"Кислотні" будні Північного Криму: Повітря знову забруднене

Фахівці кажуть, що це - 100% техногенне забруднення, через яке підвищено концентрацію небезпечних для організму людини хлористого і фтористого водню

"Кислотні" будні Північного Криму: Повіт…

Кримське управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища опублікувало дані про забруднення повітря в шести містах Криму: Армянську, Керчі, Красноперекопську, Севастополі, Сімферополі та Ялті, передає Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

У Красноперекопську минулого тижня концентрація хлористого водню перевищила норму в 4,4 рази, а в Армянську фтористого водню виявили в повітрі в 1,8 рази більше, ніж повинно бути.

У серпні та вересні 2018 року на заводі "Кримський титан" в Армянську стався хімічний викид з кіслотонакопичувача, концентрація шкідливих речовин в повітрі перевищила допустиму норму в 5 разів. Крім того, вже кілька місяців з кранів мешканців Армянська тече іржава вода. У місті тоді оголосили надзвичайну ситуацію, однак спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов заявив, що вважає неможливим зупинку заводу.

Начальник управління Центру моніторингу забруднення навколишнього середовища Тетяна Пилипенко стверджує, що в перевищенні гранично допустимих концентрацій на півночі Криму немає нічого незвичайного.

"Ми постійно раніше спостерігали перевищення концентрацій по хлористому водню, це було ще до надзвичайно ситуації в серпні минулого року. Фонові концентрації були перевищені і раніше.

Тому зараз з погіршенням екологічної обстановки ми це не пов'язуємо. Красноперекопськ, Армянськ ще за радянських часів були промисловою зоною, це найбільш забруднені міста по Криму. У всіх інших містах це в основному забруднення автомобільним транспортом, тому що багато підприємств вже закриті, і ще котельні в зимовий період.

Активістка з Армянська Катерина Пивовар вже не вірить офіційним даними про забруднення.

"Я ніде не бачила, щоб така інформація була в загальному доступі, щоб подивитися, що відбувається в атмосфері. Не всі мають можливість заходити на спеціальні сайти, не всі знають про це. Ми кожен день дивимося, перевіряємо, але особисто я і всі стурбовані мешканці не вірять. Коли тут були перевищення, нам говорили, що все в нормі, так що я цієї категорії хворих давно не вірю. Я бачу, що стан моє і дітей з потеплінням починає погіршуватися, тобто в місті тепло - всім погано, особливо вранці, похолодало - добре. Я більше дивлюся на відчуття.

А слово "викиди" не говорять тут ніде, тиша, ніхто ні про що не говорить, намагаються показати, що всі забули, хоча я більше ніж впевнена, що влітку про викиди згадаємо ми все. Води немає, нічого не ліквідували, що обіцяли".  

Старший науковий співробітник екологічної лабораторії Дніпровського національного університету залізничного транспорту Максим Сорока дивується висновків Тетяни Пилипенко.

"Я не розумію свою колегу з Криму, як ця ситуація взагалі може бути типовою і нормальною. Хлористий водень і фтористий водень відносяться до небезпечних хімічних речовин, вони дуже сильно діють на організм людини, посилюють дію один одного. Їх дія не проявляється відразу: спочатку вони заражають носоглотки, слизові, потім у вас з'являються виразки, набухають очі, а закінчується все хронічними кон'юнктивіту, бронхітами. При тривалому впливі виникають серцево-судинні захворювання. Сам факт, що йде перевищення в 4,4 рази від граничного безпечного значення, це абсолютно ненормальна ситуація. Більш того, я переглянув дані за останній рік і можу сказати, що зараз відбувається якась аномалія, особливо якщо ми говоримо про фтористий і хлористий водень. Це 100% техногенне забруднення, мабуть, стався збій".

Нагадаємо, що Фіташ з "Кримським титаном" висмоктує з окупованого Криму останню воду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme