Поіржавілий врожай і річки – помийні ями: Як "кримняші" здирають "мзду" з туристів навіть за душ

Росія продовжує катування та репресії українських бранців, не забуваючи про "сюрпризи" для тих, хто кликав "каміння з неба" на "рідну гавань"

Поіржавілий врожай і річки – помийні ями…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Почнемо з історії. Ще колишній президент Росії Борис Єльцин ще попереджав свого колегу зі США Білла Клінтона, що існує небезпека розв'язання громадянської війни, скасування кордонів між колишніми республіками та анексії Криму. Коли Клінтон у 1996 році відвідав Москву, сторони говорили про майбутні президентські вибори на Росії. Єльцин, як послідовний антикомуніст, чітко попереджав про загрози в разі повернення до влади компартії.

А у теперішнім часі США закликають Кремль зупинити викрадення людей в окупованому Криму. Посольство США вимагає від Росії повернути зниклих кримчан до їхніх сімей та припинити тактику примусових зникнень і катувань.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко наголосив, що нова резолюція ООН щодо Криму вимагатиме звільнити політв'язнів. Окремо слід звернути увагу на те, що в резолюції вперше з усіх документів міжнародних організацій прямо названо Росію агресором та окупантом.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш занепокоєний станом здоров'я українського в'язня Кремля Олега Сенцова, який голодує вже понад 100 днів. Це питання було частиною розмови Гутерреша з російською владою.

А в Європейському союзі знову вимагають від Росії негайно звільнити Сенцова. Постійна Рада ЄС в ОБСЄ закликала Росію негайно і без будь-яких умов звільнити українського кінорежисера, який вже понад 100 днів голодує на знак протесту проти позбавлення волі українських політв'язнів Росією.

У свою чергу, Лех Валенса номінує кримчанина Сенцова на Нобелівську премію миру. Засновник знаменитої профспілки "Солідарність" і перший президент посткомуністичної Польщі зазначив, що Сенцов підтримував Євромайдан в Україні "як частини демократичної Європи" і "мирно протестував проти російської анексії свого рідного Криму".

Крім того, Польща вимагає від Росії припинити нелегальні арешти і тортури в окупованому Криму. Посольство Республіки Польща в Україні закликає припинити нелегальні арешти в Криму і звільнити українських політв'язнів. У посольстві додали, що сім'ї людей, які безвісти зникли, повинні знати правду про те, що сталося з їхніми близькими.

У Празі показали фільм з унікальними кадрами розмови з Володимиром Балухом. У новому фільмі чеського документаліста Ярослава Кратохвила бранець Кремля Володимир Балух, який не хотів розставатися ні з українським прапором, ні з українським громадянством, дав інтерв'ю чеському режисеру. Розмова відбувається за кілька днів до того, як його арештують за сфальсифікованими обвинуваченнями.

Правозахисники нарахували понад 2500 фактів депортації українських громадян з окупованого Криму. Більше третини окупаційних рішень судів передбачають депортацію українських громадян з півострова через відсутність російського паспорта. Правозахисники вивчили судові справи з весни 2014 з серпень 2018 року: 37% рішень передбачають саме депортацію.

ФСБ в окупованому Сімферополі обшукала оселю активістки Українського культурного центру Ольги Павленко. Її разом з донькою Аліною, яка зараз перебуває за межами окупованому півострова, звинуватили у "зв'язках з "Правим сектором". ФСБ вимагає від Ольги, щоби вона умовила доньку повернутись до Криму. Як докази причетності до тероризму у Павленків вилучили електронні носії, зошити з віршами та записи українських пісень. Зрозуміло, що передусім Ольгу Павленко допитали. ПІсля допиту, вирішивши не випробовувати долю, вона терміново виїхала на материкову Україну.

У російському СІЗО на межі інсульту опинився фігурант сфабрикованої "ялтинської справи Хізб ут-Тахрір" Арсен Джеппаров. Уже протягом семи місяців у Арсена сильні головні болі і німіє права частина голови і рука, також високий артеріальний тиск. Медики СІЗО не надають необхідної медичної допомоги.

Окупанти знову створюють штучні черги на адмінмежі з Кримом і додатково підсилюють пости військовими. Створюють це окупанти певно для "картинки туристичного потоку" або небажання якісно працювати. Що ж: скільки не кажи "халва" – у роті солодко не стане. Можна брехати про натовпи туристів, але де-факто черговий сезон в Криму періоду окупації провалено.

Путін призначив нового "начальника" маріонеткового МВС у Криму. Президент Росії підписав указ про призначення на цю посаду генерал-лейтенанта поліції Олега Торубарова. Торубарову 60 років, в органах внутрішніх справ він працює з 1976-го. Раніше очолював УВС Магаданської області, УВС Калузької області, обіймав посаду начальника головного управління МВС по Алтайському краю. Переведення в Крим для таких - щедрий подарунок за "вислугу" перед пенсією, що тут ще скажеш...

При перетині адміністративного кордону з окупованим Кримом слід більш уважно ставитись до даних, які зберігаються на електронних носіях, попереджають правозахисники. Російські прикордонники і співробітники ФСБ Росії можуть використовувати будь-які "чутливі" дані проти громадян України. Тому, якщо вже їхати на окуповану територію, потрібно взяти максимально простий смартфон без непотрібних контактів і їздити з ним.

"Гоблін" насмішив Україну, бо позивається до Порошенка через санкції. До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від "глави" Криму Сергія Аксьонова, який вимагає скасувати санкції проти нього, введені РНБО. Ще б попросив собі зарплату за участь в окупації півострова.

Депутат Державної думи Росії Наталя Поклонська свій медовий місяць проводить у Криму. Це ледь єдиний, унікальний випадок, коли представники російської "еліти" проводять свята не в "європах", а на занехаяному півострові. Тим часом, замість того, щоб дати перепочити своїм виснаженим "скрєпною" боротьбою мізкам бодай у медовий місяць, "Няша" закликала "мочити в сортирах" правосеків. Не втрималася.

Між тим, в окупованому Криму, який все ще пам'ятає українську вольницю, влаштували "пенсійний" бунт. Учасники мітингу під червоними зюганівськими тримали в руках плакати "Уряд Медведєва – вороги народу", "Ми хочемо жити, а не виживати" та заявили, що телезвернення російського президента Володимира Путіна про пенсійну реформу "не виправдало надій". У резолюції "пенси" вимагали розігнати Держдуму та уряд Росії. Дивні люди. На Росії свої пенсіонери нікому не потрібні – хто ж буде зволікати на кримських запроданців? Проте резолюцію можна використати як туалетний папір...

Через хімічні викиди в окупованому Криму "облисіли" дерева. Жителі села Перекоп скаржаться на втрачений врожай. На деяких деревах листя збереглося, але вкрите жовтим нальотом. Металеві предмети в оселях покрилися липкою субстанцією, а населення говорить про погіршення здоров'я. Але окупантам до того байдуже. Вони не збираються зупинять роботу заводу "Кримський титан" в Армянську після забруднення навколишнього середовища випарами невідомих речовин. А люди... Не заради них вони Крим "віджимали".

Мало забрудненого Криму: "кримнаші" забруднюють повітря і суміжних із півостровом населених пунктів Херсонської області у Присивашші. Від викидів розташованих в анексованому Криму підприємств - заводу "Титан" в Армянську, а також содового і бромного заводів у Красноперекопську – потерпають мешканці у прикордонних з півостровом районах Херсонської області.

Річки в окупованому Сімферополі завдяки окупантам стали схожі на помийні ями, а на їхнє розчищення "владі" знадобиться близько 150 млн рублів. Але поки на Росії підпишуть необхідні документи та виділять кошти, рятувати вже мабуть буде нічого.

Столиця окупованого Криму давно завалена сміттям, але якщо раніше йшлося лише про віддалені спальні райони, то тепер гори побутових відходів можна зустріти і в самому центрі міста. Містяни констатують: "Все в жахливому стані ... нічого не змінюється, тільки міняються міністри і мери". "Це Сімферополь або Індія?", - саркастично цікавляться мешканці Сімферополя.

В окупованому Гурзуфі звели стіну, яка закриває місцевим жителям доступ до моря. Туристи і місцеві поскаржилися на огорожу, через яку і "шматочка моря не видно". " Ой, чи довго намалювати море і пляж на стіні. І всі знову будуть задоволені", "Вам не догодиш, ще й на море дивитися хочете на прогулянці! Обурливо!", - іронізують користувачі.

За останні 2-3 роки все більше кримчан, прагнучи заробити на туристах, змушені брати гроші окремо за парковку авто в своєму дворі, окремо - за електроенергію і додатково - за кожен прийом душа. Так що змити сіль після моря – це в Криму вже розкіш. "Розкішний" відпочиночок.

У центрі окупованого Сімферополя пасажири штовхали тролейбус. Цей тролейбус є символом Криму періоду окупації. Кримчани гадали, що із Росією на півострові будуть кисільні ріки із шоколадними берегами. Натомість Крим зупинився у розвитку, перетворюється на "совдепію", став валізою без ручки для Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme