Юрист без сумнівів по Криму та Донбасу: Що відомо про постпреда Зеленського в Криму Антона Кориневича

Президент України Володимир Зеленський щойно офіційно представив на адмінмежі з анексованим півостровом постійного представника президента України в Криму – 33-річного Антона Кориневича - молодого, але вже знаного фахівця з міжнародного права

Юрист без сумнівів по Криму та Донбасу:…

Нагадаємо, призначення відбулося ще 25 червня. Сьогодні, 13 липня, голова держави офіційно представив Кориневича на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. 

Антон Кориневич є відомим фахівцем в своєї галузі, але загалом він людина не публічна. Власне, всі дані зводяться до стислої біографічної довідки.

Народився 13 лютого 1986 року. 

Закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка в 2009 році,  в 2011-му захистив дисертацію кандидата юридичних наук. Доцент, викладач в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка. 

З 2012 року – вчений секретар спеціальної вченої ради Київського університету із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидатів і докторів юридичних наук. Працював заступником директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Сфера наукових інтересів: міжнародне публічне право, міжнародне енергетичне право, міжнародне гуманітарне право, міжнародне кримінальне право. Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць.

Відомий як фахівець із міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права, міжнародного енергетичного права.

Як експерта з 2014 року його активно залучали до роботи правоохоронних органів України, міжнародних організацій, неурядових правозахисних організацій, робочих груп з питань Криму та Донбасу. Досить активно коментує події навколо Криму та на Сході України, зокрема тему збитого 17 липня 2014 року малайзійського рейсу МН17. Аби краще зрозуміти його погляди, наведемо одну з цитат.

"Важливо показати, що РФ абсолютно контролює всі події, які відбуваються на непідконтрольних територіях Донбасу, здійснює контроль над організованими збройними групами так званих ДНР і ЛНР. Те, що вони не мають ніякої правосуб’єктності, що не існує ніякої громадянської війни на території Донбасу. Оскільки існує міжнародний збройний конфлікт, який відбувається між Російською Федерацією та Україною, де РФ повністю контролює діяльність так званих ДНР і ЛНР. Відповідно, найжахливіші злочини, якими для міжнародного співтовариства є збиття рейсу МН17, відбувалися чітко під контролем РФ", – казав Кориневич в інтерв'ю виданню "Главком".

Є розробником нормативно-правових актів, пов’язаних з окупацією Криму та збройним конфліктом на Донбасі, в тому числі законопроекту №9438 про належну криміналізацію міжнародних злочинів.

Як постпред президента він, серед іншого, братиме участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, в разі порушень Конституції вимагатиме пояснень від посадових осіб Верховної Ради Автономної Республіки Крим, порушуватиме питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, які вчинили правопорушення, тощо. Сьогодні Кориневич назвав свої основні завдання та пріоритети на посаді, зазначивши, що для нього є дві аксіоми: Крим – це Україна, кримчани – це громадяни України.

Кориневич обіцяє зробити все, аби кримські татари не сходили з порядку денного, і щоб максимально забезпечити захист прав громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму і захист прав внутрішньо-переміщених осіб з Криму.

"Для нас пріоритетом є люди, захист їхніх прав. І ми це будемо робити. Ми будемо працювати над стратегією деокупації й реінтеграції тимчасово окупованих територій. Ми будемо абсолютно відкриті для співпраці з усіма органами державної влади та громадськими організаціями. Ми будемо реагувати на ті порушення, які здійснюються на тимчасово окупованій території, і будемо робити все, аби полегшити життя кримчан на території материкової України. Україна має бути комфортною для своїх громадян – кримчан. Безумовно, ми також будемо напрацьовувати законодавчі зміни з метою, знову ж таки, забезпечення прав кримчан, для скасування тих дискримінаційних моментів, які існують у нашому законодавстві. Ми також, безумовно, будемо працювати в контексті прав корінного народу – кримських татар. І хочу зазначити, що представництво президента буде абсолютно відкритим для всіх, ми радо всіх чекаємо", - наголосив Кориневич.

Постійний представник президента України в АР Крим зазначив, що питання Криму мають розв’язуватися в рамках тріади: зовнішня політика, внутрішня політика, міжнародно-правова боротьба.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme