Майже Бурятія: "Гоблін" в брудному Криму змушує дивитись програшні футбольні матчі
В Криму знову "не сезон": турист по путінському мосту так і "не попер", сезонні фрукти – на вагу золота, і до пенсії ще не кожен дотягне
- Крим
-
9 липня 2018 19:00

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.
Для початку – міжнародні новини. США не визнають і не будуть визнавати спроби Росії анексувати український Крим. Про це заявила речниця Білого дому Сара Сандерс 2 липня у Вашингтоні. "Ми не визнаємо російську спробу анексії Криму. Ми погодилися, що наші думки з Росією у цьому питанні розходяться. І наші кримські санкції щодо Росії залишатимуться доти, поки Росія не поверне півострів Україні", – сказала Сандерс.
Посольство США в Україні закликало Росію переглянути новий вирок бранцю Кремля Володимиру Балуху та звільнити політв'язня. "Кримський активіст Володимир Балух, який з березня голодує на знак протесту, був засуджений до п'яти років в'язниці за дуже сумнівними звинуваченнями. Росія повинна звільнити політв'язнів зараз", - вважає офіційній Вашингтон.
Засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму підконтрольний Росії Роздольненський районний суд Криму. Крім того "суд" призначив Балухові штраф 10 тисяч рублів (близько 4 тис. гривень, - ред.) по другій кримінальній справі про дезорганізацію роботи ізолятора тимчасового утримання.
А сенатори Чехії написали листа президенту Росії Володимиру Путіну із закликом звільнити ув'язненого українського режисера Олега Сенцова. "Кожна виправлена несправедливість, яку держава заподіяла будь-якому громадянину, знижує майбутню напругу і сприяє одужанню суспільства. Тому звільнення Сенцова стане свого роду ліками і для вашої країни", - йдеться у листі.
В той час Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID. Премія присуджена українському режисерові за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи. "Ми не можемо втрачати жодного дня, жодної хвилини в тому, щоб підтримувати і посилювати тиск на російську владу, яка цинічно продовжує тримати Сенцова в заручниках та ізоляції, штовхаючи його на грань життя і смерті", – йдеться у повідомленні оргкомітету форуму.
Про стан здоров'я політв'язня розповіла сестра Олега Сенцова Наталія Каплан: "Олег зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування він втратив 15 кілограмів. За її словами, на сьогодні стан здоров'я Сенцова задовільний, але мінливий, аналізи не дуже хороші. "Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив. Припиняти голодування він не збирається. Сказав, що піде до кінця і вірить у перемогу", - сказала Каплан.
А мати кримського політв'язня Нурі Примова – Раймі Примова, яка голодувала з 20 червня, потрапила в анексованому Севастополі в лікарню. Її доставили каретою "швидкої допомоги" в першу міську лікарню імені Пирогова з дуже низьким тиском. За інформацією родичів, у Раймі Примової інвалідність 2-ї групи. У жінки лише одна нирка, також у неї діагностували захворювання печінки.
Підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя відхилив скаргу захисту на дії співробітників ФСБ під час обшуку у кримськотатарського блогера Нарімана Мемедемінова. "Стосовно до Нарімана застосували насильство, ображали нецензурно, чинили психологічний тиск на його дружину, зіпсували майно сім'ї. Це показує, що всі незаконні дії співробітників ФСБ, які вони здійснюють під час своїх слідчих заходів, суди покривають такими ось постановами", - розповів адвокат блогера Едем Семедляев.
А от приємною новиною стало те, що Google залишив варіант написання українською: "Кримський мiст". Раніше одна половина моста на карті - з боку Кримського півострова - мала українську назву, а друга - з боку Росії - була написана російською "Крымский мост". Варто додати, що і назви вулиць кримських міст сервіс підписує українською мовою.
Майже каміння з неба: град побив у окупованому Криму врожаю зернових майже на 55 млн російських рублів. Він пошкодив урожай на загальній площі в 395 гектарів у Нижньогірському районі Криму. Попередня сума збитків становить близько 54,5 млн рублів (близько 22,5 млн гривень). На полях Джанкойського району Криму через град постраждало близько 40 гектарів посаджених овочів, а також фруктові сади.
А продавці на ринках Криму скаржаться на повну відсутність туристів, тому торгівля фруктами і цього року не вдалася. На прилавках лежать свіжі персики, виноград, але їх ніхто не купує. Ціни на фрукти та ягоди дуже високі. Лоток полуниці коштує аж 128 гривень (в перерахунку на нормальну валюту – на окупованому півострові ж всі ціни вказані у рублях), а кілограм черешень - 54 гривні. Вишні коштують від 27 гривень. А за малину можна віддати до 135 грн. Персики можуть коштувати від 40 до 130 гривень. Ціна на виноград взагалі може сягнути 250 грн за кілограм. Натомість у Херсоні полуниця дешевша утричі, вишні - удвічі, малина - теж утричі. Абрикоси готові віддати і за 10 гривень.
І ще про туристів. В мережі порівняли пляжі Коктебеля п'ять років тому і зараз. Автор публікації з метою об'єктивності оприлюднив також знімки з пляжу, зроблені в один і той же час доби в 2011-му, 2013-му і 2018 роках. Різниця в успіху туристичних сезонів вражає. "Ніхто не помітив що лампи скомунизділі?" - запитали в мережі. "Там вже і частину парканчику розвалили, але "вебка", з якої це видно, не працює вже другий рік", - зазначив автор публікації. "Чистенько стало, акуратненько. Нічого зайвого. Ні плафонів, ні людей", - зіронізували в мережі. "Зате нудистам роздолля", - пожартував один з користувачів. Наслідки падіння каменів з неба", - зазначив "Старий Хотябич".
Але, як з'ясувалося, не так вже і чистенько в окупованому Криму. Російський споживчий нагляд опублікував рейтинг регіонів з найбруднішим повітрям, включивши туди і анексований Крим. Останній посів п'яте місце у рейтингу найбрудніших територій. Антирейтинг складався виходячи з частки проб атмосферного повітря з перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Першу сходинку посіла Бурятія, за нею йдуть Хабаровський край, Іркутська область, Красноярський край, Курська область і Крим - обидва регіони на п'ятому місці.
Підконтрольний Кремлю парламент Криму підтримав проект російського закону про пенсійну реформу і прийняв відповідний проект постанови про підвищення пенсійного віку з 55 до 63 років для жінок і з 60 до 65 років для чоловіків. Ця пропозиція викликала протести в Росії і анексованому нею Криму, але посадовців це не цікавить. Так що платити віковою ціною за розкішні футбольні шоу доведеться тепер не тільки російським, а вже і кримським потенціальним пенсіонерам, які до заслуженого відпочинку можуть не дожити. Зате здійсняться мрії адептів "русского мира": вони помруть на Росії.
Збитки від граду, туристів обмаль, підвищили пенсійний вік, дихати нема чим, а "Гоблін" видав "важливе" для окупованого Криму розпорядження: посадовці мають дивитись футбол. Підконтрольний Кремлю голова Криму Сергій Аксьонов зобов'язав всіх підзвітних йому чиновників дивитися чвертьфінальний матч Чемпіонату світу з футболу "Росія - Хорватія". Вочевидь найактуальнішими проблемами Криму є не посуха, сміття та зубожіння населення, а перегляд футбольних матчів. До речі, доля поглузувала з "Гобліна": перемогла Хорватія.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:25 Подробиці збиття у Чорному морі російьких винищувачів дронами розповіли в ГУР
- 14:27У Криму окупанти змушують дітей брати участь у російських заходах до 9 травня
- 11:40Окупанти запускають з Криму "Іскандери" та "Онікси", — Плетенчук
- 22:19Росія готує щось влітку у Білорусі, - Зеленський
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 20:50Зеленський: Україна не визнає юридично окупацію Криму росією, оскільки це суперечить Конституції
- 20:34 Переговори з рф можливі після припинення вогню, пропозицій щодо обміну територіями не було, - Зеленський
- 09:37Після закінчення "перемир’я" росіяни відновили повітряні удари з Криму
- 15:31У Криму водосховища заповнені менш ніж на 50%
- 15:55 Крим наш 2.0. Чому так активно почали говорити про визнання Криму російським
- 15:40Попри екологічні проблеми після розливу мазуту, у Криму планують відкрити майже 400 таборів відпочинку
- 21:42Кілька днів поспіль у Криму фіксують нові викиди мазуту
- 15:25 Курортний сезон у Криму: Чи мазут на пляжах дозволить розпочати відпочинок
- 21:40У березні український проєкт "Хочу найти" отримав рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти військових рф
- 20:49Азовське море під контролем росії переживає екоцид, - ЦПД
- 19:57Кабмін затвердив новий правопис кримськотатарської мови на основі латинки
- 14:31 У березні українські дрони знищили понад 77 тисяч ворожих цілей
- 21:51Окупанти у Керчі будують корабель, що має стати потужнішим за потоплену "москву" ФОТО
- 21:32Більше сотні мертвих дельфінів знайшли цьогоріч на узбережжі в Криму ФОТО