UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Севастопольцям заборонили купатися на популярному міському пляжі в районі Херсонеса

Питання про купання жителів окупованого Севастополя на території заповідника "Херсонес Таврійський" закрите. І не на користь містян

Севастопольцям заборонили купатися на по…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Про це повідомили директор цього музейного закладу Олена Морозова і міністр культури Росії Володимир Мединський, який перебував учора в місті з робочою поїздкою. Керівництво установи впевнене, що пляж заповідника - дуже небезпечне місце.

"Це, насправді, болюче питання для "Херсонеса Таврійського", - зізналася Морозова. - Зрозуміло, що севастопольці люблять це місце, але севастопольці, напевно, знають, що це дуже небезпечне місце. Щороку - у мене навіть зібрана папка зі статистикою - гинуть люди саме на цьому пляжі".

Вона додала, що "наш пляж - все ж прибережна територія музею, він не обладнаний, не є купальнею".

"Поряд <є> чудовий пляж <у парку імені Ахматової>, чудово зроблений, - нагадала директор "Херсонеса Таврійського" . - Я думаю, в кінці кінців севастопольці виберуть комфорт і безпеку. Тим більше ми завжди повторюємо, що це (купання на території заповідника) - порушення закону, ставимо таблички, що купання заборонено, але, на жаль, люди їх зривають, не прислухаючись до думки музейчиків".

Мединський нагадав, що "Херсонес Таврійський" був включений в список об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в 2013 році, до цього і співробітники заповідника, і Севастополь йшли майже десять років.

"І коли заявка <на включення в список> подавалася, треба було розуміти - що з моменту присвоєння статусу охоронної зони музей повинен заборонити купання, - зазначив глава Мінукультури РФ. - За ідеєю, можуть виключити зі списку <ЮНЕСКО> тільки на підставі одного цього. І це буде перший такий випадок в історії".

Купання в Чорному морі з території "Херсонеса Таврійського" остаточно заборонені з березня цього року, і директор музею-заповідника Олена Морозова підтримала цю заборону.

"Херсонес - це музей. Це музей, який зберігає давнини, розташовані на узбережжі. Море дуже ласкаве, для людей воно привабливе, але для пам'ятника це агресивне середовище. Узбережжя треба берегти, щоб не йшли пам'ятники, нашу культурну спадщину. Херсонес розташований на стрімкій скелі, а це дуже небезпечне місце для купань. Я зараз попросила працівників архіву підготувати історичну довідку про трагічні випадки, які відбувалися в зоні купання на території Херсонеса. Музей - особливе місце, яке потребує особливого ставлення, дисципліни і культури", - пояснила вона.

Раніше в "Закзібранні" Севастополя виступили проти заборони купання на території "Херсонеса Таврійського". У так званому парламенті міста нагадали, що формально купання там заборонялося і в радянські, і в українські роки, але ніколи ця вимога не виконувалася. Севастопольці і гості міста звикли там купатися.

Нагадаємо, що у мережі показали малолюдні пейзажі в серпні в окупованому Росією Криму, де на морі практично немає відпочиваючих.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme