В окупованому Криму шукають українські ліки, аби не труїтись російським фальсифікатом

Російські ліки у кримських аптеках дорогі та неякісні, інших - просто немає, тому люди звертаються за медикаментами до родичів та близьких з материкової України 

В окупованому Криму шукають українські л…

Про це повдіомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Мати політв'язня Володимира Балуха пані Наталія страждає від підвищеного тиску. Стабілізувати його допомагає тільки один препарат, який рідні і друзі привозять з материкової України. Таблетки з кримських аптек не допомагають зовсім, скаржиться жінка.

"Зараз у мене вже є, ви мені привезли. Це російське, воно таке гидке, але купую, а то де ж я інші візьму? Це якщо є можливість, то я замовляю ось ці від тиску. Замовляю, з України привозять", - розповідає пенсіонерка.

Часто скаржаться на низьку якість препаратів і покупці в аптеках. "Буває, допомагає краще препарат. Але "Дарницю" ви не знайдете, все питання в цьому. Хтось, якщо їздить в Україну, попрохати привезти треба", - радять фармацевти.

У соцмережах можна знайти оголошення про продаж ліків, куплених на материковій Україні. Хтось зробив на цьому бізнес і возить ліки в Крим, кажуть фармацевти. Скарги на російські медпрепарати від кримчан часто чують і правозахисники.

"Ті люди, які знаходяться в стаціонарі, їм лікарі зобов'язані працювати і вливати медикаменти місцеві, тобто російські. Вони неефективні, і потім самі ж лікарі кажуть: "Ви тільки не посилайтеся на нас, що ми вам рекомендували, але шукайте ліки за межами Криму, в Україні", - ділиться координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров.

Про скарги кримчан підконтрольні Росії чиновники знають, але бачать проблему не в якості ліків або медичних послуг, а в самих жителях півострова. "Найчастіше скаржаться кримчани, якщо глобально взяти, на наявність препаратів тих чи інших. Ті, які треба нашим їм по федеральній пільзі, по регіональної пільзі. І друга частина скарг стосується якості надання медичної допомоги", - стверджує "керівник" Кримського "управління" служби з нагляду в сфері охорони здоров'я Василь Клімов.

Самі ж кримчани, серед іншого, скаржаться і на дорожнечу ліків. "Ціни величезні на ліки. Я хоч і не часто хворію, але ціни дуже великі. Від застуди, якщо на грип захворіти, - тисяча рублів, щоб вилікуватися. Краплі в ніс, горло, сиропчик, якісь таблетки. Найдешевший "Гріпфлю" - десь рублів 150", - запевняє жителька Криму.

Нагадаємо, що хворому Бекірову у СІЗО не віддавали ліки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme