Українська омбудсвумен отримала з Росії інформацію про полонених моряків

Консул з Москви Альберт Черняков розповів українському омбудсмену Людмилі Денисовій про умови утримання шістьох українських моряків

Про це Денісова повідомила у "Фейсбук", передає Depo.Крим.

Російський консул зазначив, що якого його підлеглі відвідали шістьох українських військовополонених моряків у СІЗО "Лефортово": Олега Мельничука, Михайла Власюка, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Євгена Семидоцького, Володимира Лісового.

"За словами консула, стан наших хлопців задовільний, настрій - оптимістичний, сподіваються на якнайшвидше повернення додому. Вони повідомили, що ще не зв'язувалися з родичами, але обов'язково їм зателефонують найближчим часом. Щодо умов утримання військовополонених консул повідомив, що розміщені усі у двомісних камерах з телевізорами та холодильниками, є можливість користуватися бібліотекою. Наші моряки забезпечені теплим одягом та взуттям, а також наборами продуктів для харчування, які передали волонтери На умови утримання або застосування заходів фізичного впливу вони не скаржились", - поінформувала Денісова.

Консул також повідомив, що під час візитів усім морякам була довели офіційну позицію України щодо їхнього статусу як військовополонених, відповідно до Женевської конвенції 1949 року, а також поінформовано про заходи, що вживаються керівництвом держави для їх якнайшвидшого повернення, у тому числі надання кваліфікованої правничої допомоги за рахунок держави.

Крім того, Посольство України надало відповідну одноразову грошову допомогу кожному полоненому військовослужбовцю шляхом переведення та зарахування грошових коштів на їхні особисті рахунки.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим