і Siemens – "дочка" "Ростех" не може через загрозу санкцій. Вартість контракту – 9,2 млрд рублів.

Непереливки з Кримським мостом

Кримський міст навмисне збудували низьким, щоб не дати проходу маломірним судам. Полотно автомобільної частини Керченського моста було навмисно розміщено на низьких опорах, при його максимальному наближенні до поверхні води. Це зробили спеціально для того, щоб не дати проходу під неосновними прольотами мосту будь-яким маломірним суднам, в тому числі прогулянковим яхтам, катерам, човнам.

У Керчі загинув робітник суднобудівного заводу "Залив", який залучали до будівництва Кримського моста. При проведенні робіт на співробітника заводу впала важка техніка. З важкими травмами чоловік був госпіталізований, але врятувати його не змогли. Керченський суднобудівний завод "Залив" влітку 2018 року ввійшов до списку підприємств і компаній, щодо яких введено санкції через участь в будівництві Керченського моста.

Дохазяйнувались

На території заводу "Кримський Титан" бурять три свердловини, бо вода потрібна для накопичувача, що парував кислотою. Для населення – колапсом водопровідної системи. Глибина водозаборів – 250 метрів. Від ідеї закачати туди морську довелося відмовитися. Варварська експлуатація артезіанських вод веде до їхнього засолення. Для заводу це загрожує непередбаченими хімічними реакціями. До речі, в окупованому Армянську містяни чули залпи, як із гармат.

Унікальну "блакитну бухту" в Севастополі завалили будівельним сміттям. Відходи завозяться КАМАЗами і розвантажується в "блакитній бухті". Це лом бетонних виробів, відходи бетону і відходи ґрунту, лом цегляної кладки від знесення й розбирання будинків. Хіміко-аналітичною лабораторією відібрані проби ґрунту на визначення морфологічного складу відходів і наявність забруднюючих речовин.

У Севастопольській школі №3 окупованого Криму на дітей обвалилася стеля через відсутність ремонту. Учениця хотіла зняти на відео наслідки ранкової негоди – зі стелі в коридорі школи текла вода. Через декілька секунд після початку зйомки шматок стелі звалився прямо на учнів. Величезний шматок штукатурки дивом нікого не скалічив.

Жителі окупованої Ялти поскаржилися в мережі на те, що в місті всюди ставлять паркани. Кримчани обурюються, що скоро і погуляти ніде буде. "Ясну поляну загороджують парканом від пам'ятника, скоро не зайдеш", "Звичайно, навіщо місцевим жителям парк, нехай по дорозі гуляють", "Гляньте на паркан на автовокзалі – це приклад того, як скоро буде всюди", – пишуть в соцмережах обурені мешканці.

Головна річка столиці окупованого Криму потопає у смітті. У грудні вона перебуває ще в більш жалюгіднішому стані, ніж влітку. Русло головної водної артерії міста поросло травою і забруднилося відходами. Російська "влада" окупованого Криму поки тільки обіцяє навести порядок. Однак, якщо це і станеться, то вже в наступному році.

Майже "каміння з неба"

Окупований Севастополь засипав сильний град. Жителі міста публікували фото і відео граду в соцмережах. Розмір градин складав 4-5 міліметрів. Нагадало ідіому про "каміння з неба".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme