Ціни вищі за московські та дитячі майданчики суворого режиму: Як минув тиждень в путінському Криму

Росія продовжує маніакально порушувати права людини та чинити тиск на політв'язнів

Ціни вищі за московські та дитячі майдан…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Путіним півострів минулого тижня.

Справа військовополонених моряків

Судді Лефортовського районного суду Москви Альбіна Галімова і Сергій Рябцев відмовили задовольнити клопотання захисту на зміну підсудності справи восьми захоплених українських військових. Адвокати просили перенести розгляд продовження арешту до військового суду, посилаючись на Женевську конвенцію.

Натомість українським морякам продовжили строк тримання до 24 квітня. "Судилище закінчилось! Хлопцям продовжили строк тримання до 24 квітня 2019 року. Наші адвокати подадуть апеляційні скарги на рішення Лефортовського районного суду щодо продовження терміну перебування під вартою по усім 24 українським морякам", - повідомила Уповноважений з прав людини у Верховній Раді України Людмила Денисова.

Адвокати захоплених у Керченській протоці українських моряків оскаржили рішення Лефортовського районного суду міста Москви про продовження строків тримання під вартою стосовно всіх 24 військовополонених українських моряків в повному обсязі. Всі скарги подані встановлений законом триденний термін.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців, взятих у полон Росією у водах Чорного моря 25 листопада. "Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу", - сказали в МЗС.

США вимагають від Росії негайного звільнення полонених моряків. Як зазначається, в Америці глибоко стурбовані станом здоров'я українських моряків в РФ та дотриманням їхніх прав. "Росія має негайно звільнити українських моряків, а не використовувати їх як пішаків у своїй політичній грі. Вже понад 50 днів Росія незаконно утримує українських моряків, які користувалися свободою судноплавства України в її територіальних водах", - йдеться у повідомленні посольства США в Україні у Тwitter.

Делегації ЄС відмовили в можливості спостерігати за процесом над українськими військовими в Лефортовський районному суді Москви. В ЄС вважають неприпустимим застосування сили з боку Росії, внаслідок чого українські військові були затримані, а саме затримання - незаконним. В Євросоюзі сподіваються, що Росія звільнить 24 захоплених українських моряків, буде поважати їхнє право на юридичне представництво і безперешкодний доступ консульських органів, а також забезпечить відповідну медичну допомогу пораненим.

Людмила Денісова запропонувала російській стороні написати пропозиції за списком на обмін українських моряків. "Зустрілася з головою Постійної комісії з міжнародного співробітництва у сфері прав людини Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Олександром Бродом та відповідальним секретарем Іриною Кіркорою. Поговорили про питання співпраці між мною та РПЛ РФ і можливості обміну, до якого українська сторона готова будь-якого часу", - розповіла Денісова.

В окупованому Криму готують способи тиску на адвокатів, які захищають захоплених поблизу Керченської протоки українських моряків за прикладом Фейгіна, Полозова, Курбедінова, Беньяша та інших. Їх спонукатимуть відмовитися від захисту військовополонених українських моряків або намагатимуться позбавити права займатися адвокатською практикою. Російська влада не очікувала, що на захист українських моряків стануть жителі Криму, в тому числі й адвокати.

Матері полонених звернулися до міжнародних організацій із проханням допомогти у звільненні військовополонених. "Усі рідні, близькі звертаються до вас, до міжнародних організацій, до тих, хто може бодай якось допомогти у звільненні наших хлопців. Низький вам уклін від усіх матерів. Будь ласка, допоможіть звільнити наших хлопців", – сказала мати капітана катера "Бердянськ" Дениса Гриценка Лариса Гриценко на зустрічі з представниками посольств іноземних держав.

Українська омбудвусмен Людмила Денісова зустрілася в Москві з активістами та правозахисниками, які активно підтримують українських моряків, що перебувають у російському полоні. Вона зазначила, що активісти повідомили їй та родичам, що "ними було зібрано більш ніж півмільйона рублів, на які військовополоненим купили одяг, їжу та речі першої необхідності".

У центрі Москви підняли жовто-блакитний прапор та вимагали свободи українськім морякам. Українська омбудсмен Денисова разом із родичами українських військовополонених моряків перебувала в Москві, де тривало судилище над моряками. На Старому Арбаті в столиці держави-агресора вони під жовто-блакитним прапором України вигукували гасло "Свободу українським морякам!"

У одного з поранених моряків не відновлюється рука, бо в ній залишилися уламки, – розповів адвокат захопленого Росією українського моряка Василя Сороки Сергій Бадамшин. Поранена рука в нього болить, набряк не спав, а лікарі не дають навіть рекомендацій з реабілітації, хоча Сороці потрібне обстеження, вирішення питання щодо операції і реабілітації.

Наймолодший одеський моряк, 18-річний Андрій Ейдер написав проникливий лист з російського полону. Лист Андрія опублікувала у "Facebook" дружина Дмитра Ейдера, батька моряка, Євгенія Ейдер. В ньому Андрій розповідає про власні переживання і зізнається, що в російському полоні зрозумів, наскільки важливими для людини є рідні і близькі люди, і закликав усіх цінувати один одного.

Світпроти дій окупантів

Новий співголова Організації по безпеці та співробітництву в Європі, глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак прибув до Києва. Про це написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він нагадав, що Братислава з січня головує в ОБСЄ. "Українське питання було і залишається на порядку денному Організації. Причому не окремою темою, а в контексті безпеки усієї Європи. І йдеться не тільки про Донбас і Крим. Ми спостерігаємо повзучу окупацію акваторії Азовського моря", - зауважив Гройсман.

Спроба Росії легалізувати анексію Криму через організацію приїзду західних фахівців до Керченської протоки неможлива. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи заяву голови МЗС Росії Сергія Лаврова. У Керченській протоці, як і в Азовському морі, діє вільна навігація, відповідно до принципів міжнародного права, наголосив Клімкін. Росія повинна забезпечити вільний прохід Керченською протокою, але протидіє спробам міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій отримати доступ до анексованого півострова.

Пріоритетними темами України у Давосі будуть Азов та Донбас та візити до нього і звільнення українських політичних в'язнів та заручників, - також заявив Клімкін. "Я хочу показати учасникам, що на сьогодні Росія порушила усе, що можливо і буде лише "підіймати ставки", - сказав глава МЗС.

Комітет з питань спеціальних служб Сейму Польщі обговорив ситуацію в Україні з Росією. Депутатів цікавила поточна ситуація у російсько-українському конфлікті після агресії Росії у Керченській протоці та його вплив на введений на місяць воєнний стан на частині території України. Парламентарії вивчали також те, як ця ситуація вплинула на політичну та економічну ситуацію України, а також військову ситуацію в районі Донбасу.

Агресія Росії

Росія не змусить Україну відмовитися від проходу через Керченську протоку. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак. "Звичайно, на такий крок ми не погодимось, жодного клаптика своєї землі ми не віддамо, і, звичайно, ми не відмовимося від нашого законного права, відповідно до усіх міжнародних зобов'язань, морського права, міжнародних договорів, проходити через Керченську протоку", - наголосив Полторак.

Віце-адмірал, командувач Військово-морських сил Збройних сил України у 2014 – 2016 роках Сергій Гайдук заявив, що Російська Федерація розгортає в окупованому Криму тактичну ядерну зброю та нарощує кількість крилатих ракет на кораблях Чорноморського флоту. "РФ у силовий спосіб почала розгортати у окупованому Криму тактичну ядерну зброю. Створена тріада сил: морська, авіаційна та берегова компонента, яка спроможна застосувати ядерну зброю", - зазначив він.

Тим часом у Криму відбулисся навчання за участю російських зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С" Південного військового округу. Зенітники виконали близько 30 нормативів з пошуку, виявлення і умовного знищення малорозмірних, малошвидкісної і низьколетучої повітряних цілей, відпрацювали порядок виявлення та знищення крилатих ракет умовного противника. У навчаннях були задіяні понад 100 військовослужбовців і 20 одиниць військової техніки.

Порушення прав людини

Рада Європи зафіксувала переслідування Росією українців в окупованих Криму і Донбасі. "Посягання на право на свободу висловлювання поглядів стосувалися, зокрема, осіб, що належать до української меншини, коли вони робили заяви, які не відповідають російській політиці щодо Криму, і про конфлікт на сході України", - заявили в Раді Європи.

Дії правоохоронців, які незаконно і насильно вилучили слину у кримськотатарського активіста Едема Бекирова для біологічної експертизи, можуть призвести до фальсифікації речових доказів у справі, розповів адвокат Олексій Ладін. "В будівлі ФСБ по Криму і Севастополю невідомі особи в цивільному одязі взяли у Бекирова зразки слини. Оскільки вони вилучені непроцесуальним способом, і слідчий взагалі заперечує факт їхнього вилучення, є підстави вважати, що вони можуть виявитися на тій вибухівці і набоях, які нібито передавав Бекиров", - зазначив Ладін.

Активіста Бекирова кримські окупанти виписали з лікарні вже через три дні замість двох тижнів, хоча Бекиров повинен постійно перебувати під наглядом кваліфікованих фахівців і отримувати лікування. Український омбудсмен Денисова направила запит своїй російській колезі Москальковій про надання копії медичного висновку і в чергове наполегливо попросила сприяти забезпеченню громадянина України повноцінним лікуванням.

Український політв'язень Олександр Кольченко, якого утримують у Виправній колонії №6 у російському Копейську, вийшов зі штрафного ізолятора. Про це повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур. "Знаю, що Саша Кольченко був випущений з ШІЗО. Сподіваюся, до нього незабаром зможе підійти адвокат, і тоді у нас буде більше інформації", - сказала Щур. Вона зазначила, що Кольченка запроторили до штраф ізолятора у зв'язку з передсвятковим "посиленням режиму".

В окупованому Росією Криму припинили кримінальну справу проти 27-річної мешканки Ялти Еліни Мамедової, яку звинувачували в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності (на підставі перепостів матеріалів у соціальних мережах) за відсутністю складу злочину. У рішенні "суду" йдеться про задоволення клопотання звинуваченої Мамедової та її адвоката Ладіна "в повному обсязі", що означає припинення кримінального переслідування Мамедової та виключення її з переліку терористів і екстремістів.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив скарги фігурантів другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Мемета Белялова і Сейрана Салієва на продовження їм запобіжного заходу у вигляді утримання в СІЗО. Таким чином, обвинувачені залишаться під арештом до 9 лютого 2019 року.

Порушення свободи віросповідання

У Криму під мечеттю "чергували" ОМОНівці на автозаку. "Пост" окупанти виставили біля мечеті села Дубки Сімферопольського району. Пізніше активіст Рауль Діттан повідомив, що силовики викликали на розмову імама та декілька годин з'ясовували чи законно його призначили.

Справи церковні

Парафії Української православної церкви Московського патріархату в Криму не переходять до складу Російської православної церкви, бо УПЦ МП вважає анексований півострів територією України. Про це заявив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент. "На території Кримського півострова Українська православна церква є повністю в канонічному чині і це є свідченням того, що, з точки зору церковних канонів і церковного устрою, Крим є територією України", - наголосив він.

Служба безпеки України не побачила злочину в діях митрополита Сімферопольського і Кримського Лазара (Ростислава Швеця), який співпрацював з окупаційною владою Криму. Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму, провів молебень та освятив пам'ятний камінь "самообороні Криму". кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими органів безпеки, повідомлення про підозру Швецю Р.П. не здійснювалося", - повідомили в СБУ.

Який піп, така і його молитва

У Севастополі протоієрей УПЦ МП відслужив панахиду по "Беркуту", назвавши українську владу тими, що "прийшли з темряви". У богослужінні взяли участь бійці російського спецпідрозділу "ОМОН-Беркут. Під час панахиди протоієрей Сергій Халюта заявив, що на Євромайдані "трапилася страшна трагедія". На його думку, тоді "владу абсолютно беззаконно і віроломно захопили люди, які прийшли з темряви". Священик не згадав, що під час мирних акцій протестів на Майдані Незалежності від рук силовиків, які виконували накази тодішньої влади, невинно загинули більше 100 чоловік.

Затримання "шпигуна"

Російська Федеральна служба безпеки затримала в окупованому Криму громадянина України Леоніда Коплуна за звинуваченням у співпраці з СБУ. Як зазначається, українець займався пасажирськими перевезеннями по маршруту Київ – Сімферополь – Севастополь. За версією ФСБ РФ, при проходженні прикордонного контролю в пункті пропуску на адмінкордоні між Херсонською областю та анексованим Кримом "Каланчак" українця завербував співробітник СБУ. "Це чергові фейкові фантазії Російської Федерації", – заявили в СБУ.

Постраждалі від вибуху в Керчі

Чотирьох постраждалих під час теракту у Керченському політехнічному коледжі від вибухів готують до виписки. Їх випишуть з московського НДІ невідкладної дитячої хірургії та травматології наступного тижня. Ще двоє постраждалих залишаться в лікарні, їх очікують операції.

Безглузді російські ліки

В окупованому Криму шукають українські ліки, аби не труїтись російськими, бо вони дорогі та неякісні, інших - просто немає. Люди звертаються за медикаментами до родичів та близьких з материкової України. У соцмережах можна знайти оголошення про продаж ліків, куплених на материковій Україні. Скарги на російські медпрепарати від кримчан часто чують і правозахисники. Самі лікарі кажуть шукати ліки за межами Криму, в Україні.

Окупанти – крадії

Окупанти вивезли з Криму більше мільйона археологічних знахідок з 2014 року. Про це заявив представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Сергій Мокренюк. "За мінімальними оцінками, Росія вивезла з Криму не менше мільйона артефактів", - заявив Мокренюк. В українському міністерстві фіксують такі порушення, причетних до них осіб можуть притягнути до відповідальності, в тому числі ввести відповідні санкції.

Кримські бухти відбирає прикордонна служба ФСБ окупантів. Надання так званому Прикордонному управлінню ФСБ у Криму у відособлене користування частин акваторій Тихої та Інкерманської бухт начебто не передбачає закриття цих морських ділянок для жителів окупованого півострова. Також не планується введення будь-яких обмежень на пересування по територіях, прилеглих до акваторій бухт, йдеться у відповіді "начальника" прикордонного управління Сергія Станкевича. Поживемо – побачимо.

Арешт майна Фірташа

На Кіпрі заарештовано майно власника "Кримського титану": суд наклав арешт на рухоме і нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа майже на $46 млн. Приводом для рішення суду став позов російського банку "ВТБ", якому дві структури бізнесмена - ПрАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс"і ТОВ "Титанові інвестиції" - заборгували понад 2,5 млрд руб. Сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня.

Морське сполучення між Сирією і Кримом

Путінська "співпраця" з Асадом не дає спокою і в окупованому Криму, звідки збираються запустити вантажний корабель до розбитої війною країни. У лютому між Севастополем і сирійським Тартусом може почати курсувати перший приватний корабель з вантажами. Про це заявив заступник маріонеткового "губернатора" Севастополя Володимир Базаров на зустрічі з представниками парламенту Сирії.

Крим іноземним студентам не потрібний

Заява "глави" окупаційного "уряду" Севастополя Дмитра Овсянникова з приводу можливості навчання студентів з Сирії у вищих навчальних закладах Севастополя "суто політичні", відзначив керівник Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Молодь з Сирійської АР навчається у вищих навчальних закладах країн Європи. "Складно очікувати, що натовпи сирійців раптом поїдуть вчитися в севастопольські "вищі" навчальні заклади, маючи перед собою можливості навчання в Європі, що вони до цього і робили", - зазначив Семиволос.

Туристів не буде

Окупований Крим скотився на п'яте місце за популярністю в туристів. Такими є результати аналізу інформації про підсумки туризму в грудні і січні на Росії. Підмосков'я стало лідером рейтингу. На другому місці списку Краснодарський край. Замикає трійку лідерів Вологодська область. На четвертому рядку Володимирська область. І лише п'яте місце зайняв окупований Крим.

Дохазяйнувались

У будинку-музеї Чехова в окупованому Криму протік дах: співробітникам в Ялті довелося евакуювати експонати з кабінету письменника. Дах в музеї почав протікати після проведення "реставраційних" робіт в робочому кабінеті Чехова - тепер його доведеться ремонтувати. Планується відтворити шпалери часів Чехова, які пошкодила вода.

Підпірна стіна впала на житловий будинок в окупованому Севастополі. Стіна обвалилася в садовому товаристві "Парус" в районі Радіогірки. Обвал спровокований дощем. Одне з дерев через обвал впало на машину, припарковану поруч з будинком. У машини пошкоджені бампер і фара. Постраждалих немає.

Через два роки реалізації так званого проекту "Дорожня інспекція ОНФ /Мапа вбитих доріг" окупований Крим залишається одним з "лідерів" за кількістю пошкоджених автошляхів. Мешканці регіону нанесли на мапу 1235 убитих доріг, за ремонт яких проголосували майже 23 тис кримчан. Найбільша кількість вбитих ділянок нанесено жителями Ялти - 370, Сімферополя - 330, Керчі - 193, Джанкоя - 78, Феодосії - 62 і Євпаторії – 51.Усього про вбиті дороги в Криму заявили жителі 51 міст і сіл. За обсягами ремонту доріг Криму до лідерів проекту поки дуже далеко.

Ціні вищі за московські

У мережі показали як ціни в окупованому Криму обігнали московські та зауважили, що "міст чомусь не допоміг". Всі надії кримчан на те, що ціни на продукти харчування після відкриття Керченського моста на непідконтрольних українському уряду півострові знизяться не виправдалися. Знімки з кримського супермаркету показують, що йогурт коштує 102 рубля, а в Москві аналогічний продукт продають по 85 рублів за одиницю.

Майданчики "суворого режиму"

В окупованому Севастополі дитячі майданчики більше нагадують в'язницю - їх оточують парканами і вішають на ворота замки. На фотографіях з пабліку RoksolanaToday&Крим можна побачити невеликий дитячий майданчик, навколо якого зведено високий паркан з сірими залізними воротами. На воротах висить замок. "Севастополь. Проходьте, дітки дорогі! А ось в бездуховній Америці, наприклад, дитячі та спортивні майданчики абсолютно доступні! Там би "офигіли" від такої хвіртки", - пише блогер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme