Фінський облом і Путін-батюшка: Як окупований Крим пережив кремлівські вибори

Путіну продемонстрували надвисоку підтримку, а терористів нагородили орденами

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігурантам "справи Веджіє Кашки". Відтак четверо членів Меджлісу кримськотатарського народу Кязім Аметов, Асан Чапух, Руслан Трубач і Бекір Дегерменджі, яких затримали минулого року начебто за вимагання грошей у громадянина Туреччини, пробудуть за гратами щонайменше до 15 травня. На жоден із аргументів захисту щодо серйозного погіршення здоров'я "в'язнів Кремля" суд прогнозовано не відреагував.

А от члени фінської делегації, які наважилися минулого тижня приїхати в гості до "Гобліна", відчули на собі всі "переваги" від запроваджених проти окупантів західних санкцій. Прихильники політики Путіна з країни Суомі просто не змогли зняти в Криму готівку зі своїх банківських карт. Казус набув широкого розголосу, щоправда, керівництво делегації поспішило заявити, що вони "знайшли вихід". Який саме, уточнювати не стали. Але було б непогано, якби він був в аеропорту…

Тим часом дорога до Кримського мосту подорожчала ще на мільярд рублів. Служба автодоріг окупованого півострова уклала новий контракт з підрядником АТ "ВАД" на будівництво керченських автопідходів вартістю 3,4 млрд рублів. Колишній контракт розірвали, бо в ньому була прописана сума, якої виявилося недостатньо для завершення робіт. Скільки ще мільярдів росіяни "вгрохають" у будівництво та облаштування мосту, можна лише здогадуватися.

Зате минулого тижня стало відомо, що окупанти готуються витратити 1,6 млрд рублів на будівництво СПА-готелю на Південному березі Криму для багатіїв. Проект збираються реалізувати в 2020 році. Готель буде налічувати 50 номерів і 15 вілл, де зможуть відпочити люди з великими та надвеликими доходами. Даних по ціновому позиціонуванню не розголошують, очевидно, щоб зайвий раз не травмувати пересічних кримчан.

Не все так просто і з прогулянками біля кримських водосховищ. Окупаційна влада повідомила про намір огородити територію, де зберігаються запаси прісної води, залізним парканом. Жителям півострова нав'язують думку, що це необхідно для "антитерористичної захищеності гідротехнічних споруд". Загалом збираються загородити до 100 метрів території навколо водосховищ. Щоб жодна пташка зайвий ковток води зробити не змогла…

Минулого тижня стало відомо, що анонсоване грандіозне будівництво підводного тунелю в Севастополі серйозно забуксувало. Компанія-проектувальник відмовилася від контракту, побоюючись потрапити під західні санкції. Тепер окупаційна влада міста збирається оголосити новий тендер, щоправда термін його проведення не розголошується. Чи форсуватимуть події кремлівські маріонетки, чи заховають в довгу шухляду свій черговий масштабний "проект-пшик", очевидно, скоро буде відомо.

Путінським ляльководам вдається відігравати хіба що роль клоунів. Минулого тижня відзначився так званий глава уряду Криму Сергій Аксьонов. Він роздав нагороди ватажкам терористів "ДНР". Зокрема, ордени "За вірність обов'язку" отримали самопроголошений керівник "ДНР" Денис Захарченко та його поплічник - голова "народної ради" Денис Пушилін. Особливо цинічно і смішно звучить формулювання, яке окупанти придумали до вручення нагород - "за підтримання миру, активну діяльність по збереженню і зміцненню російських традицій і культури серед російських співвітчизників".

Зміцнили "мир та російські традиції" й вибори президента Володимира Путіна, які Росія провела в окупованому Криму. За офіційними даними, більше 90% кримчан проголосували за чинного володаря Кремля. При цьому на Росії стверджують, що Крим зайняв друге місце за співвідношенням підтримки Путіна, поступившись лише Кабардино-Балкарії. Результати цілком прогнозовані, а їхніми організаторами вже зацікавилась в українській прокуратурі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим