Озлоблені і хамовиті: Як кримчани скаржаться Путіну та лякають росіян життям в "гавані"

"Кримська декларація" США втерла носа Кремлю: На Росії лише зробили "дохлу" заяву та жалюгідно придумали святкувати День окупації Криму

Озлоблені і хамовиті: Як кримчани скаржа…

Depo.Крим нагадує, чим жив Крим минулого тижня.

Найважливішою для України міжнародного подією минулого тижня стала заява під назвою "Кримська декларація". Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією. США будуть і надалі наполягати на відновленні територіальної цілісності України. "Кримську декларацію" у Держдепі вручили лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Привітала ініціативу Помпео Чехія. У МЗС країни зазначили, що незаконна анексія Криму є явним порушенням міжнародного права і єдність міжнародної спільноти у цьому питанні має вирішальне значення.

А от Росія очікувано підняла США на глум через ту саму "Кримську декларацію". На Росії у відповіді традиційно грали в дурня та переводили стрілки. "Нічого нового ми не почули", "партнери живуть в іншій реальності", "чекаємо декларації Держдепу про те, що Косово - це Сербія", - йдеться у мовних піруетах російських дипломатів. А от "гоблінців" американська декларація довела до істерики. Маріонетки Кремля різко відреагували на неї. Найбільш недолугим висловом путінських посіпак стала "думка", що американці, схвалюючи подібні документи, самі в них не вірять.

Окрім "дохлих" заяв, на Росії вирішили на зло всьому світу встановити нову пам'ятну дату: увіковічити анексію Криму. "19 квітня запропоновано встановити в Росії Днем прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії (1783 рік). У цей день імператриця Катерина II підписала Найвищий Маніфест про прийняття даних територій до складу Російської держави", - написали в повідомленні російської Держдуми. Не дивно, що український міністр закордонних справ Павло Клімкін, назвав "отвєтку" Росії на "Кримську декларацію" США жалюгідною. Клімкін вважає ухвалений на Росії закон про святкування 19 квітня кроком, який лише демонструє її слабкість.

Додамо, що у Міністерстві закордонних справ Італії офіційно заявили, що не визнають референдум в анексованому Криму. Міністр відомства Енто Моавро Міланезі повідомив: уряд його країни вважає, що норми міжнародного права повинні завжди поважатися. Італія не визнає регіональної влади, яка була призначена у березні 2014 року в Криму, та дотримується санкцій відповідно до рішення ЄС.

А Україна має намір звернутися до Європейського суду з прав людини з позовом проти Росії щодо незаконної масової висилки громадян України та інших держав з анексованого Криму. З липня 2014 року по травень 2018 року за порушення міграційних прав суди окупованого Криму винесли 9548 рішень. З цієї кількості судових рішень 2425 стосуються осіб, які були виселені з цієї території. Йдеться про громадян як України, так і інших держав.

Прокуратура АРК розслідує колонізацію Криму Росією і видворення кримчан з півострова. Оскільки Росія використовувала для захоплення півострова особовий склад своєї армії, весь період російської анексії Криму вважається військовим конфліктом. Факти незаконного видворення громадян з території півострова також є в кримінальному провадженні.

Минулого тижня Європейський суд з прав людини ухвалив рішення щодо незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Від окупантів вимагають надати Сенцову відповідне лікування, а самому режисеру запропоновано прийняти лікування заради порятунку його життя. Суд закликав бранця Кремля припинити голодування. Також просять припинити голодування Олега Сенцова більше п'яти сотень українських письменників, людей мистецтва і громадських діячів. "Ти нам потрібен живий", - пояснюють десятки відомих в Україні людей.

Сестра Олега Сенцова Наталія Каплан наголосила, що не казала нічого про передсмертний стан Олега. "Панікери, спіть уже, похорону не буде, не дочекаєтеся", - зазначила Каплан. Жінка лише повідомляла про важкий стан здоров'я свого брата.

Кабмін ухвалив постанову про допомогу сім'ям політв'язнів, які утримуються на Росії. Прем'єр-міністр заявив, що вони будуть отримувати виплати на правовий захист, адвокатів і квитки на побачення - до 100 тисяч на рік.

Очікувано окупаційний суд у Криму, який розглянув апеляцію фігуранта справи "кримських диверсантів" Геннадія Лимешка, залишив без змін винесений йому вирок. У серпні 2017 року ФСБ Росії затримала в окупованому Криму Лимешка, оголосила його агентом СБУ та звинуватила в підготовці диверсій на півострові.

Уже чотири роки в окупованому Криму діють відповідно до традицій сусідньої поліцейської держави. У селищі Курське Білогірського району обшукували неповнолітніх кримських татар. П'ятьох неповнолітніх підозрюють в тому, що вони зняли російський прапор з сільради Курського і спалили в кінці червня 2018 року. За фактом інциденту порушено кримінальну справу про наругу над державними символами.

Україна не збирається пробачати держзрадників, що стали служити окупаційному режиму. У прокуратурі АРК на розслідуванні перебуває понад чотири тисячі справ співробітників різних правоохоронних органів, які перейшли на бік Росії. Також прокуратура АРК заарештувала голову крюїнгової компанії за незаконну відправку моряків до окупованого Криму з подальшим їх працевлаштуванням на судна Республіки Молдова і Танзанії. Жителя Херсона, оголошеного в розшук, затримали при спробі перетину кордону в Одеській області і заарештували на 60 діб.

Окупанти не заспокоюються: у Керченській протоці провели тактико-спеціальні навчання із знешкодження умовних терористів "Вихор-ПЕД 2018" та влаштували навчання з використанням безпілотників. Засоби протиповітряної оборони Чорноморського флоту були приведені в готовність до застосування.

Але усю "міць російської зброї" окупанти продемонстрували в Севастополі, коли під час генеральної репетиції морського параду до російського Дня Військово-морського флоту зламався один з плаваючих бронетранспортерів. БТР "сховали" за бортом іншого корабля. Він був узятий на буксир і переміщений з видного місця за кораблі, що стояли вздовж фарватеру.

Натомість в акваторії Чорного моря під час навчання військових кораблів України та блоку НАТО ексцесів не було. Відпрацьовували взаємодію застосування катерних тактичних груп, здійснювали спільні протимінні дії відповідно до стандартів НАТО.

Мабуть, із відчаю через черговий провалений туристичний сезон "гоблінці" написали лист в Booking.com. Так зване Російське Мінкурортів Криму звернулося з проханням роз'яснити ситуацію з обмеженням роботи сервісу на території півострова. Не зрозуміло, для чого було писати в Booking.com, якщо зі слів посадовців "Мінкурортів" "дані обмеження не вплинули на заповнюваність кримських готелів". Але шукати логіки і правди у посіпак Кремля - марна справа.

Пляжі окупованого Севастополя визнані небезпечними для життя: вісім міських пляжів не відповідають санітарним нормам. На адресу керівників організацій, які не мають санітарно-епідемічних висновків, спрямували застереження.

Ці застереження на очах втрачають актуальність, бо відпочивають на пляжах в окупованому Криму у розпал сезону лише поодинокі туристи. У мережі оприлюднили світлини з пляжів колись дуже популярних курортів Штормового та Сак. На фото туристів майже немає.

Ну, а ті туристи, які наважилися на відпочинок, перебувають в шоці від окупованого Криму. Росіянка з Челябінська написала про відпустку в Ялті: жах, бруд, божевільні ціни і сервіс на вкрай низькому рівні. Також жінці не сподобались співвітчизники з російської глибинки, котрі "поводяться агресивно". А "озлоблені і хамовиті" кримчани перетворили її відпочинок "в сущий кошмар". Також вона зазначила, що місцеві вже "просяться назад в Україну".

Підтвердив її слова про окуповану Ялту і росіянин, який прожив там рік. Він хоче, як у вислові: "Обійняти і плакати". Чоловік, який багато подорожував, написав про Ялту, що там немає доріг, всюди лежить сміття, завищені ціни на все, місцеві – жадібні і здають "халупи" дуже дорого, а набережна в Ялті – "цирк-шапіто на виїзді".

Щось, вочевидь, пішло не так у "кримнаші". Свідченням цього стали зйомки чергової серії багатосерійного кіно "Путін памагі!". Жителі окупованого Севастополя на "Ютюбі" у відеозверненні розповіли російському президенту, що Крим гине, та просили припинити "бєспрєдєл" у місті. Говорили про багато чого: свавілля окупаційної кримської влади, про знищення бізнесу, про малу кількість туристів тощо. "Якось не правильно просять, не канонічно, чого не на колінах?", - іронічно коментували ролік користувачі відеосервісу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme