П'яні бійки серед сміття: На пустих пляжах окупованого Криму вбивають дельфінів

Обмовка по Фрейду: Путін зізнався, що референдум в окупованому Криму провела РФ, але на Росії навіть слова вождя, сказані на весь світ, фальшують

П'яні бійки серед сміття: На пустих…

Depo.Крим нагадує, чим жив Крим минулого тижня.

Найгучнішою подію в світі стала зустріч в Гельсінкі лідерів США і Росії. Під час спільного брифінгу з Дональдом Трампом Володимир Путін повідомив, що хоч Трамп і вважає анексію Криму незаконною, Кремль розцінює це питання як закрите. "Позиція президента Трампа щодо Криму відома. Він її дотримується. Він говорить про незаконність приєднання Криму до Росії. У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що ми провели референдум у суворій відповідності до міжнародного права, а також до статуту Організації об'єднаних націй (ООН). Для нас, для Росії, це питання закрите", – заявив він.

Але в Росії звикли все фальшувати. Навіть слова улюбленого вождя. На сайті Кремля виправили вище згадану цитату Путіна. У виправленій стенограмі прес-конференції вирізали з його слів займенник "ми" і вийшло: "Ми вважаємо, що провели референдум у суворій відповідності до міжнародного права, а також до статуту Організації об'єднаних націй". Відсутність займенника "ми" дозволяє трактувати цю фразу як "ми вважаємо, що вони провели". Тобто тепер з цитати Путіна не випливає, що "референдум" у Криму організувала Росія.

В Італії розкритикували голову МВС, який назвав Крим російським. Член дирекції опозиційної до популістського уряду Італії Демократичної партії П'єро Фассіно розкритикував міністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні за його скандальні заяви щодо анексії Криму та Революції гідності. "Тепер черга дійшла до України. Не вдовольнившись сваркою з половиною Європи, невгамовний Сальвіні змушує нас сваритись з Україною ", – заявив Фассіно.

Незважаючи на заяви недолугих політиків, ЄС офіційно продовжив санкції проти Росії через анексію Криму. Згідно документу, забороняється експорт певних товарів і технологій у кримські компанії для використання в транспортному, телекомунікаційному, енергетичному, пов'язаних із розвідкою та видобутком нафти, газу й мінеральних ресурсів секторах. До продовження санкцій ЄС щодо Криму приєдналися також п'ять країн. Це - Чорногорія, Албанія, Норвегія, Грузія та Україна.

А на Саміті Україна-ЄС посли держав-членів ЄС схвалили рішення щодо запровадження індивідуальних санкцій проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту. "Це свідчить про невідворотність покарання для будь-яких фізичних чи юридичних осіб, які мали, мають або будуть мати відношення до дій, пов'язаних зі спробою анексії та тимчасової окупації українського Криму", - прокоментував це рішення Президент України Петро Порошенко.

Міжнародний суд ООН в Гаазі нагадав Росії про її обов'язок виконати наказ суду про відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу. У притаманній суду консервативно-дипломатичній мові в документі, що отримав МЗС, стоїть акцент на виконанні цього обов'язкового пункту наказу ООН.

Окупанти за півроку 2018-го депортували з Криму 23 українців та влаштували 66 обшуків. Менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман повідомив, що обшуки у мешканців Криму проводили начебто через поширення екстремістських матеріалів.

В окупованому Росією Криму більше 70 засуджених, які відбувають покарання у виправній колонії №2 міста Керч, поскаржилися на побиття з боку співробітників адміністрації та арештантами, які виконують їхні накази. Засуджені розповідають, що їх б'ють в приміщеннях, де немає відеокамер. У катуваннях постійно беруть участь старший черговий загону №3 Михайло Фомін і старший черговий карантинного відділення Бекір Ахмет Енвер-огли. Через систематичні побиття двоє засуджених намагалися скоїти самогубство.

А от окупаційній владі Криму традиційно не до вирішення нагальних проблем на півострові. Цього разу вона розважала себе створенням досьє "кримоненависників". У нього включили політиків, правозахисників, журналістів, керівників вишів, військових, економістів, які послідовно відстоюють українську приналежність Криму. У "чорний" список додали керівників кримських силових відомств в Україні. Ще туди потрапили кінорежисер Олександр Сокуров, письменник Борис Акунін, актриса Лія Ахеджакова, актриса Ада Роговцева, музикант Андрій Макаревич, актор Михайло Єфремов, письменники Віктор Шендерович і Людмила Улицька.

Європейський суд з прав людини обробляє інформацію, яку Російська Федерація подала щодо стану здоров'я утримуваного в РФ українського режисера Олега Сенцова. Суд затребував від РФ об'єктивну і незалежну оцінку медиків щодо стану здоров'я Сенцова. Україна в свою чергу подала заяву за спеціальним параграфом регламенту ЄСПЛ щодо негайного зобов'язання РФ надати інформацію про стан здоров'я Сенцова. Також вимагається забезпечити політв'язню доступ лікарів і фактично звільнити від незаконного утримання у зв'язку з тим, що він перебуває в стані голодування.

Український гурт "Бумбокс" провів концерт на адміністративному кордоні з Кримом з банером Free Sentsov, Free Crimea перед сценою, яку розвернули в бік анексованого півострова. Таким чином музиканти вимагали звільнення всіх українських політичних в'язнів з російських і кримських в'язниць. Соліст групи "Бумбокс" Андрій Хливнюк перед початком концерту зазначив, що група не сподівалась, що на адмінкордон приїде так багато глядачів.

А українська документальна стрічка про викрадених і полонених в окупованому Криму і на Донбасі "Межа очікування" потрапила в шортлист в категорії "Кращий режисер документального фільму іноземною мовою" на Мадридський кінофестиваль. Фільм розповідає про історію сім'ї кримського активіста Андрія Щекуна, якого викрали в Сімферополі в 2014 році, і сім'ї Катерини Хом'як з Луцька, у якій двоє синів, добровольців батальйону "Айдар", пропали безвісти на початку військових дій на окупованій території Донбасу.

Українські ЗМІ, які віщають на окуповані території Донбасу та Криму, з жовтня цього року на 75% будуть україномовними. Про це повідомив член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський. "Ми мовимо не на ті території, які ми вкрали на Росії, а на ті, які Росія вкрала в України", – зазначив Костинський.

В окупованому Криму політв'язня Володимира Балуха, який від 19 березня голодує в сімферопольському СІЗО, тримають у загальній камері, незважаючи на важкий стан його здоров'я. Адміністрація СІЗО не враховує критичне самопочуття бранця Кремля і не переводить його в більш м'які умови – у камеру з двома ув'язненими.

Мати Володимира Балуха, який голодує в кримському СІЗО, Наталія Балух, не проситиме російського президента Росії Володимира Путіна про помилування сина. "Просити – це визнати свою провину. А він (Балух, – Ред.) провину не може визнати, тому що ні в чому не винен", – сказала жінка.

Вона також розповіла, за що окупанти "впаяли" сину понаднормові 1,5 роки. Політв'язню продовжили термін ув'язнення з 3,5 до 5 років через те, що Володимир Балух вдарив начальника колонії, який обзивав і самого засудженого, і його матір. "Коли Вова був у СІЗО, начальник колонії обзивав його всяко, і мене обзивав. Вибачте за вираженіє... "Яка б**дь тебе родила, такого ублюдка". Син не витримав і вдарив його. А той здачі дав. То йому за це ще два роки дали", - розповіла Наталія Балух.

У бранця Кремля Євгена Панова після тортур струмом "посипалися" зуби, - розповіла мати політв'язня Віра Котелянець після побачення з сином. "Він ніколи ні на що не скаржиться, терпить, навіть якщо болить. Починає говорити, коли вже сил немає терпіти. Цього разу сказав, що є проблеми з яснами. Зуби, чорні після струму, болять і обламуються. Медиків там немає, і ліків ніхто не дає", - зазначила жінка.

Кримчанин Емір-Усеїн Куку, який голодував у СІЗО у Ростові-на-Дону, знаходиться під постійним відеонаглядом. Про це повідомив його адвокат Серій Локтєв. За час голодування політв'язень схуд на 9 кг. У відповідь на прохання дружини Мер'єм Емір-Усеїн припинив голодування. Куку написав заяву про припинення голодування і почав процес відновлення: приймає поживні суміші і проходить медичні процедури.

Окупанти тероризують кримчан службою в російській армії. Зафіксовані випадки штрафів і відкриття кримінальних справ за відмову від служби. Жителів Криму активно закликають до лав російських збройних сил. Мешканців півострова відправляють на службу на територію Російської Федерації.

Спецслужби Росії розглядають можливість проведення в кінці липня - початку серпня 2018 року низки провокацій на окупованій території Криму. За словами координатора групи "Інформаційний опір" Дмитра Тимчука, готується здійснення терористичних актів проти цивільного населення окупованого Криму з масовими жертвами. Основними об'єктами атак можуть стати громадські місця (торгові центри, ринки, масові заходи) і об'єкти інфраструктури (пункти водопостачання та склади з пальним).

В окупованому Криму масово вбивають дельфінів: на узбережжі виявлено 217 мертвих ссавців за півроку. Найбільше загинуло тварин в Севастополі - 42% випадків, 21% припав на Судак і Феодосію, 8% повідомлень про вбивства надійшли з Ялти. Останні роки на узбережжі знаходять від 500 до 600 загиблих на рік дельфінів, проте реальні цифри вбитих тварин в рази більші.

А от у сафарі-парку "Тайган" в Білогірському районі окупованого Криму лев прокусив руку п'яній 46-річній туристці з Росії. Вона пішла у вольєри фотографуватися зі старим левом, а до неї підійшов молодий самець і вкусив її за руку, бо тварини реагують на нетверезий стан вкрай негативно. Жінці надали допомогу у лікарні. Вона перебуває у задовільному стані і вимагає від сафарі-парку компенсації у розмірі мільйона рублів. "Лев - справжній бандерівець", "Навіть тварини не терплять п'яних російських туристів", - коментували ситуацію користувачі соцмереж.

В цьому ж районі окупованого Криму дощі не врятували Білогірське водосховище. За три дні опадів рівень води там не піднявся. На анексованому півострові зараз радіють, що вологи хоча б не поменшало.

У розпал сезону пляжі окупованого Криму виглядають сумно і порожньо. Навіть у гарячий сезон відпусток, із путінським мостом в окупованому Криму досі чекають на наплив туристів.

Світлини порожніх пляжів, що зроблені в Євпаторії, Саках, Заозерному, Новофедорівці просто кричущі: поодинокі туристи на пустопорожніх тепер популярних до анексії курортах.

Колись дуже відомий табір "Артек", куди намагалися потрапити діти з усієї України, в окупованому Криму перетворили на військову базу для дітей окупантів.

У "Росгвардіі" там знаходяться казарми. По табору зараз їздять військові окупанти на вантажівках, вкритих тентами, розповіли жителі селища Гурзуф.

У містах окупованого Криму по п'ять днів не вивозять сміття. Гори пакетів з відходами сфотографували у Судаку.

А у Сімферополі розкидали сміття неподалік від "Слідчого комітету".

Потопає у відходах і Ялта: "Миленько, як для перлини", - іронізують в соцмережах.

А от в окупованому Форосі своя "фішка". Тут в центрі міста відбуваються п'яні бійки по кілька раз на день. Колись елітне селище перетворилось на збіговисько маргіналів. Його заполонили гастарбайтери, переважно з Азії та Кавказу. Серед білого дня вони розпивають в місцевому парку спиртні напої, а потім чіпляються до перехожих, б'ються і лаються, пристають до жінок, грабують магазини. Цього літа в селищі трапилося страшне: п'яний гастарбайтер зґвалтував 4-річну дівчинку. Злочинця затримали, однак порядок в селищі так ніхто і не навів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme