Святкування суворого режиму: Як в окупованому Криму порівняли атеїста Леніна із Біблією

Окупанти знущаються над червонокнижними дельфінами та розбили пам'ятну дошку Лесі Українки

Святкування суворого режиму: Як в окупов…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Слухання в морському трибуналі ООН  

Президент Міжнародного Трибуналу з морського права визначив дати слухань у справі про застосування тимчасових заходів до Росії через порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Публічні слухання відбудуться 10-11 травня 2019 року.

Полоненим морякам дозволили зателефонувати рідним

Слідчі ФСБ Росії вперше за п'ять місяців полону українських моряків дозволили їм зателефонувати додому, повідомив адвокат одного із полонених моряків Дениса Гриценка Микола Полозов. "Так, деякі вже подзвонили. Поки ми не знаємо, всім чи частині дозволили. Будемо наполягати, щоб дозволили всім", — сказав Полозов.

Небезпечні провокації Росії

В анексованому Росією Криму та в Чорному морі окупанти активно використовують технології дезорієнтації системи супутникової навігації GPS. Про це повідомило видання "Голос Америки", посилаючись на дані з нового звіту американської неурядової організації C4ADS. За даними експертів, починаючи з лютого 2016 року технології з дезорієнтації системи супутникової навігації GPS / GNSS були використані близько 10 тисяч разів російським устаткуванням електронної війни. Як розповів президент Фонду захисту навігації Дейна Говард, поштовхом для дослідження послужила добре задокументована інформація про дезорієнтацію GPS, що надійшла від капітана торгового судна в Чорному морі.

Біля Керченської протоки знову "застрягли" десятки кораблів

У Керченській протоці та Азовському морі спостерігається велике скупчення суден, які чекають на проходження Керч-Єнікальським каналом. Танкери, балкери і суховантажі стояли на відстані близько півмилі від Керченського мосту. Пізніше судна перемістилися далі в бік Чорного моря. Відстань між кораблями і Керченським мостом становила близько двох морських миль. Судна можна було побачити з берега в оцолицях Керчі, в районі селища Героївське. За інформацією сайту Marine Traffic, що відслідковує переміщення суден, в Азовському морі, на підході до Керченської протоки, перебували суховантажі і танкери під прапорами України, Панами, Маршалових островів, Танзанії, Белізу, Росії та інших держав.

Згорілий танкер буксирують до Туреччини

Танкер "Маестро", який разом з судном "Канді" більше місяця горів у районі Керченської протоки в Чорному морі, почали буксирувати у напрямку турецького порту. Пункт призначення буксира з "Маестро" - Ізмір (Туреччина).

Путін, Крим, китайці і Ердоган

Головний окупант в інтерв'ю китайському виданню "Женьмінь Жибао" заявив, що китайським туристам, крім Москви і Санкт-Петербурга, варто відвідати Крим. Президент Росії Володимир Путін зазначив, що останнім часом турпотік з Китаю на Росію зріс на 93%. Він додав, що в Криму "стрімко розвивається туристична індустрія" і запросив китайських туристів на півострів. Чимало політологів прогнозують, що загравання із Китаєм погано закінчиться для Росії, наразі китайці вже фактично захопили Далекий Схід.

Путін доручив готуватись до можливого приїзду президента Туреччини Реджепа Ердогана в анексований Крим. Про таке доручення йшлося на сайті російського президента. Відповідальний за виконання доручення - голова МЗС Сергій Лавров. "МЗС Росії за участю зацікавлених релігійних організацій розглянути формат можливого візиту президента Турецької Республіки для участі у відкритті Соборної мечеті в м.Сімферополі", - йдеться в дорученні Путіна. Доповісти з цього приводу Лавров має 1 червня.

Докази військової агресії Росії

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зібрали докази щодо безпосередньої участі особового складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів у військовій агресії проти України. До цього часу у переліку підрозділів ЗС Росії та кораблів ЧФ Росії, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України, відомості про це були відсутні. Йдеться про світлини Російський військовослужбовця Костянтина Кащєєва, котрий у своєму профілі соціальної мережі “ВКонтакті” опублікував фото медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї. До складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів входять середні розвідувальні кораблі (СРК) “Іван Хурс”, “Приазов’я”, “Екватор“, “Кільдін”, “Лиман”. Останній 27 квітня 2017 року зіштовхнувся зі скотовозом Yozarsif-H, що йшов під прапором Республіки Того (Африка), і затонув. Згодом на його місце в дивізіон прибув корабель “Іван Хурс”.

Порушення прав людини

В Мін'юсті Росії заявили, що український політв'язень Олег Сенцов нібито не піддавався жорстокому поводженню під час затримання, а зафіксовані у нього гематоми і синці мають "альтернативне походження". Про це йдеться у відповіді Мін'юста Росії Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ), де розглядається скарга Сенцова.  На Росії заявили, що російські правоохоронці провели "ретельне" розслідування заяви Сенцова про жорстоке поводження і не знайшли причин для порушення кримінальної справи. Також Мін'юст РФ повідомив ЄСПЛ, що рішення суду по справі Сенцова було нібито справедливе.

 

 

Президія "Верховного суду" Криму розглянула касаційне подання місцевої "прокуратури" щодо строку ув'язнення Володимира Балуха. Російська окупаційна влада Криму вдається до порушення навіть власного законодавства, намагаючись зламати дух українського політв'язня Володимира Балуха. Про це заявила речниця МЗС Катерина Зеленко. "Ганебна арифметика: "суд" Криму постановив не зараховувати час, проведений В.Балухом в СІЗО, як 1 день за 1,5. Отже, час його перебування в колонії продовжено. У своїх спробах зламати дух українських політв’язнів окупанти готові порушити навіть власне законодавство", - розповіла Зеленко.

 

Підконтрольний Росії Верховний "суд" Криму відхилив апеляцію захисту кримськотатарського активіста Едема Бекірова на продовження терміну утримання в СІЗО.  Едем Бекіров залишиться під арештом до 12 червня. За словами адвоката Ісляма Веліляєва, стан здоров'я його підзахисного останнім часом погіршився. "Посилилася набряклість і з'явилися болі в лівій частині грудей. Я клопотав про те, щоб Бекирова перевели хоча б під домашній арешт, тому що в такому стані людину потрібно відпускати і лікувати, а не тримати в СІЗО. Суд вислухав, пішов до нарадчої кімнати і мої доводи не прийняв. Відхилив апеляцію і залишив Едема Бекірова в СІЗО", - розповів адвокат Іслям Веліляєв.

 

Фігурант "справи про так званий тероризм" Осман Аріфмеметов, який був затриманий російськими силовиками 27 березня, розповів про деталі затримання. У листі Аріфмеметов розповів, що спочатку невідомі люди в масках увірвалися в ресторан швидкого харчування, де він сидів з двома іншими кримськими татарами. Там їх стали бити ногами і кийками. Одягли наручники, руками за спину. Потім повантажили в мікроавтобус, поклавши колінами і чолом на підлогу між сидіннями. Викрадачі ходили по спинах. Привезли в лісисту місцевість. Аріфмеметова тримали за наручники і били ногами по стегнах, гомілках і сідницях. Ударили кийком по потилиці, в результаті чого він кілька разів непритомнів. Пропали його особисті речі та гроші.

Під Сімферополем в селі Дубки російські силовики проводили два обшуки в будинках кримських татар. Обшук проходив на вулиці Раздеріна в будинку місцевого жителя, учасника "галявини протесту" Ділявера Алімова. Російські силовики не коментують інформацію про обшуки.

Порушення свободи віросповідання

Окупаційне "управління міністерства юстиції РФ по Криму" відмовило в реєстрації релігійної організації "Український православний прихід святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги" за заявкою архієпископа Климента. Конкретні підстави, за якими було відмовлено в реєстрації, не уточнюються.

Названі причини теракту в коледжі окупованої Керчі

Глава Слідчого комітету (СК) Росії Олександр Бастрикін виступив з лекцією у Всеросійському державному університеті юстиції і розповів, що стало причиною масової стрілянини в Керченському технологічному технікумі в жовтні 2018 року. На думку Бастрикіна, студент Владислав Росляков скоїв злочин через приниження, якому він піддавався з боку однокурсників. Глава СК пояснив, що однолітки сміялися над Росляковим, оскільки він не міг дозволити собі купити одяг дорогих брендів.

Кримчани можуть вступати до українських вишів

Освітні центри "Крим – Україна" для абітурієнтів з Криму почнуть роботу на материковій частині України 3 червня, повідомили в Міносвіти і науки України. Через ці центри жителі тимчасово непідконтрольних територій можуть вступати до українських вишів і Профтех за спрощеною системою. Робота центрів триватиме до 27 вересня. Центри "Крим – Україна" в цьому році будуть працювати на базі 35 вищих навчальних закладів в різних регіонах України - Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжя та ін. Повний перелік центрів і їх контакти можна подивитися тут.

Поневічення пам'ятної дошки Лесі Українки

В окупованій Євпаторії вандали розбили пам'ятну дошку української поетеси Лесі Українки. Про на своїй сторінці в Facebook повідомив користувач Юрій Ваінбрун. "Окупаційні новини: у Євпаторії розбили пам'ятну дошку Л. Українки", - написав користувач, додавши фото розбитої дошки. Користувачів соцмережі обурили дії вандалів, яких вони назвали "варварами". Пам'ятна дошка розташована на будівлі по вул. Революції, 41/24. Цей будинок є пам'яткою культурної спадщини. В 1891 році в ньому жила Леся Українка. У пам'ять про це на фасадній стіні будівлі в 1952 році була встановлена мармурова меморіальна дошка.

Святкування суворого режиму

На час "побєдобєсія" окупований Севастополь "прикрасять" протитанкові їжаки. Моторошна прикраса ще й світитиметься вночі. Таку ідею озвучив директор так званого департаменту міського господарства Севастополя Михайло Тарасов. "Протитанкові їжаки з підсвічуванням, що імітує вогонь, висотою три метри. Вони будуть розташовуватися в певних точках і створять антураж певній території", - розповів Тарасов. Там так само з'являться торішні напис для фотографування "Перемога" і куби з тематичними фотографіями.

Когнітивний дисонанс

Севастопольські комуністи відзначили 149-річчя свого "світоча" Володимира Леніна мітингом та порівняли його з біблійною історією. На думку голови російського жіночого союзу "Надія Росії"  Олени Пастухової, "Ленін прийшов принести доброту і для побудови великої цивілізації Радянського Союзу. Кажуть, що влада від Бога. Ленін побудував найкращу владу". Мітинг на честь Леніна був не волелюдним і зібрав усього близько п'ятдесяти осіб. За мітингом спостерігали наряди поліції і співробітники спецслужб.

Обіцянки високоякісного Інтернету

Окупанти пообіцяли, що через два роки по всьому Криму з'явиться високоякісний Інтернет. Про це заявив голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков під час пленарного засідання на Ялтинському міжнародному економічному форумі. "Виділено близько двох мільярдів рублів на впровадження самого високоякісного Інтернету. Підрядника вже визначено. Протягом двох років така робота буде проведена, і Інтернет буде по всьому Криму, причому високоякісний, причому Wi-Fi безкоштовний у всіх громадських значущих точках буде присутній", - сказав Аксаков. Чому два, а не три - незрозуміло. Адже за російською традицією обіцяного три роки чекають.

Винзаводи лишаться без тари   

Виробник склотари, що входить в міжнародний концерн, припиняє поставки до окупованого Криму через санкції, стверджує винна асоціація. Про ризик зупинки кримських виноробних підприємств на термін від шести до дев'яти місяців йдеться в листі голови асоціації виноградарів і виноробів "Севастополь" Олексія Липка до депутата Держдуми Дмитра Бєліка. До асоціації входять великі виноробні підприємства окупованого Криму, зокрема Севастопольський винний завод, "Золота Балка", "Бельбек", Alma Valley, господарство Олега Рєпіна та інші.

Здачу в оренду прирівняють до "фінансуванні тероризму"

Кримчан, котрі допомагають українцям здавати свої квартири на півострові, хочуть звинуватити у "фінансуванні тероризму". Про це заявив "керівник управління Федеральної податкової служби (ФПС)" по Республіці Крим Роман Наздрачев . "Хочу закликати громадян з обережністю до цього ставитися. Оскільки якщо суми будуть пристойні, то може йти стаття за фінансування тероризму, так як перераховані на Україну гроші можуть йти на військові дії в Донецькій і Луганській областях. Це сувора стаття з великим терміном позбавлення волі", - налякав кримчан керівник відомства. Глава УФПС не уточнив, який обсяг податків може надійти в бюджет республіки від нерезидентів Росії в Криму. У той же час фахівці, близько знайомі з ситуацією, оцінюють ці можливі надходження в мільярди рублів.

Знущання з червонокнижних дельфінів

Два дельфіни в алуштинському дельфінарії "Акварель", поміщені на утримання в невеликий карантинний басейн після руйнування основного. І більше двох місяців знаходяться у виснаженому стані і повинні бути вилучені у власників. До такого висновку прийшли експерти Карадазької наукової станції після огляду тварин на запрошення так званої природоохоронної прокуратури Криму, розповіла науковий співробітник станції Ірина Логомінова.  "В Алуштинському дельфінарії в цьому карантинному басейні знаходяться два дельфіни і вони в критичному стані. З огляду на дуже маленький розмір басейну, що обмежує рухливість тварин, варто було б очікувати, що вони наберуть масу, але савці виснажені - буквально шкіра та кістки. Наш ветеринар зафіксував непоправні наслідки для здоров'я - пригнічення дихальної і опорно-рухової систем, порушення роботи шлунково-кишкового тракту - у цих червонокнижних тварин, які в Криму на межі зникнення", - каже фахівець.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme