Антикитайські виступи і беззахисні пляжі: Чому в окупованому Криму хочуть у космос

Силовики продовжують пресувати неугодних, а чиновники - роздаровувати по шматочках "віджате" в України

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Підконтрольні Кремлю силовики знову "пресують" кримських татар. Нову хвилю обшуків цього разу провели в Севастополі. "Під удар" потрапили брати Сейтосманови: двох чоловіків затримали і відразу почали "шити" їм тісні зв'язки із забороненою на Росії організацією "Хізб ут-Тахрір". Згодом одного з них відпустили як свідка, а іншого помістили в СІЗО щонайменше до 9 липня.

А от українця Ігоря Лимешка, затриманого в Криму ще в серпні 2017 року, суд окупантів минулого тижня кинув за грати на вісім років. Чоловіка визнали винним у "незаконному придбанні, зберіганні і носінні вибухових речовин". Черговому "українському диверсанту" винесли тюремний вирок, підкресливши політичний мотив його "злочину". Зокрема, окупанти стверджують, що це "ненависть і ворожнеча у зв'язку з приєднанням Криму до Росії".

Напередодні розпалу купального сезону в Криму окупанти відкрили ще одну свою суттєву прогалину в підготовці до прийому відпочивальників. Виявилося, що на переважній більшості пляжів не буде кому рятувати необачливих плавців, якщо ті раптом почнуть тонути. Катастрофічну нестачу матросів-рятувальників виправдати так нічим і не змогли. Лише констатували, що на сьогодні до роботи готові лише 79 спеціально навчених осіб. Це при тому, що відкрити обіцяють понад 450 офіційних пляжів.

Тайганське водосховище в окупованому Криму стрімко висихає. Минулого тижня стало відомо про його обміління до обсягу один мільйон кубометрів, що в 14 разів менше від звичайної наповнюваності. Підконтрольна Кремлю влада поки що уникає коментарів з цього приводу. Водночас місцеві жителі кажуть, що Тайганське водосховище, яке отримує воду з розташованого неподалік Білогірського водозбірника, всихає, бо всі ресурси Білогірського водозбірника спрямовані на забезпечення потреб східних районів Криму.

Минулого тижня прозвучала інформація, що окупанти віддали одразу чотири санаторії в Криму дружині путінського речника Тетяні Навці. Всі вони розташовані в курортному селищі Сімеїз. Місцеві жителі шоковані таким рішенням і не безпідставно побоюються, що відтепер доступ до пляжів, розташованих при санаторіях, їм закриють. Крім того, є загроза, що велику частину персоналу скоротять, і людям, які проживають у селищі, більше не буде де працювати.

Тим часом в окупованому Криму фермери протестують проти нашестя китайських конкурентів. На півострові вже з'явилися інвестори з Піднебесної, які зайнялися вирощуванням овочів. Місцевим це не дуже сподобалося, деякі сільгоспвиробники навіть почали "стукати", що іноземці нібито використовують отрутохімікати. В окремих районах Криму пройшли фермерські мітинги, на яких зверталися до окупаційної влади з вимогою заборонити китайцям розвивати своє виробництво. У "Гобліна" стали на бік азіатських грошей.

Після кількох років окупації деякі кримчани вже готові втікати від правління путінських прихвоснів навіть у космос. Дослідники розважальної соцмережі "Фотокраїна" опитали тисячу жителів півострова і з'ясували, що 66% респондентів рішуче готові полетіти в космічну мандрівку. Не виявили бажання кидати землю під ногами 29% опитаних, а інші ще визначаються, де може бути краще.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим