На Керченському півострові виявили нерозграбований античний склеп воїнів

На некрополі Киз-Аул в селищі Яковенково на Керченському півострові археологи інституту археології РАН і волонтери фонду "Археологія" виявили нерозграбований античний склеп

Про це повідомив директор з розвитку фонду "Археологія" Олег Марков, - передає Depo.Крим з посиланням на "Керч.ФМ".

За даними фахівця, в стародавньому кам'яному спорудженні поховані 12 чоловік. Подібного роду могили належали представникам однієї родини або роду, куди проводили поховання протягом багатьох років, уточнює він.

"Ми зіткнулися з дуже цікавим фактом. Верхня частина похоронної камери ще в давнину була розібрана на камінь і все вказувало на те, що це буде черговий розграбований ще в давнину склеп. Ми продовжили його розчищення і самі не повірили своїм очам, коли пішли скелети похованих в ньому людей. Більш того, з ними разом лежали супутні похованню речі ", - сказав начальник експедиції, археолог Павло Гецко.

Він зазначає, що поряд з одним з похованих археологи виявили залізний меч. Крім того, недалеко від цього склепу фахівці знайшли поховання коней.

"Це не дивно, так як в перших I століттях н.е. саме в таких кам'яних монументальних склепах ховали представників військової знаті Боспорського царства ... Є думка, що це були знамениті кавалеристи-катафрактарії, провісники середньовічних лицарів. Кінні воїни, повністю закуті в броню, головною зброєю яких було довгий спис-Контос. Вони з'явилися в Північному Причорномор'ї за часів навали сарматів і були, по всій видимості, етнічно пов'язані з ними", - уточнили в фонді.

За словами Олега Маркова, археологи мають намір зв'язатися з фахівцями, що займаються генетичною експертизою.

"Рідко буває, щоб був виявлено поховання відразу декількох поколінь одного роду. Завдяки цьому можна простежити: хто був їх предок, в якому ступені споріднення вони складалися, чи були підпоховання представників інших родин. Це просто унікальний випадок для такого роду досліджень. Ми були б вдячні якщо хтось із фахівців зв'язався з нами для подальших спільної роботи",  - зазначив він і додав, що подібні дослідження можуть вирішити багаторічний спір археологів з питання, який з народів був "верхівкою" Боспорського царства в перші століття нашої ери.

Археологи продовжують розчищати склеп. Вони припускають, що після зняття зачищених кістяків, на дні склепу можуть бути знайдені основні предмети похоронного інвентарю покійних.

Нагадаємо, що в окупованому Криму зруйнувалась антична пам'ятка архітектури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook