"Русскій мір" не нагодував: Чому кримському "Гобліну" варто готуватися до бунту

Серед кримчан наростає невдоволення рівнем життя, а "Гоблін" лякає арештами

"Русскій мір" не нагодував: Чому кримськ…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Російські силовики влаштували нову облаву на кримських татар. Цього разу вони вдерлися в будинок Абдурахмана Рустамова у Старому Криму. Не пояснюючи нічого, путінці заарештували чоловіка й одразу оголосили його "екстремістом" - мабуть, вже за виробленою в останні роки звичкою. При цьому з будинку кримського татарина забрали кілька особистих речей родини, знову ж таки, нічого не пояснивши.

В окупованому Криму минулого тижня почалося судилище над українським політв'язнем Володимиром Балухом. Справу розглядає Роздольненський суд, який досить прогнозовано відхилив одразу два з трьох клопотань захисту підсудного. Сам же Балух, який так і не припинив голодування і вже втратив близько 30 кг, сподівається, що його обміняють і вивезуть на материкову Україну. Позиція Кремля в цьому питанні поки невідома.

Між тим, тaк звaний глaвa уряду Криму Сергій Aксьонов пообіцяв нові aрешти. Спрямовані вони будуть навіть проти вчорашніх соратників, з якими тепер Аксьонову не по дорозі. Він вже заявив, що мaє інформaцію про корупцію "в деяких структурaх". Посадовцям відкрито пригрозив не лише перевіркaми, а й "зaслуженим покaрaнням у місцях не тaких віддaлених".

А ще минулого тижня через посуху в Криму "Гоблін" доручив клянчити гроші в Кремля. У ролі прохача виступить так зване міністерство сільського господарства. До кінця червня там повинні підготувати слізні листи на адресу російського Мінсільгоспу. При чому текст має настільки розчулити тамтешніх посадовців, що вони, за задумом Аксьонова, повинні погодитися виплатити компенсації кримським аграріям.

Сам "Гоблін" пішов ще далі і запропонував Москві створити концепцію "русского міра". На його думку, одного лише поширення російської мови недостатньо, аби "ефективного відстоювання інтереси Росії". Отже, майбутня концепція "русского міра" повинна бути закріплена на законодавчому рівні, а ще Аксьонов хоче, щоб над її реалізацією працювала вся бюрократична машина Кремля.

Тим часом в деяких головах на Росії почали розробляти зовсім іншу "концепцію", яку можна розцінювати як ще один тривожний дзвіночок для Аксьонова. Минулого тижня стало відомо, що в Російській академії народного господарства і державної служби при президенті РФ висловилися за переведення курортних Алушти, Ялти і Судака під пряме управління путінської адміністрації. Очевидно, таку пропозицію можна рахувати як відверте незадоволення роботою "гоблінської" команди.

Невдоволення нею дедалі більшає і серед самих кримчани. Ті вже не приховано обурюються цінами на окупованому півострові, зокрема на житло. Дехто навіть жартує, що зняти квартиру недорого там можна хіба що на фотоапарат. Інші іронізують з пафосного відкриття Кримського мосту і прогнозують, що скоро їм доведеться жити в під'їзді з такими цінами. Треті ж додають, що все йде за планом Кремля, мовляв кримчанам там точно обіцяли лише померти на Росії…

Так звана влада Криму, схоже, думкою населення не дуже переймається і продовжує "обдаровувати" новими подорожчаннями. Наприклад, вже з початку липня на півострові виростуть тарифи на електроенергію. Більше доведеться платити як населенню, так і підприємствам. Можливо, це один із таємних способів боротьби із незадоволеними від частих "блекаутів". Тепер відключення світла навпаки можна буде сприймати за благо, бо з'явиться шанс зекономити хоча б на чомусь…

Між тим, в окупованій Феодосії взагалі обіцяють бунт. Причому його організаторами можуть виступити ще донедавна повністю підконтрольні окупантам депутати міськради. Протестами лякають через те, що в центрі курортного міста збираються побудувати комплекс для зберігання і продажу цементу. Дихати пилом ніхто не хоче, тому вимагають від "влади" Криму, яка й дала добро на будівництво, терміново передумати.

А в Севастополі минулого тижня не стали лякати, а одразу вийшли на мітинг проти російсько-окупаційної "влади". Місцеві жителі протестували проти "віджиму" винзаводу та магазинів, плюс навіть посміли висловити недовіру окупаційному "губернатору" та підтримати створення в Севастополі "народного уряду міста". Поки що обійшлося без арештів…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme