Окупанти руйнують залишки АЕС в Криму заради "Тавриди" і наживи

Підприємливі кримчани продовжують розтягувати залишки атомної електростанції в місті Щолкіне в Ленінському районі Криму

Окупанти руйнують залишки АЕС в Криму за…

Прo це пoвідoмляє Depo.Крим з пoсиланням на "Примітки".

Після реактора і підсобних приміщень черга дійшла до дамби ставка-накопичувача. Необхідну місту гідротехнічну споруду розкрадають під приводом того, що півострову потрібні свої будівельні матеріали для "Тавриди" та інших об'єктів.

АЕС в Ленінському районі Криму будувалася в 1970-80-ті роки. Після трагедії на Чорнобильській АЕС будівництво зупинили. До цього часу були побудовані місто-супутник Щолкіно, в якому повинен був проживати обслуговуючий персонал АЕС, перший реактор, дамба ставка-накопичувача, склади і низка інших будівель.

В 2015 році з'явилися перші мисливці за легкою здобиччю. Дамбу почали буквально розтягувати. Від неї постійно курсували самоскиди з будівельними матеріалами. Тоді ж силами народного ополчення варварське руйнування дамби вдалося зупинити. Але через пару років чиновники знову звернули увагу на цю споруду.

Глава підконтрольної окупантам адміністрації міста Щолкіно Володимир Загребельський стверджує, що на даний момент всі роботи на дамбі зупинені. Кілька місяців ніхто не вивозить граніт, щебінь, пісок. За його словами, робити цього і не потрібно. Наслідки можуть бути плачевними для всього регіону.

"По тілу дамби в бік Щолкіно прокладена залізнична гілка. Надалі вона може знадобиться для розвитку інфраструктури. Крім того, у нас були випадки затоплення сіл Мисове і Калинівка, коли не працювала дамба. Якщо ми її заберемо, затоплення можуть повторитися, коли на Азовському морі буде сильний шторм", - сказав Загребельський.

Також він підкреслив, що "у місті все прекрасно знають, хто з місцевих чиновників і бізнесменів на цій недобудові заробив мільйони".

Нагадаємо, що після 2014 року окупанти заговорили про АЕС як про джерело будівельних матеріалів, зокрема, для Кримського мосту. У 2016 році спеціальні машини знімали бетонне покриття з будівель, подрібнювали брили в гравій, самоскиди вивозили отриманий щебінь. Повідомлялося, що більш 25000 тонн дробленого бетону було відвантажено для потреб будівництва мосту через Керченську протоку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme