Програш "всуху": Путінські туристи обирають Туреччину замість зневодненого Криму

Навіть росіяни-"запутінці" не квапляться їхати відпочивати до "кримнашу"

Програш "всуху": Путінські туристи обира…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Схудлий на 30 кг політичний в'язень Володимир Балух оголосив сухе голодування. Про це повідомив громадський захисник українця архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Він поінформував, що керівництво Сімферопольського СІЗО вирішило виселити Балуха з одиночної камери та перевести в загальну. Виконавці кремлівських замовлень продовжують тиснути на в'язня та заявили, що Володимир припинив голодування. Натомість Балух офіційно зазначив, що переходить на сухе голодування.

Українські моряки судна "ЯМК-0041", затримані в окупованому Криму, також почали голодувати. Про це повідомив їхній адвокат Едем Семедляєв. Він зазначив, що до затриманих українців не пускають представників захисту, а російські слідчі органи поки не відповіли на жодну з поданих скарг. На жаль, ті, хто потрапляє під колеса репресійної машини російської системи, відстоювати свої права можуть хіба що через голодування, з великою шкодою для здоров'я.

Тюремникам Путіна довелося підтвердити, що Сенцов - громадянин України, а не підданий Кремля. Відповідний документ розмістив на своїй сторінці у Facebook адвокат Сенцова Дмитро Динзе. Раніше офіційні особи РФ неодноразово і попри протести Сенцова наполягали, що український режисер є громадянином Росії, мовляв, громадянство він отримав автоматично. Це, зокрема, називалося підставою для відмови Сенцову у консульській допомозі. До речі, згаданий в документі паспорт, виданий 1997 року, тобто задовго до анексії Крима і "автоматичного надання громадянства", отже, бути російським не може.

Міст окупантам не допоміг: в Криму знову, вже п'ятий рік поспіль, провалюється курортний сезон. Винні, звісно, не окупація, ціни і сервіс, а Україна, яка не пропускає до Криму людей. Щоб полегшити шлях до Криму, росіяни начебто і побудували міст. Але фото з веб-камер доводить, що пляжі на анексованому півострові майже порожні. А ті туристи, що мали необережність доїхати до кримського узбережжя (готелі і бази відпочинку заповнені на 54%), скаржаться на побори на екскурсійних об'єктах, туристичних стежках, паркінгах, а також на високі ціни і дуже поганий сервіс.

Окупована Ялта увійшла в ТОП-3 російських міст із найдорожчим житлом. Перше місце традиційно посідає Москва (близько 80 тисяч гривень за кв. м.), російський Санкт-Петербург - на другому місці (47,9 тисяч гривень), а Ялта у величезному переліку міст цього року посіла третю позицію (47 тисяч гривень). Не дивно, що майже 10 тисяч кримчан досі живуть в аварійних халупах.

Як з'ясувала Асоціація туроператорів Росії, "ол-інклюзів" Туреччини набагато вигідніший, ніж відпочинок у Криму. Навіть у найбільш "високі" місяці - липень і серпень – разом із перельотом у Туреччині відпочивати вигідніше. Аналітики Асоціації повідомили, що в липні тури в турецькі готелі "3 зірки" виходять в середньому дешевше на 10-12%, в серпні різниця на користь Туреччини ще більша - 15-25%, а різниця між кримськими та турецькими "четвірками" на піку сезону склала близько 60%. Не дивно, що навіть росіяни-"запутінці" не квапляться їхати відпочивати в "кримнаш". Патріотизм на хліб не намажеш, а тим більше, рівень сервісу.

І про воду. Її в Криму все так же нема і не буде. Експерти вважають, що реальних можливостей з постачання в окупований Крим води не існує: Північно-Кримський канал був єдиним виходом для півострова. Таку думку висловила кримський еколог Маргарита Литвиненко, коментуючи режим надзвичайної ситуації, який ввела російська влада півострова через посуху. У Криму склалися важкі умови через брак води і реальних сценаріїв компенсувати її без поставок з Дніпра немає.

Через посуху в окупованому Криму фермери масово бурять свердловини у степовій частині Криму – ця територія найбільше страждає від зневоднення. Масове буріння свердловин суттєво піднімає рівень засолення (мінералізації) ґрунтових вод. Раніше Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал. Аж ніяк не вийде вижити сільському господарству Криму без української води.

Окупанти ввели надзвичайний стан у шести районах півострова через посуху. До режиму НС долучили Джанкойський і Красноперекопський райони. Про це повідомили у так званому Мінсільгоспі, додавши, що такий режим діє вже в шести регіонах півострова. Раніше в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах. Вірогідно, що час перетворення окупованого Криму на пустелю не за горами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme