Хроніки окупованого Криму: "Обкокошені" діти та порожній путінській міст

Міжнародна спільнота вимагає від Росії негайно звільнити українських військовополонених моряків

Хроніки окупованого Криму: "Обкокошені"…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

В окупованому "Артеку" "обкокошили" дітей

Юних відпочивальників масово русифікували через кокошники, сарафани та лапті. У такому вигляді діти у спеку "святкували" День Росії. "Артек. День Росії. Крадіжка чужого і "обкокошування" краденого. Все правильно – Росія саме така", – описав блогер " RoksolanaToday&Крим" в "Твіттер" про сутність святкування.

Школярів Сімферополя "труїли" прострочкою

У навчальних закладах окупованої "столиці" Криму дітей годували простроченими продуктами. Так звана прокуратура Криму виявила порушення в сфері організації харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх установи Сімферополя. У двох школах, дитсадку та коледжі виявлені продукти без маркування та з вичерпаним терміном придатності. За даними фактами порушено справи про адміністративне правопорушення. У "відомстві" повідомили, що винним посадовим особам призначено покарання у вигляді штрафів. Коментарів адміністрації навчальних закладів немає.

У Севастополі дитину знесло потоком води на дорозі

Під час сильної зливи в окупованому Севастополі, дитина переходила дорогу на вулиці Кожанова, але впала і її понесло потоком води просто по проїзній частині, ледь не затягнувши під автомобіль. Вчасно зреагували відразу двоє людей. Один з тих, хто врятував дитину, це Валерій Скоморохов, водій тролейбуса, який вискочив з кабіни і вчасно схопив хлопчика. Одночасно з ним поруч з дитиною опинилася пасажирка мікроавтобуса, який пригальмував перед пішохідним переходом. Побачивши хлопчика, який впав у потік, дівчина вискочила з маршрутки йому на допомогу.

Окупанти нарешті визнали, що в Криму є проблеми з водою

Анексований Крим потребує додаткової допомоги в питаннях водозабезпечення і водовідведення, необхідно опрацювати питання і додаткового законодавчого врегулювання забезпечення регіону водним ресурсом, зазначив  глава Комітету Держдуми Російської Федерації з екології та охорони навколишнього середовища Володимир Бурматов. Заступник міністра природних ресурсів і екології РФ Євген Кисельов відзначив, що питання водоспоживання і водозабезпечення Криму є найгострішим для регіону з точки зору екології. Поки проблема вирішена за рахунок підземних вод, але тим не менше Мінприроди веде постійний моніторинг взаємообміну солоних вод прилеглих морів і підземних джерел.

На окуповану Феодосію після тлі напала сарана

В окупованому місті помітили аномальну кількість цієї комахи-шкідника, повідомив місцевий блогер. За його словами  нищити сарані вже нічого, бо в Криму "погосподарювала" тля. "Востаннє в такій кількості сарана прилітала сюди в 2008 році. Сарана сподівалася поживитися місцевими рослинами. Даремно - запізнилася. Трьома тижнями раніше на сади Криму напала тля, вона встигла першою. Саме тля зжерла фруктові дерева, і якби ж то тільки зав'язь абрикосів і персиків - уражені тлею дерева стали скидати листя, ніяке обприскування не допомагає. Хоч дерева б вижили. А тут ще й сарана! Що там буде з посівами зернових, нам доповість ближче до зими Кримстат", – пише житель Феодосії.

Кишеньковий телеканал окупантів запросив у Крим українських Нацгвардійців

Пропагандистський канал проанонсував фестиваль духових оркестрів Росгвардії кадром з параду українських Нацгвардейців, повідомив у "Твіттері" блогер RoksolanaToday&Крим. "Хоча, може, і навпаки оркестру українських Нацгвардійців давно не вистачає в Криму. Можливо, це просто запрошення", – йдеться в дописі.

Російські водії ігнорують путінський міст у Криму

Величезне "творіння" окупантів через Керченську протоку стоїть пусткою. Показові фото порожнього мосту опублікував у "Твіттері" блогер RoksolanaToday&Крим. Фото зроблені у нічний час доби. На них добре видно, що водії не їдуть ним ні до Криму, ні з Криму. "Просто ніч і всі поснули", – іронізує блогер.

Окупанти назвали дату запуску поїздів Кримським мостом

Рух по залізничній частині Кримського мосту орієнтовно відкриється 9 -10 грудня, продаж квитків на поїздки до Криму запланований з жовтня - за 45 діб до відкриття руху, повідомив так званий в.о. гендиректора "Кримська залізниця" Василь Назарян. Продаж квитків на пасажирські поїзди буде організований у квиткових касах "Кримської залізниці", в даний час опрацьовується можливість придбання квитків на поїзди через Інтернет. Про їхню ціну не йдеться. Перші два потяги будуть відправлені у напрямку Севастополь - Санкт-Петербург і Сімферополь - Москва. Перед початком курортного сезону в квітні-травні 2020 року планується запуск 11 поїздів.

На Керченському мосту окупанти уклали першу залізничну колію

Будівельники завершили укладання ділянок зі шпал та рейок на першому залізничному полотні Кримського моста. В цьому напрямку поїзди збираються направляти з окупованого півострова на Росію. Перше залізничне полотно укладалося з двох берегів Керченської протоки: бригади рухалися назустріч одна одній і зустрілися під склепінням арки. "На головній ділянці будівництва була проведена стиковка двох іменних ланок - "Тамань" і "Керч". 2,5 тисячі тонн рейок і 38 тисяч залізобетонних шпал було укладено для створення колії довжиною 19 км", - хвалять окупанти. На другій залізничній колії моста ще належить укласти 7 км рейок та шпал. Вони збираються в 25-метрові ланки на березі і перевозяться на міст спецкранами на платформах. З ланок формуються ділянки шляху довжиною по 440 м. Між ними ставляться зрівняльні прилади для компенсації температурних напружень.

Ротенберг став прямим власником ключової компанії проекту моста в окупований Крим

Голова ради директорів "Будгазмонтаж" Аркадій Ротенберг став прямим власником ключової компанії проекту моста в окупований Крим ТОВ "СГМ-Міст", свідчать дані "СПАРК". Раніше 99,9% "СГМ-Міст" належало ТОВ "Будгазмонтаж", 0,1% - ТОВ "ССК Газрегіон". Компанія була заснована для проектування і будівництва Кримського моста в 2015 році. У квітні минулого року Ротенберг викупив у НПФ "Добробут" компанію "Мостотрест" - субпідрядника будівництва Кримського моста з портфелем замовлень в 365,5 млрд руб. Ротенберг говорив, що покупка "Мостотрест" допоможе наростити компетенції в будівельному бізнесі. Він пояснював, що за час будівництва Кримського моста компанія придбала ряд нових компетенцій, освоїла нові технології і стала ще затребуванішою.

"Черговий російський "развод"

Російські ЗМІ повідомили, що комісар Ради Європи з прав людини Дуньї Міятович відвідає Крим. За їхньою інформацією Міятович начебто має намір відвідати півострів 7-11 жовтня. На Росії наголосили, що в Криму готові показати комісару РЄ, як змінився регіон після возз'єднання з Росією.

Дунья Міятович в свою чергу спростувала провокативну заяву Росії про її візит до Криму. Візит комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович до окупованого Росією Криму наразі не погоджений, повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. "Я хочу привернути увагу до того, що повідомлення комісара спростовує російську заяву. Візит не погоджено. Він в принципі не може бути погоджений з Росією як державою-окупантом без досягнення відповідних домовленостей з Україною як державою, частиною якої є Крим", - заявив Кулеба.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував інформацію про підготовку візитку комісара Ради Європи з прав людини на територію окупованого Криму. "Черговий російський "развод" про візит комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович до окупованого Криму. Такий візит має погоджуватись з нами і відбуватися за українським законодавством", - заявив міністр закордонних справ. "А потьомкінські села Росія показувати вміє, це ми добре знаємо. Але, як кажуть, нема дурних", - додав він.

Підозрюваного у держзраді звільнили з-під варти

Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського районного суду міста Києва про продовження терміну утримання під вартою колишнього голови Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерія Чорнобука, підозрюваного у державній зраді. Він звільнений з-під варти. Позиція захисту ґрунтувалася на тому, що підозрюваний є чинним суддею, оскільки 29 листопада 2018 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав протиправним і скасував постанову Верховної ради від 29 вересня 2016 року "Про звільнення судді".

Лягіна піймали біля кордону з окупованим Кримом

Ексголову "центральної виборчої комісії "ДНР" Романа Лягіна затримали співробітники українських спецслужб на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, про це пише Lenta.UA з посиланням на власні джерела. "Його затримали 14 червня на адмінкордоні з Кримом ... Це була спецоперація. Його сюди виманили", - йдеться у повідомленні. Зазначається, що Шевченківський суд Києва має обрати Лягіну запобіжний захід. "Слідчі будуть вимагати у суду для підозрюваного арешт", - йдеться у повідомленні.

Поліція схопила бойовика з Криму

Поліція АР Крим затримала 35-річного бойовика НЗФ "Самооборона Криму", який виявися громадянином України і сприяв окупації півострову в 2014 році. Поліцейські викрили громадянина на КПВВ "Каланчак". За словами затриманого, він повернувся на підконтрольну Україні територію, щоб поновити свій український паспорт. Чоловік пояснив, що хотів поїхати на заробітки за кордон, а для цього йому знадобився паспорт громадянина України. Слідчі повідомили бойовику про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 260 КК України (участь у діяльності непередбачуваних законом збройних формувань). Зловмиснику загрожує позбавлення волі до 8-ми років. 

Окупанти у Криму звільнили капітана українського судна ЯМК-0041

Балаклавський районний суд міста Севастополя звільнив капітана українського судна ЯМК-0041 Віктора Новицького, а також оштрафував його за незаконний промисел. "Визнати винним, призначити покарання у вигляді визначеної суми 550 тис. рублів", - оголосив рішення суд.ьПри цьому повідомляється, що суд скасував виплату штрафу з огляду на те, що українець провів півроку, з травня по листопад 2018-го, в СІЗО. Крім того, суд ухвалив в рамках цивільного позову "стягнути в рахунок збитку 439 тис. рублів" за завдані збитки водним ресурсам Росії. Риболовецьке судно ЯМК-0041 затримали 4 травня 2018 року біля берегів окупованого Криму. Російська сторона звинуватила його моряків в порушенні заборони на вилов камбали на шельфі.

Порушення прав людини

Усі вісім затриманих кримських татар заарештовані до 5 серпня. Так вирішив підконтрольний російській владі Київський районний суд окупованого Сімферополя. Вісім кримських татар були затримані 11 червня після обшуків в Алушті, Білогірську і селищах Сімферопольського району. Всі вони підозрюються в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яку Росія вважає терористичною. За версією слідства, четверо із затриманих були осередком організації в Алушті під керівництвом Ленура Халілова. Ще троє нібито є членами осередку в Білогірському районі. Там керівником вважають 58-річного Енвера Омерова. Руслана Сулейманова, затриманого в Сімферополі, за словами слідчого, приєднають до справи 24-х затриманих у березні кримських мусульман. Разом з останніми заарештованими фігурантами справи "Хізб ут-Тахрір" в анексованому Криму стали вже 58 мусульман.

Після обшуків в будинках кримських татар в окупованих Алуштинському, Білогірському і Сімферопольському районах затримано вісім чоловіків. В Алушті затримано Руслан Нагаєв і Ельдар Кантемирів, у селі Малий Маяк - Руслан Месутов, в селі Ізобільне - Ленур Халілов, голова місцевої релігійної громади. В селі Зуя Білогірського району затриманий активіст Айдер Джеппаров, в Білогірську - Риза Омеров. Його батько Енвер Омеров затриманий рано вранці по дорозі в Ростов-на-Дону. У селищі Строгонівка під Сімферополем затриманий Ескендер Сулейманов, брат політв'язня Руслана Сулейманова, заарештованого в ході масових обшуків 27 березня 2019 року. Під час обшуку в будинку Ризи Омерова у його жінки від пережитого стресу почалися передчасні пологи на 7-му місяці вагітності. Її відвезли до пологового будинку.

Окупанти проситимуть засудити п'ятьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" на строки від 11 до 17 років позбавлення волі, повідомив журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк. "Держзвинувачення попросило для фігурантів справи Хізб ут-Тахрір ("Сімферопольська група") терміни від 11 до 17 років позбавлення волі суворого режиму", - написав журналіст. Наумлюк також перерахував обвинувачених у справі і терміни ув'язнення, про які їм буде клопотати обвинувачення: Абдулаєв Теймур - 17 років, Ісмайлов Рустем - 13 років, Саледінов Айдер - 12 років, Абдулаєв Узеир - 12 років, Джемаденов Еміль - 11 років.

Міністерство закордонних справ України закликає світове співтовариство посилити тиск на Росію у зв'язку з новими масовими незаконними обшуками помешкань і затриманнями кримських татар. МЗС висловлює рішучий протест у зв’язку із новими масовими незаконними обшуками помешкань та затриманнями кримських татар, які відбулися у Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах тимчасово окупованого Росією Криму. У зовнішньополітичному відомстві акцентують на тому, що новими каральними акціями на окупованому півострові Росія фактично реагує на слухання, що проходять зараз у Міжнародному суді ООН. "Подібна демонстрація впевненості у власній безкарності та неповаги до міжнародних юрисдикційних органів має отримати належну відповідь", - наголошується в заяві.

Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію терміново помістити до лікарні кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого в окупованому Криму в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. За словами адвоката Ісляма Веліляєва, "це рішення стало несподіваним, але безумовно правильним у даній ситуації". "Я зі свого боку як адвокат направлю це рішення і слідчому у справі Едема Бекірова та Уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій. Якщо слідчий не відреагує, я буду змушений звернутися до суду. Півроку поспіль адвокати говорять про те, що наш підзахисний повільно помирає у СІЗО. І у нього кожен день на рахунку", - сказав Веліляєв. Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке було застосоване щодо Бекірова, влада Росії зобов'язана негайно помістити його до лікарні не тюремного типу.

Прокуратура АРК відкрила провадження через обшуки силовіків

Українські правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження через проведення російськими силовиками обшуків в окупованому Криму, повідомила прес-служба прокуратури АРК.  "Розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності житла)", - йдеться в повідомленні.тУ разі підтвердження інформації про затримання осіб в яких проводилися обшуки, діям російських силовиків буде надана додаткова правова оцінка.

У Польщі пройшов перформанс про репресії в окупованому Криму

В Українському домі у Варшаві відбувся показ театрального перформансу "Трава пробиває землю". У виставі йдеться про трагедію кримськотатарського народу після російської окупації і тортури у Криму. Перформанс, організований за підтримки Центру культури кримських татар у Варшаві, показали актори київського PostPlayТеатру Денис та Яна Гуменні.  У перформансі використано пісок, каміння та синій порошок, що символізує море. Спеціально для цього перформансу ракушняк було привезено з півночі Криму, а невеликі камінці - з Судака. Зазначається, що у перформансі любов переплітається з насиллям, яке зараз можна спостерігати у Криму.

ВМС України не будуть пробувати пройти Керченською протокою

Затримання українських військових кораблів і моряків в районі Керченської протоки було провокацією з боку Росії, заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак. "Провокації були з російської сторони. Вони навіть кадри показували. Вони просто не збиралися виконувати норми морського права, норми гуманітарного права. У військових є свої закони. Так, як повела себе Російська Федерація біля Керченської протоки - це відкрита військова агресія ", – заявив Хомчак. Він додав, що військове керівництво не буде повторювати спроб проходу українських військових судів через Керченську протоку.

На Росії відреагували на "керченську" заяву Хомчака

Депутат російської Держдуми Михайло Шеремет прокоментував слова глави Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака про прохід військових кораблів через Керченську протоку. За словами Шеремета, "Росія налаштована доброзичливо,  незважаючи навіть на провокацію в Керченській протоці". Він також додав, що українські кораблі можуть пройти через протоку при дотриманні низки умов. Шеремет наголосив, що українські військові повинні дотримуватися міжнародних норм і узгодити свої дії з Росією.

Шредер назвав анексію Криму "законною"

Німецький екс-канцлер Герхард Шредер назвав анексію і окупацію Криму "законними" і фактично закликав визнати це, а також скасувати санкції, введені проти РФ за агресію в Україні. Як інформує таблоїд Bild, колишній посадовець заявив це в Бранденбурзі, виступаючи перед бізнесменами в рамках передвиборних заходів Соціал-демократичної партії, членом якої він є. На його думку, під приєднання Криму до Росії можна підвести юридичне обґрунтування, але йдеться не про відділення, а про "схвалення населенням", а тому анексія Криму Росією не може вважатися "агресивним актом". Насильницьку анексію Криму Росією цей політик-бізнесмен захищав абсолютно в дусі президента РФ Володимира Путіна, йдеться в статті.  Видання зазначає, що Шредер, близький друг Путіна, роками служив російським державним компаніям (Газпром, "Північний потік", Роснефть), використовував передвиборну кампанію СДПН для реклами позицій Кремля.

Росія збрехала про кількість протиракетних установок у Криму

Озброєння окупантів в Криму зафіксували на супутникових знімках, повідомило видання Defense One. На фото видно, що зброї насправді більше, ніж заявляла Росія. Видання посилається на джерела в американській розвідці. Фото зроблені в період з січня 2018 року по квітень 2019 і надані компанією Plant Lab. Вони свідчать, що на півострові є п'ять протиракетних установок С-400, хоча російські окупанти говорили про чотири. Також видно наявність п'яти батарей С-400 і С-300, а також модернізовані радянські бази. Мілітаризацію півострова підтвердили і два офіцери американської розвідки. Росія "цілеспрямовано і систематично нарощує свої сили на півострові", - цитує видання одного з розвідників. Російські збройні сили розмістили 81 літак і вертоліт в Криму.

Справа військовополонених моряків

Команда адвокатів українських моряків готова до судового процесу, який відбудеться у разі невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення моряків,повідомив адвокат українських моряків Микола Полозов. "Якщо РФ у порушення рішення трибуналу не звільнить їх, то наші адвокати готові як до слідчих дій, так і до судового процесу. Загальне число захисників наближається до 50-ти. При такому обсязі судовий процес може затягнутися", – пояснив адвокат. Однак, за його словами, адвокати українських моряків переконані, що Росія виконає рішення Морського трибуналу.

Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити 24 захоплених біля берегів Криму українських моряків і три кораблі, заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер на презентації "Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні 16 лютого - 15 травня 2019 року. Вона також закликала Росію дотримуватися в окупованому нею Криму своїх зобов’язань відповідно до міжнародних стандартів прав людини та міжнародного гуманітарного права. Реакції російської сторони щодо цієї заяви немає.

Перша заступниця Голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від військовополонених моряків, яких незаконно утримує Росія. "Листи морякам я написала ще в грудні 2018, наскільки розумію з відповідей, тюремна цензура передала їм їх тільки наприкінці березня... Мені їх відповіді також йшли 2 місяці - з квітня", - зазначила Геращенко. Вона розповіла, що моряки дякують українцям за підтримку, але переживають за свої родини, яким зараз найважче, і просять підтримувати їхніх рідних. Також хлопці пишуть, що листи українців допомагають їм тримати бойовий дух. Вона закликала всіх небайдужих писати листи полоненим морякам на адресу: 111020 Россия, Москва ул Лефортовский вал, дом 5.ФКУ СИЗО - 2 УФСИН.

Захоплений 25 листопада 2018 року біля берегів Криму український військовий моряк Віктор Беспальченко в московському СІЗО "Лефортово" знаходиться в старій камері, де немає гарячої води, розповіла російська адвокатка Оксана Опаренко, яка відвідала Беспальченко. "Віктор знаходиться в хорошому настрої, наскільки це можливо в умовах сьогодення. Разом з сусідом займається спортом. Також продовжує вивчати англійську мову. Жартував, згадував про будинок, про батьків. Дзвінки рідним і побачення, на жаль, не дозволили. Знаходиться в старій камері, де немає гарячої води, але сподівається, що незабаром переведуть в камеру з ремонтом. Сьогодні (13 червня – ред.) відбулися слідчі дії за участю Віктора. Просив передати батькам і рідним, що любить і сумує, щоб не переживали за нього", - зазначила адвокатка.

В ЄС погодили продовження кримських санкцій проти Росії

Постійні представники країн Європейського Союзу погодили рішення щодо продовження кримських санкцій проти Росії на рік, повідомив представник України при ЄС Микола Точицький. "Сподіваюся на швидке затвердження Радою ЄС. Закликаю ЄС посилити тиск на Росію у відповідь на нові репресії проти кримських татар і указ керівництва Росії про "паспортизацію" українців Криму", - наголосив він. Затвердження продовження дії заборони на інвестиції в Крим очікується на засіданні Ради ЄС на початку цього тижня в Люксембурзі.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme