Токсичний пісок та пустий "недоміст": В Криму нарешті настав "не сезон"

В окупованому Криму гниє врожай, а півострів перетворюється на ядерну військову базу

Токсичний пісок та пустий "недоміст": В…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Путіним півострів минулого тижня.

Спочатку – міжнародні новини. Міністерство закордонних справ України планує підготувати проект резолюції Генасамблеї ООН через перетворення окупованого Криму на військову російську базу. В Криму може бути ядерна зброя чи, як мінімум, інфраструктура для ядерної зброї. Саме з території окупованого півострова проводяться поставки військової техніки, наприклад, у Сирію, наголошують у МЗС.

Росія переселяє до окупованого нею Криму тисячі людей, щоби витіснити проукраїнське населення півострову. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, що йдеться про переселення десятків тисяч людей. Також там створена ситуація, коли кожен може бути заарештований вдень чи вночі. Люди побоюються розмовляти один з одним просто на вулицях, наголосив міністр.

У Вашингтоні пояснили, чому не розглядають можливість обміну в'язня Кремля Олега Сенцова на арештованих і засуджених у США росіян. Офіційний представник Держдепартаменту США Ванесса Еккер заявила: "Ми не обмінюємо злочинців на політичних в'язнів. Ми вважаємо, що Олег Сенцов є політичним в'язнем, а не злочинцем".

Навіть після припинення голодування залишається загроза смерті Олега Сенцова. Його сестра Наталія Каплан підтвердила, що стан здоров'я путінського в'язня дуже поганий. Саме у зв'язку з цим режисера планували годувати примусово, що і стало причиною його відмови від голодування. Каплан також додала, що попереду ще розгляд справи Сенцова у Європейському суді з прав людини.

"Суд" окупантів "пом'якшив" бранцю Кремля Володимиру Балуху вирок аж на місяць: він проведе у в'язниці 4 роки 11 місяців замість 5 років. Засідання так званого "Верховного суду Криму" проходило без Володимира Балуха. Суддя відхилив клопотання захисту щодо участі Балуха у засіданні і виніс остаточне рішення.

До речі, "судді", які переслідують кримчан, переважно працювали в Україні, – про це розповіла в дослідженні "Кримська правозахисна група". Російські "судді" в окупованому Криму затвердили 367 рішень про притягнення до адмінвідповідальності та оштрафували підсудних лише за мирні збори на загальну суму майже на 4 мільйони рублів. Приблизно чверть "суддів" є громадянами Росії, решта – колишні українські судді.

В Херсонській області на адмінмежі з Кримом знімають український фільм "Додому" – про долю кримськотатарської родини і любов до Батьківщини. Повнометражний художній фільм режисера Нарімана Алієва розповідає про молодого кримського татарина Аліма, який втратив брата. Він приїхав із батьком у Крим поховати померлого. Поступово герой починає вивчати традиції власного народу, до яких раніше був байдужим.

В грудні 2016 року суд Нідерландів постановив повернути у Київ легендарну колекцію "Скіфське золото". Але росіяни подали заяву про апеляційне оскарження. Апеляційний суд Амстердаму призначив справу до розгляду на 11 березня 2019-го. До завершення провадження колекція лишатиметься в Нідерландах.

У Держдумі готують законопроект про анонімність інвесторів в Криму. Він передбачає створення в Криму трастів з метою забезпечення анонімності інвесторів. Через санкції окупанти в Держдумі відкрито пропонують забути про всі правила СОТ на території Криму та хочуть, щоб будь-який інвестор анонімно через трасти міг брати участь в розвитку економіки Криму.

Також в анексованому Криму окупанти хочуть впровадити цифровий рубль: поєднати паперову валюту, де всі купюри пронумеровані, і безготівкову ненумеровану. На думку окупантів подібне допоможе протистояти західним санкціям. Конкретних рішень щодо такого нововведення поки немає. Не такі вони "цілющі", як кажуть російські посадовці, ті санкції, якщо стільки сил витрачають на їх обминання. Та й цифровий рубль все одно лишиться "дерев'яним".

Окупаційна влада приховує аварію з газовими турбінами Siemens, які були завезені на територію АР Крим в обхід міжнародних санкцій. У МінТОТ розповіли, що були виявлені ознаки руйнування даху одного із виробничих приміщень Балаклавської ТЕС. Аварія сталася через порушення інженерних та будівельних норм персоналом ТЕС, а компанія Siemens не надала своїх фахівців для налагодження та запуску обладнання. Так безруким окупантам і треба.

У вересні до закритих портів Криму зайшли 15 російських суден-порушників, а ще одне було з прапором Республіки Того. Загалом ними здійснено 47 заходів до портів окупованих Феодосії, Севастополя та Керчі. Використовують для стоянки порти в окупованому Криму 13 суден: 10 – під прапорами Росії та по одному – під прапорами Туреччини, Молдови та Республіки Панама. Це грубе порушення законодавства України і тягне за собою відповідальність – зокрема кримінальну –судновласників, операторів та капітанів суден.

Екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, отруєний в британському місті Солсбері, підтримав приєднання Криму до Росії. Він зневажливо називав українців "просто вівцями, яким потрібен хороший пастух" та заперечував, що російські військові були присутні на сході України, заявивши, що якби це сталося, вони б дійшли до Києва. Очевидний приклад того, що "велікорусскій" шовінізм не знає меж здорового глузду та кордонів.

В окупованому Криму звільнили головреда феодосійського видання "Город 24" через віллу роспропагандиста, рупора Кремля Дмитра Кисельова. Це сталося після публікації матеріалу про будівництво на зсувонебезпечному схилі, як вийвилося – хором гендиректора інформаційного агентства "Россія сєгодня" Кисельова у Коктебелі.

Уже на другий день після відкриття для великогабаритного транспорту Кримський міст окупантів знову став порожнім. Після показової "черги" з фур у мережі показали фото порожнього Кримського моста. До того ж, окупанти не пускають бензовози на свій "недоміст" у Криму: незважаючи на запуск руху великих вантажівок, переходом досі не можна поставляти на півострів паливо.

Між тим, допуск вантажівок на Керченський міст не зробить товари в магазинах окупованого півострова дешевше. Більше того, російська продукція не подешевшає тут навіть після відкриття залізничної частини мосту. У плюсі ​​залишаться тільки деякі компанії з Росії, впевнені перевізники.

Тим часом на будвництві мосту не обходиться без позаштатних ситуацій. Минулого тижня проліт споруджуваної залізничної частини Кримського моста з'їхав в воду під час монтажу конструкцій на морській ділянці між Тузлинською косою і однойменним островом. В процесі опускання на опори один із залізничних прольотів нахилився і впав в акваторію. Інцидент, скоріше за все, міг статися внаслідок технічної несправності однієї з домкратних систем. Принаймні, в цьому переконують самі будівельиники. На щастя, ніхто не постраждав.

Керівництво деяких підприємств з України не мають совісті, а тому допомагають окупантам будувати Кримський міст. Щебінь, наприклад, видобували українські ділки без жодних дозвільних документів, а продукцію реалізовували компанії, яка є дочірньою структурою того ОАО, що виконувало частину робіт із будівництва "кримського мосту". Поставки були "скромними" – лише двадцять вісім тисяч тонн.

В окупованій Керчі зі схвалення псевдовлади могли використовувати небезпечний пісок при будівництві моста і житлових будинків з Нижньо-Чурбашского хвостосховища (спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин). Екологи припускають, що у Керчі не тільки Кримський міст будувався з використанням токсичного піску, а й під'їзди до цього об'єкта.

В окупованому Криму українцям без російського паспорта відмовляють у медпослугах. Основні проблеми, з якими стискаються громадяни України у сфері охорони здоров'я – це дискримінація за наявністю фейкового громадянства Росії, адже без нього люди не можуть отримувати медичні послуги.

Кондитерська корпорація "Roshen" заявляє, що її продукція, яку продають в анексованому Росією Криму, не придатна до споживання. ЗМІ повідомляли, що в магазинах Криму продаються цукерки ТМ Roshen із вичерпаним терміном придатності. У кондитерській корпорації заявили, що не знають про їхнє походження, адже зЗ 1 квітня 2017 року на Липецькій фабриці, де їх теоретично могли б виробити, було повністю зупинене виробництво.

Працівники виноробного підприємства "Масандра", яке "віджали" окупанти, повідомляють про втрату 75% врожаю білого мускату. Коли виноград вже потрібно було збирати, виявилося, що на заводі немає спирту (для виробництва вина). Поки думали, скільки і де купувати, виноград спочатку висох, бо довго не було дощів, а потім згнив.

"Ґазди" так званого уряду Криму планують підписати двосторонню угоду із сирійською провінцією Латакія. "Гоблінці" заявили, що хочуть "зганяти" туди в другій половині жовтня. Вони мають намір укласти домовленості про двосторонню співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній та культурно-гуманітарній сфері. Нещодавно про таке саме "гоблінці" співали і щодо "ДНР". Вочевидь, що Латакія та "ДНР" і є межею міжнародних мрій посіпак окупантів.

У мережі з'явилися осінні фото пляжів на півострові. В окупованому Росією Криму закінчився пляжний сезон, і туристів біля моря немає, як і в розпал літа. "Ну все, заспокоїлися, вже не сезон ...", - іронічно підписала світлини блогер RoksolanaToday &Крим.

Український малий броньований артилерійський катер "Кременчук" зміг непоміченим наблизитися прямо до Керченської протоки, чим налякав росіян. Коли росіяни помітили українське судно, у них почалася паніка, вони оголосили бойову тривогу. "Після того, як я день там пробув, вони вже не заважали нам, заважали вже тільки біля Маріуполя ", - розповів командир катера Олександр Регула.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme