Хроніки окупованого Криму: Чому Сімеїз ризикує лишитися із грибком замість ялівця

Урожай абрикосів, персиків черешень та ялівець через сирість з'їдає грибок

Хроніки окупованого Криму: Чому Сімеїз р…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Від Зеленського вже не чекають дружби з Росією

Депутат російської Держдуми "від Криму" Руслан Бальбек припустив, що від Володимира Зеленського не варто очікувати дружніх кроків по відношенню до Росії, оскільки йому ще належить проявити себе в якості глави держави. Бальбек нагадав, що до сьогоднішнього дня не було чути якихось дружніх заяв. У той же час, він додав, що Зеленський зумів об'єднати народ України в ході виборів.

"Гоблін" боїться прямих виборів

Так званий глава російського уряду Криму Сергій Аксьонов заявив, що не бачить сенсу у зміні законодавства для введення процедури прямих виборів "керівника" регіону. Глава підконтрольного Кремлю "уряду" обирається депутатами "Державної ради" строком на п'ять років і не може заміщати цю посаду більше двох термінів поспіль. Депутати обирають серед трьох кандидатур, поданих російським президентом. Він зазначив, що всі бюджетні та законодавчі питання проходять через "депутатський" корпус. "У будь-якому випадку, все це пов'язано і йти у виконавчу владу, не маючи підтримки законодавчої, ніякого сенсу немає", - сказав Аксьонов.

Полонених моряків залишили в СІЗО

Усіх полонених українських моряків залишили ще на три місяці в СІЗО на Росії. Лефортівський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою останнім вісьмом українським морякам до кінця липня. Пораненим морякам, Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру, Василю Сороці, продовжили тримання під вартою до 26 липня. Всіх інших військовополонених залишили від вартою до 24 липня. Останнім запобіжний захід обирали Богдану Небилиці, Юрію Будзилу, Володимиру Лісовому, Юрію Без’язичному, Олегу Мельничуку.

Двом полоненим морякам потрібне медобстеження. Про це повідомила Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова. "На наш погляд вони добре себе почувають, вони вигляд такий мають, що одужали. Тільки от в нас ще Василь Сорока, який має поранення і після операції одужує. Я його запитала про стан здоров'я, він сказав "все добре, але трохи ще болить". І тому він ще вживає знеболювальні таблетки", - розповіла вона. Омбудсвумен також розповіла, що адвокати повідомили їй про необхідність повторного обстеження для Андрія Ейдера.

Тим часом Україна  подала позов проти Росії щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права та ініціює процедуру, здатну звільнити полонених росіянами українських моряків. Позов поданий до постійно діючого Міжнародного трибуналу ООН з морського права, що розташований у Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН, розповіли в МЗС. Заступниця  міністра закордонних справ Олена Зеркаль, що курує у МЗС міжнародно-правовий напрямок, вважає, що перше рішення буде винесене протягом місяця за терміновою процедурою.

Росії готується до війни на морі

Морська авіація Чорноморського флоту Росії провела спільні навчання з екіпажем підводного човна "Ростов-на-Дону" біля берегів Криму. "Екіпажі літака Бе-12 і двох протичовнових вертольотів Ка-27М морської авіації піднялися в небо з аеродромів Кримського півострова і відпрацювали комплекс заходів з пошуку підводних човнів умовного противника", - йдеться в повідомленні прес-служби флоту. Також окупанти відзначили, що, відповідно до польотного завдання, екіпажі вертольотів передали дані, що отримані зі станції, протичовневим кораблям, які використовували їх для нанесення умовного торпедного і бомбового удару по підводному човні.

Окупанти показали відео про інтенсивні репетиції війни у Криму. У рамках своїх навчань ФСБшники тренувалися, як зупиняти "незаконне проходження" через Керченську протоку іноземних суден та брали судна на абордаж, неподалік мису Опук на сході Криму. Такі навчання свідчать про те, що Росія готується до військового конфлікту у Криму. Менше ніж за місяць на окупованому півострові Росія випробувала системи протиракетної оборони С-400 "Тріумф", провела масштабні навчання десантників, навчання підрозділів ФСБ, і корабельні стрільби на морі. Міністр оборони країни-агресора Сергій Шойгу заявив, що всі ці навчання необхідні для того, щоб "захистити" Крим і інтереси Росії в Чорному морі.

Російські навчання не обійшлися без позаштатних ситуацій. Великий десантний корабель Чорноморського флоту ВМФ Росії "Цезар Куніков" після проведення навчань зламався в районі мису Херсонес. У корабля виникла несправність з кермовим пристроєм. У підсумку "Цезар Куніков" відбуксирували в пункт базування. "Для виключення можливих аварійних ситуацій під час заходу і швартування в пункті базування чергові служби вирішили, що кораблю необхідно зайти в гавань із використанням буксирів допоміжного флоту", – пояснили російські ЗМІ.

Україна готується відбиватися на Азові та біля Чорного моря

Міністерство внутрішніх справ посилює роботу своїх підрозділів в Азово-Чорноморському басейні та створює єдину систему безпеки, що складатиметься з прикордонників, гвардійців, поліцейських, заявив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян. "Україна - морська держава, має найбільшу серед держав Азово-Чорноморського басейну довжину морського узбережжя (2759,2 км) і понад 72 тис. кв. кілометрів виключної морської економічної зони. Саме тому ми посилюємо роботу підрозділів МВС на цій ділянці та створюємо єдину систему безпеки, що складатиметься з прикордонників, гвардійців, поліцейських. Вона буде посилена підрозділами авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС", - сказав Троян.

Чергова брехня Лаврова

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що немає ніяких проблем для проходу українських військових кораблів з Чорного моря до своїх портів в Азовському морі за умов "дотримання норм безпеки плавання". З його слів, українські військові кораблі можуть без проблем пройти з Чорного моря в Азовське при дотриманні чинних норм безпеки судноплавства по Керченській протоці. "Як ми вже багато разів говорили, справа в тому, що немає ніяких проблем для проходу українських військових кораблів з Чорного моря до своїх портів в Азовському морі. Єдина умова - потрібно дотримуватися норм безпеки плавання по Керченській протоці", - заявив Лавров одіозному російському телеканалу "Звєзда".

Порушення прав людини

Міжнародний резонанс допоміг уникнути реальних термінів ув'язнення для фігурантів "справи Веджіє Кашка". Таку думку висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. "На самому початку ми не дали заморозити справу самої Веджіє Кашка. Політичний характер справі надали розгляд і наполегливість саме Миколи Полозова по самій Веджіє Кашка. Що, у свою чергу, надало справі міжнародного резонансу. На всіх міжнародних майданчиках ми говорили й не дали розділити справу на два процеси: "процес Веджіє Кашка" і "процес вимагання". Ми його зв'язали й попереду йшла мотивація - політичний характер справи", - сказав Чийгоз.

Посольство України в США засудило ставлення окупаційної влади Криму до кримського татарина Едема Бекірова, якого утримують в СІЗО в Сімферополі. У посольстві наголошують, що стан здоров'я політв'язня продовжує погіршуватися. "Ми засуджуємо системне переслідування кримських татар Росією та її ганебне ставлення до Едема Бекірова, стан здоров'я якого продовжує погіршуватися. Ми також стурбовані обшуками, проведеними Росією в Севастопольській мечеті і затриманням її імама Рустема Абілева", - йдеться в заяві. Бекіров - інвалід першої групи, у нього діабет, хвороба серця, відсутня нижня кінцівка. Він потребує постійного прийому ліків та перев’язок.

Відома російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила про стан здоров'я та побутові деталі життя чотирьох українських політв'язнів у Росії: Станіслава Клиха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха. За її словами Клих став зовсім сивим, він не виходить на прогулянки. Його матері з Нового року відмовляють у дзвінках сину. Кольченко засмучується у зв'язку з тим, що йому не дають продовжувати навчання в українському Таврійському університеті. Сенцов "дуже спокійний і зосереджений". "Він багато пише, він знімає фільм, жорстко керує колегами через листи та адвокатів. Він суворо охороняє межі свого внутрішнього світу. Він щиро не розуміє, як можна бути нещасним, слабким і хворим, коли ти на свободі", – зазначила Щур. Балух зараз знаходиться в Торжку Тверської області. Спочатку він був у карантині, тепер - в ШІЗО.  

Так званий Київський районний суд Сімферополя обрав стосовно кримськотатарського активіста Раїма Айвазова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Таким чином, Айвазов буде перебувати в СІЗО до 15 травня. Житель мікрорайону Кам'янка Раїм Айвазов зник вночі 17 квітня під час перетині адмінкордону з материковою Україною. Вдень 17 квітня він вийшов на зв'язок з рідними. Раїм Айвазов по телефону повідомив сестрі, що йому закидають частину 2 статті 205.5 (участь в діяльності організації, яка визнана терористичною) і включають до складу "другої сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір". За даними "Кримської солідарності", Раїм Айвазов займався організацією передач в Ростов-на-Дону заарештованим в окупованому Криму кримськотатарською активістам.

Юристи "Кримської правозахисної групи" направили до Міжнародного кримінального суду (МКС) відомості про призов жителів окупованого Криму до Збройних сил Росії, вважаючи, що дана інформація має стати підставою для відкриття провадження. "Під час весняного призову 2019 року близько 2800 жителів окупованого Криму будуть направлені на службу до Збройних сил РФ. При цьому більшість з них відправлять за межі півострова. Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вже отримав зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму, який є порушенням 4-ї Женевської конвенції", – йдеться в повідомленні "Кримської правозахисної групи".

Росія заплатить "Укрнафті"

Арбітражний суд в Швейцарії ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ "Укрнафта" 44,4 мільйона доларів компенсації за експропріацію майна компанії в анексованому Криму. Зазначається, що незаконні збройні формування держави-агресора захопили адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ПАТ "Укрнафта". Окрім 44,455 млн доларів компенсації за експропріацію інвестицій компанії на території АР Крим, окупанти заплатять понад 3,5 млн дол арбітражних витрат. Росія не визнала законність рішення міжнародного арбітражу, планує оскаржувати дане рішення і буде використовувати для цього всі доступні механізми правового захисту, передбачені міжнародним правом і законодавством Швейцарії, - прогнозовано відреагували на подію в Мін'юсті Росії.

Кримських виробників знову "послали"

Через "складну геополітичну ситуацію" Білорусь і Казахстан не хочуть імпортувати товари, вироблені в окупованому Криму, заявив глава Торгово-промислової палати Росії Сергій Катирін. "Є проблема виходу на ринки збуту кримських товаровиробників, в тому числі на експорт. У світлі нестабільної політичної ситуації в багатьох країнах насторожено ставляться до реалізації продукції з маркуванням "Зроблено в Криму", зокрема, Казахстан і Білорусія відмовляються від закупівлі таких товарів", - заявив Катирін.

Поки легітимні країни відмовляються від торгівельних відносин із Кримом, влада сепаратистського регіону Грузії Південної Осетії хоче підписати договір про співпрацю і анексованим Кримом. "Найближчим часом планується підписати договір про співпрацю між Південною Осетією і Кримом. Крім того, члени делегації виступили з ініціативою підписання угоди між містом Цхінвалі і Керчю", - сказано в повідомленні прес-служби російської адміністрації Керчі.

Тим часом підконтрольна Кремлю "влада" Криму має намір поставити не менше 240-250 тис. тонн зерна нового врожаю в Сирію в 2019 році. "У 2018 році (у Сирію – Ред.) поставили 240-250 тис. тонн зерна. Думаємо, що в 2019 році поставки з нового врожаю будуть не нижче цього рівня, розраховуємо, що обсяг знижуватися не буде", - заявив так званий "перший заступник міністра сільського господарства Криму"  Володимир Анюхин.

Прісну воду "надуватимуть" силою вітру

Заповнити дефіцит прісної води на окупованому Росією півострові пропонують шляхом опріснення морської води за допомогою сили вітру. Вченими Інституту ядерної енергії і промисловості Севастопольського держуніверситету запропонована модель побудови мережі морських опріснювальних станцій. Роботу станцій будуть забезпечувати вітроенергетичні установки, встановлені на суші. Згідно з підрахунками вчених, такі станції зможуть заповнити близько 20% прісної води необхідної на потреби півострова. Прісну воду подавати на півострів пропонують по трубах, а утворені при опрісненні розсоли скидати на глибину нижче 100 метрів. При забезпеченні достатнього фінансування перші станції можуть бути створені протягом декількох років. Як воно насправді  буде, поживемо – побачимо.

Грибкове нашестя

В окупованому Криму дощова і туманна погода призвела до того, що значна частина зав'язей і листя пошкоджена грибковими захворюваннями. Така погода може призвести до зменшення врожаю кісточкових плодових культур, зокрема, абрикосів. Постраждають і персики. Через тривалу сиру погоду і тумани персикам серйозно загрожує також "кучерявість" листя - грибкова хвороба, яка призводить до значної, а то і повної загибелі листя в період вегетації. А незначна частина зав'язей кісточкових, зокрема, черешні, персика, в господарствах Нижньогірського, Сімферопольського, Бахчисарайського та інших районів вже загинула від попередніх заморозків 3-6 квітня.

А в окупованому Сімеїзі, що завжди вважався оздоровницею від хвороб легенів, через грибок гине ялівець. Про це у дописі в "Твіттері" розповіла відома блогерка RoksolanaToday&Крим. На поширеному нею фото зображений огидний грибок, який "вбиває" ялівець. Блогер пише, що окупанти не виділяють грошей на боротьбу з цією хворобою. У результаті Південний берег Криму скоро залишиться без цієї цінної хвойної рослини. Користувачі пишуть, що цей грибок такий же огидний, як і "русскій мір".

Після екокатастрофи

В Армянську призначили відповідального за "безпечний рівень кислотонакопичувача". Для недопущення надзвичайної ситуації на території Армянська в поточному році, філії ТОВ "Титанові інвестиції" необхідно забезпечити безпечний рівень вмісту в кислотонакопичувачі,  заявила "заступник міністра екології та природних ресурсів"  російського уряду Криму Наталія Сологуб.  "Підприємству необхідно забезпечити цілодобовий моніторинг атмосферного повітря, а також підтримку безпечного рівня вмісту в кислотонакопичувачі", - заявила "заступник міністра екології" Криму. Схаменулися.

Крадіжки ґрунту зі сміттєзвалищ

У Ленінському районі, що на сході окупованого Криму, під час реконструкції полігону ТПВ "Леніне" вкрали 120 тисяч кубометрів ґрунту. Землю замість використання для ізоляції звалищних мас вивезли і продали. "В результаті незаконних дій керівника муніципального підприємства, яке здійснює експлуатацію полігону, завдано збитків бюджету Криму в особливо великому розмірі", - повідомила прес-служба так званої Керченської міжрайонної природоохоронної прокуратури. З огляду на ринкову вартість одного кубометра ґрунту, розмір збитку може становити близько 100 мільйонів рублів.

Кримський міст і пустота

Кримський міст треба підірвати. Про це заявив український генерал-лейтенант запасу і кандидат військових наук Ігор Романенко. "Кримський міст будувався у першу чергу як стратегічний засіб для поставок озброєння, військ та всього необхідного в Крим на випадок, якщо воєнним шляхом його спробують повернути Україні. Хоча цей міст – дуже вразливий. Ось, наприклад, зараз Україна почала робити ракети, але на все потрібен час: на виготовлення, випуск, навчання військ. Але, тим не менш, такі ракети могли б дістати до мосту. Раз пустили ракету – і підірвали міст", - зазначив Романенко.

А у мережі з'явилися свіжі фото Керченського моста. На першій світлині видно, що руху на мості немає. "Свіжий ранковий проліт... Достатньо хіба що "скрєп" і "попилів", - саркастично констатувала блогерка RoksolanaToday & Крим в Twitter, натякаючи на те, з проекту були "попиляні" великі кошти.

На другій світлині видно, як величезним мостом, в який "вкатали" мільярди, таки їдуть аж два легковика. І жодної вантажівки.

Кримська земля йде з-під ніг

В окупованому Севастополі біля будинку № 2-Б на проспекті Перемоги обвалилася підпірна стіна на схилі поруч з житловим будинком. У прірві опинились автівки. Під час овалу ґрунту деяким машинам пощастило - вони втрималися передньою парою коліс на краю схилу, але були і ті, що впали в прірву і діставати їх звідти доведеться спеціальною технікою. На щастя, люди не постраждали, але з урахуванням того, що обвал стався поряд з житловим будинком, не можна повністю виключити загрозу нових руйнувань. Немає гарантій, що багатоповерховий будинок не з'їде вниз по схилу. Так і з Кримом. Немає ніяких гарантій, що його не стягне в прірву.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme