Європейський суд зареєстрував скаргу кримського журналіста на вирок окупантів

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени на заборону займатися публічною діяльністю

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Нову газету".

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його захисника адвоката міжнародної правозахисної групи "Агора" Олександра Попкова на вирок так званого Залізничного районного суду Сімферополя, який засудив журналіста на два з половиною роки ув'язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.

"Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень статтей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя під час прослушки і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основане: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його труд, за його статті", - пояснив адвокат Семени Олександр Попков.

Семена "звинувачувався" окупантами в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії за публікацію на сайті проекту Радіо Свобода "Крим.Реалії", де він писав про те, що енергоблокада півострова з боку України, що почалася восени 2014 року, може стати першим кроком до повернення Криму.

Стаття була розміщена зі знаком "Реклама" і стала відповіддю на дискусію, що розгорнулася навколо енергоблокади і інших обмежень Криму, як з боку України, так і кримськотатарських активістів.

У квітні 2015 року у Семени і ще семи його колег пройшли обшуки, були вилучені техніка, записи журналіста за кілька десятків років роботи.

Захист просив суд пояснити, що означає "публічна діяльність", проте маріонетковий "Залізничний райсуд" Сімферополя, який виніс вирок, відповів без конкретики: "додаткове покарання поширюється на всі види публічної діяльності, пов'язаної з виступом і публікаціями в засобах масової інформації, електронних або інформаційно-комунікаційних мережах "Інтернет" на термін два роки".

Нагадаємо, що НСЖУ домагається, щоб Миколу Семену випустили на лікування до Києва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme