На Заході окупованого Криму археологи розкопали унікальну стародавню вежу

У цьому році на території городища Кульчук в Західному Криму учасники Донузлавській археологічної експедиції розкопали унікальну вежу

На Заході окупованого Криму археологи ро…

Про це на прес-конференції в міжнародному мультимедійному розповів директор ФГБУ "Інституту археології Криму РАН" Вадим Майко, передає Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

"На території городища Кульчук відкрито унікальну поки що для цього пам'ятника вежа античного часу, яка має круглі обриси. Це дуже цікавий фортифікаційний об'єкт", - зазначив учений.

Він пояснив, що йдеться про первинні фортечні споруди. "Це приблизно друга половина четвертого - перша половина третього століть до нашої ери", - уточнив Майко.

Городище Кульчук розташоване на південному березі Тарханкутського півострова і є одним з численних поселень Північно-західного Криму античного часу. Одна з назв місця "Джага-Кульчук", або "Кульчук", - тюркського походження і перекладається як "попелястий курган" або "попелястий пагорб". Відомо й іншу назву: Червоний курган.

Городище Кульчук вважається одним з найбільших на дальній хорі Херсонеської держави в Північно-Західному Криму (перша половина IV - II ст. До н.е.). В середині II ст. до н.е. - I в. н.е. на цьому місці розташовувалася локація Кримської Скіфії, а в VIII - X ст. н. е. тут було поселення Салтово-маяцкої культури (представників Хазарського каганату). Поселення знаходиться на високому (до 11 м) приморському глиняному крутому обриві, обмеженому зі сходу і заходу двома глибокими балками. Південна половина пам'ятки знищена через природного розвитку берега.

Нагадаємо, що вчені вперше виявили фрески в наземному храмі печерного міста Ескі-Кермен в окупованому Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme