У Ялті руйнується палац, який "віджали" митники під санаторій

У Гаспрі руйнується пам'ятник архітектури - палац графині Паніної

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Віконні решітки вибиті, скло розбите, стеля обсипається, стіни списані вандальними написами, всюди сміття - в такому стані сьогодні знаходиться палац графині Паніної в Гаспрі, включений урядом окупантів в список об'єктів культурної спадщини федерального значення, повідомляють кримчани в соцмережах.

У групі "підслухано Ялта" були опубліковані шокуючі фотографії того, в якому стані сьогодні перебуває частина палацового комплексу в Гаспрі. "Палац Паніної в Гаспрі - один з найстаріших замків Криму. Пам'ятка архітектури національного значення. А тепер подивіться на що він перетворився! Будівля виведена з експлуатації. Південна сторона вся розбита (оранжерея) і знаходиться в аварійному стані. Тут збираються підлітки і добивають те, що залишилося. Доступ вільний, немає ні грат, ні охорони. Стеля може обрушитися в будь-який момент", - написала в паблік мешканка окупованої Ялти Катерина.

Комплекс споруд палацу, розташований в Гаспрі на вулиці Севастопольське шосе, був побудований в 1831-1836 рр. У 2015 році розпорядженням уряду держави-агресора був віднесений до об'єктів культурної спадщини федерального значення, поряд з іншими пам'ятками архітектури, розташованими в Криму і Севастополі.

В даний час палац графині Паніної знаходиться на території санаторію "Ясна Поляна". У липні 2015 року колишній профспілковий санаторій матері і дитини "Ясная Поляна" був переданий кримської митниці розпорядженням "уряду" окупованого Криму. Зараз санаторій є філією сочинського санаторію "Перемога" Федеральної митної служби.

Нагадаємо, що на Росії санаторій відмовився приймати ветерана через його вік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook