Дружина коміка з "Ліги сміху" володіє готелем в окупованому Криму

"Санкційний" готель належить Ларисі Чивуріній, чоловік якої є редактором шоу "Ліга сміху"

Дружина коміка з "Ліги сміху" володіє го…

Лариса Чивуріна, дружина редактора українського шоу "Ліга сміху" і колишнього учасника КВН Андрія Чивуріна, через кілька кіпрських компаній володіє готелем в окупованому Криму, порушуючи санкції ЄС. Про це стало відомо під час спільного розслідування "Настоящего Времени" (проект Радіо Свобода (RFE / RL) за участю "Голосу Америки") і антикорупційного проекту "Муніципальний сканер", передає Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Масштабне розслідування, яке велося майже два роки, отримало назву "Кримський архів". У схемі володіння готелем бере участь британська філія найбільшого в світі депозитарного американського банку Bank of New York Mellon (депозитарний банк не надає роздрібні фінансові послуги, але зберігає цінні папери клієнтів і управляє їх фінансовими активами). Тому кримський бізнес Чивуріної може порушувати і американські санкції. Лариса Чивуріна через декілька компаній, зареєстрованих на Кіпрі, володіє пансіонатом "Севастополь" в Ялті. Ці ж компанії пов'язані з великою будівельно-девелоперською компанією "ТММ", де Чивуріна займає посаду фінансового директора. Як з'ясували журналісти, ТОВ "Пансіонат" Севастополь "був зареєстрований в російському реєстрі в серпні 2016 року і на 1% належить директору Віктору Лактіонову, а його інші 99% належать кіпрській TMM REAL ESTATE DEVELOPMENT PUBLIC LIMITED. Євросоюз ще в 2014 році заборонив компаніям з ЄС відкривати новий бізнес і інвестувати в туристичну галузь в окупованому Криму.

Сам TMM REAL ESTATE DEVELOPMENT PUBLIC LIMITED на 13,11% належить британській BNY (NOMINEES) LIMITED, зареєстрованій в Лондоні. Вона пропонує банківські та інвестиційні послуги і є дочірнім підприємством нью-йоркського The Bank of New York Mellon, Inc. – найбільшого в світі депозитарного банку.

У BNY Mellon відповіли, що лише управляють активами від імені своїх клієнтів, але відмовилися коментувати питання, пов'язані з компанією "ТММ" і можливим порушенням санкцій.

Ще 86,88% TMM REAL ESTATE DEVELOPMENT PUBLIC LIMITED контролює інша кіпрська компанія TMM Holdings Limited. Решта порівну розділено між шістьма співробітниками української "ТММ". У той же час 99,5% акцій TMM Holdings Limited володіє та ж Лариса Чивуріна, а ще по 2,83% акцій контролюють заступник гендиректора української "ТММ" з правових питань Юрій Ісаєв, директор київського відділення "ТММ" Павло Числовський і головний інженер київської "ТММ" Володимир Устинов.

В інтерв'ю Лариса Чивуріна та Юрій Ісаєв підтвердили, що і кіпрські компанії, і пансіонат в окупованому Криму належать їм, але категорично відкинули, що ведуть на півострові діяльність. За їхніми словами, їм довелося відкрити ТОВ "Пансіонат Севастополь" вже після анексії, щоб зберегти своє нерухоме майно.

"Українське підприємство"ТММ" втратило контроль над нерухомістю, що знаходиться на території Криму. Українська компанія не порушує ні санкцій Євросоюзу, ні України з приводу ведення бізнесу на Росії. Ми його не ведемо", – сказав Ісаєв. Пізніше в розмові він підтвердив, що фактично у готеля два власника – київська "ТММ", згідно з українським реєстром нерухомості, і, відповідно до російського реєстру, кіпрські фірми через російську компанію, кінцевими бенефіціарами яких в обох випадках є Чивуріна, Ісаєв, Числовський і Устинов.

Після того, як кореспондент показав документи з російського реєстру юросіб, які свідчать про те, що в 2016 році кіпрська TMM Real Estate Public Limited відкрила і вклала в російську компанію в окупованому Криму майже $ 1,2 млн, Чивуріна та Ісаєв відповіли мовчанням. Порушенням санкцій ЄС, які забороняють європейським компаніям розвивати й інвестувати в туристичну сферу, ці дії вони не вважають і запевняють, що кіпрські компанії "виконують тільки корпоративну функцію".

Нагадаємо, компанія, яка перевозила до Криму "зелених чоловічків", роками порушувала санкції ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"