Будь проклята, весна-2014!: В Криму не можуть пройти на пляжі та чекають катастрофи з Керченським мостом

Розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському та Чорному морях

Будь проклята, весна-2014!: В Криму не м…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Світ проти окупантів

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розгляне міждержавний позов України проти Росії щодо окупації Криму. Йдеться про позов України проти Росії від 13 березня 2014 року. "Керівництво України заявляє, що Російська Федерація, починаючи від 27 лютого 2014 року, здійснює контроль над Автономною Республікою Крим, частиною України, а також виконує юрисдикцію щодо ситуації, яка призвела до багатьох порушень Конвенції (Європейської конвенції прав людини, – ред.)", – заявили у ЄСПЛ.

Тим часом США і ЄС обговорюють нові санкції. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер під час прес-брифінгу телефоном із Брюсселя. "І Сполучені Штати, і Європа розмірковують, які додаткові заходи ми маємо застосувати, якщо Росія не відпустить полонених моряків і далі домагатиметься контролю над Керченською протокою", – сказав Волкер. Ці рішення США і ЄС можуть ухвалити вже в лютому, напередодні річниці анексії Росією Криму.

Україна спільно з міжнародними партнерами щодо антиросійської коаліції готує "Азовський пакет" санкцій у відповідь на агресію Росії в Керченській протоці. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. "Готуємо з нашими партнерами по антиросійської коаліції "Азовський пакет" санкцій. На цьому тижні Спецмісія ЄС перебуває в регіоні. Ми віримо, що хоча і складно знайти в ЄС консенсус, але Азовський пакет санкцій буде прийнято. Це в черговий раз вдарить по Росії і має поставити її на місце", – сказав Омелян.

Туреччина незмінно підтримує територіальну цілісність і непорушність кордонів України, засуджує анексію Криму і ніколи не визнає її, захищала і буде захищати кримських татар. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на спільній прес-конференції з главою МЗС України Павлом Клімкіним. Він додав, що країна підтримує мирне вирішення ситуації на Донбасі в рамках міжнародного права і буде продовжувати підтримувати діяльність тимчасової моніторингової місії ОБСЄ.

Також Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина докладатиме зусиль для визволення полонених Росією українських моряків та кораблів, а також братиме активну участь у гарантуванні безпеки Чорноморського регіону. Він наголосив, що Туреччина підтримує врегулювання Керченської кризи виключно мирним шляхом і як країна-член НАТО докладатиме зусиль для безпеки в Чорноморському регіоні, узгоджуючи свої дії з Альянсом.

Недопуск спостерігачів

На Росії верещать, що про міжнародних спостерігачів в Керченській протоці не може йтися: заступник голови Міністерства закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що "не може бути й мови" про відправку місії міжнародних спостерігачів в Керченську протоку для контролю за дотриманням правил судноплавства. "Ми як жест доброї волі запропонували одноразову поїздку експертів, щоб вони потім доповіли своєму керівництву. Але на жаль, це було сприйнято як запрошення до більш широкого танцю. Нас такий підхід не влаштовує", – сказав Карасін.

Справа військовополонених моряків

Російські слідчі упродовж двох днів допитали українських моряків-військовополонених Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Василя Сороку та Сергія Чулібу. Під час слідчих дій військовополонені відповіли на запитання слідчих у рамках статті 17 третьої Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року "Про поводження з військовополоненими". Поранені військовополонені додатково відповіли на запитання адвокатів щодо стану здоров'я.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вимагає передати поранених моряків до нейтральної країни. Якщо російська сторона не може забезпечити належні умови для якісного лікування та подальшої реабілітації українських моряків, вона має передати поранених до третьої нейтральної країни. Денисова наголосила, що українські поранені моряки Андрій Ейдер, Василь Сорока та Андрій Артеменко потребують якісного лікування та оперативного втручання.

Також Денисова вимагає від Росії провести медичне обстеження і подальше лікування захоплених українських військовослужбовців. Про це вона написала в листі російському омбудсмену Тетяні Москалькової після того, як стало відомо про намір російського уповноваженого з прав людини відвідати військовополонених. Денисова додала, що чекає на реагування Тетяни Москалькової та інформацію щодо надання необхідної лікарської допомоги.

Лікар московського СІЗО "Лефортово" виявив у полоненого українського моряка Василя Сороки пошкодження ще одного м'яза. "Стан здоров'я на сьогодні стабілізувався, погіршення стану руки не відбувається. Досі мучать болі, функції пальців, кисті не відновлюються, набряк не спав. Проте лікар у Лефортово виявив недоліки [у роботі] своїх колег з лікарні "Матроська тиша", виявивши пошкодження ще одного м'яза", – зазначив адвокат моряка Андрій Бадамшин.

Полоненого українського моряка капітана 2-го рангу Дениса Гриценка на Росії готують до психолого-психіатричної експертизи. Про це повідомив його адвокат Микола Полозов. Він також уточнив, що протягом двох найближчих тижнів очікуються процесуальні дії щодо Гриценка. Ймовірно, будуть допити.

Полонений Росією український моряк Віктор Безпальченко за весь час перебування у московському СІЗО "Лефортово" отримав лише один лист. Про це повідомила його адвокат Оксана Опаренко. "За весь час Віктор отримав тільки один лист, хоча рідні та близькі пишуть йому листи часто, але ті чомусь до моряка не доходять. Написав заяви на побачення і телефонні дзвінки. Чекаємо, коли заяви будуть розглянуті. Була у нього Москалькова", - написала адвокат.

Активісти передали полоненим українським морякам, яких тримають у московському СІЗО "Лефортово", харчі та сигарети. Про це повідомила російська волонтерка Вікторія Івлєва. Крім сірників і сигарет передали ковбасу, сало, лимони, апельсини, мандарини, яблука, банани, зелень, салати в горщиках, галети, шоколад, льодяники, молоко, сир м'який, сир твердий, сирки з ваніліном, майонез, кетчуп, масло вершкове, сметана, солодкий перець, огірки, набір овочів для вінегрету, хліб, лаваш, капусту червону.

Пожежа танкерів біля Керчі

Транспортувати згорілі біля берегів Криму танкери "Канді" і "Маестро" поки неможливо через горіння, яке триває на судах. Буксирувати судна можливо тільки після повного вигоряння палива і обстеження суден. Горіння продовжується: на "Канді" – відкрите, на "Маестро" – закрите. Аварійно-рятувальні судна продовжують їхнє зрошення. Активні пошуки жертв пожежі вже припинені через відсутність надії знайти когось живим.

Рятувальники зафіксували близько шести осередків горіння на двох танкерах "Канді" і "Маестро", що стоять на якорі в районі Керченської протоки в Чорному морі. Пожежа на суднах триває з 21 січня, повідомили в прес-службі Росморречфлота.

Агресія Росії

Розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському та Чорному морях. Про це йдеться у масштабному звіті розвідувальної спільноти США щодо основних загроз, які постають перед світом. "Перехоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці та затримування команд суден в листопаді 2018 року демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і вчиняти політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні цього року", – йдеться у звіті.

Відповідь на агресію окупантів

Узбережжя Криму патрулювали три американських літака-розвідника. Біля російського узбережжя у Чорному морі працювали літак радіоелектронної розвідки Boeing RC-135V ВПС США, літак радіоелектронної розвідки Lockheed EP-3E Orion (ARIES II) ВМС США, і патрульний протичовновий літак Boeing P-8A Poseidon ВМС США.

Командувач Військово-морських сил України адмірал Ігор Воронченко заперечує версію Росії про нібито наміри українських моряків підірвати Керченський міст. "Те, що там якісь чутки поширює президент Російської Федерації, (що) вони "йшли підривати міст" – та кому цей міст ваш потрібен! Навіть при наявності того озброєння на катерах. Ну це абсурд – йти якимись камікадзе підривати той міст. Він і так завалиться через кілька років, тому що спроектований неправильно і стоїть на зламі тектонічних плит", – додав він.

Порушення прав людини

Страсбурзький суд повернув статус пріоритетності справі за скаргою українських політв'язнів на Росії Олега Сенцова й Олександра Кольченка. Про це повідомив очільник Міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков. За його словами, ЄСПЛ пізніше повідомить про подальший рух справи. "Раніше прийняте рішення про відкладення справи Олега Сенцова і Олександра Кольченко до розгляду міждержавної скарги України проти Росії скасовано. Справі повернуто пріоритетний порядок розгляду", - сказав Чиков.

Українського в'язня Кремля, "диверсанта" Євгена Панова доправили в Омськ після чотиримісячного етапу. Про це повідомила його мати Віра Котелянець. "Женю етапом привезли до Омська. На етапі був майже чотири місяці. Це таке російське катування українця Євгена Панова. Майже 4 тис. км від дому. Це ізоляція від усього. Ми віримо, що повернемо Женю додому. З нами Бог!" - написала мати в'язня. У даний час українець перебуває в СІЗО Омська. У найближчі два тижні стане відомо, в яку саме колонію його помістять.

Росія видворила з території окупованого Криму більше тисячі громадян України. В одній із таких справ адвокати підуть у Міжнародний кримінальний суд. "Наше подання стосується колективного видворення 23 громадян України, які поїхали в Крим на будівельні роботи. 22 січня 2018 їм склали адміністративні протоколи про те, що вони повинні залишити територію Росії. Вони не виконали рішення суду, а наступного дня представники поліції Євпаторії затримали їх і примусово видворили", - пояснив юрист Віталій Набухотний.

Заарештований в окупованому Криму кримськотатарський активіст Едем Бекіров пройшов амбулаторну психолого-психіатричну експертизу, яку йому призначили в рамках попереднього розслідування. Після проходження експертизи його повернули в СІЗО. Донька Бекірова Елеонора назвала подію моральним і психологічним тиском та розповіла про погіршення стану здоров'я батька. Інвалід 1-ї групи Бекіров утримується в жахливих умовах та жодного разу не був в лазні через те, що не може самостійно пересуватися.

Стаж врахують

Кабінет міністрів України врегулював підтвердження пенсійного стажу тим, хто працював на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, Кабмін вніс зміни, згідно з якими врегульовано підтвердження трудового стажу за наявності виправлень або неточних записів у трудовій книжці за період роботи на підприємствах, в установах, організаціях, розташованих на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, Автономній республіці Крим і Севастополі. В документі уточнюється, що в такому випадку стаж роботи, який дає право на пенсію, зараховується в порядку, визначеному ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Евакуювали моряка

Біля берегів окупованого Криму евакуювали з борту суховантажу українського моряка. Він потребував допомоги лікарів. Сигнал про допомогу надійшов з борту судна "Канопус", який знаходиться в Азовському морі біля входу в Керченську протоку. Допомога була потрібна другому механіку судна, громадянину України. Суховантаж прямував з російського Темрюка до турецького порту "Бандирма".

Літаки-порушники режиму

"Боїнг" 777-2Q8(ER) з бортовим номером VP-BJG, який вилетів з московського аеропорту "Внуково" до столиці Венесуели Каракаса, літав в окуповані Сімферополь і Крим. Цей борт російської авіакомпанії Nordwind Airlines у вересні 2018 року здійснював пасажирські авіаперевезення до аеропорту Сімферополя в окупованій АР Крим і внесений до "чорного списку" суден, що незаконно здійснюють польоти до окупованого Росією півострова. 3 грудня 2018 року цей же літак здійснив рейс із Москви до Каракаса й у зворотному напрямку. Не виключено, що саме ним перевозилися до Каракаса бійці сумнозвісної приватної охоронної компанії Вагнера.

До аеропорту Сімферополя, єдиного в окупованому Криму, прибули щонайменше 23 пасажирські авіалайнери. Авіакомпанії "Аерофлот", "Росія", "Глобус" і "S7 Airlines" виконали по чотири рейси до Сімферополя. По три рейси виконали авіакомпанії "Уральські авіалінії", "Red Wings" та "Nordwind Airlines". Один рейс на рахунку авіакомпанії "Азимут". BSNews і "Майдан закордонних справ" внесли ці авіакомпанії та відповідні літаки до "чорного списку" порушників режиму тимчасово окупованої території України.

Окупанти-крадії

В окупованому Криму знову йдуть "з молотка" віджаті у Коломойського АЗС. Розпорядча дирекція майна анексованого Криму знову виставила на продаж через аукціон 16 автозаправних станцій. Вартість майна автозаправних станцій починається з 3 млн рублів в селищі Жовтневому (Красногвардійський район) та закінчується на 25,4 млн рублів за АЗС на Сімферопольському шосе в феодосійському селі Ближнє. Дата аукціону для десяти заправок – 1 березня 2019 року, для шести – 4 березня 2019 року.

"Будь ти проклята, весна-2014!"

В окупованому Криму з'явилася своя "стіна плачу. В місті Саки на дошці оголошень з'явився повний болю і розпачу запис про окупацію. Запис зробили від руки та наклеїли просто на "радянські" газети, якими заклеєна дошка. "Уявіть, яким був би Крим з безвізом, з усіма міжнародними програмами, без величезних цін, зі свободою слова і самовираження. Будь ти проклята, весна 2014!", – пише автор допису.

Образили "зелених чоловічків"

Українець, який облив фарбою пам'ятник "ввічливим людям" в окупованому Сімферополі, приїхав до Криму з Києва. Про це розповіла "уповноважений з прав людини" в Криму Людмила Лубіна. "Це житель Києва, який нетривалий час живе в Криму. Йому, з його слів, тут не сподобалося, тому він вирішив паплюжити пам'ятники", – стверджує Лубіна. Вона заявила, що їй не надходило раніше будь-яких скарг від підозрюваного. Лубіна назвала вчинок чоловіка цинічним.

"Росія – не Україна"

Житель Криму розповів, що окупанти "закрили" пляжі у курортному Партеніті, а усі протести миттєво придушують. Мешканець Партеніта поділився, що більшість пляжів стали платними або зовсім недоступними для туристів, а ціна на вхід постійно зростає. На інші пляжі окупанти дозволили пройти безкоштовно, проте з російським паспортом. На людей, які вийшли з акцією протесту, навіть відкрили кримінальні справи. "Росія – це вам не Україна", – підсумовує чоловік.

Викрадення картини Куїнджі

Викрадачем картини Куїнджі з "Третьяковки" виявився кримський бізнесмен. Затриманий за крадіжку картини чоловік народився в квітні 1986 року в Феодосії. Денис Чуприков був зареєстрований в якості індивідуального підприємця в серпні 2017 року, основний напрямок діяльності – електро-монтажні роботи. Крім того, Чуприков є власником і генеральним директором московського ТОВ "Мегаполіс". Ця компанія в тому числі займається ремонтом мотоциклів і торгівлею легковими машинами.

Таганський суд Москви заарештував Чуприкова на два місяці. Його взяли під варту до 27 березня. Підозрюваному інкримінують викрадення групою осіб предметів, які мають особливу цінність, за попередньою змовою.

Викрадену картину Архипа Куїнджі "Ай-Петрі. Крим" тим часом передали назад до Третьяковської галереї. Полотно відправлене ​​в депозитарій, де пройде оформлення документів на нього. У галереї з картиною повинні попрацювати експерти, дати свої остаточні висновки. Потім картина поїде в Санкт-Петербург, де постійно експонується в Державному Російському музеї.

Чуприков же заявив, що таким чином хотів попросити зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Чоловік пояснив, що своїм вчинком "хотів привернути до себе увагу". "Думав, вкраду, вранці поверну і під час повернення попрошу про зустріч з президентом". За словами, Чуприкова, він хотів поділитися з главою держави своїми ідеями "про те, як зробити життя в Росії краще".

У Керченський коледж проходить хто завгодно

Сигналізацію замінили, а людський фактор лишився. Директор Керченського політехколеджу Ольга Гребенникова розповіла, що після теракту з резервного фонду окупованого Криму виділили понад 9 мільйонів рублів на аварійно-відновлювальні роботи. У коледжі встановили пожежну сигналізацію, нові тривожні кнопки, посилили відеоспостереження всередині і зовні, охоронне освітлення внутрішнього двору, а також підключили телефон з визначником номера. Разом з тим, журналістка провела експеримент, під час якого пройшла в коледж без студентського квитка та спокійно ходила всіма поверхами. Вона зазначає, що під курткою могла ховати і зброю, втім охорона про це не поцікавилась.

Дзвоніть у рейку

"Київстар" припиняє зв'язок з російськими номерами, які використовуються на непідконтрольною Україні території в Донецькій, Луганській областях, в Криму, а також на непідконтрольних територіях Грузії (Абхазького і Цхінвальського регіонів). Відповідне СМС-повідомлення оператор уже розсилає своїм абонентам. Номери почнуть блокувати з 8 лютого 2019 року. Інакше кажучи, українські абоненти "Київстару" не зможуть додзвонитися абонентам заблокованих російських номерів в Криму, на Донбасі та Абхазії, і навпаки.

Прийдешня катастрофа з мостом в Крим

Владі Москви прийшов документ, в якому йдеться про прийдешню катастрофу на автодорозі, що веде до Кримського мосту. Документ і фотозвіт отримав керівник Федерального агентства залізничного транспорту РФ з "міністерства транспорту" окупаційних властей Криму. У ньому йдеться про те, що через помилкові дії підрядної організації ТОВ "Будгазмонтаж" почалося сповзання ґрунту на ділянці єдиної автодороги, яка веде до Кримського мосту.

Керченський прохідний канал стрімко міліє, що загрожує судноплавству в регіоні. Фактичні глибини акваторії порту Керч-Керченський підхідний канал восени 2015 року дозволяв проводити в порт судна з осадкою до 8 метрів, а в січні 2019 року прохідна осадка суден зменшилася до 4,9 метрів. Причому цей процес плавно розтягнувся у часі, різко активізувавшись після початку будівництва Кримського мосту.

Від сепарів лишилось 100 пар берців

Так званий "радмін" окупованого Криму видав чергове розпорядження, яким позбавляє "дружинників-ополченців" значної частки майна. "Громадська організація" отримала інший статус, перетворившись в "Кримський штаб народного ополчення - народної дружини Криму" і увійшла до складу Служби з мобілізаційної роботи. В минулому році для "ополченців" купили 246 пар хромових черевиків (берци), а в цьому оголосили про закупівлю тільки 100 пар. Також з оперативного управління "Штабу ополчення" вилучили ще шість автомобілів (легкові і УАЗ) та квадроцикл.

Дохазяйнувались

Кримчани "пруть" на окупований півострів з материкової України ковбасу і сухофрукти. За тиждень фахівці Россільгоспнагляду не пропустили з материкової України в окупований Крим майже 138 кг заборонених продуктів тваринного походження. "Серед заборонених продуктів - ковбаси домашні і промислового виробництва. Виявлено в багажі та ручній поклажі громадян суміжної держави, які прямують через пункти пропуску "Армянськ", "Джанкой" і "Перекоп", - уточнили в прес-службі відомства.

На Південному березі Криму стався обвал: на ділянці траси "Севастополь-Ялта" пошкоджена підпірна стіна. В результаті засипало пішохідну доріжку. Зазначимо, що на південнобережній трасі "Севастополь - Ялта" останнім часом сталося кілька обвалів. Один з найсерйозніших був зафіксований в районі мису Сарич, там стався масштабний сход каменів і ґрунту. В результаті на проїжджу частину впали великі валуни.

Садочки без медсестер

З штатного розкладу севастопольських дитсадків виключили посади медичних працівників: ставки медсестер тепер в штаті медичних організацій, підвідомчих "Департаменту" охорони здоров'я. Завідувачі дитсадків систематично надсилають листи на адресу "Департаменту" охорони здоров'я про необхідність виділення постійного медпрацівника. Тепер навіть у разі травми не буде кому своєчасно надати дитині першу медичну допомогу.

"Нон-Стоп маразм"

В анексованому Криму в чергове вдаються до неадекватних дій та змушують дітей тримати зброю. "Нон-Стоп маразм. На заняттях військово-патріотичного клубу "Патріот" створеного на базі МКОУ ДОД "Центр дитячої творчості" взяли участь "казакі" Хутірської "казачєй" спільноти Хутір "Первомайський", – зробила допис до світлин відома блогерка RoksolanaToday & Крим в Twitter.

Шабаш до "п'ятирічки" анексії

У Севастополі підконтрольна Росії "влада" затвердила план заходів, присвячених "п'ятирічці" анексії півострова. Так, 23 лютого відбудеться хода загонів "севастопольської самооборони" від Катерининського скверу до Меморіалу героїчної оборони Севастополя 1941-1942 років. 17 березня запланована вітрильна регата "Російська весна" і автопробіг за маршрутом Сімферополь – Севастополь – гора Гасфорта, організатором якого виступлять путінські байкери "Нічні вовки", та низка інших таких самих недолугих заходів.

Читайте також: Нова проблема Керченського моста та склеп Януковича: Як в окупованому Криму "самооборонців" викидають на вулицю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme