"Свінгер-клуб імені СРСР": Окупований Крим все більше нагадує бідні квартали Індії

Цього тижня на півострові продовжили "кошмарити" татар, поки місцеві "моталися" на материк за українськими паспортами, а "понаїхані" розмальовували кримські скелі

"Свінгер-клуб імені СРСР": Окупований Кр…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Головної подією минулого тижня стали акції на підтримку бранця Кремля Сенцова, - 21 серпня виповнилось 100 днів як український режисер голодує. Акції "Солідарність з Олегом Сенцовим" одночасно відбулися у Великій Британії, Кенії, Швеції, Данії та США. А представники української діаспори, латвійські та російські активісти провели низку акцій на підтримку Сенцова в Ризі.

Під посольством Росії в Києві також пройшла акція "Солідарність з Олегом Сенцовим". Представники інтелігенції та активісти принесли і зачитали під стінами дипустанови листи до Сенцова. Символом міжнародної акції став колючий дріт.

В цей же день, 21 серпня, на підтримку українського режисера голодували чеські кінематографісти. Одним з ініціаторів голодування називають 48-річного режисера-документаліста Віта Янечека, автора понад 15 фільмів. В США також стурбовані погіршенням здоров'я Олега Сенцова і вимагають від Росії негайно звільнити його та інших українських політв'язнів. Європейський союз також закликав Кремль негайно звільнити голодуючого режисера та інших українських політв'язнів на Росії.

Традиційно активно підтримують Україну країни Балтії. МЗС Латвії приєдналося до вимог інших країн до Росії звільнити утримуваного в російській в'язниці українського режисера та нагадало, що "Росія повинна дотримуватися взятих на себе зобов'язань у сфері міжнародного права та прав людини". А голова МЗС Литви Лінас Лінкявічус направив звернення до Росії з вимогою негайно звільнити Сенцова.

Попри заяви адекватних країн, на Росії тюремники заявили, що знесилений Сенцов відмовився від госпіталізації, і запевнили, що стан бранця Кремля задовільний, тому нема підстав для його переведення в іншу, "гуманнішу" установу. І все ж міжнародний тиск мав позитивний результат: Олегу Сенцову дозволили зателефонувати матері в окупований Крим. Для жінки це було величезною радістю.

Ще один український політв'язень Володимир Балух, який вже більше 160 днів голодує в окупованому Криму, привітав співвітчизників з Днем Державного Прапора і закликав докладати всіх зусиль для зміцнення єдності за умов збройної агресії проти України.

У свою чергу, голова МЗС України Павло Клімкін закликав Росію звільнити українського активіста Володимира Балуха. Нагадаємо, що Балух засуджений саме за те, що вивісив українських стяг на своєму будинку в окупованому Криму.

Але окупанти глухі до закликів. Вони посилили контроль за Балухом та тричі хотіли його запроторити до карцера. Однак зробити це не змогли, бо карцер був переповнений. Балух має намір стояти до кінця і припиняти голодування не збирається. Карцером окупанти карають і звичайних в'язнів за спілкування українською.

А репресії продовжуються. Адвокату Миколі Полозову, який проводить незалежне розслідування загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, відмовили в доступі до відеоматеріалів у її справі. Відеозапис потрібен для підготовки альтернативної судово-медичної експертизи.

Тим часом підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя засудив харків'янина Олександра Стешенка до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Стешенка визнали винним у підпалі будинку російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва.

Крім того, 25 серпня ФСБ Росії затримала кримського татарина, їхав з сім'єю до батьків через КПП "Каланчак". Лише після 18-годинного затримання ФСБ-шниками чоловік вийшов на зв'язок і повідомив, що його відпустили. Але підтвердження від членів його сім'ї поки не було.

А на пропускному пункті "Чонгар" волонтери та учасники АТО провели акцію "Вільна Україна". Вони роздавали пам'ятки з інформацією про те, як поводитися на окупованій території і куди звертатися, якщо там були порушені права людини. "Радянський Союз зник. Російська Федерація зникне", - сказано в тексті листівки.

І про новини з-за поребріка, але з кримським присмаком. Путін буде нагороджувати вірних псів режиму медаллю за будівництво Керченського мосту. На її лицьовій стороні зображено міст, на зворотному розміщено напис "За строительство Крымского моста 2014-2019". Вручатимуть медаль не тільки російським громадянам і організаціям, а й іноземцям, які брали участь в будівництві мосту через Керченську протоку. Щоправда, невідомо, чи будуть вони таким відзнакам раді. Ну, а поки що міст є, медаль є, а туристів як не було, так і немає.

Німецький концерн Siemens подав до Верховного суду Росії касаційну скаргу на рішення судів нижчих інстанцій, що відмовили концерну в позові до структур "Ростеха" про визнання недійсними договорів на постачання газових турбін у Крим, а також повернення цього обладнання. Поки Siemens судиться, черговий сервіс бронювання не буде працювати з анексованим Кримом через санкції. Санкції США проти Росії змусили компанію Apple видалити з російського App Store додаток короткострокової оренди житла "Суточно.ру", 20% бронювань якого відбуваються в окупованому Криму.

Що б там не планували путінські посіпаки, а протягом усього 2018 року фіксується стрімке зростання кількості виданих кримчанам українських паспортів. На 1 серпня нові ID-карти отримали 4,5 тис. кримчан. Крім того, з 2017 року також спостерігається суттєве збільшення кількості виданих біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Російська гімнастка і депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Світлана Хоркіна вважає тимчасову окупацію Криму Росією порятунком для місцевих жителів. За словами Хоркіної, якби не Росія, жителів Криму вбили б "бандерівці". Дивно, у всіх 2018-й на дворі, а в Хоркіної – 2014-й.

Російські ЗМІ повідомили: Президент США Дональд Трамп розповів, що говорив з президентом Росії Володимиром Путіним про анексію Криму. Трамп зазначив, що поки не розглядає можливість скасування санкцій проти Росії, але готовий зробити це в майбутньому, якщо Москва зробить кроки для співпраці з Вашингтоном з таких питань, як Сирія і Україна. З огляду на дії Путіна та реплік його посіпак, чекати прогресу не доводиться.

Співробітники СБУ локалізували механізм фінансування окупаційної влади Криму та "ДНР" через мережі автозаправних станцій на тимчасово окупованих територіях України. Ділки з отриманих прибутків сплачували до "бюджетів" окупаційних адміністрацій так звані "податки".

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm оприлюднила імена ще десяти "зелених чоловічків" у чорних беретах, які захоплювали Крим. Це військовослужбовці 810-ї окремої бригади морської піхоти ЧФ Росії, які брали участь в захоплені та окупації Криму.

"Влада" Криму хоче створити торговий маршрут в Іран від закритих кримських портів до Каспійського моря через Волго-Донський канал. У планах окупантів розвивати торгівлю з розбитою війною Сирією. Чим вони можуть торгувати – загадка.

У мережі розповіли, що в колись святковому селі Поповка, де до окупації проводився всесвітньовідомий фестиваль електронної музики КаZантип, зараз пустка. У коментарях звернули увагу як на сумнівний вид "фанатів" електронної музики, так і на стан колишнього місця проведення фестивалю. "Спільнота свідків бояришника!", "А що це за свінгер-клуб імені СРСР? (коментарій до головного фото, - Ред.)", - жартували під знімками користувачі мережі.

Не помилували соцмережі і так званий лайнер "Князь Володимир" та назвали його яхтою "Біда". За маршрутом Сочі - Новоросійськ - Ялта - Севастополь – Сочі судно повзло тривалий час, а на борту майже не було відпочиваючих. Користувачі натякнули на постійні проблеми, пов'язані з цим лайнером.

Окупанти знищують найглибше озеро Криму Донузлав. Судно під російським прапором нещадно звідти гребе пісок. В той же час, подвір'я в окупованій Керчі нагадують мешканцям міста бідні квартали Індії, бо сміттєві баки згоріли, їх не замінюють, а місто перетворюють у сміттєзвалище. "Рідна гавань" – вона така, витягне всі соки і не скривиться.

І про культуру. Дві туристки з Мурманська заради забави замалювали скелі на анексованому півострові своїми "незабутніми" іменами на всьому маршруті своєї подорожі. Ці варварські дії викликали бурю емоцій у кримчан: "Мізків немає", "художники млін", "На лобі собі краще б цей арт надрукувала", "Придурки. Банку ацетону в зуби, і пустити по зворотному маршруту. Нехай стирають … І адмін штраф не завадить. Докази зібрали самі".

І наостанок – майже анекдотична ситуація. Мешканка окупованого Сімферополя викрала у бабусі-ворожки 70 тисяч рублів після сеансу, на якому та передбачила крадійці швидке отримання прибутку. Не помилилась стара. На свою голову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme