Сухо, брудно і спекотно: Чому русо-туристу треба готуватися до нафтових ванн серед сміття

Google Maps українізували Кримський міст, а єдина дієва боротьба із посухою по-кримськи – це молитви

Сухо, брудно і спекотно: Чому русо-турис…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Для початку – новини з-за кордону. У Канаді запевнили, що ніколи не визнають анексію Криму. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд під час візиту в Данію зазначила, що анексія Криму є серйозним порушенням міжнародного права. Тож поки що жодна нормальна країна не визнала окупований Крим територією Росії. Перспективи мешканців півострова мають мало радісного: разом із Росією окупований Крим чекає міжнародна ізоляція, а самій Москві опікуватися черговим дотаційним регіоном все менше цікаво. Економіку анексованого Криму чекає лише занепад, а самі кримчани із псевдопаспортом, що видала РФ, можуть подорожувати хіба що на Колиму.

Українська омбудсвумен повідомила, що український в'язень Станіслав Клих перебуває в критичному стані. Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова звернулась до Омбудсмена Росії стосовно незалежного медичного обстеження Станіслава Клиха та його звільнення з гуманітарних підстав. Також вона зазначила, що, за повідомленнями матері, у Клиха серйозні проблеми з нирками та серцем. Омбудсвумен вкотре просила надати медичний висновок та забезпечити їй найближчим часом особисту зустріч з Клихом.

Але Станіслава Клиха в РФ скоріш за все етапували з колонії до психіатричної лікарні. Російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила в Facebook, що 27 червня співробітники Верхньоуральської тюрми відмовили матері політв'язня в телефонній розмові з сином через відсутність Клиха. Його могли відправити до психоневрологічної клініки. За свідченням адвоката, свідомість політичного в'язня сплутана, мова "пливе". Він не завжди орієнтується в розмові. Психолога, який 26 червня приїхав з адвокатом і збирався вдруге його відвідати, не пустили, - розповіла правозахисниця.

Посольство України на Росії вимагає негайно пустити Денісову до Сенцова та направило чергову ноту МЗС Росії. Посольство виступило з рішучим протестом щодо недопуску Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової до українського політв'язня Олега Сенцова. За незрозумілими для України причинами, не зважаючи на виконання Посольством України передбачених формальностей, адміністрація пенетенціарного закладу відмовила у відвіданні Денісовій бранця Кремля Сенцова.

Севастопольського активіста Ігоря Мовенка випустили з СІЗО Сімферополя, але як! Рідні провели під стінами ізолятора цілий день. Мовенка не відпускали через те, що вирок "Севастопольського міського суду" не доставили в СІЗО. Йому присудили 1 рік позбавлення волі умовно з випробувальним терміном в той же рік. Раніше підконтрольний Росії Гагарінський райсуд Севастополя засудив Мовенка до 2 років колонії загального режиму за звинуваченням у екстремізмі. Основою для цього став коментар у соцмережі, де Мовенко нібито висловлював думку про необхідність насильницьких дій відносно тих, хто брав участь в окупації Криму.

Путін призначив нового "гауляйтера" Чорноморського флоту в окупованому Криму. Тепер командувач Чорноморським флотом - віце-адмірал Олександр Моїсеєв. Його попередника Олександра Вітко спрямували на службу в Головне командування Військово-морського флоту. І не дивно, бо саме такі кадри, на яких і тавра нема де ставити, і є сіллю Кремля. Так, Вітко є фігурантом низки кримінальних справ в Україні. Він умисно вчинив злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурював до скоєння державної зради, організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об'єктів, що мають важливе оборонне значення, спланував, підготував і взяв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України. Вітко інкриміновані забезпечення військової окупації Криму, блокування військових частин ЗС України, транспортних комунікацій, захоплення будівель та споруд органів державної влади України. Його дії призвели до втрати об'єктів державної власності на 1 трлн 80 млрд 352 млн гривень.

Окупанти блокували святкування Дня кримськотатарського прапора. Через протидію "влади" і її прихильників в окупованому Криму стало неможливо відкрито збирати людей на подібні акції. Про це заявив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв. Раніше свято відзначали на центральній площі міста Сімферополя з урочистостями, а зараз такі заходи наражаються на протидію з боку місцевої влади та її прихильників. Смедляєв зазначив, що в таких умовах кримські татари обов'язково вивісять свої прапори на робочих місцях, на будинках, на своїх автомобілях. Натомість Міністерство інформаційної політики України презентувало загальнонаціональну кампанію соціальної реклами до Дня кримськотатарського прапора.

Як то кажуть, Google знає все: на картах Google Maps українізували путінський Кримський міст. Сервіс прописав назву переходу, що з'єднує півострів з материковою частиною Росії: з боку Тамані назва написана російською мовою "Крымский мост", а з боку Керчі – українською "Кримський мiст". Тобто де-факто в компанії продемонстрували, що дотримуются офіційно затверджених кордонів України, і російські забаганки їм – не вказівка. А після повернення Криму Україні "Кримський міст", напевне, скрізь буде писатися лише українською.

Кримські окупанти вирішили боротися з посухою молебнями. У всіх храмах і монастирях Сімферопольської і Кримської єпархії пройшли молебні, що здійснюються під час посухи. Кримчанам залишається сподіватися лише на провидіння, бо інших способів боротьби із посухою без української води на окупованому так і не вигадали. А "родная гавань" в особі Росії максимум може завозити небагато води для населення. Щодо сільгоспвиробництва на анексованому півострові, то єдині перспективи під час тотального зневоднення – втрата галузі. Але, як то кажуть, проблеми індіанців ватажка не хвилюють - Росії мало цікаві труднощі якоїсь периферії. Лишається лише молитися.

Тим часом окупована Керч потопає у смітті. Мешканці продовжують скаржитися на сміття на вулицях міста. так, один з місцевих жителів звернувся до так званої влади зі скаргою на переповнений контейнерний майданчик і надіслав фотографії, на яких видно, що сміття не вивозили достатньо довго. Влітку це може бути причиною розповсюдження небезпечних інфекцій. Такий стан справ є банальним для депресивних територій Росії. Все, що виходить за межі Москви та Пітера, живе за законами "русского міра", де не звикли вчасно прибирати та вивозити сміття. Чому кримчани сподіваються, що ставлення до них буде інакшим – не зрозуміло.

А ще окупанти заявили про розлив нафти у Севастопольській бухті. У результаті розливу нафтопродуктів на поверхні водного об'єкта між Аполоновою бухтою і Графською пристанню утворилася велика пляма нафтопродуктів площею 700 на 300 м кв. Отакий він відпочинок у Криму: без води, за дорого, у смітті, а тепер і з нафтовою плямою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme