Заіржавілий півострів: Як в Криму "казакі" смішили цирком з конями, поки попи святили смертельні ракети

Світ висловив беззаперечну підтримку Україні в зв'язку з ганебними діями окупантів в Керченській протоці

Заіржавілий півострів: Як в Криму "казак…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Путіним півострів минулого тижня.

Військова агресія Росії

Цього тижня все так же вирували події навколо захоплення окупантами українських моряків в Керченській протоці. Окупаційні "суди" Сімферополя і Керчі заарештували полонених українців на два місяці, до 25 січня 2019 року. Їх доставили у ФСБ для допиту і вручення звинувачення за частиною 3 статті 322 КК РФ - "Незаконний перетин кордону РФ групою осіб за попередньою змовою". Максимальне покарання за статтею - шість років позбавлення волі. Капітан захопленого Росією буксира "Яни Капу" Олег Мельничук витребував у "суді" Криму перекладача з російської.

Зараз 21 український військовополонений моряк запроторені до московського "Лефортово", це 21 з 24 взятих в полон Росією українських моряків. Ще три українські моряки (поранені, з яких один – важко) перебувають у медчастині ізолятора "Матроська тиша". Їх прооперували. Окупанти переконують, що загрози життю немає. ЗМІ оприлюднили список захоплених українців. Кримчани зібрали українським морякам-полоненим 60 тис. грн.

Тим часом Україна пообіцяла надати матеріальну допомогу в сумі 50 тисяч гривень кожному із полонених військовослужбовців ВМС України.

Цього ж тижня з'ясувалося, що російські військові застосували проти українських кораблів шість видів нападу. Українці пережили таран російським кораблем "Дон" прикордонного управління ФСБ Росії, бойове застосування двох ракет російським багатоцільовим винищувачем Су-30, бойове застосування двох ракет російським гелікоптером К-52, застосування крупнокаліберного корабельного озброєння, штурм російським спецназом із застосуванням фізичного насильства.

Міністерство закордонних справ України вже поінформувало арбітражний трибунал ООН про агресивні дії Російської Федерації в Керченській протоці. Україна звернула увагу на тривалу практику дискримінаційного переслідування українських та іноземних суден, які планують пройти через Керченську протоку до Маріуполя, Бердянська та інших українських портів.

Росія тим часом мала зовсім інший клопіт: ФСБшники "шпигували" зброєю захоплений український корабель. Пропагандисти сфотографували український буксир "Яни Капу" зі зброєю, яка ніби була на борту. Вони просувають думку, що моряки-таки планували провокації. Те, що кораблі – військові, і на них в принципі буває зброя, горді запутінці, вочевидь, списали на "прикру несподіванку".

Путін, у свою чергу. вигадав альтернативну версію подій у Керченській протоці. За його словами, українським морякам, які були затримані в Керченській протоці, запропонували лоцмана, однак відповіді з їхнього боку не надійшло. Він також заявив, що ВМС України увійшли в води, які були територіальними водами Росії навіть до приєднання Криму. Звідки ті територіальні води взялися навкого Криму, російський цар не уточнив.

От тільки українські моряки йшли протокою законно та навіть готові були взяти на борт російського лоцмана. "Є підтвердження ще двох радіограм 3-58, в яких чітко звучить те, що наш малий броньований катер "Бердянськ" здійснює запит і спілкується з диспетчером поста технічного спостереження берегової охорони Федеральної служби безпеки Російської Федерації", - повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Розслідування журналістів Bellingcat показало, що прикордонники Росії застосували зброю на ураження проти корабля ВМС України "Бердянськ" в нейтральних водах, а не в "територіальному морі" Росії, як заявили в ФСБ. Також стало відомо, що прикордонники Росії таранили український буксир не менше чотирьох разів.

СБУ оприлюднила перехоплення розмов екіпажів російського винищувача Су-30 і вертольоту Ка-52 під час атаки на кораблі ВМС України в Керченській протоці, які не залишають жодних сумнівів, що російське військове керівництво усвідомлено віддавало наказ на застосування зброї проти українських кораблів. У цих переговорах чітко вказується на використання двох "олівців"- це некеровані ракети - як з боку екіпажем літака Су-30, так і з боку екіпажу вертольота Ка-52.

Фрагмент запису, оприлюднего СБУ, також підтверджує, що російське військове керівництво віддало наказ російським морякам здійснити таран. Щоправда, після тарану два російські кораблі "Дон" і "Ізумруд" зіткнулися вже між собою. Бояришник поплутав, напевне.

Також стало відомо, які саме судна брали участь у перекритті Керченської протоки для блокування проходження кораблів Віськово-морських сил України, а також особи їх власників. Зокрема йдеться про танкер NEYMA, буксири "Быстрый" і "Гандвик".

Світ засуджує дії окупантів

Україна в Радбезі ООН навела докази агресії Росії в Керченській протоці. Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко звинуватив Росію в акті агресії проти України. "У нас є неспростовні докази того, що Російська Федерація і її корабель "Ізумруд" брутально порушила морське законодавство, та міжнародні домовленості ", – заявив Єльченко.

Рада Європи розгляне нові санкції проти Росії через тиждень. У Комітеті міністрів Ради Європи одноголосно висловили Україні підтримку і засудили дії Росії у Керченській протоці. Серед ключових вимог до Росії - заклик поважати міжнародне право і забезпечити вільну навігацію в Керченській протоці.

Постійні представники Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції та Великої Британії в Раді Безпеки ООН висловили серйозне занепокоєння у зв'язку з ситуацією в Керченській протоці і закликали Росію звільнити затриманих моряків. Постпреди підтвердили повне визнання територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

Міжнародні партнери підтримали позицію України, що затримані Росією українські моряки є військовополоненими, кажуть у вітчизняному МЗС. "Усі наші моряки відповідно до міжнародного гуманітарного права, а тут має застосовуватися Женевська конвенція, є військовополоненими. Ми отримали підтримку з боку наших міжнародних партнерів цієї позиції", - повідомив очільник МЗС України Павло Клімкін.

Британія вимагає від Росії звільнити українських моряків і судна ВМС України. Про це заявила прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей, прямуючи на саміт "великої двадцятки" (G20) в Буенос-Айресі. Мей назвала позицію Москви щодо інциденту в Керченській протоці "типовою моделлю поведінки Росії" і закликала до деескалації. За її словами, Британія продовжить домагатися "відповідних санкцій" проти Москви.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на полях саміту G20 обговорила з президентом Росії загострення ситуації в Азовському морі. Німецький лідер висловила свою стурбованість з приводу наростання напруженості в Керченській протоці і наполягала на "свободі судноплавства в Азовському морі". Також МЗС Німеччини оприлюднило стратегію "миру і стабільності в Україні", а в уряді Німеччини наголошують на тому, що не збираються толерувати порушення міжнародного права у контексті анексії Криму. Але, попри позитивні для України заяви, уряд Німеччини відхилив заклик нашої держави надіслати німецькі військові кораблі до Чорного моря.

Канада виступила ініціатором заяви G7 про агресію Росії у Керченській протоці. Про це під час перебування в Аргентині на саміті G20 заявила міністр МЗС Канади Христя Фріланд. "G7 об'єднана у засудженні російської агресії, у заклику до звільнення цих 24 моряків-військовополонених, у запиті на повернення захоплених суден та відстоюванні суверенітету й територіальної цілісності України", – йдеться в заяві.

Держдеп США заявив, що зустріч Трампа й Путіна можлива лише після повернення українських моряків і суден. Держсекретар США Майк Помпео наголосив, що Росія має повернути українські судна та військовослужбовців перед тим, як адміністрація розгляне проведення перенесеної зустрічі Трампа і Путіна. У США наголосили, що Росія переступила межу захопленням українських кораблів і офіційно підтвердила свою участь в агресії проти України.

Захоплення українських кораблів Росією біля Керченської протоки - це війна в Європі, заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд. "Ми повинні використовувати правильні терміни: це війна в Європі. Я закликаю міжнародну спільноту й лідерів демократичного світу підтримати мою заяву, засудити російську агресію чітко, колективно і негайно, а також вимагати її припинення", - зазначила Кальюлайд.

У столиці Франції відбулася акція протесту. Учасники виступили проти нападу Росії на українські кораблі в Керченській протоці. На акції протесту в Парижі проти збройного захоплення українських кораблів Росією вимагали більше санкцій проти Москви та жорсткішої дипломатичної позиції з боку Франції.

НАТО поширено заяву щодо ситуації з затриманням в Керченській протоці трьох суден ВМС України за незаконний перетин кордону РФ. В докуметі закликали до стриманості і підтвердили, що НАТО продовжить надавати практичну підтримку Києву.

На зустрічі міністрів МЗС країн НАТО з очільниками МЗС України та Грузії 4-5 грудня у Брюсселі українська сторона запропонує Альянсу нові елементи у взаємодії щодо російської агресії в Азовському морі. "Україна має поступово рухатися до того, щоб стати східним флангом Альянсу", – заявив міністр МЗС України Павло Клімкін на спільному брифінгу з главою МЗС Польщі Яцеком Чапутовичем у Києві та висловив подяку польській стороні за підтримку України у цьому процесі.

Путіна роздратували заяви Порошенка про кораблі НАТО на Азові. У Кремлі негативно сприймають заклик президента України Петра Порошенка до НАТО відправити кораблі в Азовське море. "Сама постановка питання націлена на подальше провокування напруженості, на продовження провокаційної лінії", - сказав речник Кремля.

Ердоган у розмові з Порошенком засудив агресію Путіна. "Домовилися, що Реджеп Таїп Ердоган порушить українське питання на саміті G20", - повідомив Порошенко. Туреччина хоче стати посередником у конфлікті України з Росією на Азові. Ердоган подзвонив Путіну, щоб розпитати про напад на українські кораблі.

Білорусь вперше офіційно відреагувала на російську агресію проти українських моряків на Азовському морі. Міністр МЗС Білорусі Володимир Макей сказав, що його країна "безпосередньо відчуває наслідки зростання напруженості між Росією та Україною". Мінськ хотів би, аби не вживалися ніякі заходи для подальшого посилення напруженості в регіоні. Тим часом російське посольство у Мінську люди обставили паперовими корабликами з українською символікою.

Російська сторона двічі цинічно відмовилася обговорювати інцидент в Азовському морі в рамках відеоконференції тристоронньої контактної групи. Українська сторона та ОБСЄ ініціювали зустріч контактної групи в Skype-режимі, щоб обговорити агресію Росії в Азово-Керченської акваторії та вимагати звільнення українських моряків. Але двічі поспіль отримали відмову.

Тим часом в районі Керченської протоки виявили надзвичайно велике скупчення кораблів, кількість яких збільшилась зі 167 до 421 корабля. Все тому, що Росія відкрила Керченську протоку, що було "тимчасово припинене" нібито "через несприятливі погодні умови в регіоні", відновили.

Окупанти стягують війська

Навколо вільної України, на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в Криму, розгорнуто наземне угруповання чисельністю близько 80 тисяч військовослужбовців Росії, близько 1400 артилерійських та ракетних систем, 900 танків, 2300 броньованих машин, близько 500 літаків і 300 вертольотів, повідомив президент України Петро Порошенко. Він також заявив, що в акваторіях Чорного, Азовського та Егейського морів виконують завдання понад 80 кораблів та 8 підводних човнів Росії, у тому числі ударних – 23 кораблі і 6 підводних човнів.

А супутник зафіксував на аеродромі Бельбек в окупованому Криму 24 одиниць літаків винищувальної авіації, зокрема 16 літаків Су-27 різної модифікації, 8 літаків МіГ-29, а також близько 150 одиниць спеціальної автомобільної та військової техніки.

Росія посилила систему протиповітряної оборони Південного військового округу (ПВО) в окупованому Криму дивізіоном зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С". "Новітні комплекси ППО надійшли на озброєння зенітно-ракетних підрозділів ПВО, дислокованих в Криму, в жовтні 2018 року в рамках програми переозброєння військ військового округу", - йдеться в повідомленні окупантів.

Російські балтійські системи протиракетної оборони "Бал" (кодова назва НАТО SSC-6 "Sennight") були помічені в русі близько Керчі, в окупованому Криму, після недавнього морського протистояння з Україною в Керченській протоці. Відео їх переміщення оприлюднили ЗМІ.

Путін продовжує нашпиговувати Крим зброєю: у 2019 році Росія планує побудувати в районі окупованого Севастополя нову радіолокаційну станцію, систему попередження про ракетний напад "Воронеж-М", а також автоматизовану систему технічного контролю "Рубіж". Як очікується, станцію почнуть будувати на місці дислокації старої РЛС "Дніпро".

Порушення прав людини

Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію надати інформацію про полонених українських моряків у відповідь на заяву Уряду України щодо захисту їх прав. ЄСПЛ цікавить захоплення моряків та юридичні підстави їхнього утримання, місця утримання, спричинені поранення та надана медична допомоги.

Кримські ФСБшники "трусили" активістку Українського культурного центру Галину Балабан. В окупованому Сімферополі в її будинку російські силовики проводили обшук. Причиною стала публікація в соціальній мережі "ВКонтакті", що носить нібито екстремістський характер. Обшук проходив без присутності адвоката. Вилучили всю техніку і цифрові носії. Згодом жінку відпустили.

У селі Кам'янка біля окупованого Сімферополя проводили общук в будинку родини кримських татар Муртазаєвих. Силовики прийшли з обшуком, коли самого господаря не було вдома. Жінці заборонили пересування будинком до повернення чоловіка. Після обшуку, проведеного у будинку Руслана Муртазаєва, затримали його брата Еміра. Згодом російські силовики відпустили Еміра. Ніяких звинувачень йому поки не висунули.

Російський режисер Аскольд Куров, який є автором стрічки про українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова, відвідав українця у колонії в Лабитнангі. "Ми говорили лише про кіно, про його зйомки фільму "Номери", який зараз готується у Києві. Про стан здоров'я ми практично не говорили. Я сам спочатку запитав, як він себе почуває, він сказав – нормально. Видно, що він виглядає краще, ніж коли я його бачив під час голодування", – розповів Куров після зустрічі з Сенцовим.

Заборона в'їзду в Крим для іноземців

Україна заборонила іноземцям в'їзд до Криму. Державна прикордонна служба України (ДПСУ) закрила в'їзд до Криму для всіх іноземних громадян. Насамперед заборона стосується громадян Росії. "Наші громадяни можуть безперешкодно перетинати державний кордон", – повідомили в прес-службі ДПСУ. Іноземним журналістам також офіційно заборонено в'їжджати до анексованого Росією Криму. Українські журналісти можуть відвідувати півострів і надалі. В'їзд до анексованого Росією Криму заборонили у зв'язку з воєнним станом.

У кулуарах "гоблінців"

У Криму злякались нападу України з суходолу. Так званий "спікер парламенту" окупованого Криму Володимир Константинов заявив, що Україна може влаштувати провокації на суші на кордоні з Кримом. Також він не виключив появи в Криму біженців з України. А напередодні "парламентар" брякнув, що "за провокаціями українських військових кораблів в Чорному морі стоять американські партнери".

Кримський "Гоблін" позбувся ще одного "міністра": на анексованому півострові пішла у відставку за власним бажанням російська "міністр" економічного розвитку півострова Наталія Чабан. З 1998 по 2000 роки вона працювала в Нацбанку Молдови, з 2010 року - експертом Комітету Держдуми з природних ресурсів та екології, а з 9 червня 2016 року "заступником міністра" економічного розвитку Криму.

Нічого святого

У курортному місті Джанкой окупанти розгорнули пускові установки С-400. А священики Московського патріархату освятили зенітно-ракетний комплекс С-400 "Тріумф" (на головному ФОТО). ЗРК може супроводжувати одночасно до 300 повітряних цілей і не має швидкісних обмежень.

У СБУ повідомили, що російські спецслужби намагалися використати в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників. Співробітники "кримської філії" ФСБ змушували чернівчанина вчинити державну зраду. Він був прислужником в одному з монастирів, тому "таваріщі" вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха.

Нашестя "понаєхавших"

Кримську "Лівадію" купив російський олігарх Костянтин Малофєєв, пов'язаний з терористами "ДНР". Санаторій належав Верховній Раді і підприємству українських профспілок "Укрпрофздравниця". Малофєєв – один з головних поплічників Путіна у вторгненні Росії на Донбас. Продана не тільки низка земельних ділянок площею понад 26 тис. м кв., але і все майно разом з декількома будівлями Лівадійського палацу.

На Інкерманську і Тиху бухти поблизу окупованих Севастополя і Коктебеля наклали "лапи" ФСБшники. Термін користування, на який передаються бухти в користування "прикордонного управління ФСБ по Республіці Крим" становить 20 років. Прикордонникам частково в відокремлене водокористування передадуть акваторії бухт "для забезпечення оборони країни і безпеки держави".

Поховання керченського стрільця

Керченського стрільця нарешті поховали, причому під чужим прізвищем. Владислав Росляков, який влаштував атаку на політехнічний коледж у Керчі, був кремований і похований під чужим прізвищем. Відзначено, що прощальна церемонія була проведена на кошти, які зібрали співчуваючі матері Рослякова: вони передали їй 101 тисячу рублів. У листі, який вони доклали до переказу, жінці порадили "не опускати руки".

"Шиза якась"

В окупованому Гурзуфі спостерігали нашестя "казаків" на конях. "Шиза" якась, козаки скачуть", " Мої очі... Св. Бікіній, як ти допустив таке святотатство!", - іронізували у відомому блозі RoksolanaToday & Крим в коментарях до світлин з цього "кінного цирку".

Заіржавілий Крим

В окупованому півострові псуються предмети побуту. Після викидів на заводі "Кримський титан" у жителів Північного Криму залишилися не тільки хронічний кашель і малоприємні спогади від вимушеної евакуації. Багато предметів побуту в їх квартирах і будинках вкрилися іржею. Всі металеві покриття там теж поржавіли.

Читайте також: "Пірат Азову" на підпірках: Як в окупантів "танцює" неосвітлений Керченський міст.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme