Через водну кризу в окупованому Криму почали всихати дерева

Дерева ніби просочуються соляним розчином

Через водну кризу в окупованому Криму по…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

"Солоний" пеньок був сфотографований 13 лютого в Радянському районі окупованого півострова в селі Дмитрівка. За словами місцевих жителів, у них почав засолюватись ґрунт.

Сиваш став солонішим, дерева гинуть однем за одним. Вони висихають, потім їх ламають на дрова, але деревина пахне інакше, ніж раніше. Ніби вона просочилася соляним розчином.

Північно-Кримським каналом з Дніпра в Крим постачали 1 мільярд кубометрів води на рік. Приблизно 80 мільйонів кубів йшло на поповнення водосховищ. Решта - на сільське господарство. Після окупації зрошення кримського землеробства різко скоротилося з 400 до 15 тисяч гектарів. Ці дані наводить Віктор Тарасенко, "президент" Кримської академії наук.

Він запевняє, що вчені напружено працюють над питанням водозабезпечення аграрного сектора. За його словами, особливу нестачу води відчувають в даний час степові сільськогосподарські райони.

У рік півострову потрібно 2 мільярди кубометрів води. Одне з рішень проблеми нестачі води - опріснення. Але це дуже дороге задоволення.

Нагадаємо, що в окупованому Криму хочуть поливати майбутній урожай стічними водами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook