Пришелепуваті моржі в радянських лахах і Різдво: Як в рік Свині Крим перетворюється на хлів

Кремль продовжує спекулювати долями українських військовополонених моряків та порушує права політв'язнів

Пришелепуваті моржі в радянських лахах і…

Depo.Крим згадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Справа військовополонених моряків

Москва заявила про можливість обміну українських моряків на ув'язнених в Україні росіян для того, щоб подивитися на реакцію української сторони і для підвищення політичного рейтингу Путіна всередині Росії, впевнена українській омбудсмен Людмила Денісова. "Путін наших моряків буде використовувати як предмет торгу для того, щоб підвищити політичну популярність у своїй державі. Тому про обмін, я так думаю, він запускає чутки, аби подивитися, як ми відреагуємо на це", - сказала Денісова.

З початку 2019 року полоненим морякам, яких поранили під час захоплення українських кораблів у районі Керченської протоки, не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина" на Росії, хоча вони потребують ще лікування реабілітації та догляду від лікарів. Нині українська сторона не має жодної довідки про стан здоров'я моряків.

Суд у справі військовополонених українських моряків розпочнеться не раніше, ніж за рік. Про це заявив їхній адвокат Ілля Новіков. "Сам суд, якщо він буде, відбудеться не раніше, ніж через рік. Найшвидше - через півроку, але це нереалістично. Тому дуже важливо до цього суду не довести", - сказав Новіков. За його словами, такі суди мають уже підготовлений вирок і носять виключно формальний вигляд.

Мін'юст Росії вимагає від "Кримської центральної колегії адвокатів" виключити з числа засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова через начебто скоєні адмінпорушення. Адвоката двічі хибно звинувачували у пропаганді або публічній демонстрації атрибутики чи символіки екстремістських організацій за перепости у "ВКонтакте" і Facebook 2013 року.

Курбедінов вважає, що припис Міністерства юстиції Росії про виключення його з колегії адвокатів є тиском на нього та інших членів колегії в зв'язку з професійною діяльністю. Він зазначає, що позбавити статусу адвоката може тільки кваліфікаційна комісія. Виключення з колегії адвокатів через сфабриковану адміністративну справу і запит Мін'юсту йде в обхід конституційних норм.

Світ проти окупантів

Питання захоплених Росією моряків обговорять на раді Україна - НАТО. На засіданні українська делегація приділить особливу увагу питанню утримання в заручниках українських моряків та кораблів, які захопила Російська Федерація у Керченській протоці. Увагу також буде акцентовано і на потребах українського війська.

Американський літак радіоелектронної розвідки Boeing RC-135V провів розвідку в 45 км від окупованого Севастополя, виконавши політ вздовж кримського узбережжя.

Агресія Росії

Росія хоче створити сухопутний коридор до окупованого Криму. На даний час російські війська на Донбасі зосереджують свої зусилля в основному на Маріупольському напрямку і в районі Азовського моря. Азовське море представляє особливий інтерес для Росії, оскільки Москва бачить можливість для подальшого просування територією України.

В СБУ заявили, що ФСБ Росії з окупованого Криму готувала теракт на виборах президента України: виявлено підготовку терористичного угрупування, яке погоджувало свої дії з співробітниками ФСБ Росії. СБУ задокументувала факти придбання підозрюваним бойових гранат і 11 пістолетів, а також передачі 600 доларів США співробітнику слідчих органів, що діяв під прикриттям, який "повинен нанести третій особі тяжкі тілесні ушкодження". Підозрюваний був затриманий при придбанні чергової партії вогнепальної зброї - трьох пістолетів.

Росія проводить чергові навчання в анексованому Криму. Участь у навчаннях беруть особи, призвані на військову службу восени 2018 року. Військовослужбовці з'єднання берегової оборони зі складу армійського корпусу Чорноморського флоту відпрацьовують завдання бойової підготовки на полігонах в Криму. Особовий склад виконує нормативи з вогневої підготовки, тактики ведення бою, а також з водіння бойових машин.

У Петра Порошенка прокоментували новини про російське "бойове корито", яке увійшло до Чорного моря: російський військовий корабель "Сєвєроморск" дуже старий, 1980-х років. Зайшов він вперше. Таким чином Росія всіляко демонструє, що Крим для неї – це військова база.

Порушення прав людини

Упродовж 2018 року в анексованому Криму за політичними мотивами позбавили волі 37 людей. Про це заявила керівник "Кримської правозахисної групи" Ольга Скрипник. "Якщо говорити про репресії, то 37 людей у цьому році були позбавлені свободи в рамках політично мотивованих справ. Із них 13 це цивільні. Наприклад, Сервер Мустафаєв, Енвер Бекіров, Євген Каракашев. А ще 24 людини це наші українські моряки, які є військовополоненими", зазначила правозахисниця.

Український омбудсмен Людмила Денисова готова зустрітися з уповноваженим з прав людини на Росії Тетяною Москальковою, щоб обговорити долю заарештованих і ув'язнених в російських в'язницях українців. Денисова у бесіді з Москальковою висловила повну готовність зустрітися з нею щодо дотримання прав українських політв'язнів Олега Сенцова, Романа Сущенко, Володимира Дудки, Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Павла Гриба, Едема Бекирова, Казима Аметова, Асана Чапуха та інших.

Стан здоров'я фігуранта "справи Веджіє Кашка" кримськотатарського активіста Кязіма Аметова різко погіршився. Денісова повторно звернулася до російських посадовців з проханням терміново вжити заходів для забезпечення його належною меддопомогою. Омбудсмен розповіла, що у Аметову, якого утримують у СІЗО Сімферополя, постійні напади задухи, підвищений артеріальний тиск та хворі нирки. При цьому належної медичної допомоги він не отримує.

"Суд" в окупованому Криму переніс на 24 січня розгляд кримінальної справи "Веджіє Кашка", у зв'язку з госпіталізацією одного з фігурантів справи Асана Чапуха. Стан здоров'я інших фігурантів цієї справи також критичний, тож ігнорування скарг захисту може призвести до "поганих наслідків", заявили адвокати. Фігурант справи Руслан Трубач сидить в одній камері із тяжкохворим Едемом Бекіровим, якому надає допомогу, і також називає його стан критичним.

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова в окупованому Криму вивезуть з СІЗО на тиждень в Республіканську лікарню ім. Семашка для проведення комплексного медичного обстеження. Його повинні на тиждень залишити у відділенні ендокринології. Головне питання, яке адвокати поставили перед лікарями: чи можна його в подальшому утримувати в ізоляторі. У політв'язня відсутня права нога, є цукровий діабет, проведене шунтування серця, а 16 грудня планувалося його стентування.

Ще в одного фігуранта "справи Веджіє Кашка" Асана Чапуха відкрилася внутрішня кровотеча. Чапух потрапив до лікарні. Щонайменше, десять днів він буде перебувати під наглядом лікарів. "Це пов'язано з гастритом, викликаним медикаментами, які він приймає у великій кількості після умов 11-місячного утримання в СІЗО", – повідомив адвокат політв'язня Айдер Азаматов.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відклав розгляд апеляційних скарг на арешт фігурантів другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Мемета Белялова, Сейрана Салієва і Марлена Асанова на 16 січня. Обвинувачені не отримали переклади скарг своїх адвокатів на кримськотатарську мову. За словами адвоката, розгляд скарг без перекладу порушує право підсудних на захист.

У селищі міського типу Роздольне на півночі Криму були вчергове влаштовані слідчі заходи в будинках кримських татар. "За попередньою інформацією активістів, в Роздольному йдуть слідчі заходи в будинках кримських татар Ернеста Алієва і Сервера Барієва. Барієв – зубний технік. Алієв – будівельник. Обидва затриманих є дотримують мусульманами", – йдеться в повідомленні громадської ініціативи "Кримська солідарність".

Кримськотатарський активіст Різа Асанов, на якого в окупованому Криму було здійснено напад, підозрює в злочині співробітників ФСБ Росії. За фактом побиття Асанов подав заяву до української прокуратури АР Крим, в якій просить притягнути до кримінальної відповідальності двох невстановлених осіб, які напали на нього і побили в районі об'їзної дороги Білогорська АР Крим. Асанов повідомив, що повторно пройшов медогляд і зняв побої.

Засудженого в Криму у "справі українських диверсантів" Євгена Панова етапують в одну з колоній російського Омська. Про це повідомила його мати Віра Котелянець. Після того, як його вивезли з Криму, а це вже більш ніж місяць – із ним немає ніякого зв'язку, але жінці вдалося дізнатись, що Панова, швидше за все, етапують в одну з колоній в Омську.

Засідання окупаційного Керченського міського суду з умовно-дострокового звільнення українського активіста Володимира Балуха, якого ФСБ затримала 8 грудня 2016 року через те, що на горищі його будинку виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок, перенесли на 25 січня. За словами адвоката Балуха, засідання суду "перенесли через процесуальні моменти", але він не уточнив, через які саме.

До слова, Балух привітав митрополита Київського і всієї України Епіфанія з наданням автокефалії Православній церкві України.

Порушення свободи віросповідання

Окупанти не пускали вірян в храм у Криму в Святвечір. Йдеться про Володимирський кафедральний собор, який знаходиться на території Херсонеса. Біля входу в собор зібралося майже 100 людей, але "охоронці" заявили, що їм не давали команди пускати вірян до храму до півночі та запропонували місцевим жителям помолитися біля огорожі, дивлячись на кафедральний собор.

В окупованому Криму так званий Севастопольський "міський суд" ліквідував релігійну організацію "Церква Євангельських християн-баптистів "Благодать". Підставою для такого судового рішення стали "неодноразові грубі порушення вимог законодавства РФ у сфері діяльності некомерційних організацій". З'ясувалося, що відповідач зобов'язаний був повідомити до Мін'юсту про зміну адреси юридичної особи.

Переселенці

У Мінсоцполітики назвали кількість переселенців з Криму та Донбасу. Станом на 8 січня 2019 року на облік взято 1 512 367 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Дані надано структурними підрозділами соціального захисту населення обласних та Київської міської держадміністрацій.

"Ажіотаж" на бутафорському мості

У МінТОТ розповіли про масштаб проблем з Кримським мостом. Численні порушення при будівництві зробили конструкцію мосту дуже ненадійною, що вилилося у величезні проблеми для окупантів. Одні частини мосту здіймаються вгору, інші рухаються вниз. На думку МінТОТ, це просто бутафорський пропагандистський проект, і він несе загрозу і для тих, хто рухається по мосту, і для судноплавства.

У мережі висміяли фото "ажіотажу" на Керченському мосту: в анексованому Криму показали фото з порожнім мостом. Світлину опублікував місцевий блогер у Twitter. "Обережно! Затори і пробки! Мільйони паломників їдуть на Різдво в сакральний для російського православ'я Крим! Вчора їхали ..." – зіронізував автор посту в підписі до фото. На знімку Керченського мосту видно, що на ньому немає жодного автомобіля.

Подорожуючих у Крим суттєво меншає

На Різдво до окупованого Криму поїхало на третину менше людей, ніж у 2018 році: через пункти пропуску на адміністративному кордоні з материковою Україною зафіксовано на 29% людей менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зниження кількості людей зменшилось в обох напрямках. Дедалі суттєво меншає охочих побувати в "сірій" зоні.

Окупанти – здирники і крадії

"Гоблін" вимагає зібрати податки з іноземців. "Очільник" анексованого Криму Аксьонов зажадав посилити роботу зі збору податків з осіб, які не мають російського громадянства, але живуть і працюють на півострові. На думку окупантів, якщо іноземна фізична особа має власність на території Криму і отримує з неї дохід, вона зобов'язана сплачувати російський податок на доходи фізичних осіб в казну півострова. Про те, що Крим вкрали, не йшлося.

У Криму окупанти розікрали подарунки Москви для пологових будинків і лікарень. Глава окупаційної "влади" Криму Сергій Аксьонов зізнався, що частина мобільних електрогенераторів, переданих в користування півострова, були вкрадені. Крім того, частина генераторів виявилася в користуванні у приватних компаній, хоча обладнання призначалося для лікарень і пологових будинків. "Ті, хто відповідав за розподіл техніки, віддавали їх своїм друзям і знайомим", констатував Аксьонов.

Півострів без майбутнього

Анексований Росією Крим не матиме світлого майбутнього, а перетвориться остаточно в "сіру зону" з військовими базами, невизнану територію без нормального зв'язку, банків, інвестицій, економіки і так далі. Про це заявив експерт з питань окупованого Криму Андрій Клименко. " У Росії розраховували на туристичний бум, але його не було", - акцентував він.

"Скіфське золото"

Міністр культури України розповів про нове засідання суду в Амстердамі щодо "скіфського золота". За його словами, судове засідання відбудеться в березні, але рішення по цій справі можуть винести не скоро. У Мінкульті сподіваються, що апеляційний суд Амстердама відхилить апеляцію кримських музеїв на рішення про повернення "скіфського золота" українській державі.

Мільйон на "санкційний" готель

"Віджатий" в України санаторно-курортний комплекс "Mriya Resort & SPA", що потрапив під санкції США в 2018 році, отримав мільйон рублів премії від уряду Росії "за розвиток туризму в 2018 році". Згідно з розпорядженням російського Кабміну, такі виплати отримають десять компаній: решта дев'ять працюють на Росії, а саме в Тюменській, Орловській, Ленінградській, Тверській області і Краснодарському краї.

Дохазяйнувались

"Повний провал": в окупованому Сімферополі: комунальні служби не змогли належним чином вирішити проблеми, викликані снігопадом та розчистити дороги. Комунальники абсолютно нічого не робили три дні, а коли пішла відлига, почали сипати реагенти без прибирання та вивезення снігу. У місті – ожеледь, а на дорогах – просто сніжна каша.

У рік Свині окупований Крим перетворюється на хлів: у мережі поширили фото засмічених Судака і Алушти. Світлини, на яких "красується" неприбране сміття в окупованих Судаку та Алушті, опублікував місцевий блогер на сторінці в Twitter. "Алушта. Просто трохи затишку місцевого", "Судак. Рік свині ж! Кажуть свінопсини", - саркастично прокоментував світлини блогер.

Води не буде

Російська "влада" в анексованому Криму ухвалила рішення в 2019-2020 роках побудувати водовід, який забезпечить подачу води на північ півострова з Тайганського водосховища в Білогірському районі. На думку господаря сафарі-парку "Тайган" Олега Зубкова, Білогірські водосховища не вирішать водну проблему окупованого північного Криму. Через недостатню кількість води в 2018 році подачу води в східний Крим припинили вже в липні місяці, каже Зубков.

Обікрали "Соньку Золоту ручку"

В окупованій Ялті обікрали квартиру російської актриси, яка зіграла "Соньку Золоту Ручку". На півостров Анастасія Мікульчина переїхала з Росії в 2014 році одразу після анексії півострова. Після чого купила таунхаус з прекрасним краєвидом. Довгий час тривала тяганина з документами, в ході якої "аферисти-забудовники" примудрилися переписати землю на "третіх осіб". Актриса вже пошкодувала про придбання цього будинку. Також відомо, що аферисти відібрали у неї ресторан, придуманий і побудований нею. Однак актриса заявляє, що "наявність нерухомості або її відсутність не може вплинути на любов до Криму".

Когнітивний дисонанс

Люди, "прикрасивши" себе забороненою в Україні радянською символікою, святкували Різдво у Чорному морі. Дійство відбувалося в окупованій Євпаторії. Окрім чоловіка з червоним прапором та у теплій шапці з радянською кокардою у море пірнали пенсіонери у ковпаках Санта Клауса та з гірляндами. Так учасники підводного параду намагалися відсвяткувати Різдво. Користувачі соцмережі пояснили різдвяний вихід комуністів у море новорічним похміллям та загалом кепкували з учасників дивної акції. Про те, що дійство є когнітивним дисонансом, бо комуністи були атеїстами, учасники пришелепуватої "акції" навіть не здогадувались.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme