Вчені вперше виявили фрески в наземному храмі печерного міста Ескі-Кермен в окупованому Криму

Вчені одного з кримських університетів, а також інституту археології РАН вперше виявили візантійські фрески в наземному християнському храмі X-XIII століть, в печерному місті Ескі-Кермен в Бахчисарайському районі

Про це повідомив доктор історичних наук Олександр Айбабін, передає Depo.Крим з посиланням на "ТАСС".

"У храмі X кінця XIII століття наша експедиція виявила фрагменти поліхромних фресок. Причому в Ескі-Кермене вони вперше виявлені в наземному храмі. У підземних, або печерних храмах, які тут знаходяться, вони зустрічалися і раніше, а в наземному вперше", - розповів Айбабін.

За його словами, розпис належить пензлю візантійських майстрів, оскільки саме місто було засноване вихідцями з Візантійської імперії.

Точна датування стане відома після дослідження зразків штукатурки, які проведуть вчені Національного дослідницького центру "Курчатовський інститут".

Внутрішні приміщення стародавнього храму, по всій видимості, були повністю покриті фресками. Про це, зокрема, свідчать залишки розпису, що збереглася на всіх архітектурних фрагментах колишнього храму. Зберігся фрагмент лику, який міг бути зображенням або Ісуса Христа, або когось із апостолів і геометричний орнамент. Знайдено також арочні камені, плити з вапняку, яким був вимощений підлогу храму, капітелі, вівтар і могили.

Олександр Айбабін зазначив, що більш точні висновки і порівняння з ранніми знахідками, в тому числі і в інших країнах, зроблять до початку 2020 року, після проведених досліджень і експертиз.

Ескі-Кермен розташований в Бахчисарайському районі на гірському плато з обривами до 30 метрів. Він був побудований приблизно в кінці VII століття нашої ери і зруйнований 1299 року золотоординськими військами еміра Ногая. Площа міста становила 8,5 га, на його території проживали до трьох тисяч чоловік.

Ескі-Кермен - популярний туристичний об'єкт. Він входить до складу Бахчисарайського історико-культурного та археологічного музею-заповідника.

На городище знаходиться близько 360 печер, в яких розташовувалися бойові каземати, церкви, каплиці і усипальниці, а також зернові ями, цистерни для води, льохи, підвали, стійла для худоби, облоговий колодязь, вирубаний в товщі скелі.

Нагадаємо, російські вчені стверджують, що знайшли останки давньоримського найманця в Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook