Хроніки окупованого Криму: Як учнів шкіл змушують ходити в "колорадках"

Окупанти не визнають подвиг кримських татар під час Другої світової війни, тому знищують пам’ятники героям

Хроніки окупованого Криму: Як учнів шкіл…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Руйнуваня пам’ятника загиблим 

У селі Орлівка Нахімовського району Севастополя невідомі розбили меморіальні плити, які були встановлені на згадку про загиблих у Другій світовій війні кримських татар. За словами глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, російські окупанти зруйнували пам'ятник воїнам, кримським татарам, які брали участь у Другій світовій війні, тому, що він спростовував радянський міф про зраду кримськотатарського народу. "У цій оновленої парадигмі ненависті, заданої окупаційною владою, не може бути місця діям, які б загрожували десятиліттями виплеканим Москвою міфам щодо кримських татар. І в першу чергу – усталеному міфу про те, що, мовляв, все кримські татари – зрадники, а значить, Кремль і (Йосип) Сталін абсолютно правильно виселили кримськотатарський народ зі своєї землі ", – підкреслив Чубаров. Усі 57 прізвищ на пам’ятнику були кримськотатарськими.

Літак періоду Другої світової на дні моря

В окупованому Севастополі в районі мису Херсонес водолази ЧФ РФ підняли з дна фрагменти винищувача часів Другої світової. Частини належать винищувачу І-16, який брав участь в боях в період оборони і звільнення Севастополя. На дні моря виявили двигун, лопасті і фрагмент корпусу. Уламки літака виявлені на глибині близько 30 метрів. Після доставки частин літака на берег фахівці очистять деталі і спробують встановити серійні номери агрегатів. У разі успіху їх передадуть у відповідні організації для з'ясування інформації про винищувач і його пілота.

Пам'ятник кримськотатарському льотчику

У селищі Кача, що в Севастополі, пройшло урочисте відкриття бюста двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана. Бронзовий бюст і його гранітний постамент вагою в кілька тонн були доставлені напередодні і встановлені в сквері біля пам'ятника Авіаторам-гвардійцям. Бюст Амет-хана Султана встановили саме в Качі, оскільки до початку Другої світової війни він навчався в 1-ій Качинській авіашколі. На відкриття погруддя зібралися учні качинських шкіл, кадети, ветерани морської авіації та окупанти з Качинського авіаційного гарнізону Чорноморського флоту Росії.

Порушення прав людини

Суди розглянуть продовження арешту 23 кримським татарам, яких вивезли на Росію. Невдовзі мають відутися засідання щодо продовження запобіжного заходу активістам, які були затримані під час масових обшуків в окупованому Криму 27 березня. Судові засідання пройдуть в Ленінському районному суді Ростова-на-Дону і Таганрозькому міському суді, а також Шахтинському міському суді, Жовтневому та Кіровському районних судах Ростова-на-Дону.

Тим часом українському активісту Володимиру Балуху, якого утримують в російській колонії у Тверській області, продовжили на 15 діб перебування в штрафному ізоляторі. Про це він повідомив у листі українській активістці з Латвії Тетяні Лазде. Зараз він перебуває в одиночній камері ШІЗО. "Тут завжди холодно, я постійно мерзну, навіть вночі, з головою загорнувшись у ковдру, я постійно прокидаюся від холоду", - йдеться в листі.

"Повертайтесь живими!"

Учні кропивницької школи №34 написали листи військовополоненим морякам. Малюнки передадуть матері Романа Мокряка. "Я намалював корабель, який поверне їх додому", – каже один зі школярів. А листи довелося писати російською, оскільки так вимагають у московській тюрмі. "Я написала лист, аби вони знали, що їх підтримує не тільки сім'я, а й весь наш народ", – говорить 13-річна Анастасія Шикера. Листи відправлять у СІЗО Лефортово, де зараз утримують полонених моряків.

Україна відвоює Крим і Донбас за добу

На військову операцію зі звільнення окупованих Криму та Донбасу Україні знадобиться дуже мало часу - менше доби. Про це заявив екс-командувач Операції об'єднаних сил Сергій Наєв, коли його запитали, скільки часу триватиме звільнення наших територій. "Безпосередньо на військову акцію щодо звільнення території піде дуже мало часу – менше доби. Головне в такому випадку – дуже швидка дія, щоб дійти до українського кордону і там закріпитись. А на звільненій території одразу ж мають розпочати спеціальні заходи Національна гвардія, Національна поліція, інші силові структури", - сказав Наєв. 

Росія пригнала в Крим та ОРДЛО 75 тисяч кадрових офіцерів

У Криму перебуває 40 тисяч кадрових російських офіцерів, в ОРДЛО – 35 тисяч, заявив екс-командувач Операції об'єднаних сил Сергій Наєв. "У Криму 40 тисяч військових, в ОРДЛО – 35 тисяч. В ОРДЛО росіяни обіймають всі керівні військові посади та входять до складу підрозділів так званої точкової дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там загалом від 2100 до 2300 осіб. А в "лавах армій" перебувають близько 11 тисяч російських громадян (це ще до видавання паспортів), а решта особового складу – місцеві жителі. Поставте собі запитання, чи ви бачили колись командирів так званих 1-го армійського корпусу чи другого армійського корпусу? Їх ніколи не показують, і це частково підтверджує, що там, на цих посадах, кадрові російські генерали", – сказав Наєв.

У Зеленського заговорили про звільнення Криму і Донбасу

Україні не варто вирішувати питання повернення окупованих територій Донбасу і Криму військовим шляхом. Про це заявив радник Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин. Він зазначив, що військовий спосіб вирішення конфлікту з Росією є, проте вкрай він невигідний і небезпечний для України. "Завжди можна в військовий спосіб вирішити будь-яке питання. Питання друге – яка вартість цієї операції і людські втрати. Можна на це піти? Я б не пішов ніколи на те, щоб пропонувати комусь проведенням операції ЗСУ вирішити питання повернення території Донбасу та Криму. Ніколи", – сказав Апаршин. "Непорівнянні сьогодні можливості української армії, українського оборонно-промислового комплексу з можливостями збройних сил Росії, маючи на увазі, яке озброєння у них знаходиться сьогодні", – додав він.

Московська істерика через продовження курсу України на НАТО

Російський політолог і економіст Олександр Дудчак стурбовано прокоментував заяву радника новообраного президента України Володимира Зеленського з питань оборони Івана Апаршина про те, що Україна буде тримати курс на вступ в НАТО і не змінить ставлення до війни з Росією. "Дуже хочеться почути особисто нового президента. Швидше б він вступив на посаду і вже сам говорив про те, який курс буде у країни на найближчі роки і чим збирається займатися українська влада в питаннях Донбасу, зовнішньополітичного курсу і внутрішніх економічних проблем", – сказав Дудчак. За його словами, висловлювання радників цікаві, але це не слова президента, які, "дуже хочеться сподіватися, будуть відрізнятися від заяв всіх його радників".

ЗСУ провели навчання з захоплення суден

Абордажні групи 73 морського центру спеціального призначення Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ відпрацьовували захоплення суден у відкритому морі. Під час тренувань захоплення судна вивід груп здійснювався повітряним шляхом з різних висот системою "Канат" і водним шляхом на швидкісних катерах. В трюмах та на палубі затримано та знищено умовного противника в умовах Ближнього Бою (CQB).

Звільнення херсонських рибалок

Українці Руслан Кондратюк та Андрій Морозов повертаються додому з окупованого Криму. Омбудсвумен Людмила Денисова провела телефонні переговори з російською колегою Тетяною Москальковою. "Вона повідомила мені, що в рамках наших з нею попередніх домовленостей, були звільнені разом зі своїм судном утримувані на території окупованого Криму два херсонських рибалки – Руслан Кондратюк та Андрій Морозов", – повідомила вона. Денисова додала, що на даний момент вони повертаються в Херсонську область.

Торговля та перевезення нелегалів

Слідчі поліції Криму спільно з іншими правоохоронцями викрили злочину організацію з вербування та незаконного переміщення українців через деравжний кордон. Перевозили нелегальних мігрантів з країн Південно-Західної Азії до країн Західної Європи через акваторію Середземного моря, зокрема – і через закриті пункти пропуску на тимчасово окупованій території автономії до Республіки Туреччина. У результаті завербовані громадяни України в більшості випадків затримувалися правоохоронними органами Греції та Італії. На даний час в країнах Західної Європи відбувають покарання близько 250 громадян України. За торгівлю людьми та незаконне переправлення осіб через державний кордон України зловмисникам загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна. 

Загроза звільнення для чиновників-перебіжчиків

Два десятки "чиновники" можуть бути звільнені з так званої міської адміністрації Алушти за поїздки в Україну за українськими паспортами – незаконних держслужбовців в окупованому Криму зобов'язали здати їх.  "Мер" Алушти Галина Огнєва підтвердила, що так звана міська прокуратура направила в адміністрацію рекомендацію звільнити 20 співробітників міського органу управління, які відвідували Україну за її паспортами.

Затримання турецьких кораблів

Три турецьких риболовецьких судна, які рухалися в Одесу, не відповідали на запити українських прикордонників, повідомили в Держприкордонслужбі. Морська охорона затримала три турецьких риболовецьких судна, котрі під прапором Туреччини здійснювали перехід по морю до порту Одеса з метою передачі у власність нового господаря. Екіпажі шхун пояснили, що на запити не відповідали через незнання англійської мови. За порушення прикордонного режиму капітани суден були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Перейти на бік окупантів, щоб загинути

24-річний уродженець Криму Роман Власов загинув разом з 23-річною дружиною Мариною під час пожежі літака в московському аеропорту Шереметьєво. Після відпустки в окупованому Севастополі він летів до місця служби на важкий авіаносний крейсер "Адмірал Флоту Радянського Союзу Кузнєцов" у місто Сєвєроморськ на Росії. Роман народився 21 червня 1994 р., Марина - 13 травня 1995 р. За даними "Миротворця", чоловік проходив військову службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України на території АР Крим і не прибув на континентальну територію України в зазначені пункти збору. Перейшов на військову службу до окупантів. Ще один із загиблих в аеропорту – Михайло Хрумов, уродженець Владивостока. З 2016 року був директором з виробництва "Крим Молюск-Сервіс" (окупований Севастополь).


 

В Криму порахували покусаних

У першому кварталі 2019 року тварини покусали 956 кримчан, з них 200 - діти. Зафіксовано 363 укуси від тварин, що мають господаря, повідомив голова так званого Державного комітету ветеринарії Криму Валерій Іванов. Але це не всі біди. За його інформацією, взимку 2015 року із замерзлого Сивашу в Крим прийшли вовки. В даний час їх на території окупованого Криму налічується вже понад 200 голів. Глава "Держкомітету ветеринарії Криму" повідомив, що торік зафіксували чотири випадки сказу у вовків, а за чотири місяці цього року – три випадки сказу серед вовків і один випадок – у шакала.

Корові хроніки

З початку 2019 року в Криму зареєстрували 147 лабораторно підтверджених випадків захворювання на кір, з них 13 - в Севастополі, зазначили у прес-службі так званого кримського управління Росспоживнагляду. У Криму було щеплено 16806 осіб, в тому числі 2689 дітей, в Севастополі - 1155, в тому числі 272 дитини, повідомили у відомстві і порекомендували всім жителям пройти імунізацію проти кору.

Школи в "колорадках"

У школах Сімферополя учнів шкіл в примусовому порядку виводили на шкільні лінійки і змушували вдягати георгієвські стрічки. Про це повідомила матір одного з учнів сімферопольскої школи. Її ім’я та номер школи ЗМІ не називають з метою безпеки. "В нашій школі мала відбутися шкільна лінійка, присвячена 9 травня. Діти обов’язково мали вдягти георгіївську стрічку на неї. Я своїй дитині заборонила це робити, після чого мені подзвонив класний керівник дитини і сказав, що директор школи змушує писати пояснення чому в нашому класі діти вийшли на лінійку без стрічок, а деякі не вийшли зовсім. Також за словами класного керівника, директор школи питав чому я заборонила дитині виходити на лінійку, і чи таким чином не йду я проти держави", — розповіла мати учня.

Підвищення плати за газ

У Федеральній антимонопольній службі Росії запропонували підняти ціну на газ для жителів Криму і Севастополя. Відповідний законопроект опублікований на російському порталі проектів нормативно-правових актів. Автори документа вказують, що законопроект покликаний вирішити проблему відставання рівня цін на газ в Криму і Севастополі від цін, які встановлені на півдні сусідньої Росії. У документі не уточнюється, про які ціни на газ йде мова - для промислових підприємств або для населення. Планований термін вступу законопроекту в силу - жовтень 2019 року.

Ностальгія за українською ковбасою

В окупованому Криму змушені підпільно торгувати українською ковбасою: фахівці так званого Держкомітету ветеринарії Криму продовжують фіксувати випадки торгівлі "з-під поли" сиров'яленими ковбасами українського виробництва. Люди провозять ковбаси в ручній поклажі для того, щоб подорожче продати в Криму і хоч якось звести кінці з кінцями. Вилучена продукція миттєво знищується шляхом спалювання, – зазначають у так званому Держкомітеті ветеринарії Криму.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme