Гнилий несезон з мріями про Тавриду: Чому окупантам Крим не "світить"

"Гоблін" змінив головного пропагандиста, а туристів зустрічають "лікувальною смолою"

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Політв'язню Володимиру Балуху продовжили термін перебування за гратами. Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд Криму проявив повну зневагу як до клопотання захисту щодо заміни запобіжного заходу на домашній арешт, так і до самого арештанта. Серцевий напад, який стався у чоловіка прямо під час засідання, залишив байдужими зрадників у мантіях. Відтак Балух пробуде в СІЗО щонайменше до 18 серпня 2018 року.

За гратами може опинитися й 27-річна кримська татарка Еліна Мамедова. Минулого тижня російські силовики тимчасово затримали її, допитали та взяли на гачок підпискою про невиїзд. Жительку Ялти окупанти звинувачують в "інтернет-екстремізмі". Причепилися через знайдені кілька репостів у соціальній мережі "ВКонтакте", зроблених нею ще в 2014 та в 2015 роках. Мамедовій офіційно інкримінують "дії, спрямовані на збудження ненависті або ворожнечі".

В окупованому Криму минулого тижня стався масовий "блекаут". Майже весь півострів на кілька годин повністю відключився від електроенергії. Разом зі світлом зник і мобільний зв'язок. Хто міг, почав рятуватися дизельними генераторами, іншим хіба що залишалося просити Путіна ввести струм. Найбільше не пощастило туристам, які застрягли на вершині канатної дороги гори Ай-Петрі. Довелося повисіти та подумати над життям…

Незаконна кримська влада продовжує плідно працювати над провалом чергового туристичного сезону. Минулого тижня стало відомо, що на деяких курортах воду почали давати раз на три дні. Мабуть, з метою заохочення туристів більше часу проводити в морі. Поки що "пощастило" розташованому в межах Судака селищу Дачному. Але з огляду на дефіцит води та величезні проблеми з електропостачанням, приготуватися варто й іншим курортним населеним пунктам.

А от Південний берег Криму зустрічає туристів мазутом. У Гурзуфі через маслянисту речовину неможливо купатися в морі, адже вона залишається на шкірі і важко відтирається. Відпочивальники втікають з пляжів, а в соцмережах глузують з чергового несезону, мовляв, спеціально для туристів з Росії підготували "корисні лікувальні смоли".

У Севастополі - інше "ноу-хау". Там місцеві пляжі зустрічають відпочивальників сміттям і гнилими водоростями. Певно, відповідно до ГОСтів "русского міра". Минулого тижня існуючу проблему підняли кримські екологи, які кажуть, що пляжі навіть приблизно не готові для прийому туристів. Єдине, що на них зроблено - це відкрито низку барів. Такий от алко інклюзів по-кримськи…

В окупованій Феодосії схожа біда з пляжами, тому туди замість туристів набігли безпритульні собаки. Місцеві жителі засипали скаргами окупаційну владу міста, однак там поки що ніяк не відреагували. Виловлювати бродячих тварин лише обіцяють, щоправда, так і не зізнаються, що робитимуть з ними далі.

В окупованому Криму продовжують по-хижацьки знищувати унікальну рослинність. Минулого тижня стало відомо про два нові факти: у Севастополі зафіксували вирубку червонокнижного ялівця, який, певно, заважав звести в "гавані" чергову багатоповерхову химеру, а в Сімферополі порубали червонолисті сливи Піссарді. Місцеві кажуть про банальний "розпил бабла" від адміністрації окупованої кримської столиці.

У Північно-Кримському каналі в анексованому Криму процвітають чагарники і сміття. Висохле русло в районі Армянська вже нагадує звалище, а розташовані поблизу дачні кооперативи поступово приходять в запустіння, сади засихають, а люди все рідше обробляють ділянки. Місцеві вже відкритого говорять, що в доокупаційний період такого безладу тут не бачили…

"Влада" ж Криму продовжує бездіяти і займатися суто "коридорною" політикою Зокрема, "Гоблін" минулого тижня призначив нового відповідального за пропаганду в Криму. Крісло "міністра" внутрішньої політики та інформації анексованого півострова дісталося Сергію Зирянову. До цього він пройшов потрібний вишкіл, працюючи останні чотири роки в структурі окупаційного Мінінформу. Які першочергові доручення отримав новий головний пропагандист Аксьонова, поки не розголошується.

Між тим, минулого тижня стало відомо, що окупанти назвали "можливою ситуацією" відмову від Криму. Поки що йдеться про відповідь голові національно-культурної автономії греків анексованого півострова Івану Шонусу, який закликав перейменувати Крим на Тавриду. Наскільки сильно чоловікові припекло в голову червневе сонце, можна лише здогадуватися. А от окупанти майже сказали правду: відмова від Криму - це навіть дуже можлива ситуація.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим